Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2013., 10:23   #21
Quote:
Fl@Tron kaže: Pogledaj post
jel ima tko kojim slucajem ili digitalno ili vec nekako brojeve conana u izdanju slobodne dalmacije?

ja a sam ko malac to citao, pa me hvata nostalgija
Ovo i mene zanima. Imam prvih 10 brojeva i to je to, nakon toga ne znam gdje su nestali, niti jesam li imao sve.

Ovi koje je izdavala SD, koja je to verzija Conana, potrazit cu na engleskom. Pretpostavljam kako je to samo prijevod orginala iz sedamdesetih ili?
Eric Delko is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 13:03   #22
Quote:
Eric Delko kaže: Pogledaj post
Ovo i mene zanima. Imam prvih 10 brojeva i to je to, nakon toga ne znam gdje su nestali, niti jesam li imao sve.

Ovi koje je izdavala SD, koja je to verzija Conana, potrazit cu na engleskom. Pretpostavljam kako je to samo prijevod orginala iz sedamdesetih ili?
Ovi od Slobodne su Conan the Barbarian Annual (orig. brojevi 3, 4, 6, 9, 10) i Conan the Barbarian (po dve priče u jednom svesku, jedna "starija" i jedna "novija"; orig. brojevi 74-117, 136, 146-148, 150, 159-162, 164-195).
Lapinot is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 04:57   #23
Quote:
Lapinot kaže: Pogledaj post
Ovi od Slobodne su Conan the Barbarian Annual (orig. brojevi 3, 4, 6, 9, 10) i Conan the Barbarian (po dve priče u jednom svesku, jedna "starija" i jedna "novija"; orig. brojevi 74-117, 136, 146-148, 150, 159-162, 164-195).
Odlični linkovi. Jednom davno sam pokušao raditi rekonstrukciju i pogubio se. Ne znam samo da li su i King Kulla izvukli iz Annuala jer bila je i jedna njegova epizoda. Znam da je Slobodna stala na broju 49 i čini mi se da su neke priče ostale nedovršene pa sam htio nabaviti američka izdanja ali nikako da rekonstruiram kronologiju Slobodne.

Te Conanove sveske bile su jeftine za razliku od sadašnjih skupih izdanja kao Divlji Mač ili Hronike iz Srbije. To ne želim niti prolistati kad vidim cijenu. Još samo da spomenem da su neke od tih epizoda iz Slobodne bile prije objavljene u YU izdanjima Marvel, Conan Saga, Stripoteka itd.
Codename 47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2013., 14:04   #24
Quote:
Codename 47 kaže: Pogledaj post
Odlični linkovi. Jednom davno sam pokušao raditi rekonstrukciju i pogubio se. Ne znam samo da li su i King Kulla izvukli iz Annuala jer bila je i jedna njegova epizoda. Znam da je Slobodna stala na broju 49 i čini mi se da su neke priče ostale nedovršene pa sam htio nabaviti američka izdanja ali nikako da rekonstruiram kronologiju Slobodne.

Te Conanove sveske bile su jeftine za razliku od sadašnjih skupih izdanja kao Divlji Mač ili Hronike iz Srbije. To ne želim niti prolistati kad vidim cijenu. Još samo da spomenem da su neke od tih epizoda iz Slobodne bile prije objavljene u YU izdanjima Marvel, Conan Saga, Stripoteka itd.
Da, to je iz Annuala u kojem su, zapravo, reprizirane priče iz The Savage Sword of Conan edicije. Još u par navrata, u izdanju Slobodne, objavljeni su CTB koji su reprizirali priče iz SSOC. Totalni mess, hehe!
Po sjećanju, mislim da nije bilo nedovršenih priča po prestanku izlaženja stripa.
Lapinot is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 23:38   #25
Molio bih ako netko ima link za The People of the Black Circle (Devi Yasmina, Vendija, Turijanci i 4 čarobnjaka crnog kruga. Tko je čitao znat će o čemu pričam ). Tražim ga već neko vrijeme ali bezuspješno.

Strip ofc...ne novelu.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2013., 12:33   #26
Izašlo ovdje (možda pomogne u traženju): Savage Sword of Conan #16-19
Lapinot is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 20:45   #27
Quote:
Lapinot kaže: Pogledaj post
Izašlo ovdje (možda pomogne u traženju): Savage Sword of Conan #16-19
Pomoglo...hvala
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 21:29   #28
Upravo ga čitam i naletih na lajnu koju sam već odavno zaboravio...'People who plot on roofs should remember to lower their voices'

Aaah...nostalgia
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 21:22   #29
Zna li itko gdje se može skinut/pročitat Savage Sword of Conan #043?

Naslov je King Thoth - Amon?

Na TPB imaju sve brojeve od 1-235, ali su neki fileovi koruptirani. Među njima i 043

Također tražim Revenge of the Barbarian, specijalno izdanje SSoC.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2017., 23:20   #30
imaš pm
-Nabat- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 14:31   #31
Hvala ti puno.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 17:05   #32
Mnogo volim Konana. Sad Darkwood iz Beograda izdaje serijal Divlji mač Simerije ( Savage sword of Conan ). Fantastično, baš dočarana mračna atmosfera.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 00:33   #33
Savage Sword of Conan mi je najbolji Conanov serijal.
Ima ih 235 i to su većinom adaptacije REH-ovih i de Campovih priča.
Vrh.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2018., 13:11   #34
Zna netko neko Hrvatsko izdanje Conana da netko izdaje? Prije sam čitao one stare verzije od Slobodne Dalmacije. Tu mi je jedino išlo na živce što su skakali od jedne epizode na drugu. Pa bih volio doći do nekog izdavača koji izdaje po redoslijedu izlaženja.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2018., 16:11   #35
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Savage Sword of Conan mi je najbolji Conanov serijal.
Ima ih 235 i to su većinom adaptacije REH-ovih i de Campovih priča.
Vrh.
Složio bih se da je najbolji serijal. Čitao sam i neke druge u elektronskom izdanju.
Nažalost, Darkwood ima debeo zastoj sa izdavanjem Konana, stalno odlažu. Treba da izađe trideset i nešto almanaha, ne znam da li ću ovim tempom to doživeti.
__________________
There is neither creation nor destruction, neither destiny nor free will, neither path nor achievement. This is the final truth.
Sri Ramana
Truman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2018., 01:10   #36
Quote:
Nick7 kaže: Pogledaj post
Zna netko neko Hrvatsko izdanje Conana da netko izdaje? Prije sam čitao one stare verzije od Slobodne Dalmacije. Tu mi je jedino išlo na živce što su skakali od jedne epizode na drugu. Pa bih volio doći do nekog izdavača koji izdaje po redoslijedu izlaženja.
Nick7, Darkwood je počeo izdavati Conana, evo jučer je izašao ovaj (ima ga u punudi u mekim i tvrdim koricama):

Pogled unutar stripa, prvih 33 stranica: http://www.darkwoodprodavnica.rs/ass...%20preview.pdf

Quote:
Br. strana: 188 / Kolor
Uvez: meki i tvrdi
Format: 170 x 260 mm

Cene:
Meki povez:
Promotivna - 1150 dinara (traje do 11.07.2018.)
Puna - 1450 dinara

Tvrdi povez:
Promotivna - 1490 dinara (traje do 11.07.2018.)
Puna - 1790 dinara


Ovo je priča o mladosti lopova koji je preživeo Slonovu kulu. O srcu gusara koji je bio strah i trepet Crne obale.
O ranim jadima osvajača koji je pokorio najveće kraljevstvo svog doba. Kakva je bila njegova mladost… njegovo odrastanje?
Koji su ga događaji oblikovali? Kakva je to bila zemlja u kojoj se rodio i kakav je narod na njoj počivao?
Jedini odgovori se kriju u ovim zapisima, a ta priča će sada prvi put biti ispričana.

Konan je rođen. Neka Krom počne da broji mrtve.

__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2018., 14:23   #37
Quote:
ReemCP kaže: Pogledaj post
Nick7, Darkwood je počeo izdavati Conana, evo jučer je izašao ovaj (ima ga u punudi u mekim i tvrdim koricama):

Pogled unutar stripa, prvih 33 stranica: http://www.darkwoodprodavnica.rs/ass...%20preview.pdf
Izgleda zaista prekrasno .
Nadao sam se jedino ipak nekoj domaćoj publikaciji. Kupujmo Hrvatsko i to .

Naišao sam zasad jedino na ovo - http://www.babilon-strip.com/shop/st...ji-mac-detalji

Ali su izdali svega jedan broj dosad i ne odgovaraju na upite imaju li u planu nastavit .
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 10:39   #38
Ja sam ti tek ove godine otkrio izdavače Veseli Četvrtak, Darkwood i Čarobnu knjigu, vjerujem da neka njihova izdanja (pogotovo ova u hc) su u rangu sa Libellusovim možeš malo pogledati u temu ako stigneš "Fibra, Darkwood i ostala izdanja", tamo smo neke slikice stavljali.

Srpski jezik isto ne smeta, nećeš vjerovat, ali čak me više vrati u djetinstvo kako sam prije čitao tako Zlatnu Seriju živcira me nekad u našim izdanjima, npr. Ludens kad naiđem u stripu na onu uzrečicu "mučko đubre"

Evo ti link gdje ti je popis svih izdavača Conana, pa na svaki možeš kliknut i vidit koliko je čega izašlo

http://www.stripovi.com/index.asp?pa...der=0&Hero=con
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 15:24   #39
Nice, definitivno pogledam .
Thanks .
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2018., 19:25   #40
Nema na čemu jako malo inače ima informacija o Conanu, evo našao sam jednu temu na s.com forumu, pa ako ti može pomoći: http://forum.stripovi.com/topic.asp?...32&whichpage=1

Malo su stariji komentari..
__________________
"Straighten up, little soldier, stiffen up that upper lip! What you cryin' about? You got me."
ReemCP is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:21.