Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2017., 15:48   #161
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Jao ljudi moji kakvim se vi idejama bavite, prodajom kulena i pršuta u svijetu. Pa nije biznis natjecanje iz domoljublja. Prodajte vi njima neki novi Google ili Facebook, a domaći kulen ostavite za svoju kuhinju. Bitno je odlučiti ide li netko svjesno u biznis ili mu je hobi raditi kobasice pa ajde da malo i prodajem.

Ako ćeš biznis onda radi ono što ide, aute, satelite, oružje, Internet startupe, banke a ne kulen i ćevape za par lokalaca. Pošalji dijete na Harvard ili Stanford, plati mu ulazak i nabavi mu veze da se uvali u visoki biznis ko što njihovi domaći rade. Nikad biznisa od nas, odavno ja to vidim. Bez pretjerane samohvale ali vjerujem da sam ja završio u Americi vjerojatno bi se davno obogatio i to žestoko. Prilagodiš se njihovim kriterijima, u Silicijskoj dolini dijele šakom i kapom lovu novim Internet projektima, dok traje traje. Ako znaš šta i kako na konju si. Ali nije me taj veliki novac nekako privlačio

Žao mi dođe kada čitam ove neke priče naših biznismena tamo kao mučili se teškom mukom cijeli život, ostavili zdravlje i stvorili neki biznis, a onamo napušeni mladci od 20 godina zarađuju milijarde. Treba i našima reći da nije sve onako kako su nas drugi učili, a sami za sebe ostavljaju drugačije kriterije.

Sa svim utezima sa kojima ovdje radiš tamo bi bez njih letio. Imam simpatije prema ovom našem narodu ali za neke stvari smo baš ono autsajderi. A možda je to i dobro ko će ga znati. Kada dođem na more bude mi drago da nisu tako bjesomučno poduzetni kao u Americi.
Mogao bi ti doci i probati zivot u tehnoloski naprednoj Americi pa da se susretnes sa svim tim lumenima i inovatorima.


Sent from my SM-G900W8 using Tapatalk
amstel is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 16:18   #162
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Biznis se pokreće radi novca, ne radi priznanja. Barem normalni poduzetnici, oni drugi su vjerojatno za psihijatriju, egotriperi 100x veći od mene, iako sam vjerojatno i ja na granici.
Jasno, pokrečeš biznis da nesto zaradiš, ali velika je stvar biti sam svoj gazda, da ti nitko ne soli pamet, to je vrijedno skoro koliko i novac. Kroz vlastiti biznis više ćeš naraditi nego da radiš za nekog drugog, ali prilično je važan i ponos, da si uspio nesto stvoriti, što ljudi traže i spremni su ti platiti za to.

Ako na pr. imaš restoran, novac je važan, ali je isto tako važno da te smatraju jednim od najboljih restorana, znaći tvoje ideje su uspjele.

Cijenim poslovne ljude, koji gledaju da što rade, bude što bolje, makar zarađivali i manje novaca.
Blues Dada is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 17:50   #163
Ili kako se kaže "zašto se nešto radi", najveće zadovoljstvo je zarađivati novac sa nečim iza čega stojiš i to ne samo jer je marža velika. Da prodas više od produkta znači neki Lifestyle i dobar osjećaj.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 23:32   #164
Imat svoj biznis je glavobolja. Radis ko konj 24/7 i non stop si pod stresom.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 00:29   #165
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Imat svoj biznis je glavobolja. Radis ko konj 24/7 i non stop si pod stresom.
Postoji i pozitivan stres, to ti je ono kada nemaš vremena brojiti novac od posla naprimjer. Ili čisto i bez toga ako ti to što radiš pravi zadovoljstvo i ako sve ipak se poklopi na kraju isto ako je nešto krenulo naopako.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 01:24   #166
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Imat svoj biznis je glavobolja. Radis ko konj 24/7 i non stop si pod stresom.
Sve je to istina, stres i velike brige, a opet sa druge strane druga opcija, radiš za nekog drugog čitavog života, šef te gnjavi, nikad zadovoljan, relativno malo novaca i tako sve do penzije. Pa kakav je to život, gore nego robija?

Ja sam 40 godina radio za sebe, jest bilo je teško, ali opet sa druge strane, nesto stvorio, bio presretan, kada bi mi neka ideja uspjela, zaradio nesto novaca i nikada mi nije bilo žao što sam skoro čitav život bio sam svoj šef. Bilo je i neuspjeha, izgubio novac na nekim projektima, neki projekti veliki stres itd. , ali uvijek se nesto nauči. Sve relativno manji biznisi, nikad ne bih upošljavao više od 15-20 ljudi, veći broj uposlenika, za mene veći stres. Treba samo biti optimista i nesto početi.
Blues Dada is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 08:05   #167
One size doesn't fit everyone. Ja osobno nikad ne bih otvarao svoj biznis.
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 15:54   #168
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
One size doesn't fit everyone. Ja osobno nikad ne bih otvarao svoj biznis.
Ali mogao bi se uključiti i u nesto drugo pored svojeg redovitog posla, sport, humanitarni rad, pisanje itd. Mene smeta da većina Hrvata, nema skoro nikakove ambicije, samo raditi što manje sjediti u kafićima i tako do kraja života. Pa kakav je to život, bolje je otići u Irsku, prati sude i slično, bar vidiš svijet, druge, pozitivnije ljude, naučiš bolje engleski, a mozda dobiješ i želju za poduzetništvom. Puno interesantnije!
Blues Dada is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 22:11   #169
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Ali mogao bi se uključiti i u nesto drugo pored svojeg redovitog posla, sport, humanitarni rad, pisanje itd. Mene smeta da većina Hrvata, nema skoro nikakove ambicije, samo raditi što manje sjediti u kafićima i tako do kraja života. Pa kakav je to život, bolje je otići u Irsku, prati sude i slično, bar vidiš svijet, druge, pozitivnije ljude, naučiš bolje engleski, a mozda dobiješ i želju za poduzetništvom. Puno interesantnije!
Jel govoris o hrvatima doma ili onima koji zive vanka?
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 22:37   #170
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
bolje je otići u Irsku, prati sude i slično, bar vidiš svijet, druge, pozitivnije ljude, naučiš bolje engleski, a mozda dobiješ i želju za poduzetništvom. Puno interesantnije!
predpostavljam sta si htio rec al' primjer ti je zakon! ...upoznat bolje pozitivnije ljude u Irskoj dok si perac pjata

A mozda i moze upalit ta teorija posto je Irskoj mnogo jolly ljudi nakon nekoliko Guinness za dorucak
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 02:27   #171
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Jel govoris o hrvatima doma ili onima koji zive vanka?
I jednim i drugim, svi su Hrvati!
Blues Dada is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2018., 20:22   #172
Da li se ovdje netko bavi dropshippingom?
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2018., 20:35   #173
Gdje Vam se najvise isplatilo registrirat firmu?
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2018., 09:01   #174
Dali ima netko zainteresiran za nekakav export-import biznis izmedju HR i Meksika .Naravno samo legalan biznis .Svaka ideja je dobrodosla . I ako netko ima savjet gdje i kako naci moguce partnere u HR za export-import .
antemarineitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2018., 11:27   #175
Quote:
peachwoman kaže: Pogledaj post
Gdje Vam se najvise isplatilo registrirat firmu?
Ovisno o cemu razmisljas. No ja sebe bi mogao kao u navodnicima navesti "Hrvat" i to samo po roditeljima i ako sam u Danskoj od rodjena, od jos ranih 70ih godina.

Registrirati firmu je najlakse u brojnim drzavama. Koliko ces u istu uloziti, o cemu je rijec itd. To su skroz druga pitanja, pa cak i ozbiljna. Naravno i gdje je registrirati je takodje vazno pitanje pod uslovom da mozes na tom odredjenom mjestu je registrirati.

Ispod ste postavili pitanje vezano za dropshipping, to je da netko prodaje produkat koji nema na skladistu nego ga tek narudci kod treceg lica npr. proizvodjaca ili dobavljaca kad padne nardujba pa se isti direktno od proizvodjaca ili koga vec (tj. treceg lica) salje na adesu kupca.

Quote:
peachwoman kaže: Pogledaj post
Da li se ovdje netko bavi dropshippingom?

No to je obicno neka vrsta "butika" bez vlastitog skladista. U Skandinaviji to niej nesto narocito uspjesan model. Par izuzetaka postoji ali nisto narocito.

Najveci izazov ti je ovdje status produkta. Azuriranje cijena. Po npr. danskim poslovnim forumima (ne mislim na intenet) se cesto za ovo cuju sljedeci izazovi s kojim se tesko mogu boriti. Dostupnost produkta. Znaci kad netko kupi isti od tebe a ti isti taj od trece strane ne mozes brzo dostaviti odnosno ta treca strana. Onda cijena. Zna se mozda dogoditi da cijena poraste kod trece strane pa da tako imas gubitak ako ti nisi azuriro cijenu itd. Samo trosak dostave i njena brzina je isto kljucno pitanje.

Temeljiti citavu firmu na ovaj nacin mislim da je pogresno i nepredvidljivo na duge staze. Napraviti neki hibridni model gdje nesto imas na vlastitom skladistu a nesto na naci preko trece strane vise je pametnije. Naravno dolazi isto u pitanje o cemu je rijec.

Ono najvaznije je kolika je tvoja zarada, sto treca strana trazi, jer cesto ce biti da kazu moze ali na vece narudjbe i sl. Isto vremenska dostava. Ako kupac ceka tri do cetri tjedna unutar iste drzave na dostavu. To je vec velik problem za tebe. Obicno ce tvoja zarada biti manja na produkat ako zelis drzati do nize cijene ili ces morati prodavati na veliko i sl.

No model kao model je jako bio popularan bar u Nordiskim zemljama u periodu 2009 - 2013, dok u zanjih 5 godina je sve manje i manje ga.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2018., 21:07   #176
Hvala na odgovoru.. Nakon mog posta da li se netko bavi dropshippingom ja mislim da je covjek sa nadimkom killerdog odgovorio da, pa sam na postavila novo pitanje gdje vam se najvise isplatilo registrirati firmu.. Medjutim njegov je post nestao.
Uglavnom da, pitanje vezano za registraciju odnosio se na dropshipping..
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2018., 21:10   #177
Ambientt sto je trenutno popularno u Skandinaviji, a da traje?
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2018., 18:00   #178
Fast food na tockovima ili u smislu pop-up. Vec nekoliko godina traje i mislim da konkurecija je umjerena, no jedno i drugo trazi dosta radnog vremena. Mozda da se skoro radi non-stop 6 dana u tjednu.
Ambientt is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2018., 20:08   #179
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2018., 18:21   #180
Žao mi je što je ta tema zaspala, a bilo bi jako dobro da Hrvati imaju poduzetnički duh, i pokušaju nesto stvoriti da budu vlastiti gospodari. Ali nažalost, mi smo daleko od poduzetničkog duha!
Blues Dada is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:23.