Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Usporedbe mobitela

Usporedbe mobitela Usporedbe raznih modela, te savjeti i pomoć oko kupovine novog mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2016., 20:20   #61
Np
Ma kamera je s obzirom na spirit svemirski brod. Spirit je imao nekakve jako blijede boje, ova je definitivno bolja.
Naručio iz kine, ali možda ima i kod nas
And1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 09:40   #62
Pozdrav!

Trebam savjet za novi mobitel. Trenutno imam iPhone 5, ali doslo je vrijeme za promjenu. Posto su neki drugi prioriteti u igri, nema se vise za iPhone para pa sad trazim neki best buy do 2000 kn. Nisam zahtjevan korisnik, mobitel mi vecinom sluzi za razgovore, poruke, surfanje i slikanje.

Od novog bi mi bilo bitno da ima dual sim, baterija da sto duze traje, neku solidnu kameru (ne znam kako ti novi adroidi, ali oni stari su bili kaos..kod iphone mi je bilo super sto kad stisnes, tad i slika, nikad mutne slike, a kod odredenih adroida je to fokusiralo cijelo vjecnost, uvijek mutne slike), da radi lijepo fluidno (ako je moguce priblizno kao iPhone), da radi na sve mreze, ima dosta mjesta za spremanje (16 gb mi je bilo premalo) i da nije preogroman, a sve ostalo (tipa ono brzo punjenje) dolazi samo kao plus.

Otvoren sam za sve vrste kupovine (internet, ducani), iako bi najrade kupio bas novo, ne preko njuskala. Ali ako je tamo nesto ok, a da je novo, uzeo bi i to. Bitno da mi je da ima bar neku garanciju. Gledao sam malo neke Lenovo i Xiaomi, ali posto se uopce ne kuzim, savjet bi mi super dosao. Poznata marka mi je nebitna, bitno da je solidan mobitel.

Zadnje uređivanje IlCapitano : 04.02.2017. at 10:04.
IlCapitano is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 15:38   #63
General Mobile GM 5 Plus 1800kn.

vjerojatno best buy jer je ovo čisti android,a to znači da fino radi,redovno se ažurira i ima solidnu bateriju...

XIAOMI REDMI NOTE 4 1800kn

isto dobar izbor zbog moćne baterije i jakog hardvera...

Huawei P9 Lite 2060kn

verzija s 3GB RAM-a.mob bez pravih nedostataka.svakako bi ga uzeo u uži izbor.

svi imaju Dual SIM i micro SD opciju(P9 Lite hibridni utor),imaju solidne kamere,možda P9 Lite ima nešto bolju...

ima toga još,ali evo ovi su mi nekako najnapetiji trenutno

na njušci bi se dalo pronaći LG G4,Galaxy S6 pa i iPhone 6 možda.spominjem ih jer imaju dosta bolje kamere nego gore navedeni i ipak pripadaju višem rangu,ali i imaju dosta slabe baterije i nemaju Dual SIM...
Wodoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2017., 10:59   #64
Na njuškalo za oko 2000 kn kompaktnih gabarita imaš galaxy s6, galaxy a5 2016, xperia x compact, xperia z5 compact, Huawei p9. Tu bih još uvrstio galaxy a5 2017 I galaxy a3 2017 koji su u manjim tcom tarifama već po 1200 kn pa očekujem da će i njima na njusci cijena brzo doći do ispod 2000 kuna.
Cekpu is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 20:01   #65
https://www.links.hr/hr/smartphone-l...atni-048700066

Zapeo mi je za oko ovaj zbog cijene, hardwera i kamere, ali su mi još opcija Huawei p9 lite i moto g4, što bi vi preporučili s obzirom na kameru, izgled i brzinu jer mi treba zbog više aplikacija oko vođenja apartmana i sinkronizacije kalendara? Budžet mi je do 1800 Kuna.
zvjezdan1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 14:38   #66
Redmi 4 Prime
Redmi Note 4 3/32
Moto G4
P9 Lite....

Ni sa jednim ne možeš pogriješit...
Wodoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 20:52   #67
Na HK Goldwayu, Mi 5 Prime s poštarinom za 250€
__________________
Quasimodo predicted all this!
Germa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 21:07   #68
Hvala na prijedlozima, naručio sam u webshopu HGspota Huawei p9 lite za 1800 kn
zvjezdan1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 15:07   #69
Čitam ovaj post o mijenjanju mobitela za novi do 2000 kn i mislim se dobro, kad sam ja ovo pisala? Kad ono nisam ja.

Znači ovako. Iphone 5, 4 godine star, u raspadu, ekran puknuo, ne isplati se mijenjati (ili se ipak isplati?) i mislim se došlo je vrijeme za novi mobitel. Za nekakav Iphone 6 ili 7 trenutno se nema pa već neko vrijeme proučavam što kupiti. Znači izučila sam sve Xiaomije u rangu od 100 - 300 dolara, sve novije Honor/Huawei, razmišljala neko vrijeme o Leeco Le tv 2 pa i o Max 2 i sad na kraju svega više ništa ne znam. Znam da ništa ne znam. Znači Iphone 5 mi je bio i ostao prvi dodir s smartphonom, navikao me da sve radi bez trzanja, da se ne ledi, ne zamrzava, ne zastajkuje, ima dobar ekran i dobru kameru. U biti, to je ono što želim od idućeg mobitela. Baterija je svakako plus ali prvenstveno želim totalnu fluidnost, dobar ekran i dobru kameru. Molim Vaše preporuke za neki takav mobitel.

U zadnje vrijeme najviše dvojim između Redmi Pro, Le tv 2. Danas sam počela razmišljati i o MI5 a naravno kad je izašao 4X da mi je i on na pameti. U biti, molim nekakvu realnu procjenu koliko su meni kao nezahtjevnom korisniku osim tih fotografija što s vremena na vrijeme nešto uslikam, klasično, whatsapp, viber, instagram, fejs bitne te razlike u gore navedenim mobitelima? Hoću li uopće vidjeti razlike? Teško mi je sad odrediti nekakvu granicu u cijeni do koje bi išla, ako je velika razlika u korištenju, spremna sam dati više, ali dal je za ove "osnovne" stvari (nema gejminga) uopće bitno kupiti mobitel od 2000 ili više kuna? Na stranu što su svi brojevi u prilog ajmo reći većim cijenama.

Molim prijedloge.

I btw. kako p9 ide za 2000 kn na njuškalu? Samo Lite pronalazim u toj nekakvoj granici.

Edit: Zaboravila sam napomenuti da nisam uopće upoznata s ROM-ovima, globalnim ili neglobalnim, rutanjima i slično, tako da mi je potreban neki mobitel gdje o tome ne trebam razmišljati
Ango is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 17:21   #70
Xiaomi Redmi Note 4 oko 1600kn,1god.garancija(uključena DHL dostava 39$)

verzija sa Snapdragon 625 koju svakako preporučujem.ovaj procesor je izuzetno štedljiv,a ima dobre performanse.Helio X20 se ipak više grije i nešto je rastrošniji,a razlika je 10$...to je internacionalna verzija pa imaš OTA update redovno....

LeEco Le 2 X527 oko 1530kn

verzija sa moćnim SD652,također internacionalna...

na njuškalu do 2000kn imaš dosta toga.A5(2016),P9 Lite,Nexus 5X,LG G4,Honor 7....


u našim shopovima :

Moto G4 Plus

GENERAL MOBILE GM5 PLUS

ZTE Axon Mini

svi navedeni rade dobro,provjereni su i pouzdani.gore sam predložio Honorbuy shop jer je najpouzdaniji i ima već solidan staž...
Wodoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2017., 09:42   #71
Samo da javim da sam nakon mjeseci vijecanja donijela odluku hvala na savjetima iako nije narucen niti jedan taj, ali narucen je Mi5,
http://s.aliexpress.com/fAZBJ7N7


260 dolara, HK Goldway, sve ok je bilo s njim do sad.

Mislim da je to dobar deal?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ango is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 19:08   #72
to je itekako dobar deal isto taj naručio ,stigao za 10 dana, prezadovoljan sam..još da je crni, al štaš
__________________
Quasimodo predicted all this!
Germa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 15:56   #73
Trazim neki best buy, mislim da se za 2000kn moze kupit ono kaj meni treba.
Sto mislite Huawei P8 Lite (2017)?
http://www.gsmarena.com/compare.php3...&idPhone3=7789
__________________
Reklame usporavaju učitavanje stranica,troše resurse računala koje se ubrzano zagrijava i usporava,troše internet promet,cijede bateriju mobitela/laptopa,ometaju korisnika u pregledavanju korisnog sadržaja,serviraju na računalo poruke koje ne želite ili su neprimjerne...Najgori su oglasi sa prikrivenim zlonamjernim programima! Vrlo jednostavno blokiraj reklame! - Chrome - Firefox
texans is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 13:45   #74
ili Xiaomi Redmi Note 4X.bolji izbor zbog baterije i procesora...
Wodoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2017., 23:36   #75
I to verziju sa 3GB,snapdragon 625, extra drzi baterija i dobice nougat. Bio je prije par dana hit u prodavnicama u Kin, 138 eura verzija sa 3GB rama, provjeri mozda jos uvijek ima.
Detaljnije o mobitelu:
http://www.itrevolucija.org/xiaomi-r...gon-recenzija/
anelko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2017., 00:22   #76
Quote:
anelko kaže: Pogledaj post
I to verziju sa 3GB,snapdragon 625, extra drzi baterija i dobice nougat. Bio je prije par dana hit u prodavnicama u Kin, 138 eura verzija sa 3GB rama, provjeri mozda jos uvijek ima.
Detaljnije o mobitelu:
http://www.itrevolucija.org/xiaomi-r...gon-recenzija/
Xiaomi mobitel ne podrzavaju 4G LTE Band20-800MHz frekvenciju koju koriste tmobile, bonbon, vip i tomato.
I zato ih nijedan operater kod nas nema u ponudi.
Po svemu drugom to su jako dobri mobiteli, posebno po cijeni, ali njihovo primarno trziste je Kina i Indija, i slicne zemlje, a ne Europa.

Jos jedna napomena kod xiaomi modela, nisu bas najcvrsce izrade, ocito se kod nekih modela stedi pri izradi.
Jerry Rig Everything
Xiaomi Mi5 Bend Test - Scratch test - Burn test - Durability test
Redmi Note 3 - Durability Video - Scratch, Burn, Bend Test
Xiaomi Redmi 3 Pro - Bend test, Scratch test, Burn test - Durability video
Mi Mix Drop Test - How durable is a Ceramic Phone?
__________________
Reklame usporavaju učitavanje stranica,troše resurse računala koje se ubrzano zagrijava i usporava,troše internet promet,cijede bateriju mobitela/laptopa,ometaju korisnika u pregledavanju korisnog sadržaja,serviraju na računalo poruke koje ne želite ili su neprimjerne...Najgori su oglasi sa prikrivenim zlonamjernim programima! Vrlo jednostavno blokiraj reklame! - Chrome - Firefox
texans is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2017., 08:02   #77
Quote:
texans kaže: Pogledaj post
Xiaomi mobitel ne podrzavaju 4G LTE Band20-800MHz frekvenciju koju koriste tmobile, bonbon, vip i tomato.
I zato ih nijedan operater kod nas nema u ponudi.
Po svemu drugom to su jako dobri mobiteli, posebno po cijeni, ali njihovo primarno trziste je Kina i Indija, i slicne zemlje, a ne Europa.

[/URL]

Ali podržavaju 4G LTE Band3-1800MHz i od nedavno Xiaomi Mi Mix je u ponudi VIP-a i tomata.
SrkyOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 08:51   #78
Ai cijene za XIAOMI MI Mix.
tomo100brt is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 09:42   #79
mozda uz mobitel poklanjaju i auto...
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 22:53   #80
Dakle gledati Snapdragon procesor ne Helio?
Hrvoje_os is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:16.