Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2016., 17:00   #321
Ispričavam se na šturom odgovoru, nisam baš imala vremena jučer, eco danas opširnije:
I varijanta izlaza iz 7-dnevnog gladovanja
1. dan:
ujutro (9. sati) - skuhati 1 žlicu zobene kaše i 1 čaši vode, kuhati na maloj vatri 10-15 minuta
12. sati - ponoviti isti obrok
15. sati 50% juce ili sok od mrkve, ili rajčice (rajčica samo sezonska i ako slučajno ne boluješ od reumatoidnog artritisa). Ako imaš žgaravicu, sok treba razblažiti u omjeru 1:4
18. sati - ponoviti obrok od soka
21. sat - opet sok, ali ne više od pola čaše

2. dan:
opet ista šema, samo povečati koncentraciju soka na 75%

3. dan:
9. sati - ako nije bilo stolice - zaliti kljucalom vodom 2 sata prije konzumacije 7 komada suhihi šljiva. Ako sa stolibom sve u redu, pojesti naribanu mrkvu s jednom žlicom 20% kiselog vrhnja
12. sati - naranča ili 2 mandarine iličaša sezonskog bobičastog voća
15. sati - 75% sok
18. sati - zelena salata ili salata od krastavaca pripravljena maslinovim uljem
21. sat - čaša tekučine sa suhim vočem po izboru, naprimjer, 1 žlica groždica ili 2 suhe šljive

4. dan:
9 sati - kefir, po mogućnosti pravi
12. sati - salata od naribanih mrkve i cikle te sviježeg kupusa (omjer 1:1:3) sa žčicom maslinovog ulja
15. sati - voće
18. sati - salata kao dan prije

5. dan:
9 sati - 100 gr posnog sviježeg sira
12. sati - kaša od heljde
15 sati - salata kao 4. dana
18. sati - sir

6. dan
mogu se jesti sve zdrave namirnice uz šemu od 5 obroka u malim količinama.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2016., 20:46   #322
Hvala ti! Za ovaj put mi je malo kasno jer sam već pojela svašta - pistacio, juhu od povrća i povrće, neku kašu od prosa i leće. I da, osjećam se užasno, tromo, umorno, žedno, ne mogu jasno razmišljati, kao da sam uzela neke tablete za spavanje i zalila s alkoholom, eto.

Baš je najteži ovaj dio kad treba prekinuti post... Ne znam zašto sam toliko jela, dvije žlice nečega su sasvim dovoljne u ovakvom trenutku. I znala sam da nisam gladna jer na postu dobro naučiš razlikovat glad i psihološku, emocionalnu želju za hranom.

(Mislim da je problem jer sam previše skuhala. Skuhala sam puno manje nego bi inače, ali i to je bilo previše. Treba skuhat doslovno dvije žlice prvi i drugi dan prekida)

Ali nema veze, ovaj put sam prekinula jer ne smijem za vikend bit toliko mršava i moram moći dovoljno jesti, ali čim prođu praznici, idem opet na post i cilj mi je dva tjedna.

Ako netko još hoće, neki mi se javi da razmijenjujemo iskustva (možda netko tko se prejedao za blagdane pa sad ima grižnju savjesti i želi se očistiti, haha).

Tako da ću tad pazit i ić po ovom planu kod prekidanja. Doduše ne jedem mliječne proizvode pa ću nekako prilagoditi. Baš ću probat jogurt od soje sutra il preksutra, vjerujem da bi mi dobro pasao.

Super da si napisala, tako da i drugi mogu vidjeti jer čovjek se baš lako zezne kod ovog prekida posta.
Lleena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 16:43   #323
Mlječni proizvodi možeš zamijeniti kašom od grisa.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 00:12   #324
Ja gladovanje ne bi nikome preporučila. Ali mislim doslovno gladovanje.
Ja sam u bolnici završila prije par godina, bolio me trbuh, doktori nisu znali od čega pa su me zadržali 4 dana i tada nisam smjela ni jesti ni piti. Grozno grozno je bilo, samo infuziju su mi davali. Nisu na kraju znali što mi je bilo, ali usrali me za do kraja života-
od tada mi meso uopće ne paše, a bila sam veliki ljubitelj mesa, pola hrane mi smrdi, a apetit mi varira svaki dan, osjetljiva sam na hranu pa znam povraćat nakon što pojedem ručak jer mi bude muka..
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 12:21   #325
vitality
pre malo znam iz toga sto pises o tebii, na prvo mi lici da bi mogla imati Helicobacter pylori
to je takvo malo govno od bakterije koji ima svoj ukus za hranau koja njemu odgovora, i hcim jedes nesto sto njemu ne pase,
sto mu smeta ili slicno, onda pocne ta plese nervozno u zalucu i zaludac ga onda jos vise premecuje i hoce ga rijesiti pomoci mnogo kiseline, a taj mali vragek otporan na kiselinu, nemoze mu bas nista. Kao i mi ljudi nismo svi isti, tako i bakterije nisu bas sve istog ponasanja, ima tu razlike...
Sada, mozes ljecniku i kazati svoje problem i da sumljas na Helicobacter pylori, i moguce testiranje, ali svaki Test (manje/vise) nije 100% siguran, samo da znas.
Mozes nesto vrlo gorko jesti , a piti je lakse, samo gutas brzo, nesto vrlo gorko, caj na primjer od pelina,
mozda 2 salice na dan, uzasno gorko, pocekas najbolje dok se ohladi i pijes ga onda brzo...
U prirodi je tako, da sve zivo obilazi vrlo gorko, tako i bakterije. Nece njih to ubiti, ali ode pazdi van i rijesis se toga ako bi imala.
A mozes se i isti dan zaraziti opet, treba paziti, mnogo mogucnosti postoje radi zaraze.
Mislim da nije dosta 1 dan piti takav caj, treba to valjda 2 tjedna piti.
Pelinkovac ne ljeci, makar unutra pelina, to tako malo unutra da nemoze pomoci.
Cuo sam, valjda vrijedi, da sok od kiselog kupusa isto ljeci, svak dan negde 2 case do litar negde.
Ja na tvojem mjestu bi prvo kupusa probao. Pa isto negde 2 tjedna ili duze. Da se to cudo malo otjera.
A ako ides ljecniku i nade se to malo cudo preko testa, dobijes specialni antibiotik , u njemu su 2 razlicita antibiotika i rijesi na taj nacin da se uzme tjedan dana taj ljek. Naravno treba paziti radi nove zaraze.
Ja sam to imao nekada i ljecio sam se toga preko ljecnika, ali tesko to bilo, nije imao pojma jer je informacija bila cisto nova....
i od onda nisam imao vise zaraze stim i mogu sve jesti i piti kako mi je zelja, a meso necu vise jer sam postao vegan.
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 20:24   #326
@vitality: nije uopće isto ući u kontrolirano gladovanje svjesnom vlastitom odlukom, nakon fizičke i psihičke pripreme, a drugo je kad ti netko zabrani jesti. Pa na svijetu je puno ljudi gladuje jer nemaju što jesti, i sigurno se ne osjećaju lijepo.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 22:44   #327
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
nije uopće isto ući u kontrolirano gladovanje svjesnom vlastitom odlukom, nakon fizičke i psihičke pripreme, a drugo je kad ti netko zabrani jesti. Pa na svijetu je puno ljudi gladuje jer nemaju što jesti, i sigurno se ne osjećaju lijepo.
, i ako opet nisu shvatili, a onda kako pomoći nekome ko si samom sebi utuvio u glavu "izlječiću se gladovanjem", svašta, to ko ako samom sebi oduzmem vitamine minerale etc. automatski ću biti zdraviji od najzdravijih! (), od tih friki parola čovjeku se naježi koža

na razgovoru kod kirurga on reče jutrom na operaciju dođi praznog želuca, io nato pa to znači još jučer moram biti gladna, na što se on nasmijao uvidjevši mi strah ne operacije već kako će mi organizam post-operativno reagirati, zato mi rekao večera nek ti bude žganci s malo jogurta, eto se sjećam i danas, žganci su niskalorični a jogurt podiže imunitet
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 00:18   #328
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
, i ako opet nisu shvatili, a onda kako pomoći nekome ko si samom sebi utuvio u glavu "izlječiću se gladovanjem", svašta, to ko ako samom sebi oduzmem vitamine minerale etc. automatski ću biti zdraviji od najzdravijih! (), od tih friki parola čovjeku se naježi koža

na razgovoru kod kirurga on reče jutrom na operaciju dođi praznog želuca, io nato pa to znači još jučer moram biti gladna, na što se on nasmijao uvidjevši mi strah ne operacije već kako će mi organizam post-operativno reagirati, zato mi rekao večera nek ti bude žganci s malo jogurta, eto se sjećam i danas, žganci su niskalorični a jogurt podiže imunitet
Kakav je to komentar ?
Razumije li itko išta više , zbrda zdola, žganci, jogurt, doktori
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 00:21   #329
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
@vitality: nije uopće isto ući u kontrolirano gladovanje svjesnom vlastitom odlukom, nakon fizičke i psihičke pripreme, a drugo je kad ti netko zabrani jesti. Pa na svijetu je puno ljudi gladuje jer nemaju što jesti, i sigurno se ne osjećaju lijepo.
Odličan primjer, bravo.
Koliko psiha ima ulogu u zdravlju.
Ista stvar je sa hidroterapijom hladnom vodom
Povečava se snaga, jača psiha, sportaši je koriste za brži oporavak-danas opet moderno.
No kada bi vas netko zalijevao hladnom vodom, a da vi to ne želite, doživjeli bi samo bez veze neku vrstu šoka.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 18:33   #330
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Jučer sam, nakon 5 dana, prekinula gladovanje jer sam se osjećala iscrpljeno!
Stvarno ne znam kako se osjećaju oni koji pored raka gladuju po 40 dana?!

Izgubila sam 4 kg. Za te dane me ruka bolila još više (skupljanje kiseline u organizmu zbog gladovanja).
Tek nakon par dana trebam vidjeti da li mi je to, iako kratko, gladovanje pomoglo.
Preporuke su da se gladuje 2 x godišnje u proljeće i ljeto. Svaki put se post produžuje za 2 dana. Znači 5,7,9,11,itd. Pokušati ću u 6 mj ponoviti post.
Iz gladovanja sam izašla tako da sam taj dan pojela po 1 mrkvu svakih 3 sata, ukupno 3 mrkve i navečer malo pirea sa krumpirom i blitvom, oko 4 žlice.
Danas ide juha od brokule.
Osjećam se malo oslabljeno, vjerojatno zbog mog niskog tlaka.
Ponovno gladovala, 7 dana
Izgubila 4 litre vode
Osjecala sam se dobro sve dane osim 2.dana kad sam bila bez fizicke snage.
Psiha mi je odlicno
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 21:55   #331
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Ponovno gladovala, 7 dana
Izgubila 4 litre vode
Osjecala sam se dobro sve dane osim 2.dana kad sam bila bez fizicke snage.
Psiha mi je odlicno
Kako si gladovala , samo na vodi, ili na povrtnim cijeđenim sokovima ?
Na soku od celera, mrkve i cikle mi nije problem par dana 4-5 dana, i pijuckanjem čaja od gorkog bilja.
Mislim da bih mogao i duže, ako bi bilo potrebe.
Samo na vodi nisam probao, mislim da bih se slabije osiječao samo na vodi.
Svježi sok od celera mi je fenomenalan, i baš me digne i da elan, budnost i energiju.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 09:54   #332
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
Ponovno gladovala, 7 dana
Izgubila 4 litre vode
Osjecala sam se dobro sve dane osim 2.dana kad sam bila bez fizicke snage.
Psiha mi je odlicno
potpuni post se radi isključivo pod liječničkom kontrolom. ako se dobro sjećam u ruskoj knjizi "gladovanje radi zdravlja" je bilo riječi o nekim kiselinama(?) koje se nakupljaju u grlu i zadržavaju zbog neprolaska hrane.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 09:02   #333
Kontrolom kojeg liječnika? Jel ovako nekog kao što je Bat Kol?
Šalim se malo, ali stvarno me zanima gdje mogu naći takvog liječnika koji bi kontrolirao moj post na vodi?
Znam da ima nekih klinika u koje se može otići, ali za to nemam toliko vremena.
Lleena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 09:13   #334
evo iz sažetka knjige:

Quote:
U Sovjetskom savezu gladovanje se sprovodi samo u bolničkim uslovima dok se u zapadnim zemljama često sprovodi i kod kuće.
http://zdravzivot.org.rs/strucni/fil...i_zdravlja.pdf

imaš pravo kod nas ti niko to ne bu htio kontrolirat. ne sjećam se više koja je bila procedura čišćenja grla, jel puno tekućine ili nešto što će neutralizirat nedostatak gutanja s kojim se grlo pomoću hrane čisti.

bum ti poskenirao knjigu s mobitelom ako oćeš, javi na pm. ima 160 strana pa će malo potrajat.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 07:18   #335
Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Kakav je to komentar ?
Razumije li itko išta više , zbrda zdola, žganci, jogurt, doktori
E baš tim redom ()

Ne al zbilja, ako ima neko od vas ko zagovara gladovanje a onda niste normalni.


Dakle, što je to stvarno gladovanje: pitaj konc-logoraše (!)


A vi drugi pssst! o nečemu o čem nemate pojma!

(ukoliko moderator obriše ovaj moj post a ti me opet pitaš isto - ima da ti istim odgovorim x100
= ako se briše pametnog tebe neka se briše i pametniju mene)
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 09:58   #336
Ja mislim da svi mi vidimo tko nema pojma. Prestani spamati temu.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 09:27   #337
Samo je pitanje vremena kada cu i ja krenuti sa laganim postom, zato mi se i čitalo ovaj topic.

Nemam nikakvih problema sa kilažom, dapače, mršavac sam uz taman mišića koje dolazi uz fizičku aktivnost. Manekenski, 6 pack i tako to. Osjecaj gladi mi nije stran pojam, mogu bez problema i zaspati gladan, nisam od onih slabića koji na samu pomisao o hrani moraju nešto ubaciti u čvalje. Tako da vjerujem da imam karakternog potencijala odraditi post.

Ono što me odbija od posta je to što mislim da bi mi mišići pali na minimalan nivo, jednostavno bi ih organizam počeo razgrađivati u nedostatku hrane. A sa tim misicima kojih ni sada nemam previse nego umjereno, bi mi pala i moć izgaranja hrane u svakodnevnici, jer su mišići odličan potrošač energije, odnosno kalorija. Ujedno bih si pokvario sadašnji fizički izgled.

Ono pak što me privlači postu je to što mislim da je odlična generalka, čišćenje, resetiranje eventualno zablesiranih procesa na staničnoj razini. Ono što su neki spominjali da izlazi iz čovjeka prljava sluz, ljepljivi otpad i sl. Rado bih se riješio toga, deponija. Vjerujem da post i drastična promjena prehrane uz rekreaciju mogu izliječiti i od teških bolesti.

Mislim da ću ipak pričekati da me neka veća ili manja bolest dodatno motivira.

Najradije bih se odlučio na nekakav "post" u kojem bi osim čajeva bilo i malo voca i povrća, bez ikakvih začina. Ne znam koliko bi imalo smisla, i da li bi tada čišćenje i klistiranje imalo efekta ?
Arias is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 14:35   #338
ima neko znanstveno istraživanje da takav post kakav si predlažete je jednako dobar, a možda i bolji od "klasičnog".. dakle voće i povrće bez previše kalorija dan-dva, pa se onda fino najest.. rince and repeat pa kad dosadi natrag na normalnu hranu koja god to bila
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 23:49   #339
Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
ima neko znanstveno istraživanje da takav post kakav si predlažete je jednako dobar, a možda i bolji od "klasičnog".. dakle voće i povrće bez previše kalorija dan-dva, pa se onda fino najest.. rince and repeat pa kad dosadi natrag na normalnu hranu koja god to bila
Ozbiljno, ovo boldano ti je najpogrešnije.
Cilj bi svakako uz terapijski post trebalo biti i životni stil.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 23:51   #340
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
E baš tim redom ()

Ne al zbilja, ako ima neko od vas ko zagovara gladovanje a onda niste normalni)
Eto, ima nas i takvih ne normalnih za tebe.
Normalan, anormalan, nenormalan, ...
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:16.