Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2003., 23:12   #21
Je, ima ekonomista ko dreka....stvarno puno....ali, kad smo već kod toga, pogodi koja grupa ljudi je najlakše zaposliva.....da, da, ekonomisti i to oni s nedavno završenim faksom....mislim da je sve jasno....

Pozdraf...
__________________
...nisi pijan ako bez držanja možeš ležati na podu...
Gianluca Vialli is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2003., 06:30   #22
Quote:
Je, ima ekonomista ko dreka....stvarno puno....ali, kad smo već kod toga, pogodi koja grupa ljudi je najlakše zaposliva.....da, da, ekonomisti i to oni s nedavno završenim faksom....mislim da je sve jasno....
je kolega,je,ali po novome sad za svaki posao traze jos i prijepis ocjena(!!) sa svih godina fakulteta,a u ovoj drzavi puno rade i dobre veze.


ja sam prva godina ekonomije,i mogu reci da je osrednje tezine,neke stvari su dosta teske,neke su abnormalno lagane.

(ipak se nadam novinarsvu ili politickim znanostima slijedece godine u zagrebu,ako uspijem upast.)


good luck!!!!
Nimoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2003., 09:27   #23
sky,
mog frenda su POZVALI s burze nakon sto je zavrsio ekonomski faks (smjer management) u jednu veliku firmu. Istina, imao je odlicne ocjene, ali nije imao veze, vezice i sl.

Ovo kaj tvoj stari prica nema blage veze sa stvarnoscu. Pa tko vodi poslove u bankama? Jedan ekonomist ?(vlasnik?) ma kakve su to gluposti

Svaki vlasnik (ako je firma velika) mora imati hebenu vojsku ekonomista (managera, marketara, financijasa itd.) pa kaj tvoj stari misli da ces raditi u firmi koja ima jednog covjeka?

odi primi tatu za ruku i odvedi ga u neku veliku firmu (pliva, pbz, zaba, podravka) pa ZBROJI koliko tamo radi managera i KOLIKU PLAĆU IMAJU ONI; a koliko ovi ostali.

I btw. nek tvoj stari pogleda kaj mozes raditi sa zavrsenim strojarstvom i kolka ce ti biti placa. Medicina? Moja frendica sa odlicnim ocjenama preko DEBELE veze trazi mjesto gdje ce stažirati (čitaj: raditi besplatno) i to nakon 7 godina studiranja!!!
Evo, to ti je realnost, ako opće uspiješ završiti faks. FER je ok, ali samo AKO te zanimaju takve stvari jer je prilično težak (matematika, fizika i sl.).

Lijepo ti okreni priču pa neka tebi tvoj tata (po)kaže u praksi šta ćeš ti i kako raditi nakon što završiš te njegove fakseve i koliko će tebi trebati vremena da nađeš posao i kolika će ti biti plaća. Sve mi se čini da se tvoj stari želi okolo HVALITI s tobom i da ga nije briga što ti želiš.

I nemoj odustati od SVOJIH želja zato jer će on kvocati. On upravo na to i računa i na kraju ćete obojica popušiti ak odeš na dramsku. Izbori se za sebe, ali nemoj ići linijom manjeg otpora.

pozdrav i sretno,
gogo
gogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2003., 01:34   #24
Ja zapravno nisam mislio studirati pravo, nego ići na filozofski. U moje vrijeme, tamo je bila najbolja ekipa, pa sam htio i ja...
Nisam prošao tamo, pa sam pravo upisao kao rezervu, zapravo. I nakon dosta muke (6 godina), završio sam faks. Kao netko kome pravo nije bilo rpvi izbor, čudno je to da sam, što je faks više odmicao kraju, ja sve više volio tu struku... Uglavnom je ljudima to obrtan pravac, svi upišu nešto s puno interesa i onda im volja opadne.

Posao sam našao odmah, ali je bio smeće. Odvjetnički pripravnik radi kao rob, to neka ti je odmah jasno, ako misliš jednog dana u tom pravcu ići. Položiš pravosudni nakon cca. 2 godine i onda možeš dalje, hrabro u poslovni svijet.
Posao nakon toga može ići u raznim pravcima i to je super za nas pravnike. Na toliko mjesta nas trebaju, da ćeš sigurno prije ili kasnije naći i posao. Još ako u tom poslu nađeš i sebe, imat ćeš veliku sreću da zadovoljno ideš na posao svaki dan.Onda ideš dalje u odvjetnike ili u prviredu, banke (tamo je dosta dobro), pravosuđe, državna uprava... No, unutar tih organizacija gdje sve pravnici rade, dosta su neujednačeno plaćeni. Najslabije, naravno, plaća državna uprava. Ipak, nakon položenog pravosudnog ispita, ako se zaposliš u nekoj relatinvo dobroj firmi (npr. Kraš, Agrokor, neka strana banka...) plaća bi ti trebala biti između 6-8000 KN. Ako želiš ići baš visoko u tom poslovnom i korporativnom svijetu u nas, onda imaš možda nešto više šanse kao ekonomist, samo što je takvih dobrih direktorskih mjesta malo. Unutar ekonomije, nekako najbolje prolaze financijaši, prodaja i marketing i njima su u perspektivi namijenjena ona viša direktorska mjesta u takvim organizacijama.

Za kraj samo još jedna stvar. Za oko 5-6 godina kada završiš faks računaj na to da ćeš po svoj prilici tražiti posao u firmi koja posluje s EU i/ili unutar EU. Znat ćemo više 2007, ako je vjerovati premijeru.

Naime, sve firme koje žele preživjeti u ovoj našoj zemlji, a i cijelo društvo, morat će prodavati i trgovati sa cijelim svijetom. Zato, uči strane jezike.
__________________
It takes two to lie. One to lie, and one to listen.
Mariolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2003., 11:47   #25
'ajde da dignemo topic...

...jer izgleda da ima jos zainteresiranih maturanata.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 20:22   #26
Imaš i srednju žalost - JAVNU UPRAVU....s kojom ćeš se zaposliti na svetog nikad!

U biti managment ti je punooooo bolji izbor i jebeš pravo!
Bilijuner is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:06.