Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2017., 00:41   #141
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Ofrešena slova...
ofreš slovca su tu... kojom namjerom?


Da li ljudi misle da ih nepoznavanje starohebrejskog koči pri spoznanju za kog je stvorena Zemlja?
jerbo
ako ima takvih, onda se zeznuše sto na sat.

Primjerice, što jednom slijepom čovjeku uopće predstavlja štamparija? Zar bi trebao imati zdrave oči pa da shvati čemu planeta?

Ili je možda dovoljno najobičnije pitanje misaono proslijediti Bogu koji kad vidi čovjeka iskreno zanima odgovori mu preko duha a preskočivši sve moguće ovosvjetske štamparije (?)
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 03:27   #142
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
ofreš slovca su tu... kojom namjerom?


Da li ljudi misle da ih nepoznavanje starohebrejskog koči pri spoznanju za kog je stvorena Zemlja?
jerbo
ako ima takvih, onda se zeznuše sto na sat.

Primjerice, što jednom slijepom čovjeku uopće predstavlja štamparija? Zar bi trebao imati zdrave oči pa da shvati čemu planeta?

Ili je možda dovoljno najobičnije pitanje misaono proslijediti Bogu koji kad vidi čovjeka iskreno zanima odgovori mu preko duha a preskočivši sve moguće ovosvjetske štamparije (?)
Određena slova, moja greška.
Imaju veliku važnost, upućuju na mudrost spisa, dublje značenje rečenoga odnosno pisanoga.
Vrijeme proroka još nije vraćeno pa se mora učiti iz teksta. U prijevodima to nije moguće zato puno razilazinja o Božjoj riječi.
Učit od Židova, oni znaju.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 04:30   #143
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Određena slova, moja greška.
Imaju veliku važnost, upućuju na mudrost spisa, dublje značenje rečenoga odnosno pisanoga.
Vrijeme proroka još nije vraćeno pa se mora učiti iz teksta. U prijevodima to nije moguće zato puno razilazinja o Božjoj riječi.
Učit od Židova, oni znaju.
Jesi li čuo za "u nesavršenih ljudi postoji mrvuljak savršenstva"?,
ee to ti ono kad priznaju grešku koja ustvari ni nije.

Koji je smisao u vraćanju u vrijeme Židova?, pa mislim ono nebumo valjda hodali unatraške, razmeš ne, daj bolje zakoračimo kršćanski u vremena Otkrivenja, tu napokon mir od sto proroka, imaš samo jednog al vrijednog.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 08:44   #144
"Ovaj svijet je previse negostoljubiv da bi ga stvorio Bog".
To mogu govoriti samo oni koji,
a - svjesno trkeljaju.
B - Ne razumiju odnos izmedu dobra i zla, ne razumiju realnost i ne vjeruju u bibliju.
Mislim, ako nas pikaju komarci to ne znaci automatski da nije Bog sve stvorio.
Raj treba zavrijediti, pozvani smo na to.
Dakako.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 10:46   #145
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
"Ovaj svijet je previse negostoljubiv da bi ga stvorio Bog".
To mogu govoriti samo oni koji,
a - svjesno trkeljaju.
B - Ne razumiju odnos izmedu dobra i zla, ne razumiju realnost i ne vjeruju u bibliju.
Mislim, ako nas pikaju komarci to ne znaci automatski da nije Bog sve stvorio.
Raj treba zavrijediti, pozvani smo na to.
Dakako.
Naslov teme je fulan!
Svemir je stvoren zbog čvjeka,ne samo zemlja!
A svijet,kak neki kažu,nije samo negostoljubiv,on je i "gostoljubiv!"
U prirodi postoji dobro i loše!(neke gljive su nejestive,da nejestive,smrtonosne)
a neke delicija!
Neki ljudi su dobri a neki zli!Njihov odabir,nitko nije kodiran da bude zao!
Neke životinje su opasne neke umiljatije od judi!
Vremenu se divimo ali vremenske nepogode nam mogu prouzročiti gadne probleme!
I sad,da me je netko pitao prije rođenja:"Želiš li nastati,želiš li ući u taj i takav svijet?"
Ja bih rekao ,bez dvojbe:"Da".

A vi?(pitanje upućenoopćenito,ne tebi lega).
patriot-lički is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 15:38   #146
Zrno pijeska je stvoreno za čovjeka a plaža za?
Mislim na svemir.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 16:00   #147
Zemlja je stvorena kao hrana mjesecu
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 16:13   #148
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
"Ovaj svijet je previse negostoljubiv da bi ga stvorio Bog".
To mogu govoriti samo oni koji,
a - svjesno trkeljaju.
B - Ne razumiju odnos izmedu dobra i zla, ne razumiju realnost i ne vjeruju u bibliju.
Mislim, ako nas pikaju komarci to ne znaci automatski da nije Bog sve stvorio.
Raj treba zavrijediti, pozvani smo na to.
Dakako.
Pa da, kad ljudi ne razumiju razliku između svijeta i Zemlje, njima to sve jedno te isto.
A i taj raj o kojem se furt pripoveda, ne postoji, još uvijek ne. Tužna vijest onima koji fantaziraju posle smrti odlaze na nebo. Možda kada bi prestali fokusom prema 'gore' bolje uspostavili ravnotežu ovdje 'dolje' tj. poraditi na ekologiji, što se doduše u neku ruku već dešava npr. primjećujem da sve više ljudi reciklira smeće, postali su svjesniji 'dajmo Zemlji priliku da lakše diše'.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 17:29   #149
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Pa da, kad ljudi ne razumiju razliku između svijeta i Zemlje, njima to sve jedno te isto.
A i taj raj o kojem se furt pripoveda, ne postoji, još uvijek ne. Tužna vijest onima koji fantaziraju posle smrti odlaze na nebo. Možda kada bi prestali fokusom prema 'gore' bolje uspostavili ravnotežu ovdje 'dolje' tj. poraditi na ekologiji, što se doduše u neku ruku već dešava npr. primjećujem da sve više ljudi reciklira smeće, postali su svjesniji 'dajmo Zemlji priliku da lakše diše'.
Ne znam ja sto razumiju a sto ne, kako tko.
Ja sam zahvalan Bogu sto mi nije i gore, Bog cudesno rijesava probleme, da sam jos boji vise bih toga i dozivio.
Ono sto znam je da ljudi nisu svijesni Isusove prispodobe, "Pogledajte ljiljane...". I slicno, kad se shvati ( tocnije dozivljava u duhu ) sto je u zivotu bitno, i ostali zemaljski problemi postaju tek mizerno opterecenje.
Quote:

Psalms 148
Croatian (i) 1Aleluja! Hvalite Jahvu s nebesa, hvalite ga u visinama! 2Hvalite ga, svi anđeli njegovi, hvalite ga, sve vojske njegove! 3Hvalite ga, sunce i mjeseče, hvalite ga, sve zvijezde svjetlosne! 4Hvalite ga, nebesa nebeska, i vode nad svodom nebeskim! 5Neka hvale ime Jahvino jer on zapovjedi i postadoše. 6Postavi ih zauvijek i dovijeka po zakonu koji neće proći. 7Hvalite Jahvu sa zemlje, nemani morske i svi bezdani! 8Ognju i grÓade, sniježe i maglo, olujni vjetre, što riječ njegovu izvršavaš! 9Gore i svi brežuljci, plodonosna stabla i svi cedrovi! 10Zvijeri i sve životinje, gmizavci i ptice krilate! 11Zemaljski kraljevi i svi narodi, knezovi i suci zemaljski! 12Mladići i djevojke, starci s djecom zajedno: 13nek' svi hvale ime Jahvino, jer jedino je njegovo ime uzvišeno! Njegovo veličanstvo zemlju i nebo nadvisuje, 14

on podiže snagu svom narodu, on proslavlja svete svoje, sinove Izraelove - narod njemu blizak. Aleluja!
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 17:36   #150
Quote:
patriot-lički kaže: Pogledaj post
Naslov teme je fulan!
Bas i nije.
Quote:

Svemir je stvoren zbog čvjeka,ne samo zemlja!
A svijet,kak neki kažu,nije samo negostoljubiv,on je i "gostoljubiv!"
Svemir sa pop dokumentaraca ne postoji, to je okultna indoktrinacija, lazna stuba koja sluzi da bi se bezbosci pomocu nje jos vise zaslijepili u svojoj nevjeri, kao, koliki planeti, mi i nismo tako bitni, tek smo puki slucaj nekog panteistickog boga.
Quote:

U prirodi postoji dobro i loše!(neke gljive su nejestive,da nejestive,smrtonosne)
a neke delicija!
Neki ljudi su dobri a neki zli!Njihov odabir,nitko nije kodiran da bude zao!
Neke životinje su opasne neke umiljatije od judi!
Vremenu se divimo ali vremenske nepogode nam mogu prouzročiti gadne probleme!
I sad,da me je netko pitao prije rođenja:"Želiš li nastati,želiš li ući u taj i takav svijet?"
Ja bih rekao ,bez dvojbe:"Da".

A vi?(pitanje upućenoopćenito,ne tebi lega).
Ovdje ti je svaka na mjestu, barem prema mom pogledu.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2017., 18:01   #151
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Ne znam ja sto razumiju a sto ne, kako tko.
Ja sam zahvalan Bogu sto mi nije i gore, Bog cudesno rijesava probleme, da sam jos boji vise bih toga i dozivio.
Ono sto znam je da ljudi nisu svijesni Isusove prispodobe, "Pogledajte ljiljane...". I slicno, kad se shvati ( tocnije dozivljava u duhu ) sto je u zivotu bitno, i ostali zemaljski problemi postaju tek mizerno opterecenje.


Skromnom čovjeku ne treba puno govoriti jer taj vidi što drugi ne vide, osim eventualno priupitati zašto o Sinu Božjem priča kao o nekakvoj "prispodobi".



A svijet, da, u generalnom problemu, previše je dobio a ne zna kako raspolagati svime time na sveopće dobro. To potvrđuje da zemljani su nesposobni opstati bez Boga.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 23:54   #152
Samo podsjećam kako upravo istječe Dan planeta Zemlje...

Quote:
Psalam 24,1

Gospodnja je zemlja i što je ispunja, svijet i stanovnici njegovi.
The Holocene hangover: it is time for humanity to make fundamental changes

Quote:
But despite Ghosh’s dark sense of realism about our political options, he still manages to find hope in surprising places. “The very speed with which the crisis is now unfolding,” he notes, might save many parts of the world from the destructive social and cultural consequences of the Great Acceleration. Still more provocatively, Ghosh proposes that religious traditions might offer the most effective social basis for popular resistance. Ghosh observes that religious movements could “mobilize people in far greater numbers” than secular organizations. Religious belief reaches beyond the boundaries of nation states and embraces “intergenerational, long-term responsibilities” that “do not partake of economistic ways of thinking.” Indeed, the “idea of the sacred” involves an “acceptance of limits and limitations” that strongly resembles the ethos of stewardship and simple living central to radical forms of climate justice. Could it be that religious belief, with its appreciation of “nonlinear change” (i.e., apocalypse and planetary disaster), might be our best resource in breaking the spell of Holocene thought?

Some of us might worry that religious tradition is just as likely to subvert earth system science as it is to support it. But I take Ghosh’s broader point to be salutary. The magnitude of environmental change we now face will demand a fundamental reorientation of modern politics, economics, and culture. This is the only way to make a home on our new planet.
Ovaj citat nisam istaknuo radi isticanja primata religioznih uvjerenja u razvoju svijesti očuvanja našeg zajedničkog doma.
Bit je u spomenutim "nelinearnim promjenama", svijesti o realno mogućoj apokalipsi... koju bismo sami sebi mogli preuranjeno prirediti.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 10:15   #153
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post


Ovaj citat nisam istaknuo radi isticanja primata religioznih uvjerenja u razvoju svijesti očuvanja našeg zajedničkog doma.
Bit je u spomenutim "nelinearnim promjenama", svijesti o realno mogućoj apokalipsi... koju bismo sami sebi mogli preuranjeno prirediti.
Često se zna govoriti kako nam je zemlja dana da njome gospodarimo

Organizirane i strukturirane religije pogotovo one koje su protjerale iz svijesti ostatke prirodnih religija koje štuju prirodu, odjednom imaju obzira prema prirodi.

"Obzir" se očituje u (idite i množite se...i sve zagadite) nekontroliranom povećanju populacije (čitaj, što više štovatelja religije) mada to uništava zemlju na više načina.

Izlov ribe, deforestacija, širenje pustinja, smanjenje svih resursa, zagađenje svega, promjena klime....

Apokalipsa je već počela a pitanje je vremena kada će konačno završiti.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 10:40   #154
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
"Obzir" se očituje u (idite i množite se...i sve zagadite) nekontroliranom povećanju populacije (čitaj, što više štovatelja religije) mada to uništava zemlju na više načina.

Quote:
Jahve, Bog, uzme čovjeka i postavi ga u edenski vrt da ga obrađuje i čuva.
Izričito se traži od čovjeka da ČUVA prirodu.




Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Izlov ribe, deforestacija, širenje pustinja, smanjenje svih resursa, zagađenje svega, promjena klime....
Kakve veze ima Bog sa pohlepnim ljudima? Zna se odlično što je i kakav je Božji koncept i način života. Na pogrešnu adresu ispostavljaš račun
__________________
Ribe su morale biti strašno ljute kad su prvi put izašle na plažu i uzdržavale se da ne udahnu dok im otpadnu škrge i razviju se pluća. Ali kad ozbiljno odlučiš da evoluiraš, nema više natrag.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 10:48   #155
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post


Izričito se traži od čovjeka da ČUVA prirodu.





Kakve veze ima Bog sa pohlepnim ljudima? Zna se odlično što je i kakav je Božji koncept i način života. Na pogrešnu adresu ispostavljaš račun
Račun ćeš i ti platiti kao i mi svi zajedno.

Čuva, pa vidimo kako se čuva!
Ne, u mojoj kući...


Prvo religije a onda kapitalizam i profit uništavaju Zemlju.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 10:53   #156
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Račun ćeš i ti platiti kao i mi svi zajedno.
Naravno da ćemo svi platiti račun, jer svi smo u većini i prihvatili ovakav sustav, koji vodi jasno je gdje.


Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Prvo religije a onda kapitalizam i profit uništavaju Zemlju.
Religija nema veze sa uništenjem Zemlje, Religiozne institucije, da. Niti one nisu imune na pohlepu.
__________________
Ribe su morale biti strašno ljute kad su prvi put izašle na plažu i uzdržavale se da ne udahnu dok im otpadnu škrge i razviju se pluća. Ali kad ozbiljno odlučiš da evoluiraš, nema više natrag.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 11:27   #157
Najgore što bi nam se moglo dogoditi jest gubitak vremena u prepirci oko toga u čemu nalazimo motiv, inspiraciju za... spašavanje samih sebe i vlastitog doma koji nam izmiče ispod nogu.

Jalovo je to.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 11:33   #158
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
Naravno da ćemo svi platiti račun, jer svi smo u većini i prihvatili ovakav sustav, koji vodi jasno je gdje.
To je posebna vrsta prihvaćanja... možda ne treba prestrogo suditi zbog kratkovidnosti.
Ponekad su najgore djelovali oni sa najviše znanja, ali krivo iskorištenog, čak i sa dobrim namjerama.

Ljudima je domet ipak uvelike ograničen životom u zajednici od najviše par desetaka možda stotina ljudi, kako su živjeli njihovi preci, a ne nekoliko milijardi.


Quote:
Religija nema veze sa uništenjem Zemlje, Religiozne institucije, da. Niti one nisu imune na pohlepu.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 11:53   #159
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Samo podsjećam kako upravo istječe Dan planeta Zemlje...

Ovaj citat nisam istaknuo radi isticanja primata religioznih uvjerenja u razvoju svijesti očuvanja našeg zajedničkog doma.

Nego što si drugo?

Quote:
Bit je u spomenutim "nelinearnim promjenama", svijesti o realno mogućoj apokalipsi... koju bismo sami sebi mogli preuranjeno prirediti.


Religije, a napose katolicizam, očekuju da će vrlo skoro doletit Isus Krist i uništit Zemlju i cijeli svemir u svojoj Apokalipsi, te to onda preobrazit po svom ćefu, sve "popravit" i pretvorit u rajski vrt.

"Planet Zemlja bit će razvaljen od strane ljutitog Boga!"

"Kao tat će doći Dan Gospodnji u koji će nebesa trijeskom uminuti, počela se, užarena, raspasti, a Zemlja i djela na njoj razotkriti."

"Oni pak kao nerazumne životinje, po naravi rođene za lov i istrebljenje, pogrđuju što ne poznaju. Istim će istrebljenjem i oni biti istrebljeni;
Sveti Pavao ili Petar whatever

Za razliku od takvog religijskog krajnjeg prezira prema "materijalnoj realnosti", kao i ljudskoj prirodi (savršena djevica Marija) imamo znanost koja nas vodi kroz bespuća realnosti da se bolje snađemo u svijetu, i kvalitetnije proživimo ovaj smrtni život.

Stoga:

Marš za znanost na dan planeta Zemlje!

http://100posto.hr/news/sire-se-kler...im-cinjenicama

Izvod:

"Kada se konferenciju udruge U ime obitelji, pod nazivom 'Obitelj i škola – ključ odgoja za vrijednosti', uvrstilo među stručne skupove Agencije za odgoj i obrazovanje, širom su se otvorila vrata da znanstveno neutemeljene činjenice i ideje prodru u sustav obrazovanja. Nevjerojatno je da se nastavnicima, kao stručno usavršavanje, računalo sudjelovanje na toj konferenciji na kojoj se homoseksualnost usporedila sa zoofilijom i pedofilijom, a spomenuto je i da rasprava o nasilju u obitelji rastura brak kao instituciju. Uzme li se u obzir i to da je ta konferencija i pod visokim pokroviteljstvom Predsjednice i Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, sasvim je jasno da se trenutna hrvatska politika ne vodi znanstveno utemeljenim činjenicama niti Ustavom zagarantiranom idejom jednakosti i ravnopravnosti", kažu studenti iz Udruge studenata sociologije Anomija.

Kao drugi zabrinjavajući primjer zatrovanosti javnih politika navode i to što su, nakon vjeronauka, u škole, na velika vrata, ušli i generali.

Po iseljavanju visokoobrazovanih smo u samom vrhu


"Slobode istraživanja i propitkivanja u Hrvatskoj su ozbiljno ugrožene. Na popisu onih koji ugrožavaju te vrijednosti su hrvatska predsjednica koja daje pokroviteljstvo pseudoznanstvenim stručnim skupovima, zatim Vlada RH koja ne poštuje odluke Odbora za etiku i visoko obrazovanje. Ugrožava ih premijer kojemu je potpuno nevažno to što je znanstvenik Ivan Đikić prestao s radom u Hrvatskoj; ugrožava ih ministar znanosti koji ne koristi svoje ovlasti kada je na Sveučilištu narušena autonomija i kada se nezakonito i protupropisno djeluje; ugrožava ih ministar vanjskih poslova kada na vlastitu ruku, a pod utjecajem konzervativnih lobija, mijenja vanjsku politiku. Spomenute vrijednosti ugrožava i Sveučilište kada autokratski donosi odluke u potpunosti neutemeljene na propisima i zakonima; ugrožavaju ih moćni pojedinci koji u rukama imaju poluge moći i koriste ih za ostvarenje osobnih interesa, a ne za opću dobrobit"
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 13:36   #160
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
Religija nema veze sa uništenjem Zemlje, Religiozne institucije, da. Niti one nisu imune na pohlepu.
Religiozne institucije padaju sa neba i nemaju veze sa religijom/ama?

Oboje su dobro, u istu vodu umočene...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:04.