Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2017., 21:56   #341
Osim ak sutra ni smak svijeta

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2017., 10:48   #342
Ima bit da nije
Jack-Daniels is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2017., 14:09   #343
Quote:
Ursus actor kaže: Pogledaj post
Vode ima u Šugarskoj dulibi, od skloništa 3 min u smjeru Stapa, gdje je bila lugarnica, ima šterna.
Kontejner je ovo ljeto obnavljan, ne znam je li sad u upotrebi, to trebaš provjeriti s PD Naftaplin.

Na Stapu ima vode u blizini skloništa.

Prije ova dva skloništa na oko 3h od Baških Oštarija, malo mimo trase VPP-a je novo planinarsko sklonište Ždrilo, gdje ima šterna.

Inače tih 7h od Baških Oštarija do Šugarske dulibe je poprilično dugih 7h , shvatite ovo ozbiljno, ako vam je do Struga kroz Paklenicu preko Perine grede trebalo 8h ispod 10-11h ne računajte za ovu dionicu.
Inače ova dionica se razdvaja u dvije varijante, kroz Ramino korito i preko Jurlina sedla.

Od Šugarske dulibe do Stapa po VPP-u oko 5h, računajte 7h.

Do Struga još na oko 8h, na nešto manje od pola puta, na 30 minuta od staze nalazi se sklonište Zavrata, gdje ima šterna.
Kod crkvice na Velikom Rujnu ima šterna.
Na Stražbenici ima izvor. Na pola sata od Stražbenice je izvor, Zanzibar u travnju će biti vode.
15 minuta od Struga je šterna Marasovac.

BTW Imam osjećaj da si ljudi koji se raspituju na ovom forumu prilikom pripremanja ture, što je pohvalno, uzimaju prevelike "zalogaje", preskaču se koraci, ne napreduje se postupno, hu bu danas Sljeme, sutra VPP, preksutra K2...
Jos jedno pitanje, posto je skloniste Sugarske dulibe zatvoreno i nece biti otvoreneo do lipnja dali ima jeos neko skloniste izmedju Zdrila i Stapa?
__________________
Sutra nije nikom obecano
Opus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 10:25   #344
18. ovog mjeseca planiram od Baških Oštarija do Ždrila. Pošto nisam nikad ovoliko rano u godini išao na Velebit, ne znam što mogu očekivati. Na DHMZ ne mogu nikako naći relevantne podatke pa me zanima ako netko ima iskustva s vremenskim prilikama oko Ždrila i oko tog datuma.

Također, gdje mogu doći i kupiti kartu Srednjeg Velebita, a da nije online?
__________________
vedranfalica.com
ermallion is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 10:34   #345
Quote:
ermallion kaže: Pogledaj post
18. ovog mjeseca planiram od Baških Oštarija do Ždrila. Pošto nisam nikad ovoliko rano u godini išao na Velebit, ne znam što mogu očekivati. Na DHMZ ne mogu nikako naći relevantne podatke pa me zanima ako netko ima iskustva s vremenskim prilikama oko Ždrila i oko tog datuma.

Također, gdje mogu doći i kupiti kartu Srednjeg Velebita, a da nije online?
Ne znam za vremenske uvjete, ali kartu uvijek možeš kupiti Smandovu (online na smand stranici ili npr. u Iglu športu).

http://www.iglusport.hr/katalog/63SM...REDNJI-VELEBIT
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 11:11   #346
Quote:
tvuk kaže: Pogledaj post
Ne znam za vremenske uvjete, ali kartu uvijek možeš kupiti Smandovu (online na smand stranici ili npr. u Iglu športu).

http://www.iglusport.hr/katalog/63SM...REDNJI-VELEBIT
Snašao sam se; izgleda da ima u Kibubi što mi je usput. Ako nema, morat ću onda Iglu. Hvala svejedno!
__________________
vedranfalica.com
ermallion is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2017., 19:02   #347
Quote:
ermallion kaže: Pogledaj post
Snašao sam se; izgleda da ima u Kibubi što mi je usput. Ako nema, morat ću onda Iglu. Hvala svejedno!
Sao što ti Ždrilo nije Srednji Velebit, nego južni.
Ursus actor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 11:24   #348
Quote:
Ursus actor kaže: Pogledaj post
Sao što ti Ždrilo nije Srednji Velebit, nego južni.
Da, to sam baš jutros shvatio. Dobro da nisam kupio i iznenadio se. xD Hvala!
__________________
vedranfalica.com
ermallion is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 20:34   #349
Dobro da nisi došao na Velebit i iznenadio se
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 20:52   #350
Quote:
ermallion kaže: Pogledaj post
Također, gdje mogu doći i kupiti kartu Srednjeg Velebita, a da nije online?
OSMAND ima offline kartu sa ucrtanim glavnim planinarskim stazama za većinu HR.
Možeš i dokupiti plugin sa izohipsama.
https://play.google.com/store/apps/d...?id=net.osmand
Po meni je to must-have aplikacija za svakog planinara.

Ovako ti to izgleda u aplikaciji.
Nečovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 22:34   #351
Dobar je OsmAnd. Preporučam i MAPS.ME
Ay Carmela is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 12:20   #352
Markacija po Siljevači?

Po ovoj jednoj karti postoji ucrtana staza preko Siljevače, znači dolazilo bi se VPP-om iz pravca Ždrila, skrenulo bi se na Siljevaču, nastavilo na istok pa na jug i preko Velikog Stolca spojilo s VPP-om iza Šugarske Dulibe. Dakle, jel ta staza markirana zbilja ili nije baš ili kako?
Šta je sa Šugarskom Dulibom, zašto je zatvorena, i dokad?
tezga is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 12:31   #353
Quote:
tezga kaže: Pogledaj post
Šta je sa Šugarskom Dulibom, zašto je zatvorena, i dokad?
Evo da sam sebi odgovorim :-), pričao s tipom iz Naftaplina. Kontejner razmontiran, nema dvije bočne strane, čekaju dobro vrijeme da dopreme stvari i srede sklonište. Bit će spavaćih mjesta za 11-12 osoba. Do ljeta se nadaju završiti.
tezga is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2017., 09:40   #354
Zna li tko u kakvom stanju je cesta iz Raduča do Bunovca?
Zanima me stanje markacija i uhodanost staza, eventualno srušeno drveće i mogućnost kretanja u koridoru: Bunovac - Čičina dolina, Bunovac - greben kod Malovana i Bunovac - Marasovac?
Po MIS portalu vidim da se ništa nije razminiravalo u novije vrijeme, je li bilo kakvih novijih slučajnih pronalazaka?
Molim samo informacije iz prve ruke i novijeg datuma.
Ursus actor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 17:00   #355
Tri dana Velebita, dva godišnja doba

Tek toliko da zabilježim, izletić od tri dana po Velebitu ovaj tjedan. U ponedjeljak od Baških Oštarija do Ždrila, po proljetnom vremenu (i ajme što mi je dobro sklonište Ždrilo, i lokacija, i pogled). Drugi dan olujna bura i mećava pa bili u skloništu (ja se ujutro uspio popeti na Ždrilski kuk, na spustu počelo sniježiti), kuhali, čitali (preko noći toliko puhalo da se krevet tresao). U srijedu po netaknutom snijegu od 25-30 cm nazad do Baških Oštarija...
tezga is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 12:28   #356
Quote:
tezga kaže: Pogledaj post
Tek toliko da zabilježim, izletić od tri dana po Velebitu ovaj tjedan. U ponedjeljak od Baških Oštarija do Ždrila, po proljetnom vremenu (i ajme što mi je dobro sklonište Ždrilo, i lokacija, i pogled). Drugi dan olujna bura i mećava pa bili u skloništu (ja se ujutro uspio popeti na Ždrilski kuk, na spustu počelo sniježiti), kuhali, čitali (preko noći toliko puhalo da se krevet tresao). U srijedu po netaknutom snijegu od 25-30 cm nazad do Baških Oštarija...
Da li je bilo što tragova medvjeda i vuka u svježem snijegu? Do koje se visine cca već zazelenilo? LP
off roader is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 13:45   #357
Quote:
tezga kaže: Pogledaj post
Tek toliko da zabilježim, izletić od tri dana po Velebitu ovaj tjedan. U ponedjeljak od Baških Oštarija do Ždrila, po proljetnom vremenu (i ajme što mi je dobro sklonište Ždrilo, i lokacija, i pogled). Drugi dan olujna bura i mećava pa bili u skloništu (ja se ujutro uspio popeti na Ždrilski kuk, na spustu počelo sniježiti), kuhali, čitali (preko noći toliko puhalo da se krevet tresao). U srijedu po netaknutom snijegu od 25-30 cm nazad do Baških Oštarija...
Ja za vikend planiram na Kizu s Baskih. No sad kad citam o snijegu, nekako ne znam
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 20:42   #358
planirali smo ovaj vikend na sjeverni velebit: u subotu bi bila ruta veliki zavižan-botanički vrt- balinovac, a u nedjelju premužićeva staza do rossijeve kolibe. i sad me muči - vrijeme, pošto su u petak rekli obilniju kišu, a u subotu je moguć i prijepodne snijeg, od nedjelje onda sunčano i vedro. kakve su staze za hodanje s obzirom na vrijeme, pretpostavljam blato, a ja baš nemam neku super opremu (gojzerice), kupila sam si salomonke i sad koliko su dobre za te dvije rute? u biti ja bih odustala baš zbog vremena, jer će biti blatno i snijeg, a brijem da te salomonke nisu baš za takvo vrijeme.
crystalmaiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 21:51   #359
Na Premužićki sigurno još ima mjestimično puno snijega, također i na sjevernoj strani Velikog Zavižana. Nije za ići bez pravih gojzi. I na web kameri DHMZ-a se vidi dosta snijega po zavižanskoj kotlini.
off roader is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2017., 12:13   #360
Quote:
off roader kaže: Pogledaj post
Da li je bilo što tragova medvjeda i vuka u svježem snijegu? Do koje se visine cca već zazelenilo? LP
Tragove medvjeda nisam vidio, ni tragove vuka, nije bilo ni tragova ljudi dok ja nisam prošao :-), vidio tragove srna.
Do visine Ždrila (a to je tisuću i sto metara) je zeleno, lišće je već veliko (većinom je to bukva), iznad te visine već manje, iako je dobar dio tih vrhova na putu golet ili crnogorica, ali vidjelo se da se nije zazelenilo kad se gleda prema Sadikovcu. U međuvremenu prošla dva tjedna, sigurno se ta zelena granica povisila, a i lišće je veće. Inače, kad smo kod bilja, bilo dosta cvijeća taj prvi dan dok je bilo toplo - šumarice (i to žute), lažni zumbuli, orhideje (ili kaćuni), ono nešto nalik encianu, ali vjerojatno ih spalila hladnoća.
tezga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:26.