Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Usporedbe mobitela

Usporedbe mobitela Usporedbe raznih modela, te savjeti i pomoć oko kupovine novog mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2017., 21:37   #21
Quote:
dubrava kaže: Pogledaj post
Ko ne koristi to, njegov problem.
Htio si reći: taj nema problema
To je isključivo tvoj problem i onih koji to koriste

Quote:
justme88 kaže: Pogledaj post
Jedan tip se dobro izrazio kad sam ga pitala dal je danas ok naručit 2/16, pa je odgovorio da je to 'goli minimum' (u prenesenom značenju goli k* )
Pa mogu ti samo reći da je ovo debelo pretjerivanje. Kao i hrpetina toga oko mobitela općenito.
Koristim već poprilično dugo 2/16 mobitel(e) i nikad ama baš nikakvih problema. A gle čuda, nemam niti SD karticu I uz to, samo mi je 5GB popunjeno od 10GB mogućih. Uz dosta aplikacija.

Ali da ne pametujem niti ja oko toga kome je što potrebno, jer stvarno nema niti promila smisla svatko koristi telefon na drugačiji način i ima svoje razloge za ovo i za ono...ja sam uvjeren da za 90% korisnika nema potrebe za više od 2/16. I u to me nitko ne može razuvjeriti. Ali baš nitko. Pričam o stvarnim potrebama.
Ali tko voli - nek izvoli. I tu sva priča prestaje
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 21:42   #22
Haha mozemo i tak gledat. Nas problem da, al zato nam je bitno micro sd. Imam i ipad koj mi gotovo neupotrebljiv jer ima 11gb al za surfat i youtube mi je ok

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
Pročitaj pravila o oblikovanju potpisa link ;)
dubrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 08:34   #23
Quote:
justme88 kaže: Pogledaj post
Naručen Xiomi Redmi Note 4 - hrv.meni - 3/32GB (zlatni)
Baš od danas su na sniženju..
Eto, čekam........i nadam se da će sve biti u redu sa isporukom..
Gdje si naručila?
homosapiens is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 08:41   #24
Quote:
justme88 kaže: Pogledaj post
Naručen Xiomi Redmi Note 4 - hrv.meni - 3/32GB (zlatni)
Baš od danas su na sniženju..
čestitam, i koja je cijena?
Skydisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 14:07   #25
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Gdje si naručila?

https://neutrinomobile.hr/smartphone/brand/xiaomi.html
justme88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 14:10   #26
Quote:
Skydisco kaže: Pogledaj post
čestitam, i koja je cijena?
https://neutrinomobile.hr/xiaomi-red...-hrv-meni.html

Ovo je jedino što sam pronašla da ima hrv.meni....
justme88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2017., 14:18   #27
Hvala na prijedlozima i savjetima
justme88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 20:54   #28
Pozdrav !

Misljenja sam da si trebala izabrat Moto. Mobiteli poput motorolinih su idealni za nezahtjevne korisnike, imaju gotovo cisti android, odlicno su optimizirani, zvuk i kamera su uvik kvalitetni. Drugim rijecima, njihovi modeli su po pitanju multimedije odlicni. Ima sestra Moto G3, prije toga je imala G2. Definitivno bolji izbor od kineza za nezahtjevne korisnike usporedno s klasicnim kinezima poput xiaomia. Ne moras se zezat sa softverom jer je daleko bolji od kineskih derivacija, kao i multimedijske karakteristike. Moto je pravi 'Out of the box' uredaj, a uobicajeni kinezi su za nas neke koji cemo se njima pozabavit. Tek tada oni budu na razini i mogu se mjerit s bilo cim, ovisno o tome kako i koliko se korisnik njima pozabavi nakon sta ih roota. Ukratko, kinezi su los izbor za ljude koji se njima ne zele pozabavit, hardver im nista ne znaci jer je softver neuredan i nesiguran. No kad se kineza malo sredi, samo mu je nebo granica (pozeljno je nabavit Qualcomm). S druge strane, Moto najvjerojatnije ima bolji softver, zvucnike i kameru od gotovo svakog jaceg brenda. Uvjerio sam se vise puta u rad par razlicitih modela, vjerojatno su i njihovi noviji modeli jednake kvalitete. Inace, nekidan san drugoj sestri narucio Redmi Note 3, po meni bolji od Note 4, a i jeftiniji. Sta se tice Ram memorije, 2GB je i vise nego dovoljno, pogotovo za prosjecnog korisnika. ROM od 16GB je takoder dovoljan, ako ti je dostupno recimo 12GB, s tim da podrzava SD karticu i/ili Usb OTG. A tu je jos i cloud opcija ako bas zelis. Tako da imas internu memoriju i 3 izvora prosirene memorije. Pusti ove neke hvalisavce, ima ih vec sta kukaju da im je 6/128GB malo.
Phantomas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 15:00   #29
Nakon 3 tj. korištenja .... ja sam jednostavno preeezadovoljna!
I kad gledam, ne mogu mu pronaći zamjerku...za sada..nadam se da će tako i ostati...
Evo osim možda da je maalo prevelik..ili ja imam premalu glavu (zvučnik/mikrofon)
Brzina super.
Kamera je po meni dobra! Okine u stotinki, osim kada imam uključen HDR, tada mrvicu duže treba.
Baterija drži dobra 4 dana (uz youtube i ostalo).
justme88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:32.