Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2006., 13:03   #81
Quote:
Firkragg kaže:
Bilo je svakakvih eksperimenata al nista nije jos dokazano, jako je moguce da su neke (ne sve) vrste dinosaura razvile stalnu temperaturu, no ništa tu još nije 100% dokazano i nemožemo reć da su bili ili nisu bili toplokrvni, jer su spona, od gmazova prema pticama znači oni su morali bit ti koji su je razvili, samo pitanje kada i kako...
Možda tek kod praptica a možda puno prije...
niti darvinova teorija nije 100 % dokazana.. a mnogo i manje od toga
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2006., 13:16   #82
PS.
nemo daj link do tog o čemu pričaš jer kolko sam skužio baš to što si reko su nebuloze...

Bilo je eksperimenata koji su proučavali izgled unutrasnjih organa (u biti njihove 'slike' u okaminama tako da je bilo jako teško za analizu) ali pomalo se utvrdilo da
srce ima 4 komore, kod jednog malog dinosaura, koje su odvojene zaliscima poput današnjih srca sisavaca. Nije neki izravni dokaz ali značajno podiže mogućnost teorije.
Pozdrav
Firkragg is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2006., 13:38   #83
Quote:
Firkragg kaže:
PS.
nemo daj link do tog o čemu pričaš jer kolko sam skužio baš to što si reko su nebuloze...
Ne znam... evo ti njegova adresa, pa ga pitaj sam: [email protected]
__________________
Captain's Blog (Reloaded)
Captain Nemo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2006., 17:30   #84
Eh, bas hvala, ali mozel kojim slucajem link
Firkragg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2006., 10:34   #85
Quote:
grizli kaže:
niti darvinova teorija nije 100 % dokazana.. a mnogo i manje od toga
Koliko manje?
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2006., 11:50   #86
Quote:
El Tomo kaže:
Ma covjek ne kuzi neke stvari. Ili valjda smatra da su paleontolozi toliko glupi da im slicna zamisao i izracun nisu pali na pamet. Rjesenje lezi u odnosu povrsine i volumena tijela. Volumen tijela raste puno brzo nego povrsina. Kako se velike zivotinje hlade kroz kozu, njima tijelo proizvodi vise topline koju ne mogu dovoljno brzo odvesti kroz povrsinu koze kao manje zivotinje. Zato dinosaur od 50 tona ne mora proizvoditi 10 puta vise energije od slona koji ima 5 tona, jer se masivni dinosaur mnogo teze hladi. Dinosaur cak ima gadnih problema, jer konzumirajuci hranu cijeli dan proizvodi vise topline nego sto moze osloboditi kroz kozu i na taj nacin se ohladiti. Zato dinosauri nemaju krzno i neke posebne izolatore jer se blago receno, pregrijavaju.



el tomo jako mi nabijas komplekse...al ono jako jako...jednog dana, kad me neki institut primi za zn. novaka, izazvat cu te na dvoboj
__________________
Blaze Starr
ishamael is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2006., 00:04   #87
Quote:
soks kaže:
Ne zanima me homeopatski učinak, nego kristaliziranje vode o kojem se piše. I neki link koji na temelju nekog eksperimenta opovrgava to što tamo piše.


kristali i 'memorija vode' Dr. Emoto Masaru,jap.kvantni fizicar

http://www.life-enthusiast.com/twili...arch_emoto.htm


ako nije jako hereticki o ovak necem pricati na znanstvanom forumu
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2006., 00:34   #88
Quote:
Firkragg kaže:
PS.
nemo daj link do tog o čemu pričaš jer kolko sam skužio baš to što si reko su nebuloze...

Bilo je eksperimenata koji su proučavali izgled unutrasnjih organa (u biti njihove 'slike' u okaminama tako da je bilo jako teško za analizu) ali pomalo se utvrdilo da
srce ima 4 komore, kod jednog malog dinosaura, koje su odvojene zaliscima poput današnjih srca sisavaca. Nije neki izravni dokaz ali značajno podiže mogućnost teorije.
Pozdrav
Otvorio sam ja još davano temu o tome zašto su dinosaurusi bili jako veliki i sl..
Proučavajući malo tematiku tada sam naletio na to da su dinosaurusi u osnovi imali tipično 5 puta manje energetske potrebe po kg mase. Također da su mladi dinosaurusi tokom rasta vjerojatno imali povišenu, gotovo toplokrvnu, temperaturu tijela.

Inače pa zar krokodil nema 3 klijetke? Ne bi li on bio neki ok "prototip" dinosaura? Tu je negdje star.
bariole is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2006., 06:24   #89
Ovo sa vodom mi je apsolutno debilno, jer da smrznem 10 000 kapljica vode dobio bih bar par tisuća različitih kristala i za one lijepe bi rekao da su nastali poslje orgazma / mise / newage muzike, a za one ružne da su merlin manson / hitler / bush i kapitalizam naravno i eto ti nauke

A znanstveno osporavanje


prljava voda sadrži mnoge čestice i spojeve raznih drugih elemenata osim kisika i vodika i naravno da oni narušavaju kristalnu rešetku

glasna metal muzika osim što je vjerojatno glasnija od klasične glazbe koristi i mnogo više raznih tonova / basova ne znam kako bi to sve nazvao, ali recimo da mjerimo podrhtavanja uzrokovana takvom glazbom i onom klasičnom na staklu u prvom slučaju bi slika bila mnogo nepravilnija i protrešenija nego u drugom pa tako i stvaranje kristala u tim uvjetima ne može biti isto

a za imena adolf / marija ono zbilja no coment

hitler je bio največi zločinac, ali to ne znači da je voda čula za njega (kako bi izgledali kristali vode na ime adolfa hitlera prije njegova rođenja, jeli se tu i bog umješao ? )
KiD is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2006., 11:15   #90
Quote:
blue bird kaže:
kristali i 'memorija vode' Dr. Emoto Masaru,jap.kvantni fizicar

http://www.life-enthusiast.com/twili...arch_emoto.htm


ako nije jako hereticki o ovak necem pricati na znanstvanom forumu
to sam čitao još prije par godina, sad češ ćut komentare tipa...kupio doktorat u Hercegovini i sl.
Bhakti is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2006., 13:48   #91
bestidna gomila nevjernika.. gdje vam je masta?

1.neznamo od dakle smo?
2.tko smo?
3. gdje idemo?

Sudili su nikoli koperniku, teslu obezvriedili.. nevjerujem da bi sada itko od nas sjedio pred monitorom i pomalo piskarao nebuloze..
sto je ono rekao ajshtajn?
oklej is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2006., 13:49   #92
bestidna gomila nevjernika.. gdje vam je masta?

1.neznamo od dakle smo?
2.tko smo?
3. gdje idemo?

Sudili su nikoli koperniku, teslu obezvriedili.. nevjerujem da bi sada itko od nas sjedio pred monitorom i pomalo piskarao nebuloze..
sto je ono rekao ajshtajn?
oklej is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2006., 13:52   #93
bestidna gomila nevjernika.. gdje vam je masta?

1.neznamo od dakle smo?
2.tko smo?
3. gdje idemo?

Sudili su nikoli koperniku, teslu obezvriedili.. nevjerujem da bi sada itko od nas sjedio pred monitorom i pomalo piskarao nebuloze..
sto je ono rekao ajshtajn?
oklej is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2006., 13:57   #94
bestidna gomila nevjernika.. gdje vam je masta?

1.neznamo od dakle smo?
2.tko smo?
3. gdje idemo?

Sudili su nikoli koperniku, teslu obezvriedili.. nevjerujem da bi sada itko od nas sjedio pred monitorom i pomalo piskarao nebuloze..
sto je ono rekao ajshtajn?
oklej is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2006., 13:57   #95
bestidna gomila nevjernika.. gdje vam je masta?

1.neznamo od dakle smo?
2.tko smo?
3. gdje idemo?

Sudili su nikoli koperniku, teslu obezvriedili.. nevjerujem da bi sada itko od nas sjedio pred monitorom i pomalo piskarao nebuloze..
sto je ono rekao ajshtajn?
oklej is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 10:48   #96
Quote:
kumek kaže:
Otkud ti znaš kaj je Drago Plečko doživio i osjetio?? Zato jer ti je on to rekao? Zapadnjačko školovanje? Daj ne seri. Ako je istočnjačko tako dobro zašto onda u kini i indiji nije u punoj upotrebi nego jednako kao i na zapadu na margini? Čovjek je potrovao djecu to je činjenica, ništa od onoga kaj piše ne može dokazati, a tebi je problem u onima kaj traže dokaze, a ne u onima koji ih ne mogu prezentirati. Svašta. Nadalje nakon onog trovanja da je ovo ikakva pravna država njemu bi bilo najstrože zabranjeno ikad išta ikome prodavati....
Slucajno naletjeh na ovu temu, a znate, Samobor je jos uvijek dovoljno malen da se vecina ljudi poznaje.
Ovo da je potrovao djecu nije nikakva cinjenica, i koristis argumente iste kao Plecko. Jako se dobro sjecam te situacije, bilo je to 1993. godine, naravno da smo svi u Samoboru htjeli doznati sto se to dogadja. Stvar se svela na tuzbu neke obitelji koja je klinca odvela u Bosnu i tvrdila da mu je baka davala neke Pleckove tablete. Onda se javila hrpa ljudi da su i oni otrovani, a dokaza, naravno nigdje.
Osobno mi Plecko ne predstavlja nista, poznajem ga, ono: bok, bok, poznajem mu familiju, ljude koji su kod njega radili u to vrijeme, itd., A o teorijama koje zastupa nemam pojma niti me zanimaju.
__________________
Nemam potpisa.
samoborec is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2006., 22:12   #97
Editirano krivo. izbrisite drugovi.
__________________
Just look them out there all those little figures dissolving in light. Rather like fairy land, except for smell of gasoline and burning flesh.
Hmmm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 09:12   #98
valjda cu ja ovdje biti jedini koji ce ga braniti...

naime, on po mom misljenju je jedan od rijetkih koji sustavno prati i poznaje sve na podrucju parapsihologije/paranormalnog/alternative i sl.
I potrebno je jer ljudi kada se nadju u problemima, onda cesto idu kod raznih travara, bioenergeticara ovih-onih...
a ima ih dosta koji samo zele novce uzeti...

i treba biti netko tko ce se sustavno baviti time da ljude tjera od onih koji su tu samo radi novaca... ma sto god neki ljudi govorili, ima ih koji na tome zgrcu bogatstva a (sto je najgore) ljudima nista ne pomazu.
e ja ga branim kao covjeka koji je upucen u sve to (ili barem vecinu) i moze za svaku tahniku, meditaciju ili sl. reci nesto o njoj, da li valja ili sl.

sto se tice odmahivanja rukom, evo moj primjer...
bavim se reikijem x godina... i prije nego sto sam se isao baviti, pitao sam ljude koji znaju puno o medicini, psihologiji i sl. o takvim stvarima. I naravno, svi su odmahivali rukom... i ja se inicirao i poceo baviti... i vidio da oni nisu u pravu...
kada sam im ponudio da rade neka istrazivanja ili barem da prate rezultate koje neki postignu, nisu htjeli...

rezultat je jedino taj na kraju da se jos x mojih frendova iniciralo u to i da imaju okej razultate, a na prigovore samo mi odmahujemo rukom...

mislim da ignoriranje nekih stvari nije previse pomoglo u povijesti, a najvise je pomoglo onima koji u takvim stvarima vide iskljucivo financijsku korist
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 11:06   #99
Quote:
samoborec kaže:
Slucajno naletjeh na ovu temu, a znate, Samobor je jos uvijek dovoljno malen da se vecina ljudi poznaje.
Ovo da je potrovao djecu nije nikakva cinjenica, i koristis argumente iste kao Plecko. Jako se dobro sjecam te situacije, bilo je to 1993. godine, naravno da smo svi u Samoboru htjeli doznati sto se to dogadja. Stvar se svela na tuzbu neke obitelji koja je klinca odvela u Bosnu i tvrdila da mu je baka davala neke Pleckove tablete. Onda se javila hrpa ljudi da su i oni otrovani, a dokaza, naravno nigdje.
Osobno mi Plecko ne predstavlja nista, poznajem ga, ono: bok, bok, poznajem mu familiju, ljude koji su kod njega radili u to vrijeme, itd., A o teorijama koje zastupa nemam pojma niti me zanimaju.
Koliko se ja sjećam njegovi čajevi su bili na analizi i dokazali su mu olovo. Koliko je tužbi bilo ne znam.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2006., 11:47   #100
Quote:
kumek kaže:
Koliko se ja sjećam njegovi čajevi su bili na analizi i dokazali su mu olovo. Koliko je tužbi bilo ne znam.
To nema veze sa cajevima, to su bile neke tablete, zvale su se ajurvede ili sl. Na kraju nikome nije bio nista, nista mu nije dokazano, ali eto, tebi je ostalo samo ono glavno kriv je, olovo, djeca...
Za usporedbu, bas sam se sjetio kao je na pred godinu-dvije naslovnicama jutarnjeg i vecernjeg bilo kako su u Samoboru otkrivene ljudske kosti, u centru grada, pa je to bilo kao masovna grobnica iz 2 svj. rata... Onda je drugi dan malim slovima na nekoj osmoj strani pisalo da su to zapravo kosti goveda...
__________________
Nemam potpisa.
samoborec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:22.