Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Play liste

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2007., 23:15   #41
ovako trance slušam intenzivno već neko vrijeme i to baš sve vrste od classic trance-a (nadam se svi koji postaju nešto o trance-u zanju i pjesme od kojih je sve počelo:age of love-age of love,dance to trance-we came in peace) preko progresive(3 drives-greece 2000,sasha-xpander) i goe/psy(astral projection,infected mushroom...),ibiza trance-a(energy 52-cafe del mar) pa sve to famoznog epic/anthem/dutch/uplifting tj ono što se smatra trance komercijalom.pa da vas odmah obavijestim nije istina da su tiesto,pvd... komercijalni producenti,ako je neko slušao tiestove ranije produkcije shvatit će da se on komercijalizirao dosta kasnije a nitko me nemože uvjeriti da je for an angel iz 94 godine od paul van dyka toliko komercijalna pjesma,ne nije nego je dapače vrlo lijepa i kvalitetna te bolja od mnogih underground sranje(da i to se može naći) samo što je nešto laganija od klasičnog trance-a

a sad neki siteovi:
1.http://www.di.fm/edmguide/edmguide.html za sve koji žele doznati razlike između stilova/podstilova elektronske muzike
2.http://www.listology.com/content_sho...ntent_id.14398 link na valjda najiscrpniju listu dobre trance muzike ikad lik koji ju je napravio je čuo više trance-a nego svi mi ovdje zajedno(oko 10000 pjesama) i ja zbilja vjerujem njegovim procjenama oko toga što jest dobar trance a što nije
darth zeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 00:02   #42
Quote:
jam kaže: Pogledaj post
shakta
shpongle
suria
ziax
skazi
infected mushroom
hallucinogen
Doda bih .. Eskimo, Astrix, Ananda Shake, Exaile, G.M.S., Yahel i naravno Talamascu.

edit: E da .. bez cimanja oko sajtova .. samo slušaj i uživaj. Ne moraš promovisat ikom što slušaš niti se pravdat (Priča .. "ja sam veći trenser od tebe!" , mada to rokeri imaju običaj reć kod nas ovamo.) Ja npr, 2godine nisam znao ko je u Infectedu, niti me zanimalo.
__________________
He who dares, wins!
Amarok is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 06:17   #43
Quote:
vampirka kaže: Pogledaj post
qlimax.
to ti je hardcore trance.
jebeno.
pogledaj na you tube-u.
ili trazi na googlu
da.
LOLOLOLOLOLOLOLOLOL.....''Hardcore trance''.....LOLOLOLOLOLOLOL

Sta sve danas neces cuti i procitati....

Najzesci trance je hardtrance....to nema veze s hardcore-om....

A na Qlimaxu ces uglanom cuti jumpstyle, hardstyle, hardcore/darkcore/oldschool, hardtrance i hardhouse stilove....zadnjih 2-3 godine najvise hardstyle....

Pozdrav
Doomcore is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2007., 11:37   #44
np claw- jigsaw killer

predobro
jel ko čuo ovu stvar??
mr.burns is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 14:52   #45
Quote:
Limeni Nos kaže: Pogledaj post
BassHuntera za precjednika!
BasshunterP??? Koji je to kreten, baš sam gleda onu pismu, botennmanna, tako što. Najgluplja pisma na svijetu, a stavili su je u Future trance best off. ccc...
__________________
I know you`re out there... I can feel you now... I know that you`re afraid... You afraid of us... You`re afraid of Change!
accuface is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 15:08   #46
Quote:
Limeni Nos kaže: Pogledaj post
BassHuntera za precjednika!
ja ne znam di ti živiš, al kod mene je on več precjednik
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2007., 15:35   #47
swayzak trance OMG
__________________
oblikovala sam potpis
frxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 00:44   #48
Koliko gluposti i laži u ovoj temi, prestrašno...
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 01:32   #49
Da, istina...

Basshunter definitivno nije trance, a vidim da se prica i o komercijali (PvD, Tiesto...) TU su donekle u pravu jer je armin sa shahom izdao stvar "Going Wrong" koja je cista komercijala, a Tiesto je poceo pucat na RnB remixeve (ali ja ne vidim point u tome Jedino dobra zarada zbog komercijalizacije tj. MTV-a )
a to tako lose zvuci, da ono... Primjeri su, Jordin Sparks & Chris Brown - No Air (Tiesto Remix) i Justin Timberlakeovi remixevi
__________________
...And in the age of love, you came and split my heart...
And in the rage of love, you taught the joy in pain
Alen@l5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 01:38   #50
sav taj trance i elektronska preseravanja su za kura*, ali ima jedna dobra pjesma od kosmonove. dance avec moi.
__________________
:]
Layne.r.i.p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 12:24   #51
Quote:
Layne.r.i.p. kaže: Pogledaj post
sav taj trance i elektronska preseravanja su za kura*, ali ima jedna dobra pjesma od kosmonove. dance avec moi.
Ma bravo...
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 17:27   #52
Quote:
drumforce kaže: Pogledaj post
Ma bravo...
jbg
__________________
:]
Layne.r.i.p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 18:29   #53
Danse avec moi nije trance stvar...
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 20:58   #54
neznam ja.. meni su tako rekli.
a sta je to onda?
__________________
:]
Layne.r.i.p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 21:14   #55
Quote:
Layne.r.i.p. kaže: Pogledaj post
sav taj trance i elektronska preseravanja su za kura*, ali ima jedna dobra pjesma


Ovo je za anale, majke mi.

Onak, ima JEDNA, eeee, jednaaaa.

Koja god vrsta muzike bila, uvijek postoji više od jedne dobre stvari.
__________________
For as long as I can remember, I wanted to spend Christmas in a suburban mental institution.
eleuthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 15:55   #56
prijatelji tranceri

nema nicega do dj dee lane - monuments of trance 2008
predobro ! malo vocal tramce amlo hard trance malo melodic trancea malo uplifting trancea jaoooo predobrooo!!!!
__________________
pravila o oblikovanju potpisa
Q-bit is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2008., 21:17   #57
Evo malo pravog trancea:

Selu Vibra - Divine
http://www.youtube.com/watch?v=62bOJBUoXWc

Above & Beyond - World on fire
http://www.youtube.com/watch?v=0M23sbRVJmg

Cape Town - Metaphorique (Ferry Tayle Neverending Story Mix)
http://www.youtube.com/watch?v=CWR3rz6BoYs

Armin van Buuren Feat. Cathy Burton - Rain
http://www.youtube.com/watch?v=x0VC0uLA6v4

Cressida - 6AM (Kyau & Albert Remix)
http://www.youtube.com/watch?v=ky77QhdaINs
drumforce is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 11:28   #58
Trance

pozz ..
evo posto nisam naso temu o trance-u nego samo o technu, evo je

Trance je podvrsta elektronske plesne glazbe nastala na prijelazu iz 1980ih u 1990e.

Glazba je okarakterizirana tempom od 130 bpm do 160 bpm, koristi ponavljajuće melodične sintisajzerske dionice, nagle promjene glasnoće ili prekide. Ponekad sadrži i vokale, ali tekstovi su u većini slučajeva jednostavni ili se sastoje od ponavljajuće fraze. Trance je nastao kao kombinacija techno i house glazbe. Kako se trance glazba često pušta u noćnim klubovima, može se smatrati i oblikom klupske glazbe.

Trance je nastao u njemačkim klubovima ranih 90ih godina, a upravo jedan njemački grad - Frankfurt - često se navodi kao mjesto gdje je cijela priča i započela. Pod pionire ove vrste spadaju izvođači kao što su DJ Dag, Oliver Lieb i Sven Väth. Rani trance dijelio je mnoge sličnosti s technom, u smislu tempa i ritmičke strukture. No trance je sadržavao i melodičnu strukturu koja je izvorno pripadala tadašnjem house žanru. Ranu fazu trancea možemo okarakteriziriati kao glazbu s "hipnotizirajućim efektom", kvalitetnom melodijom te ponavljajućom ritmičkom strukurom.

U isto vrijeme, dakle ranih 90ih godina, glazbena revolucija odvijala se i u Goi (Indija) gdje uskoro nastaje goa trance. Ubrzo nakon, slijedi i profilacija umjetnika kao što su Gil, Eat Static, Doof i Man With No Name.

Sredinom 90ih godina pojavljuje se progressive trance i postaje jednim od dominantnijih oblika plesne glazbe. Taj se pravac više oslanjao na bas i glavnu melodiju, odbacujući pritom ponavljajuću i hipnotizirajuću strukturu trance žanra. Trance je bio oštriji od housea, melodičniji od techna i više umirujuć od drum'n'bassa, stoga ne čudi što je u trenu postao vrlo popularan. Neki od DJ-eva koji su sudjelovali u stvaranju ovog žanra napuštaju ga sredinom i krajem 90ih godina te prelaze na progresivniji zvuk (Sasha, John Digweed).

Neki od najznačajnijih predstavnika trance glazbe su Cosmic Gate, Simon Posford, Tiësto, Paul van Dyk, Paul Oakenfold, Nic Chagall, Ferry Corsten, Armin van Buuren, Above & Beyond, Jonas Steur, John Askew, Marco V., 4 Strings, Sander van Doorn, Smith & Pledger, Johan Gielen, Celec, Ersa, Fred Baker, Conjure One, Andain i Delerium.

Podrijetlo:
Europa, posebice Njemačka, Nizozemska, Belgija, Švedska te Engleska.

Podvrste trance glazbe:
Acid trance
Classic trance
Dream trance
Euro-trance
Goa trance
Hard trance
Ibiza trance
Neo-trance
Progressive trance
Psytrance
Uplifting trance
Vocal trance
Electro trance

Tu postajte Vama najbolje stvari , raspravljajte (bez svadje) ..
uglavnom sve sto ima veze sa tranceom pisite
Mentolman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 17:22   #59
:klap: za temu!
Za početak
http://www.youtube.com/watch?v=EFY6bF7KlYo
Ludovicus Vives is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2011., 17:33   #60
meni možda i 2 najdraže stvari
Astral Projection - Aurora Borealis (old school goa trance) 8 minutes of pure bliss

Khetzal - Ganesha Pramana (new school goa trance) ovo ne mogu slušat i sjediti u isto vrijeme

Što se tiče Simona Posforda, on je po meni najznačajniji predstavnik goe, psy trancea i psy chilla.
H3MAT0M is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:20.