Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Play liste

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2006., 21:18   #61
Quote:
ari peka nikkola kaže:
Drugi tjedan primopredaja Springsteena nadam se
To još nije došlo do kraja?

Zadnje uređivanje Wicked Messenger : 12.11.2006. at 22:50.
Wicked Messenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2006., 22:46   #62
...cek malo, nema se sta zemsko pacati u blues i dal se veli blueser ili bluesman, osim ako ne svira gitaru ko Bonnie Raitt i pjeva ko Billie Holiday...
i podsjecam da se na selu, pogotovo u Zagorju, blues izgovara kao bljuz...s tzv. 'mekim' LJ koje je na granici izmedju L i Lj...
đubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 03:16   #63
haaaaaaaaa

Quote:
đubre kaže:
...cek malo, nema se sta zemsko pacati u blues i dal se veli blueser ili bluesman, osim ako ne svira gitaru ko Bonnie Raitt i pjeva ko Billie Holiday...
i podsjecam da se na selu, pogotovo u Zagorju, blues izgovara kao bljuz...s tzv. 'mekim' LJ koje je na granici izmedju L i Lj...
ye kasno je.. u pozadini... albert king i stevie ray voughan.. album In Session
aaali U made me Laugh!!! hihi hehe haha
__________________
I got a Nikon camera
I love to take a photograph
So mama, don't take my Kodachrome away
mickey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 04:29   #64
Quote:
ari peka nikkola kaže:
Sa svim se drugim slažem ,ali otkud sad ovo? Možda tako vele Ameri i Pišta, ali ja oduvijek velim blueser kao što velim roker i panker, neću valjda govori rockman ili punkman

...ovo rockman i punkmen mi dobro zvuči


kako ja nisam poznavatelj (samo ljubitelj ) slušam svašta:

cassandra wilson : starnge fruit (ova mi je draža od originala)
billie holiday: gloomy sunday
memphis slim and willie dixon: harmonica blues
john hiatt: alone in the dark
robert johnson: the sky is crying
__________________
Simply do not ask me what this is all about, parce que je ne sais pas, mes chers.
golajtli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 09:07   #65
Quote:
Wicked Messenger kaže:
To još nije došlo do kraja?

pa je, ali mi smo odlučili preskočiti usluge hrvatske pošte
__________________
Ubočeni svijet
ari peka nikkola is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 11:08   #66
musicMAN su dobra pojaćala i gitare
haddock is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 15:02   #67
Quote:
ari peka nikkola kaže:
pa je, ali mi smo odlučili preskočiti usluge hrvatske pošte
Petak je prava prilika da se obavi ta primopredaja,pošto je jedna već zakazana
Wicked Messenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 09:13   #68
Quote:
Wicked Messenger kaže:
Ma ne osječam se napadnuto...neke je stvari jednostavno teško objasniti a radi toga i teško braniti.

Baš bih voljela da svoj stav malo podrobnije elaboriraš, to bi bilo jako zanimljivo...

Jako je malo onih koji su se odlučili kopkati po muzici dalje od Elvisa, kao da prije 1950-i neke ništa nije postojalo...
JfK is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 09:16   #69
Quote:
ari peka nikkola kaže:
pa možda i je bolje, da ne ispadne da si prečesto u bluesu

Drugi tjedan primopredaja Springsteena nadam se
A, znači, ja sam na potezu! K vragu, danas nisam uzela cedeove sa sobom da se nađemo negdje poslije posla.
Koji dan ono tebi paše?

Biti u bluesu u muzičkom smislu mogla bih biti svaki dan drage volje.
JfK is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 09:28   #70
Quote:
Wicked Messenger kaže:
Nemam
Volim Merlea i imam taj album...ali nisam ga stigao pažljivije poslušati.

Sad dolaze duge zimske večeri pa imaš priliku nadoknaditi taj propust, ako radi ničeg drugog, onda radi Haggardovih komentara.
JfK is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 09:45   #71
Quote:
đubre kaže:
...cek malo, nema se sta zemsko pacati u blues i dal se veli blueser ili bluesman, osim ako ne svira gitaru ko Bonnie Raitt i pjeva ko Billie Holiday...
i podsjecam da se na selu, pogotovo u Zagorju, blues izgovara kao bljuz...s tzv. 'mekim' LJ koje je na granici izmedju L i Lj...

Hahaha

Izgleda da sam ja neki izrod od ženskog roda.
JfK is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 12:26   #72
Quote:
JfK kaže:
Baš bih voljela da svoj stav malo podrobnije elaboriraš, to bi bilo jako zanimljivo...

Jako je malo onih koji su se odlučili kopkati po muzici dalje od Elvisa, kao da prije 1950-i neke ništa nije postojalo...
Nema se tu šta previše objašnjavati...
Ja sam se jednostavno našao u tome...u tom prewar bluesu,countryu,jazzu.
Vjerojatno je u pitanju ta neka posebna energija tog razdoblja...sirova a istovremeno i iskrena do srži.Mogu ja poslušati puno toga,ali do sada nisam pronašao ništa što bi me zainteresiralo do te mjere...
Wicked Messenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 17:00   #73
BLUES IS NO.1

Wicked!
Poslušaj live "Ju beter liv maj gel aloun" od Stevie Ray-a pa ako ti to nije blues iz srca,neznam šta je!
__________________
Oh strange beautiful grass of green with your majestic silken scenes,your mysterious mountains i wish to see closer,may i land my kinky machine...although your world wonders me with your majestic superior cackling men, your people I do not understand,so to you I wish to put an end, and you will never hear surf music again.
IdemPišat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 17:34   #74
Quote:
IdemPišat kaže:
Wicked!
Poslušaj live "Ju beter liv maj gel aloun" od Stevie Ray-a pa ako ti to nije blues iz srca,neznam šta je!
Ma vjerujem ja da je iz srca...but not my cup of tea
Wicked Messenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 12:40   #75
Quote:
Wicked Messenger kaže:
Nema se tu šta previše objašnjavati...
Ja sam se jednostavno našao u tome...u tom prewar bluesu,countryu,jazzu.
Vjerojatno je u pitanju ta neka posebna energija tog razdoblja...sirova a istovremeno i iskrena do srži.Mogu ja poslušati puno toga,ali do sada nisam pronašao ništa što bi me zainteresiralo do te mjere...

Mislim da u svakom razdoblju, pa tako i u sadašnjem ima sirovosti i iskrenosti do srži.
Samo ovisi što tko sluša.
Recimo, pjesme na albumu Every Song I Write Is For You, Dalea Watsona su nešto najiskrenije što sam ikad čula.
JfK is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 13:17   #76
Ne mislim da se način na koji danas živi jedan, recimo William Elliott Whitmore, suštinski razlikuje od načina života putujućih glazbenika s početka prošlog stoljeća. Samo što na našu sreću sada njihovi putevi mogu obuhvatiti i mjesta poput Zagreba.
__________________
zarđo mi link tute
dmj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 13:29   #77
Blues je ionako stanje svijesti. a ne način života....
__________________
Ubočeni svijet
ari peka nikkola is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 13:42   #78

i bijelci znaju pjevati blues
__________________
[umobolan] znate sta me nervira
[umobolan] TO STA SE DUKAT NASELIJO U MENZU OD ES CEA JEBOTIJA DUKATOV PUDING KURCEVI
[umobolan] I ONO GUSTO PJENASTO COKO MLIJEKO OD KOJEG TI JE ZLO I NEIMANJE KISELOG VRHNJA KAD TI TREBA I LGG TI JEBO DA TI JEBO :D
Narantxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 13:52   #79
zasto blues dijeliti na crni i bijeli. recimo, meni su John Hammond, Stivie Ray Waughan i Johnny Winter sasvim ok, ili recimo od novih bijelih bluesera J.W. Jones, koji je vec sa osamnaest godina bio jedan od najboljih blues gitarista na svijetu. da ne govorim o newyorskoj novoj blues sceni (big ed sullivan, arthur neilson, bobba carson, popa chubby), koji su eto svi bijelci.
parliament is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 13:56   #80
Ma ta podjela je stupidna. Ili recimo može se eventualno komparirati u stilu- da li je bolje evropski ili južnoamerički nogomet. Može se neki nekom više sviđati, ali tvrditi da je jedan praviji je besmisleno...
__________________
Ubočeni svijet
ari peka nikkola is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:01.