Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Gitaristički kutak

Gitaristički kutak Gitare, bass gitare, pojačala, oprema, tehnike sviranja, akordi, tablature...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2007., 16:43   #161
iron maiden
ne šalim se
__________________
[umobolan] znate sta me nervira
[umobolan] TO STA SE DUKAT NASELIJO U MENZU OD ES CEA JEBOTIJA DUKATOV PUDING KURCEVI
[umobolan] I ONO GUSTO PJENASTO COKO MLIJEKO OD KOJEG TI JE ZLO I NEIMANJE KISELOG VRHNJA KAD TI TREBA I LGG TI JEBO DA TI JEBO :D
Narantxa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2007., 17:29   #162
Ja sam uzeo akustičnu staru gitaru, pa sam naučio četiri akorda. G Am c i Em i naučio svirat balkan i sviro ga do besvijesti. A onda još koji akordi, pa malo solažice, petice, pa impovizacije po pentatonici i tu sam trenutno.U roku od godinu i pol. Samo moraš volju imati.
Sivori is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 19:11   #163
ja sam totalni početnik i za 5 sati sam naučio svirati na klasičnoj gitari Smoke On The Water - Deep Purple, Rock n' Roll music - The Beatles i akorde A, D, E
evo neke stranice za učenje: http://www.justinguitar.com/ , http://www.gitare.info/ , http://leclerk.bloger.hr/
zapravo učim 6 sati 1 sat sam je naštimavao
skinite si Guitar pro 5 (imate ga na www.cro-warez.com morate se registrirat da bi ga skinuli registracija je besplatna) i tablature za njega možete skinut na www.tablatures.tk
 
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 00:29   #164
koristio sam se sa guitar pro i naučio bez ičije pomoći,volja je najbitnija..
_warrior_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 03:29   #165
ne sjećam se, stari mi je pokazo d-dur kad sam imo 7 godina, a ostalo valjda polako, daklem prije 22 god
riff is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 09:48   #166
mene je suprug naučil, dobro..ne sviram baš najbolje, al znam par pjesmica tipa Toccata in D minor
Simmby is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 13:41   #167
čuo od oasisa live forever i rekao kupujem gitaru
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 13:51   #168
Počeo slušati rock i metal i zapalio se za zvuk gitare pa mi je ujak gitarist kupio akustičnu. I tako, sad učim osnove i tehniku preko http://www.justinguitar.com/ prvenstveno.
fencinglord is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 15:23   #169
E LJUDI JA SAM SE SVE SAM NAUČIL KAJ ZNAM SAMO TREBA AKORDOVE NAUČIT A POSLJE MOŽEŠ PJESMU SKIDAT SAMO SLUŠANJEM I NAUČIŠ SVAKU
svenko 7 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 24.07.2008., 17:43   #170
bravoooooo :klap:
d._m. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2008., 15:43   #171
hmm..gitaru iman u rukama od malena..stara mi je prije svirala, tako da bi još u pelenama uzela gitaru u ruke i doslovno tukla po žicama..iako nisan imala pojma držat gitaru i iako je moja svirka parala uši ljudima po kući..kad san postala svjesna života oko sebe krenila u glazbenu školu i tamo učila svirat gitaru..nakon 5 godina u glazbenoj shvatila san da nije to to šta oću..jer su me učili svirat samo klasiku i nisu davali opširno znanje o gitari..al oke, bar su me uputili na početku, sad note čitan ko slova i znan teoriju..posli toga san sama nešto skidala sa neta, naučila akorde, čitat tabove i puste načine sviranja..

tako da..ako si samouk, možeš sam naučit al uz puno puno volje..i nemoj odustajat jer uvik ima uspona i padova..gitara nije instrument koji ćeš prvi put uzet u ruku i odma znat famozno svirat..vježbaj i sve dođe samo..
***just_me*** is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 02:42   #172
Quote:
Narantxa kaže: Pogledaj post
iron maiden
ne šalim se
također
__________________
Izvadak iz pravila podforuma Glazba:
*napomena : Chronos je najveći metalac forum.hr-a
ChR0NoS is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 10:49   #173
iz dosade
i htjela sam naucit svirat sve panterine stvari
a.i.c. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 16:28   #174
koliko vam je trebalo za friken f-dur jer meni izgleda nemoguce to odsvirati XD plus iman male ruke (ako to ima ikakve veze)

molim odgovor bez pretjeranog smijanja XD

e ucim svirati preko jamorame ali san program skinuo besplatno preko wareza tako da ne trebam platiti 30$ i sve ide super uzivljen san i onda dođe f-dur majku mu njegovu
ClayMan616 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2008., 16:13   #175
par tjedana
samo ga namještaj dok ne prestane zujat kad lupiš
__________________
See You Auntie
spondzobob is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 10:51   #176
Također, samo vježbaj i uspjet ćeš. Meni je došlo samo od sebe nakon nekog vremena.Al' to nije ništa, čekaj da dođeš do B-dura baš me zezaju A-shaped akordi...
fencinglord is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2008., 11:40   #177
u glazbenoj. sviram ju vec 6 godina. I znam lijepo solirati na električnoj.
Lawrence_Lamber is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2008., 18:16   #178
Ja tek učim svirati na električnoj 3 mjeseca,na akustari sam bil dvije godine.Zadovoljan sam.
Marko88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 20:24   #179
Hm,''naučio'' je prošlo svršeno vrijeme,što bi značilo da jesam naučio svirat.Ali nisamEnivej,sad sviram otprilike 1 godinu,nakon 6 mjeseci sam zamijenio akustaru elkom i tak to.A kak je počelo je priča za sebe.Tak negdje od početka 7 razreda sam se zapalio za rock(soundtrack GTA:Vice Citya) i pomislio kak bi bilo fora da i ja mogu tak svirat.Morao sam čekat do prvog osnovne da bih o tome razgovarao sa frendom(pozz spondzobob)koji je rekao:A zakaj onda ne sviraš?I tak me uvjerio da i ja probam i evo me sad,učim solo iz Another Brick In The Wall Prt. 2.Život je lijep bogme Ne znam formulu za učenje,volja i vjera u sebe valjda.A ni zdrava konkurencija nije naodmet(pozz fenc).
__________________
Prostor
Ronnie21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 21:41   #180
Ja sam samouk.Počeo sam prije točno 3 godine.Počeo sam tako što je moja stara kupila sebi neku akustičnu da ide na satove.Ja sam malo njenu gitaru uzimao iz zajebancije i malo tabove gledao.Onda je moja stara odustala a ja sam nastavio.nakon 7-8 mjeseci sam dobio i elktričnu(squier stratocaster......to molim te ne kupuj)i sviram svaki dan po malo.Prije sam par sati znao a sad malo manje.Naučio sam dobro svirat,no pošto sam samouk ne znam citat note ne znam skale ne znam uglavnom dosta stvari.Ja bih ti rađe preporučio da odeš kod nekog mentora.Ja sam se dosta toga prek neta naučio i gledajući neke glazbenike.
Daniel962 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:42.