Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2004., 00:28   #41
Quote:
el_mariachi kaže:
- Ovdje lezi covjek koji je zaboravio disati (na groblju)

ili isto na groblju

- Ovdje lezi ne bjezi jer nije svjezi

ili kad su Boba uhvatili da krade a on bio sa Nosonjom pa kaze:
"Krali smo, priznajem. Ko prizna pola mu se prasta a nas je dvojica znaci prasta nam se sve"

Jeremija je legenda kad kaze: Presao mi je cir sa dvanesterca na trinestreac..

Ili Grumf i natpisi na prsima: Pijte mlijeko jer je zdravo

Uh kako sam samo bio zaljubljen u Margot

najjači su alan ford je kultni strip. svaka čast drugim "ozbiljnijim" stripovima al za zajebanciju i opuštajuće štivo alan ford je
-STAnCE- is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2004., 10:31   #42
Alan Ford je nepravazidjen strip...mislim da ne postoji covjek koji makar jedan broj tog stripa nije prochitao
__________________
http://www.varvari.host.sk/index.html
(Sajt navijaca Buducnosti iz Podgorice-Crna-Gora)

http://public.fotki.com/DzoniS/deny/
(Link sa umjetnickim slikama)
ZBUNJENN is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2004., 21:24   #43
Alan Ford je legenda nad legendama.Sve je pocelo kad su nam u skoli zadali da procitamo jedan strip i napisemo fabulu,likove...
dosao sam na kiosk i Alan Forda sam ugledao prvog i kupio ga i od tad sam njegov veliki fan.
Drazi su mi obicni nastavci od SPECIALA.
Svoju kolekciju cuvam kao oko u glavi i ne propustam ni jedan broj.
O njemu se moze reci samo dobro

Alan Ford rulez
__________________
Don't worry,be happy
Elektron is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 06:49   #44
Alan Ford

Grunfovi natpisi na majicama - Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi.

Ministarstvo ruda i gubljenje vremena - taj natpis sam stavio na vrata svoje sobe.

Onda nacrtana faca kad je lik (bilo koji) zbunjen - fenomenalno.

Valjalo mi je prvih 70-80 brojeva, mogao sam praditi tamo do sto i nekog broja, a nakon toga se razvodnilo. Zapravo, pad kvalitete je uslijedio onog momenta kad je debeli šef postao samo matoro gunđalo koje se od Jeremije razlikuje jedino po tome što nije rasadnik bolesti i koji se brinuo samo o svom Skvikiju.
__________________
What, me worry?
Blackadder is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2004., 14:34   #45
Quote:
Blackadder kaže:
Valjalo mi je prvih 70-80 brojeva, mogao sam praditi tamo do sto i nekog broja, a nakon toga se razvodnilo. Zapravo, pad kvalitete je uslijedio onog momenta kad je debeli šef postao samo matoro gunđalo koje se od Jeremije razlikuje jedino po tome što nije rasadnik bolesti i koji se brinuo samo o svom Skvikiju.
Alan Ford su radili Magnus (crtač) i Bunker (scenarist). Napravili su 75 epizoda i onda je Bunker umro, tako da je samo 75 epizoda originalnih A.Forda, sve ostalo je uglavnom šrot koji pravi fanovi ne priznaju. U doljnjem lijevom kutu svake stranice imate kvadratić u kome piše broj stranice / broj originalne epizode. Nakon Bunkerove smrti kvaliteta stripa je strahovito pala , promijenilo se nekoliko scenarista i crtača, pojavili su se bezvezni likovi poput Gumiflexa, Beppe Joseph ,Klodovika... i to više nije bilo to. Zato se držite fenomenalnih 75 epizoda ( meni ih fali samo nekoliko u mojoj kolekciji).
Evo vam još jedne zanimljivosti : fanovi se već dugo prepucavaju oko epizode br.11 , jer mnogi tvrde da je ona naknadno ubačena i da nije djelo Magnusa i Bunkera. Original te epizode je navodno izgorio u požaru tiskare. Ja imam i tu epizodu i moram priznati da mi je crtež malo sumnjiv.
__________________
JE T'AIME BOUREQUE!
oskar kruška is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2004., 17:07   #46
Quote:
tužni mačić kaže:
Koliko biste platili za odlično očuvane Alan Fordove iz 1969.-1970. - neke od prvih brojeva koji su izašli kod nas?

Ako ima zainteresiranih, javite se pm-om. Ja sam u Splitu, a cifra za svaki od tih kult-rariteta svakako je troznamenkasta.
Ja sam svoje prodao za 50 kuna/komad jer je kupac bio prijatelj a uzeo ih je sve. Za neke od tih tzv. kartonaca mozes dobiti koju stotinu kunu ako nadjes kolekcionara kojem taj broj bas treba.
Mozda to vec i znas ali za svaki slucaj, najbolja adresa na kojoj mozes ostvariti takvu transakciju je stripovi.com.

Inace, kolko cujem izdavac reprinata AF ponovno je pokrenuo revoluciju...ovdje u Italiji je taj strip KULT. Svaki kolekcionar koji drzi do sebe ima tih prvih 75 brojeva.
 
Odgovori s citatom
Old 21.10.2004., 09:14   #47
samo da znate da je počeo izlazit classic, tj. od prvog broja. mene jako razveselilo jer to nisam nikako mogla nabavit.
mali_mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2004., 18:36   #48
Da nezaboravimo pohvaliti orginalan prijevod od pokojnog Nenada Brixija.
Alan Ford je nenadmasiv.
Maitreya is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2006., 23:29   #49
Alan Ford

evo jedan topic za sve koji su zaokupljeni pracenjem zaposlenika jedne cvjecarnice u centru new yorka...

dakle citatelji, ljubitelji, obozavatelji i kolekcionari Alan Forda ovdje slobodno napisite nesto

moze li mi netko objasniti ovu zbrku na kioscima s deset razlicitih izdanja Alana Forda?
Koje izdanje vi kupujete i zasto?
__________________
nobody expects the spanish inquisition
mad_mike is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2006., 01:28   #50
Alana Forda sam od 6 godine doslovno gutala. Skupljala sam sve brojeve i kao uostalom i svaki fanatik, poubijala te rasprodala pola familije kako bi se domogla i tog famoznog prvog

Ne sjećam se više koliko sam brojeva nakupila, ali znam da su popunili čitave kuhinjske elemente (stare) koji su stajali na balkonu (unutrašnji balkon, u zgradi) i da je netko nudio ne znam kakve pare (a nudili su) stripovi nisu bili na prodaju.

Pošto nisu bili na prodaju netko ih je odlučio ukrasti dok sam bila na moru. i moj život je iz ružičaste prešao u sivu boju.
(ruka ti se osušila, dabogda ti krava crkla i sve to...)

Taman onda su počeli štampati neke šroterske Fordove, a i ja sam prepuklog srca (još me boli) odustala od ponovnog kolekcionarskog pothvata i bacila se na neke druge aktivnosti (pušenje, alkohol, žene, kockanje....klasika).

Ali još uvijek se sjećam onog sunčanog dana kada sam izlazeći sa ocem iz tramvaja na izlogu trafike vidjela izloženi primjerak Alana Forda na kojem je pisalo Daj daj samuraj
__________________
If, after flushing,
The flow of water fails to stop,
Please give the handle A short, sharp jerk
Bercana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2006., 01:57   #51
Kad smo već kod samurajskog broja...

__________________
If, after flushing,
The flow of water fails to stop,
Please give the handle A short, sharp jerk
Bercana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2006., 02:06   #52

__________________
If, after flushing,
The flow of water fails to stop,
Please give the handle A short, sharp jerk
Bercana is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2006., 10:51   #53
hehe daj daj samuraj

ja sam kolekciju naslijedio od tate
fale mi samo brojevi koje je brat rasprodao i izgubio

i sad bi htio tu kolekciju ponovo upotpuniti, samo ne znam kojim izdanjem...
zna li neko koliko ih uopce izlazi sada na kioscima?
sta je s onom tvrdo ukoricenom verzijom koja je navodno samo za knjiznice, moze li se ona nekako kupiti?
__________________
nobody expects the spanish inquisition
mad_mike is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2006., 22:00   #54
Ah...kao što rekoh, odustala sam od ponovnog sakupljanja.
Zadovoljila sam se sa cd-om na kojem su svi brojevi. Skoro svi.
Pa kad me uhvati nostalgija malo proskrolam.
__________________
If, after flushing,
The flow of water fails to stop,
Please give the handle A short, sharp jerk
Bercana is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2006., 03:06   #55
To je bio prvi strip na koji sam se navukla, još u ranom djetinjstvu
Nikad ih nisam skupljala s namjerom da ih baš sve skupim, ali sam svejedno nagomilala poprilično komada. Gdje je to sad, boga pitaj...
Alan Ford i Dylan Dog su jedini stripovi za koje me nije nikad prošao zanos...
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2006., 15:28   #56
clanovi grupe TNT

bio bi red da na ovom topicu posvecenom grupi TNT predstavimo njezine clanove. pa krenimo redom...




BROJ 1


IME I PREZIME : Broj Jedan (Njegova visost)
ADRESA : Tajno skrovište u pothodniku podzemne željeznice u New Yorku.
PRIJAŠNJE ZANIMANJE : N/A
POSEBNI ZNACI : Paraliziran, u invalidskim kolicima.
PRVI PUT SE POJAVLJUJE U EPIZODI : 11
DOB : Nepoznata
VISINA : Nepoznata
TEŽINA : Neizmjeriva

Dugobradi plaralitičar, nepoznatih godina, glava je grupe TNT. Usprkos njegovoj tisućljetnoj starosti on je bistre pameti, inteligentan ,vrlo lukav, ali i vrlo loše naravi. Kako sam tvrdi, poznaje gotovo, ako ne i sve najpoznatije povijesne ličnosti o kojima katkad i pripovijeda priče, uvijek nezainteresiranom slušateljstvu grupe TNT. Broj Jedan živi u tajnom skrovištu, u newyorkškoj podzemnoj željeznici, zajedno sa papagajem Klodovikom.




preuzeto sa http://alanford.stripovi.com/
__________________
nobody expects the spanish inquisition
mad_mike is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 08:55   #57
ALAN FORD


IME I PREZIME : Alan Ford
ADRESA : Cvjećarnica u šestoj aveniji aveniji u New Yorku.
PRIJAŠNJE ZANIMANJE : Reklamni stručnjak
POSEBNI ZNACI : Plavokos, plavook. Nosi plavu majicu i plave hlače.
PRVI PUT SE POJAVLJUJE U EPIZODI : 1
DOB : 25 godina
VISINA : 180 cm
TEŽINA : 62 kg

Alan je najmlađi (ljudski) član grupe TNT.
Stidljiv je, skroman i naivan, nikad ne srlja u opasnost, ali često upada u nevolje.
Alan je siroče, nema roditelja ni rodbine.





preuzeto sa http://alanford.stripovi.com/
__________________
nobody expects the spanish inquisition
mad_mike is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 08:58   #58
Nije deset različith izdanja, nego izlazi redovni i "Klasik". "Klasik" su reprinti prvih 75 epizoda, s "izvornim" prijevodom Nenada Brixyja, a postoji i u tvrdom uvezu, ali mislim da samo u knjižarama (npr. More Comics).

Od redovnog sam se odvojio dosta davno, otprilike kad su počeli potjeru za Velikim Cezarom nakon Mangie. A "Klasik" redovno skupljam, naravno!
__________________
Hawkeye: I will not carry a gun, Frank. When I got thrown into this war I had a clear understanding with the Pentagon: no guns. I'll carry your books, I'll carry a torch, I'll carry a tune, I'll carry on, carry over, carry forward, Cary Grant, cash and carry, carry me back to Old Virginia, I'll even 'hari-kari' if you show me how, but I will not carry a gun.
Lloyd Dobbler is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 09:56   #59
Aaaaaa, Alan Ford
Ja imam stotinjak brojeva, uglavnom starijih od mene (svako malo bih koji kupio kod Name ) u nekoj staroj crvenoj kanti, tu pola metra od mene, da budu nadohvat ruke. I imam prvih 100 brojeva na cd - u, koje mi je sprzila jedna dobra dusa s foruma. Poceo sam ih citati kad sam imao oko 12 godina, i jako su utjecali na mene. Ah
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2006., 15:54   #60
Quote:
Bercana kaže:
Ali još uvijek se sjećam onog sunčanog dana kada sam izlazeći sa ocem iz tramvaja na izlogu trafike vidjela izloženi primjerak Alana Forda na kojem je pisalo Daj daj samuraj
moj prvi alan ford...

alan ford je bio moj citav svijet, citao sam svaki broj po cetrnaest dana, dok ne dodje novi... godinama sam se smijao forama iz starih brojeva i dobro pazio da ne prodje predugi period a da neki stari broj nisam ponovo procitao...

stavise, negdje sa sest godina mi je alan ford pomogao shvatiti sta je to smrt, kada sam shvatio da ga necu moci kupiti za dvije nedjelje ( a ni ikad poslije) ako umrem... srecom po moj smisao za humor i generalno raspolozenje, prezivio sam dovoljno dugo da ih sve procitam...
rompepe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:47.