Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2009., 08:30   #61
Smile

Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
jel ima netko iskustva iz prve ruke s ovom firmom?

pise da plate tecaj, nakon sto polozis tecaj obvezan si 24 mjeseca raditi za njih. i vratis im 3000 eura kroz te 2 godine.
Koliko ja znam firma je o.k., nema muljanja, placa na vrijeme i sta ces vise, a i vidis da im na stranicama sve zivo sta se tice uvjeta pise, znaci nista ne skrivaju!
Znam par ljudi sta su radili kao pom. radnici i bilo je sve u redu, nisu imali nikakve zamjerke.
I znam tipa koji jos radi kod njih, isto je kod njih zavrsio tecaj, ali neki brzinski od 2 tjedna (ovo sada im je novo, tek od prosle godine), ali isto je 2 g. morao odraditi, cak mislim da je i vec proslo 2 g., i jos radi kod njih, tako da je valjda onda o.k., nebi bio da nije!
Za pocetak mislim da to nije lose jer da ides privatno polagati tecaj za TIG varioca, npr. u ZG, tecaj dodje 17000 kn i traje 3 mj, jos ako nisi iz ZG moras platiti i smjestaj i hranu. Jedino sta je plus sta naucis sve, i bijele i crne cijevi a u Kontisu za pocetak samo crne i nesto rel, ali i to je za pocetak o.k., na terenu se naucis, to je najbolja skola!!!
totti31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 08:58   #62
Quote:
totti31 kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam firma je o.k., ..................!!!
thx na odgovoru.
a gdje je taj tečaj u ZG, jel na pučkom otvorenom učilištu?
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2009., 11:40   #63
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
thx na odgovoru.
a gdje je taj tečaj u ZG, jel na pučkom otvorenom učilištu?
Radi se o privatnoj firmi, ZM-MONTAG, Selska cesta 26, imaju svoju skolu zavarivanja, za sve vrste postupaka, rel, CO2, TIG.
Mislim da se cak mozes dogovorit, da zavrsis kod njih tecaj i radis za njih, mislim da moras 3 ili 4 god. radit za njih ali nisam siguran.
Evo ti broj od nekog inzinjera iz njihove skole, on je tamo neki voditelj, zove se gos. Kacan, pa ako te sta zanima iz prve ruke, on ce ti sve znati!
tel. 098454336
totti31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 10:31   #64
Quote:
totti31 kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam firma je o.k., nema muljanja, placa na vrijeme i sta ces vise, a i vidis da im na stranicama sve zivo sta se tice uvjeta pise, znaci nista ne skrivaju!
Znam par ljudi sta su radili kao pom. radnici i bilo je sve u redu, nisu imali nikakve zamjerke.
I znam tipa koji jos radi kod njih, isto je kod njih zavrsio tecaj, ali neki brzinski od 2 tjedna (ovo sada im je novo, tek od prosle godine), ali isto je 2 g. morao odraditi, cak mislim da je i vec proslo 2 g., i jos radi kod njih, tako da je valjda onda o.k., nebi bio da nije!
Za pocetak mislim da to nije lose jer da ides privatno polagati tecaj za TIG varioca, npr. u ZG, tecaj dodje 17000 kn i traje 3 mj, jos ako nisi iz ZG moras platiti i smjestaj i hranu. Jedino sta je plus sta naucis sve, i bijele i crne cijevi a u Kontisu za pocetak samo crne i nesto rel, ali i to je za pocetak o.k., na terenu se naucis, to je najbolja skola!!!
ja znam firmu kontis d.o.o.križevci i znam da firma nije ok...na veliko varaju ljude...
sarah25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 20:56   #65
Quote:
sarah25 kaže: Pogledaj post
ja znam firmu kontis d.o.o.križevci i znam da firma nije ok...na veliko varaju ljude...
svi oni varaju ljude. znam radim dugo sa takvima
rotte is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 21:03   #66
cro beast zaposli se negdje da upoznas verenje naj bolje brodogradnja i za pola godine ako si sposoban ides vani. imam puno iskustva pa se javi ako te varenje vise interesira
rotte is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 02:04   #67
zavarivac

Pozdrav svima! Vec duze vrijeme razmisljam da upisem kurs za zavarivaca. Da li mi neko moze reci koji postupak varenja je najtrazeniji vani:elektro lucno,co2,tig ili autogeno.Hvala...
dragoza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 18:35   #68
Quote:
dragoza kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Vec duze vrijeme razmisljam da upisem kurs za zavarivaca. Da li mi neko moze reci koji postupak varenja je najtrazeniji vani:elektro lucno,co2,tig ili autogeno.Hvala...
co2 i tig te elektro, autogeno se manje ili se uopce nekoristi
rotte is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 21:26   #69
Quote:
sarah25 kaže: Pogledaj post
ja znam firmu kontis d.o.o.križevci i znam da firma nije ok...na veliko varaju ljude...
Ako znas da varaju ljude i to na veliko onda napisi kako to oni varaju ljude jer ja za to ne znam, jedino sta znam je da osobno varioca kazne po placi ako nije dobar zavar jer se sve snima, ali to se zna, a za drugo ja ne znam. Ali to nije varanje, po meni. Najlakse je napisat oni varaju i to je to, pa napisi kako, da ljudi onda znaju, ne zelim se prepucavat, ni svadjati, i uostalom mene boli ona stvar za kontis ili bilo koju drugu firmu, nemam razloga nikoga branit, ali tako nesto napisat i ne objasnit po meni je totalno neozbiljno.
totti31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2009., 08:25   #70
Quote:
totti31 kaže: Pogledaj post
Ako znas da varaju ljude i to na veliko onda napisi kako to oni varaju ljude jer ja za to ne znam, jedino sta znam je da osobno varioca kazne po placi ako nije dobar zavar jer se sve snima, ali to se zna, a za drugo ja ne znam. Ali to nije varanje, po meni. Najlakse je napisat oni varaju i to je to, pa napisi kako, da ljudi onda znaju, ne zelim se prepucavat, ni svadjati, i uostalom mene boli ona stvar za kontis ili bilo koju drugu firmu, nemam razloga nikoga branit, ali tako nesto napisat i ne objasnit po meni je totalno neozbiljno.
ja imam frendove koji su tamo radili,kaznjavali ih nisu nikada,al nekima nisu do kraja place isplatili i sad se ganjaju po sudu.
Ni porez iz njemacke(di su radili)nisu dobili nazad,iako im je firma poslala porezne kartice i navodno su trebali dobit nesto nazad.
ja sam nazvala porezni ured u njemackoj i isla pitat,i oni su mi rekli da je najbolje takve stvari rjesavat sam,jer da cesto imaju problema sa takvim firmama.
jedan frend mi ima zenu,i djecu i po zakonu su mu trebali platit neki odredeni dio zbog odvojenosti od obitelji,a nisu i on je isto sada s njima na sudu,jer je radio godinu dana a nisu mu placali, a ni godisnji mu dali nisu.
mislim,meni je svejedno,ja sam zensko i neradim takve poslove a sve te firme vecinom na isti nacin varaju...
sarah25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 16:27   #71
Hvala ti Rotte,
evo bas sam u fazi prikupljanja iskustva ( prekvalifikacija s upisom u radnu knjizicu ),
sa sigurnim zaposlenjem nakon skolovanja, pa cemo se cuti nakon sto budem imao dovoljno iskustva i prakse
za radit vani ...
Cro beast is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 20:51   #72
Ja bi samo htio se nadovezat za firme koje bi trebalo izbjegavat u širokom luku.
Mistal doo (registriran u Trstu)
Progres doo ( Rijeka)
lopovi i prevaranti, zavlače radnike i obećavaju bajke . Jako puno nesreća i radnika je poginulo na radu u italiji
MesS_-) is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 01:06   #73
2800 kuna u najvećoj strojarskoj firmi u HR. pa zbrajajte i oduzimajte.
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 09:40   #74
Quote:
GoGs kaže: Pogledaj post
2800 kuna u najvećoj strojarskoj firmi u HR. pa zbrajajte i oduzimajte.
Istina, u ĐĐ toliko dobivaju ljudi sa 30 godina staza.
dodo666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 16:51   #75
Quote:
dodo666 kaže: Pogledaj post
Istina, u ĐĐ toliko dobivaju ljudi sa 30 godina staza.
PP iliti pun pogodak. A da ne spominjem da su u Kompenzatorima spustili plaće svima za 10%. plus još država. Koliko ostane onome koji ima 2800 kuna plaće? Da sjedi i plače, ništa više.

pa ti zavarivaj, udiši kancerogene plinove, budi ozračen gama zrakama i skuri oči do kraja.
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 01:17   #76
[QUOTE=MesS_-);21901843]Ja bi samo htio se nadovezat za firme koje bi trebalo izbjegavat u širokom luku.
Mistal doo (registriran u Trstu)
Progres doo ( Rijeka)
lopovi i prevaranti, zavlače radnike i obećavaju bajke .

samo ukratko: kum mi radi za soldu (vlasnik progresa),CO2 zavarivac, ima placu od 18000 do 25000 kn, ovisi koliko sati ima i koliki mu je prebacaj, plus marenda, vecera i stan placeno!!!
totti31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2009., 20:10   #77
Zato ljudi masovno iseljavaju iz Slavonije, i dolaze raditi u Zagreb, Rijeku i bolje stoječe Hrv. gradove ! U 3. maju je najmanja satnica jednog zavarivača 33 kn, znači prosječna oko 40 kn po satu kod privatnika!
Tko je zaposlen u 3. maju, ima prosječnu plaču ( bez prekovremenih) oko 4200 kn, 33 dana godišnjeg odmora, i 3 mjeseca benificiranog radnog staža, al unatoč tome fali radnika, jer su ljudi prelijeni da ustanu iz stolica, i počnu nešto raditi !

Rađe doma jauču da je teško živjeti u ovoj državi ...
Cro beast is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 02:03   #78
d

Krecem za argonca tecaj a poslje njemacka kao pocetnik satnica 13 eura.
Moje misljenje bjezite iz hrvatske ako imate zanimanje bravar/zavarivac bilo koji.

Stari mi radi 10 i vise godina u njemackoj 4500 eura placa a meni 2500-3000 kao pocetnik hebiga sredjen mi posao.

A ovdje mi frend radi kao argonac za 3000kn pa sada vidi tko tu koga
ex_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 12:11   #79
Hmmm 4500€, to ti otac radi kao voditelj radilista jer jos nisam vidio da zavarivaci zaradjuju tolike novca, dok ovih 2500-3000€ bruttolohn stoji, i vecina ih ima takvu placu u DE.
dodo666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 15:01   #80
[QUOTE=totti31;22040784]
Quote:
MesS_-) kaže: Pogledaj post
Ja bi samo htio se nadovezat za firme koje bi trebalo izbjegavat u širokom luku.
Mistal doo (registriran u Trstu)
Progres doo ( Rijeka)
lopovi i prevaranti, zavlače radnike i obećavaju bajke .

samo ukratko: kum mi radi za soldu (vlasnik progresa),CO2 zavarivac, ima placu od 18000 do 25000 kn, ovisi koliko sati ima i koliki mu je prebacaj, plus marenda, vecera i stan placeno!!!

to su bajke , i priče za malu djecu.
Ako radi u monfalconeu ili u genovi a to su u jedina gradišta.
ima 10eura /h, plaćen stan (režije plaća sam),10 eura po radnom danu za marendu i to je to.Prebačaj je sve manji i tanji, a i rade po cca.180h mjesečno.
Tako da nema sigurno 25000kn , ne vjerujem ni da ima 18000kn.

Zadnje uređivanje MesS_-) : 21.08.2009. at 15:07.
MesS_-) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:07.