Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora

Dijaspora Za sve iseljenike.
Podforum: Emigracija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2014., 03:55   #41
Jesi li guglao laundry service Sliema?
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2014., 19:38   #42
napokon pronasao.
svaki dan sam prolazio kraj tog veseraja i nikak ga nisam uspio vidjeti.
eto napakon sam ga pronasao.

cijena pranja je 10 eura za vesmasinu od 4kile.
ne peglaju.
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 21:10   #43
e gdje se prodaje bjela tehnika?
gledam za putnu peglu da si nabavim?


za sada sam jedino vidio onaj dučan kraj praonica u Sliemi ali nisam naletio i na putne pegle?
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 21:22   #44
Jesi li probao guglati "where to buy appliances in Sliema"?
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 23:43   #45
JB store u Birkirkari, Hommate u Meliehi imas kod Lidla u Santa veneri preko puta ducan sa bj.tehnikom imaju i gorenje i koncar
Ili kupis jeft peglu za 20 eu normalnu, imas u Toweru u Sliemi na -1 nivou, u Sparkle image u Gziri na katu pegle.
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 23:47   #46
U gziri je praonica u ulici gdje je Sparkle image, sliema road je ulica pa pokusaj zguglat....ne znam ime. Odmah je do auto skole i frizeraja.
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2014., 22:56   #47
Riješio peglu i praonicu :-)

Inače danas sam upoznao jednu gospođu od 50 i nešto godina.
Ona i cijela obitelj se doselila. Prvo jedna kčer pa ona, pa muž, pa i druga kčer. cijela obitelj :-)

E i gdje se može dobro pojesti a za relativno male novce u Sliemi ili tamo prema tebi?
sve kaj sam ja naletio jest da ništa nisam uspio jeftino i fino pojesti osim kada je akcija u hotelu pa onda bude nekaj za 14 eura za pojesti a da je fino.
Za sada sma samo naletio na skupo i fino i skupo i grozno.

U Mostri sam našao par restorana gdje je dosta jeftino i jako dobro. Valjda je tome tako jer tamo nema turista.
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 12:47   #48
Pozdrav,

Meni su 24 i na Malti sam 3 tjedna, planiram to pretvoriti u koji mjesec..
Zanima me zna li netko za koji klub gdje se moze trenirati zumba u Sliemi?

I naravno, ako je tko za druzenje bit ce mi drago upoznati nekog 'naseg' )
Lilah is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2015., 11:53   #49
E tek sada vidim.
Za Sliemu ne znam, ali u Pacevileu ti je bila jedna žena Jelena nešto koja je organizirala četvrtkom satove zumbe i to đabe. Ne znam ime kluba ali kada se spustiš dole do st geoges bay-a, predzadnji nocni klub (tamo gdje se i salsa uči)
demosten is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 19:24   #50
Pozzz!! Ima li vas još tu?Ja trenutno radim na Malti i tu sam vjerojatno još misec ipo pa ako je neko za kavu nek se javi...
Sonja005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 13:46   #51
Bok ljudi,

Nakon kratkog turističkog posjeta Malti prošle godine i činjenice da mi se jako svidjela, počeo sam se interesirati o kupnji nekretnine s ciljem odmora, eventualno davanja u najam na duže vrijeme. S obzirom da se na Internetu može naći stvarno obilje site-ova, teško mi je procijeniti koji je od njih pravi/najbolji izbor (svi koje Google pronalazi među prvim rezultatima izgledaju kao ili da je izbor nekretnina premali, ili su provizije agencija prevelike itd. - plaćene reklame), pa bih ljubazno zamolio drage dijasporaše, koji su živjeli ili žive na Malti, koji bi site mogli preporučiti za kupnju nekretnine. Možda i site nekog poduzeća investitora/graditelja zgrade? Oni koji nemaju vlastitu nekretninu, možda bi mi mogli preporučiti agenciju / site onih preko kojih su našli stan/kuću za unajmiti?

Unaprijed hvala!

P.S. unaprijed Vas molim, ne prosljeđujte me na Google, jer nisam lijen tražiti, nego bih želio savjet nekog tko je imao direktnog iskustva s tim, od naše dijaspore.
ScoutZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 15:51   #52
Dali si se uopće raspitao kako i na koji način možeš kupiti nekretninu....svi ponuđeni sitevi su ujedno puni nekretnina što za kratki/duži najam ili kupnju prodaju.
Uglavnom oglašavaju se u svim većim agencijama kojih ima na pretek.
Provizija ovisi o više činjeničnih stanja kao i kod najma/kupnje, agenta, provizije postotka..itd.
Rijetko ćeš naići da baš vlasnik nekretnine daje kontak, to ide sve skoro preko agencije ili poznanstva.

Kakva nekretnina, gradnja, starost, sobe, dio otoka ili Gozo...itd.
ako ukucaš real estate malta, naći češ na dobar dio ponude- sve slike na agencijama stoje duže vremena i oni ih ne miću kad se iznajme ili prodaju, tako da ćeš morati poslati upite dali je još nekretnina aktualna.
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2015., 22:59   #53
Pretpostavljam da nema nekih prepreka za kupnju, osobito kad se radi o građanima EU. Sad, drugo je pitanje pravo na boravak (duže od turističkog od 3 mjeseca), no nemam namjeru živjeti na Malti niti me zanima long term residency i slično.

Koncentrirao bih se na glavni otok, od Slieme (Gzira) pa na gore u pravcu St. Julian's/Paceville, taj dio mi se svidio najviše.

Nalazio sam neke stanove (namještene) za 900-1000 € po kvadratu u Gziri, da li je to jeftino, da li je rijetkost, da li je sumnjivo? Koja je inače cijena "normalna"?

Sad, naravno da je to teško reći i da se postavlja pitanje cijena kakve nekretnine, kakvog stana, točna lokacija, orijentacija, kat, kakva je zgrada, no sa sigurnošću netko od Vas tko tamo živi može reći neku indikativnu cijenu koja bi se smatrala normalnom, prosječnom.

Unaprijed hvala i lijep pozdrav!
ScoutZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2015., 02:07   #54
Nema normalne cijene......ukoliko si upoznat sa gradnjom nekretnina i kako one izgledaju u unutrasnjosti i ili sto zelis diktira i cijenu.
Sve navedene cjene su okvirne i kao takve normalne za ovaj dio otoka, Sliema, St. Julijan ili Paceville i sam znas da su turisticki najatraktivnije lokacije.
Omjer novogradnje i post.objekata se ne razlikuju pretjerano u cjenovnom rangu za m2.
Placas destinaciju, sunce i to je to.....odrzavanje nekretnine ovdje je vec diskutabilno, pogotovo u zimskom periodu, kisa i vlaga.
Grijanje na struju, klime ili plinske peci ili kamin ako netko ima.
Zatim odvlazivac bez kojeg unutr.stana kuca ne mozes odrzavati, orijentir prozora u odnosu na sunce ljeti...itd. Ako kupujes nekretninu iskljucivo za rentanje na kratki period ili studosima/mladima....imas hrpu oglasa prodaje pa mozes usporediti sto se tebi isplati a sto ne.
Tesko je reci dali zelis u Gziri novu gradnju i high zgradu s pogledom ili prizemlje sa 3 sobe usko dugacko bez svjetla u Sliemi.
Ovo za 900€ prodaja je jako jeftino i sumljam da bi itko u tom djelu prodao po toj cjeni.
Ovdje ima jakoooooo puno praznih nekretnina koje ne mogu prodati iz jedn.razloga ....omjer cjene i trenutnog stanja objekta.
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 22:04   #55
Pozdrav svima!

Molim vas da napisete tko je tamo bio ili je jos uvijek kakvi su danas ulsovi za hrvati pri zaposljavanju. Da li imamo prava kao u Irskoj i koliko je oloksano u odnosu na druge radnike sa Balkana. Govorim o obicnim poslovima, nista pretjerano kvalificirano. Hvala.
Brkchey is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 16:31   #56
Quote:
Brkchey kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Molim vas da napisete tko je tamo bio ili je jos uvijek kakvi su danas ulsovi za hrvati pri zaposljavanju. Da li imamo prava kao u Irskoj i koliko je oloksano u odnosu na druge radnike sa Balkana. Govorim o obicnim poslovima, nista pretjerano kvalificirano. Hvala.

Kakva bi ti prava imao....što točno, decidiraj....i koji su to poslovi?
__________________
The light of morning decomposes everything
Little Floramy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 16:44   #57
Govorim o sezonskim poslovima u ugostiteljstvu. Da li smo ravnopravni sa drugim EU aplikantima?

Vidim da je po pravilima EU rok 1. srpanj kad istice blokada (2+0+0)

Zadnje uređivanje Brkchey : 13.02.2015. at 16:56.
Brkchey is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 22:52   #58
Pozdrav svima,

muz i ja se selimo u Maltu krajem treceg mjeseca. Samo da vidimo ima li nase ekipe. Vec smo posjecivali nekoliko puta, ali vecinom smo okruzeni Skandinavcima (jer je firma skandinavska u kojoj radim). Voljeli bih uspostaviti i neke nase konekcije ako je moguce. U kasnim 20tima smo i volim sve sto vole mladi (morala sam s ovim zadnjim, ha ha).
busybeejelena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2015., 20:37   #59
imas oko 10 hrvata i par tisuca srba+bosanaca

u koji grad selite?
Padrone is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2015., 18:22   #60
Quote:
Padrone kaže: Pogledaj post
imas oko 10 hrvata i par tisuca srba+bosanaca

u koji grad selite?
Trebali bi biti na relaciji Sliema - St. Julians.
busybeejelena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:03.