Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2011., 16:26   #81
thnx, nego daj definiraj to plastican i da nema topline, jer ne kuzim sta oces reci
evo ti jedna sporija (136 bpma, imam i verziju an 130 ali mi se neda trentuno uploadati)
http://www.4shared.com/audio/jXEyztL...der_-_Woo.html

ja nemam monitore ali imam opet zvučnike od 3k kn, a i sve sta radim preslusam na monitorima kod vise frendova i dode mi na isto s zvukom...
__________________
www.soundcloud.com/cepogv
Cepo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 16:40   #82
plastican, nezz kako to definirat bas i izrazit se al osjetis, ja sam ima prije problema s tim... ono zvuce ti stvari pretvrdo (iako je to hard techno) al opet fali ta neka doza topline u zvuku nemos to toliko opisat rijecima koliko cujes zvucno... te se stvari ugl rijese s eq-ingom pravilnim i dodavanjem malo reverba ili delaya, ovisi sve...

na manjim bpm-ovima je lakse uocit te nijanse al ono...
poviri zvuk na insanity i show off pa ces uocit tu "toplinu" i "vlaznost" zvuka
i onda slusni feelin nature ovdje i vidit ces tu plasticnost nekakvu zvuka

ma ja imam KRK RP6 g2, super su monitori, za moje potrebe , samo nema nista dok se ne sredi mala prostorijica za produkciju ka mini studio ... intruder je vise manje ok, opet malo tmurno, al cak ima i te neke "topline"
idgaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 16:52   #83
skuzio sam za zvuk, no ja tu ne cujem nista takvog.. to sta cujes su kompresije i distorzije.. no da njih nema to nebio bio hard techno nego neko ubrzano cudo.

sta se tice te topline, vidim da ti definicija topline ide na pozadinski synth ili nekakve atmosfera, sta za hard techno nije tipicno jer je to sirov ritam koji melje.

btw u insanity, onaj bongost ti sjece bass liniju i vocali su ti dosta mutni radi reverba..

i meni ovaj stil ne pase, slabašan ritam, tupi kick jake basslinije uz mnostvo synthova/atmosfera
__________________
www.soundcloud.com/cepogv
Cepo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 17:19   #84
dobro to je vec stvar stila, ukusa i svega, ima i u mojim stvarima odredenih kompresija, distorzija doduse ne... ali razumin da je to takav stil
za toplinu ne mislin bas na taj synth i atmosferu, nego sta ja znam... ti i tu kroz hard techno stvar uvik u pozadinu mos ubacit neki zvuk koji ce pratit stvar, potiho, a da popunjava prostor i daje tu nijansu topline... doduse stvarno ne kuzin se u taj stil pa ne bi mudrova previse...
u insanity taj "bongos" tj. low tom... je ne sjece, nego se frekv. poklapa s njom, iako se ne ubacuje medu note basslinije
vokali su takvi ne zbog reverba nego zato sto su takvi skinuti... experimentira se, nisu ovo snimane pjesmice nego obicni cut iz youtube videa odredenog... i eq-ani su na te frekv. da se ne poklapaju sa synthovima itd kasnije
kick nije tup nego je ovo 808 kick, koji nema toliko punch koliko "rep" i nizak je
al dobro o ukusima se ne raspravlja

sta e fl-a tice, nezz mozda si mi pobio tezu, al vise nisi nego jesi, ugl. produkciju u fl-u rade ovi momci sta rade electro house, hardcore i eto vidim i ti ga koristis za hard techno, znaci stilovi kojima ove karakteristike zvuka koje su meni potrebne, njima nisu, ali FL nikad nece bit u rangu s abletonom, cubaseom, logicom
idgaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 18:18   #85
stvar je da ja tvoja kompresija na hardu nebi ni bila ko kompresija

kao sta rekoh, hard je vecinom sirov ritam, naravno ima pozadinskih zvukova, ali to su ugl perkusije, to nije melodičan stil iako ima dosta melodičnih stvari.

pa ako se frq poklapa sta je to nego sjecenje ? no ugl kada lupi tom, dobijes jos jedan mekani low udarac uz kick i bass liniju na to sam mislio time da sjece..
nebitno kakav je punch i rep kada je i dalje tup

ali kao sta si i rekao svako ima svoj ukus i gotovo..

u flu se radi sve i svasta te te "karakteristike zvuka" ne ovise o flu nego o tebi i tvom nacinu produkcije.. i ako cemo tako, u rangu je s abletonom, ali cubaseom ili logicom nikako kao sta ni ableton nije u rangu cubase-a ni logica..

ali opet kada smo kod toga cubase ne koristi puno ljudi koje rade elektoniku (dakle techno, haws, dnb, brejkbit...)
__________________
www.soundcloud.com/cepogv
Cepo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 23:21   #86
cubase je studijski program bas za sve, znam da ga cak i neki bendovi koriste pri snimanjima i tako to... postprodukcija ugl...
a ableton nemos svrstavat u rang s fl-on jer da te neko cuje zalipio bi te pleskon haha al najvise o tome svemu govori da najpoznatiji svjetski producenti ugl rade s abletonom... te neki logic koriste, to je vec stvar afiniteta
a i cijena ce te mozda odbacit od tog misljenja
ableton suite 8 - 850 $
fl studio 10 - 300 $

nuff said

edit: btw sjecenje bi bilo da se zvuk bassa ide istodobno sa tim tomom pa da se pomijesaju i izgube ovako se samo nadopune
idgaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 23:41   #87
Quote:
idgaf kaže: Pogledaj post
cubase je studijski program bas za sve, znam da ga cak i neki bendovi koriste pri snimanjima i tako to... postprodukcija ugl...
a ableton nemos svrstavat u rang s fl-on jer da te neko cuje zalipio bi te pleskon haha al najvise o tome svemu govori da najpoznatiji svjetski producenti ugl rade s abletonom... te neki logic koriste, to je vec stvar afiniteta
a i cijena ce te mozda odbacit od tog misljenja
ableton suite 8 - 850 $
fl studio 10 - 300 $

nuff said

edit: btw sjecenje bi bilo da se zvuk bassa ide istodobno sa tim tomom pa da se pomijesaju i izgube ovako se samo nadopune

dobro neda mi se prepirati.. volis ableton i on je top
fl neznas koristi pa dobijes shitty zvuk pa ga ne volis i seres o njemu.. ok...

i ne to ne bi bilo sjecenje nego jedenje
__________________
www.soundcloud.com/cepogv
Cepo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 23:51   #88
radio sam u fl-u dok sam ima 13-14 godina onda sam presao na ableton
nije to volim ga ne volim ga, cak je izglasan kao najbolji ja mislin, po misljenju producenata razno raznih, glasalo se ili sta vec...
al kazem ti cijena govori sve logic je vjerojatno i skuplji, nezz za cubase
sve ima svoje razloge
idgaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 00:02   #89
abletonu je cijena kakva je jer ima kvalitetne efekte i dosta dobre original semplove koji se dobiju s njime, dok kod fla to nije slucaj, on ima i loše efekte i nekvalitetne samplove..

iako neznam tko koristi original efekte kod fl-a..
__________________
www.soundcloud.com/cepogv
Cepo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 00:27   #90
Quote:
idgaf kaže: Pogledaj post
radio sam u fl-u dok sam ima 13-14 godina onda sam presao na ableton
nije to volim ga ne volim ga, cak je izglasan kao najbolji ja mislin, po misljenju producenata razno raznih, glasalo se ili sta vec...
al kazem ti cijena govori sve logic je vjerojatno i skuplji, nezz za cubase
sve ima svoje razloge
To mi je malo snobovska izjava, al' ajde. Ableton ima visoku cijenu iz razloga što je, ako se ne varam, u startu bio namijenjen za profi ekipu, pa mu je cijena mogla, nadalje, samo rasti. FL je do koje 7-8ice bio platforma za izradu beatova, syntheva, itd., ali ništa ozbiljnije (u smislu produkcije/masteringa, itd.) - zato mu i cijena jest takva kakva jest. Jebiga, neozbiljno su startali. Ljudi bi si obično izradili nekakav beat, loop,(...), pa bi renderirali trake i miksali/masterirali ih u nekom drugom softwareu. U većini slučajeva koristim FL za izradu loopova, sampleova, itd. zato što je jednostavan, a rezultat je odličan (PMSM). Ne koristim ga za miksanje i master, ali si znatno skratim muku sa ovim osnovnim FL eq-ingom. Ono što trebate razlikovat je FL kao software za kreiranje glazbe/zvukova i FL kao software za snimanje/miks/mastering. Za kreiranje glazbe je na samom vrhu, ali za snimanje/miks/mastering je u malom zaostatku. A možda i nije - pošto još nisam OZBILJNIJE u FL-u tako nešto radio, a i ljudi mu još ne vjeruju zbog, već spomenutog, neozbiljnog početka. Što se toga tiče - više volim vizualno/intuitivno jednostavnije stvari (audition, sequoia, itd.).

I BTW, kad si imao 13-14 godina, FL, ili tada, Fruity Loops JE bio za djecu. Sada se ipak uozbiljio. U tome i je problem. Ako je tada bio za djecu, ekipa zaključuje kako je i sad za djecu, a proizvođači, zbog neznanja te ekipe, moraju držati pristupačnu cijenu tog softwarea. Ne mogu nešto što je koštalo, bubam, $20 - odjednom, nakon upgradea na nešto ozbiljnije, puknut duplo veću cijenu.

Zadnje uređivanje Tkivo : 23.07.2011. at 00:35.
Tkivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 00:35   #91
ja kada sam bio mulac sam radio u ejayu
__________________
www.soundcloud.com/cepogv
Cepo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 00:44   #92
Uuuu..dance ejay. Opaka stvar. Dobro je kaj nemreš fulat s tonovima, odnosno, možeš - ako si retardiran. Hahaha!
Tkivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 00:50   #93
ja mislim da sam ja imao techno verziju a ne dance..

bila to zajebana stvar, steta sta nije i sada tako jednostavno
__________________
www.soundcloud.com/cepogv
Cepo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 02:01   #94
Quote:
Tkivo kaže: Pogledaj post
To mi je malo snobovska izjava, al' ajde. Ableton ima visoku cijenu iz razloga što je, ako se ne varam, u startu bio namijenjen za profi ekipu, pa mu je cijena mogla, nadalje, samo rasti. FL je do koje 7-8ice bio platforma za izradu beatova, syntheva, itd., ali ništa ozbiljnije (u smislu produkcije/masteringa, itd.) - zato mu i cijena jest takva kakva jest. Jebiga, neozbiljno su startali. Ljudi bi si obično izradili nekakav beat, loop,(...), pa bi renderirali trake i miksali/masterirali ih u nekom drugom softwareu. U većini slučajeva koristim FL za izradu loopova, sampleova, itd. zato što je jednostavan, a rezultat je odličan (PMSM). Ne koristim ga za miksanje i master, ali si znatno skratim muku sa ovim osnovnim FL eq-ingom. Ono što trebate razlikovat je FL kao software za kreiranje glazbe/zvukova i FL kao software za snimanje/miks/mastering. Za kreiranje glazbe je na samom vrhu, ali za snimanje/miks/mastering je u malom zaostatku. A možda i nije - pošto još nisam OZBILJNIJE u FL-u tako nešto radio, a i ljudi mu još ne vjeruju zbog, već spomenutog, neozbiljnog početka. Što se toga tiče - više volim vizualno/intuitivno jednostavnije stvari (audition, sequoia, itd.).

I BTW, kad si imao 13-14 godina, FL, ili tada, Fruity Loops JE bio za djecu. Sada se ipak uozbiljio. U tome i je problem. Ako je tada bio za djecu, ekipa zaključuje kako je i sad za djecu, a proizvođači, zbog neznanja te ekipe, moraju držati pristupačnu cijenu tog softwarea. Ne mogu nešto što je koštalo, bubam, $20 - odjednom, nakon upgradea na nešto ozbiljnije, puknut duplo veću cijenu.
nije snobovska nije to stvar prestiza ko radi u kojem programu, nego onoga sto taj program nudi
dalje... ne vidim po cemu je lakse sloziti loop u fl-u nego u abletonu, prakticki je ista shema
sta se tice masteringa, to se ugl. radi u steinberg wavelabu, ovo sta izlazi iz abletona se bazira na eq-ingu...

majstore ja iman 17, za koji mjesec 18 godina... nije se nista bitno prominilo kroz 2 verzije, ka sta nije ni u abletonu... u banalnosti sve ostaje isto, malo se vizualno doradi, neki instrumenti i sound procesori vjerojatno, ali cisto sumnjam da je u 4 godine FL dostigao razinu bilo kojeg profi programa
idgaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 11:38   #95
momci, momci....uvijek isto...
kreativni aspekt ovisi o afinitetima i kapacitetima pojedinca koji koristi određeni "alat" i nema nikakve veze sa proizvođačem istog......a što se topline i dubine tiče...pokopčajte si lampe i snimajte na trake... nikakvi VST-ovi nemogu emulirati protok struje
-------------------------------------------
pozdrav svima i koncentrirajte se na ideje
SHLe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 12:25   #96
Quote:
idgaf kaže: Pogledaj post
majstore ja iman 17, za koji mjesec 18 godina... nije se nista bitno prominilo kroz 2 verzije, ka sta nije ni u abletonu... u banalnosti sve ostaje isto, malo se vizualno doradi, neki instrumenti i sound procesori vjerojatno, ali cisto sumnjam da je u 4 godine FL dostigao razinu bilo kojeg profi programa
neznam u kojem si ti radio flu, ali 8 je bila solidna, 9 super, a sada 10 je odlična..

sound engine je skroz poboljšan, novi vsti koju su veoma kalitetni i dobri s njim isto dolaze itd...

fl se s 9tkom i 10kom digao na razinu abletona
__________________
www.soundcloud.com/cepogv
Cepo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 14:44   #97
Quote:
Cepo kaže: Pogledaj post
fl se s 9tkom i 10kom digao na razinu abletona
ovo je vrlo hrabra izjava

koliko god da se poboljsa, tesko da je dosao na razinu abletona... uostalom poviri sta strucnjaci kazu o tome... a ableton se moze koristit i za live nastupe tako da je s tim uvijek korak isprid svih ovih softwarea... al glupo je opce raspravljat vise kad svak drzi svoju stranu, al poviri kazem ti, sta strucnjaci kazu pa ces vidit

i ovo sta je SHle rekao nikakvi VSTi nemogu zaminit analogne instrumente samo jbg ko ce dat love za to ^^
idgaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 19:04   #98
Quote:
Cepo kaže: Pogledaj post
neznam u kojem si ti radio flu, ali 8 je bila solidna, 9
fl se s 9tkom i 10kom digao na razinu abletona
Cepo brate, kako to možeš govoriti, kad si meni prije par mjeseci rekao da nikad nisi probao Ableton (i da nemaš namjeru)?

Ozbiljno, ovo si napisao na drugoj stranici ove teme.

NHF, ali možda nisi dovoljno stručan za ovu raspravu
zlobot is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2011., 19:34   #99
znam, ali sam ga probao... doduse ne previse..

između ostalog nije ni on probao fl 9 ili 10 tako da smo opet na istome..

samo znam da mi frend presao s fla na ableton i od kako je to napravio samo sere da nije nikada trebao jer je užasan
__________________
www.soundcloud.com/cepogv
Cepo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2011., 11:52   #100
Radim i u Abletonu i u FL Studiu. FL je jednostavniji, ima bolji i pregledniji piano roll, jasan interface itd., jednostavno mi je ušao pod kožu. Sasvim je svejedno koristiš li Logic, Pro Tools, FL Studio, Ableton ili neki drugi program, iste ćeš rezultate dobiti. Dobar software ne čini dobrog producenta
Maky993 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:24.