Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2011., 22:05   #1
Geometrija božanske iskre

da bude jasno, nema ničeg novog u ovoj knjizi. Ništa što netko već prije nije napisao.

Ono što mi se sviđa je analitički duh koji ju prožima i to što je pisano kroz iskustvo.

Dotiče se mnogih tema te uključuje mnogo različitih izvora.

Jel se netko susreo sa tom knjigom?
Koja su vaša mišljenja?
lunarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 23:05   #2
Mogla si ipak nabaciti par detalja u uvod
Riječ je o emocionalnim vampirima? Ili?
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 23:29   #3
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Mogla si ipak nabaciti par detalja u uvod
Riječ je o emocionalnim vampirima? Ili?
da, ispričavam se Ruralna

ne ne radi se o emocionalnim vampirima, točnije, to je tek jedna od mnogih tema u knjizi. doduše došla sam do pola knjige. večeras ću je završiti.

kao što sam napomenula, nema novih stvari, govori se o čakrama, svijesti i podsvijesti, energiji i energetskim interakcijama, ji chingu...znači puno različitih tema, kažem različitih jer svaka od njih ima svoj vlastiti opus.

no, žena priča kroz iskustvo, vlastito, tražeći, lutajući kroz sva ta razna učenja i saznanja, primjenjuje ih te analizira učinkovitost svake. Povezuje, razdvaja, zbraja i oduzima.

Upravo stoga mi je izrazito zanimljiva.

I sama sam u životu pročitala mnogo toga, iskusila, uvrtala i izokretala.
Od 14 godine imam lucidne snove, astralna putovanja - kada nisam ni znala o čemu se radi. Tako je krenulo istraživanje....učenje raznih religija, astrologije, reiki, regresije, shiatsu...svega pomalo.

Sa mog stajališta ništa nije egzatno ( sem matematike niti konačno.

Stoga mi je prihvatljiva, jer obuhvaća puno strana kojima je jedan te isti cilj.

P.s. imam knjigu u pdf-u. Bude li nekoga interesiralo čitati.
lunarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 23:55   #4
Sad si me zainteresirala za čitanje Nije knjiga prenaivno napisana ili? Ima zrno soli?
Ti si imala neko osobno iskustvo koje te potaklo na istraživanje.
Možda bi i mene da nisam tako lijena.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 00:02   #5
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Sad si me zainteresirala za čitanje Nije knjiga prenaivno napisana ili? Ima zrno soli?
Ti si imala neko osobno iskustvo koje te potaklo na istraživanje.
Možda bi i mene da nisam tako lijena.
Ne, nije naivno pisana. Bar ju ja nisam tako doživjela. Ima lijepu nit koja povezuje stvari. Potaklo me iskustvo meni drage prijateljice...i pismo endokrinologa koji se čudio njenom oporavku odnosno bio uvjeren da je greška. Ponovila je nalaze 3 put. Čovjek je ostao šokiran. Ne znajući čak da ona ne pije tablete odnosno nije ih pila skoro godinu dana. Zadnja rečenica bila mu je: jel ste vi nekako drastično promjenili nešto u svom svjetonazoru, pogledu na svijet...radili na sebi i svojoj psihi...jer ja sam jednostavno iznenađen vašim ozdravljenjem!
lunarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2011., 05:15   #6
Quote:
lunarna kaže: Pogledaj post
Ne, nije naivno pisana. Bar ju ja nisam tako doživjela. Ima lijepu nit koja povezuje stvari. Potaklo me iskustvo meni drage prijateljice...i pismo endokrinologa koji se čudio njenom oporavku odnosno bio uvjeren da je greška. Ponovila je nalaze 3 put. Čovjek je ostao šokiran. Ne znajući čak da ona ne pije tablete odnosno nije ih pila skoro godinu dana. Zadnja rečenica bila mu je: jel ste vi nekako drastično promjenili nešto u svom svjetonazoru, pogledu na svijet...radili na sebi i svojoj psihi...jer ja sam jednostavno iznenađen vašim ozdravljenjem!


meni osobno je knjiga promijenila život

a tek sam krenula tim putem

nego, možeš li opisati, što se dogodilo tvojoj frendici. kako se izliječila?
__________________
Wind of Change
Uranovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2011., 04:35   #7
ja procitala..knjiga je super!
meni se svida onaj dio o roditeljskoj ljuavi.. i sama sam roditelj, pa mi je to doslo ko "prirucnik"
energija je mocna stvar!
__________________
.. u snu se moze, svemoguci Boze, sve osim jednog-ostati budan..
maniy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2011., 23:50   #8
Pročitala sam nedavno (prije jedno pola godine) knjigu i nije me se dojmila, prvenstveno zbog bahatog stava prema nekim drugim autorima (npr. Brennanici), drugo zato što mi je od početka djelovala kao neko osobno razračunavanje frustrirane osobe sa svima iz svog života zbog nemoći da prihvati neke situacije koje joj se događaju. Također davanje kapaljku po kapaljku knjige na blogu mi je odmah vuklo na marketinški trik. Mislim da, ok je zaraditi na svom proizvodu, al nekako mi je to jeftino djelovalo.

Par mjeseci nakon toga sam iz najpouzdanijeg mogućeg izvora saznala još neke dodatne detalje o autorici, njenom životu, ljudima o kojima je pisala (i zbog kojih bi u najmanju ruku mogla zaraditi tužbu i koje ne bih javno iznosila) i o drugim akterima knjige i definitivno knjigu preselila u receycle bin mozga. Odmah da napomenem, ja nisam niti jedna osoba iz te knjige niti osobno poznajem autoricu, ali iako rijetko pišem na forumu dovoljno sam sigurna u ovo što pričam da sam odlučila natipkati ovaj post. Čisto jer mi je žao da se nešto takvo naziva kvalitetnom literaturom.

Da se razmemo, nema u toj knjizi generalno ništa loše ni što bi bilo nazvano laži, ali nit je pametna, nit puna dobrih savjeta. Zapravo jedino što govori je "za sve je kriva majka". Osobna krivnja je jedino u tome što si si sam dopustio/prizvao takve ljude u svoj život
Ako je netko kroz nju prvi put saznao za čakre, energiju i slične stvari može biti vrlo pozitivna i drago mi je ako je poslužila nečem dobrom.
Ali generalno, to je bezvezarija od knjige koja je dobrim marketingom i privlačnim beletrističkim stilom doživjela drugo izdanje. Osim toga nema tu ništa.

Zadnje uređivanje ars boni : 21.07.2011. at 00:00.
ars boni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 00:22   #9
Quote:
lunarna kaže: Pogledaj post
da, ispričavam se Ruralna

ne ne radi se o emocionalnim vampirima, točnije, to je tek jedna od mnogih tema u knjizi. doduše došla sam do pola knjige. večeras ću je završiti.

kao što sam napomenula, nema novih stvari, govori se o čakrama, svijesti i podsvijesti, energiji i energetskim interakcijama, ji chingu...znači puno različitih tema, kažem različitih jer svaka od njih ima svoj vlastiti opus.

no, žena priča kroz iskustvo, vlastito, tražeći, lutajući kroz sva ta razna učenja i saznanja, primjenjuje ih te analizira učinkovitost svake. Povezuje, razdvaja, zbraja i oduzima.

Upravo stoga mi je izrazito zanimljiva.

I sama sam u životu pročitala mnogo toga, iskusila, uvrtala i izokretala.
Od 14 godine imam lucidne snove, astralna putovanja - kada nisam ni znala o čemu se radi. Tako je krenulo istraživanje....učenje raznih religija, astrologije, reiki, regresije, shiatsu...svega pomalo.

Sa mog stajališta ništa nije egzatno ( sem matematike niti konačno.

Stoga mi je prihvatljiva, jer obuhvaća puno strana kojima je jedan te isti cilj.

P.s. imam knjigu u pdf-u. Bude li nekoga interesiralo čitati.
ajd šikni mi na PM, pliz
__________________
"Ja sam tama koja je svjetlost i mir koji se pleše"
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 09:15   #10
Quote:
Saharun kaže: Pogledaj post
ajd šikni mi na PM, pliz
Zamolio bih te da i meni posaljes,ako ti nije tesko.
Hvala!
celestinac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 23:04   #11
Stara tema, meni od nedavno aktualna

Zadnji post na blogu je bio 1. 11. '13. I nikakve najave gašenja ni objašnjenja.
U 2. knjizi je najavljivala 3. nastavak u 2014., ali od toga ništa
http://mindpositive.bloger.index.hr

Zna li netko što se dogodilo?
__________________
Vorfreude ist die schönste Freude
zoila is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:10.