Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2013., 09:43   #1
Izvlačiti iz naftalina ili ne...

Upoznala sam ga kad sam imala 25 godina. Zaljubila sam se ko budala. On me nije uopće primjećivao. Firma u kojoj sam radila je dosta surađivala sa njegovom i ja sam bezbroj puta dolazila kod njega pod raznim (uglavnom jadnim i neuvjerljivim) izlikama samo da ga vidim. Zvala ga na kave – sve kao uz puno humora, uzdisala za njim, blejala ko tele... Bio je pun fora, jako puno smo se smijali i zezali, ali me nije zarezivao niti pola posto. Trajalo je to neko vrijeme, godinu – dvije možda, u valovima.
Nakon toga, ja se ohladila, skoro zaboravila na njega... Slučajan poziv na posao i ja se javim. On izvan sebe od sreće. Ali mi moramo izaći na piće, obećaj mi... I ja obećam.
Izlazili smo neobavezno par mjeseci. Posao je bio takav da se puno izbivalo i putovalo i možda je bilo malo teže održavati kontakte na daljinu - nije onda još bilo mailova, skypea itd... (ok, nije da je baš bila prethistorija, ali ipak...).
Nakon nekog vremena, on se zaljubio u mene. Točno se sjećam trenutka kada me htio poljubiti. A ja sam izbjegla njegov poljubac jer... Upoznala sam mojeg sadašnjeg muža i zaljubila se. On više nije imao šanse.
On osjeća da se udaljujem i očajno me zove. Želi pričati sa mnom. Ja odem na to piće tek toliko, reda radi. Nisam se ponijela korektno, niti uviđavno. Ponašala sam se kao oni tipovi protiv kakvih mi žene uvijek njurgamo – kada žele nešto prekinuti, ali šute kao p*zde, nemaju muda otvoreno reći slušaj stari kud koji mili moji...
Dan danas me sram toga.
Prođe 4-5 godina. Sretnemo se na ulici, a ja sretna da ga vidim. On me jedva pozdravi. Pitam ga kako je, on mi samo nešto odbrusi i produži...
Sretnemo se tu i tamo po nekim proslavama – kad ja dođem, on ode kući, kaže da mu je nešto hitno iskrsnulo. U pravilu me ne pozdravlja.
Od tada kad sam ga ja kao „otkačila“ je prošlo dosta godina. Pričamo o više od desetljeća.
Ja sam se u međuvremenu udala i imamo dvoje djece. Sretan brak, zdrava djeca, odličan muž. Ali bez obzira na to, puno puta sam mu se željela javiti i ne znam – ispričati mu se? Znam da ne možemo biti frendovi i ići po kavama – mislim da to ne bi bilo primjereno niti pošteno - prema njegovoj supruzi niti prema mojem mužu.
Nedavno smo poslovno mailom opet došli u kontakt i on me nakon kratke korespondencije nazove, iako nije bilo razloga za to. Pričali smo i smijali se kao onda prije toliko godina, kao da nije bilo tog „nesporazuma“. Bila sam presretna, uljepšao mi je dan. On je inzistirao da razmijenimo brojeve mobitela.
Jako mi je drag kao čovjek, prijatelj. Sretna sam da mu u životu dobro ide.
Dilema je u tome – da li mu se javiti jer uskoro poslom putujem u njegov grad?
Da li reći mužu za to? Moj muž ga poznaje iz poslovnog svijeta, ali pojima nema da mu je on bio „konkurencija“. Da smo se on i ja družili prije nego sam upoznala njega, niti da sam nekada bila baš jako u njega zaljubljena.
Da li mu se „ispričati“, da li uopće to izvlačiti iz naftalina?
PrincessMisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 09:49   #2
Ne

Što u biti očekuješ od te kave? egobustanje?
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 09:55   #3

Tebi mora da je smrtno dosadno i monotono u životu kad se baviš ovakvim stvarima.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 09:58   #4
Mislim da ti imaš trenutno neki problem sama sa sobom.
Valjda te drma proljeće
Zašto da se ispričavaš?
Kako si se to ružno ponijela???
Bili ste na kavi i ti žena koja je zaljubljena, u vezi i s planovima nisi čovjeku u kojeg si bila platonski zaljubljena u prošlosti -u vidu isprike i željenja elaborirala svoje odluke??
Pa on nije nikada bio dio tvog života u punini.
On je bio tvoja ”zaljubljenost” i netko s kime se smiješ ponekad.
Sama kažeš da si izbjegla poljubac jer si voljela drugog....
Dakle - ti si jako fer i poštena bila u svemu tome.
Nisi ga navlačila, nisi ga obmanjivala....davala lažne nade.
To što je on bio p..da i glumio ”uvrijeđenu divu” je čista manipulacija i ponašanje derišta.
I sad - ti trebaš letjeti od sreće jer se on više ne duri???

Po meni - više cijeni samu sebe, jer si kvalitetan čovjek.
Ovaj iz naftalina je bezveznjak....
Ne kompliciraj si život s nečim čega nije bilo a tvoj muž stvarno ne zaslužuje slušati bedastoće.
Duhu iz ormara pridaješ previše značaja.
proljetna ruza is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 10:13   #5
Ne.

Palis se na njega i on na tebe , sto ce prije ili kasnije rezultirati seksom .
A koliko san skuzila volis svoga muza i nema te otvoreni brak ,seks ce te samo sjebati iznutra ,i mozda sjebati brak prema tome odgovor je Njet
__________________
“Some people like me, some don't. I don't understand, Where the difference comes from. My heart like them all. For a simple childish reason. We all are created equal, we all are humans.”
hellaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 10:34   #6
Quote:
hellaa kaže: Pogledaj post
Ne.

Palis se na njega i on na tebe , sto ce prije ili kasnije rezultirati seksom .
A koliko san skuzila volis svoga muza i nema te otvoreni brak ,seks ce te samo sjebati iznutra ,i mozda sjebati brak prema tome odgovor je Njet
Ma ja ne mislim da bi bilo išta od toga U ovom slučaju mi se čini da njih dvoje nikad nisu u istom filmu. Kad je ona bila zaljubljena on nije, kad je on bio ona nije- mislim da je tu trebao biti kraj priče kaj se tiče njenog ega jer joj je to bila neka zakašnjela satisfakcija zbog svega što je osjećala prema njemu dok on nije trzao. Ako netko pomisli da su "sudbina" ja bi rekla-da su bili jedno za drugo onda bi bili skupa odavno.

Naravno, slažem se sa svima da to ne treba izvlačiti iz naftalina, ali imam neki dojam da je autorica već odlučila to napraviti.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 10:40   #7
A da ti samoj sebi priznaš u čemu je stvar/problem?!
__________________


Oduvijek sam bila zagovornica kreposti.Osim kad više nisam uspijevala odoljeti iskušenju.
zaza2208 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 10:44   #8
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post

Tebi mora da je smrtno dosadno i monotono u životu kad se baviš ovakvim stvarima.
loš odgovor.

Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
Ne

Što u biti očekuješ od te kave? egobustanje?
Da znam, ne bi ovo pisala po forumu. Uglavnom, egobustanje baš i ne.

Zadnje uređivanje Nica : 21.03.2013. at 14:03. Reason: MQ
PrincessMisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 10:46   #9
Quote:
hellaa kaže: Pogledaj post
Ne.

Palis se na njega i on na tebe , sto ce prije ili kasnije rezultirati seksom .
A koliko san skuzila volis svoga muza i nema te otvoreni brak ,seks ce te samo sjebati iznutra ,i mozda sjebati brak prema tome odgovor je Njet
e ovo mi treba - iskreno i u glavu . hvala
PrincessMisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 10:48   #10
Quote:
PrincessMisha kaže: Pogledaj post
loš odgovor.
To ti je najtočniji i najiskreniji mogući odgovor.

Ne pališ se ti na tamo nekog lika iz predhistorije tek tako.
Tebi je dosadno, monotono, zato ti se on čini kao neki neprežaljeni.
Privlači te avantura, ne taj tip, on je samo objekt koji je trenutno dostupan.

Učini nešto po tom pitanju, jer ako ovog i odjebeš naletjet će ti neki drugi, treći i sjebat ćeš si brak.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 10:54   #11
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
To ti je najtočniji i najiskreniji mogući odgovor.

Ne pališ se ti na tamo nekog lika iz predhistorije tek tako.
Tebi je dosadno, monotono, zato ti se on čini kao neki neprežaljeni.
Privlači te avantura, ne taj tip, on je samo objekt koji je trenutno dostupan.

Učini nešto po tom pitanju, jer ako ovog i odjebeš naletjet će ti neki drugi, treći i sjebat ćeš si brak.
isuse koji zakljucak ..ti bi pak trebala/o pisati ljubice
__________________
“Some people like me, some don't. I don't understand, Where the difference comes from. My heart like them all. For a simple childish reason. We all are created equal, we all are humans.”
hellaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 10:55   #12
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
To ti je najtočniji i najiskreniji mogući odgovor.

Ne pališ se ti na tamo nekog lika iz predhistorije tek tako.
Tebi je dosadno, monotono, zato ti se on čini kao neki neprežaljeni.
Privlači te avantura, ne taj tip, on je samo objekt koji je trenutno dostupan.

Učini nešto po tom pitanju, jer ako ovog i odjebeš naletjet će ti neki drugi, treći i sjebat ćeš si brak.
Sve mi je, ali dosadno nije (niti monotono), bez brige.
Al dobro, šta nikada nikoga na cijelome svijetu (niti vas koji komentirate) nije "zaškakljalo" nešto iz prošlosti?? Šta su svi drugi mašine i režu ljude iz svojeg života i nikada - nikada - se ne osvrnu iza sebe?
Ako je to tek neka epizoda (epizodica), trebalo bi biti normalno i prolazno, dokle god ne preraste u opsjednutost, ali to je već nešto bolesno. A ja nisam opsjednuta, već zaintrigirana.

Već samim ovim što sam sve to ispisala, manje me "drži", da ne kažem pomalo pušta.
PrincessMisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 10:55   #13
Quote:
hellaa kaže: Pogledaj post
isuse koji zakljucak ..ti bi pak trebala/o pisati ljubice
Ne, pisanje ljubića bolje ide onima koji su u stanju nakon sto godina isfantazirati veliku, neprežaljenu ljubav.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 10:56   #14
Quote:
PrincessMisha kaže: Pogledaj post
Sve mi je, ali dosadno nije (niti monotono), bez brige.
Al dobro, šta nikada nikoga na cijelome svijetu (niti vas koji komentirate) nije "zaškakljalo" nešto iz prošlosti?? Šta su svi drugi mašine i režu ljude iz svojeg života i nikada - nikada - se ne osvrnu iza sebe?
Ako je to tek neka epizoda (epizodica), trebalo bi biti normalno i prolazno, dokle god ne preraste u opsjednutost, ali to je već nešto bolesno. A ja nisam opsjednuta, već zaintrigirana.

Već samim ovim što sam sve to ispisala, manje me "drži", da ne kažem pomalo pušta.
Škakljala je mene prošlost u životu, naravno.
Onda kad nisam bila zadovoljna u sadašnjosti.

Ali gle, ne moraš ti meni objašnjavati ništa.
Ja sam ti svoje mišljenje i savjet dala, ti radi kako ti drago.
To što ti možda imaš puno obaveza i aktivnosti uopće ne mora značiti da ti nije monotono i dosadno.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 12:05   #15
Quote:
proljetna ruza kaže: Pogledaj post
Mislim da ti imaš trenutno neki problem sama sa sobom.
Valjda te drma proljeće
to to

ali ne sa sobom nego sa mužem itrenutnom situacijom u braku

e sada ćemo vidjet hoče li bit dovoljno iskrena i hrabra da nam to prizna ili će šutjet ko .... što je već šutjela jednom.... pa sad žali
crno-prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 12:08   #16
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Učini nešto po tom pitanju, jer ako ovog i odjebeš naletjet će ti neki drugi, treći i sjebat ćeš si brak.
brak je već sjeban. ljubavnici nikada nisu uzrok raspada brakova -oni su posljedica lošeg stanja u brakovima. oni su samo nus pojava
crno-prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 12:12   #17
Quote:
crno-prase kaže: Pogledaj post
brak je već sjeban. ljubavnici nikada nisu uzrok raspada brakova -oni su posljedica lošeg stanja u brakovima. oni su samo nus pojava
Sjeban brak se može spasiti.
Sjeban brak na koji još nakalemiš prevaru jako, jako, jako teško.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 12:28   #18
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Sjeban brak se može spasiti.
Sjeban brak na koji još nakalemiš prevaru jako, jako, jako teško.
sjeban brak, je sjeban brak sa prevarom ili bez

druga je stvar ljudska taština

osim toga ljudi nisu monogamna bića. potpuno je iluzorno očekivati da će muž i žena biti stalno u nekoj harmoniji, da će se stalno voljet i sl.

to je funkcioniralo nekad kada su žene financijski ovisile o muškarcu -ali danas kada su se izjednačile po primanjima i kada mogu živjet ibez muškarca danas to onda dolazi do izražaja

nekad do prije 50-60 godina žena je bila de facto muškarčeva sluškinja i morala je biti kuš -jer u protivnom nije imala egzistenciju. ali to su neke druge teme
crno-prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 12:29   #19
Izvlačiti iz naftalina?
Bolje rečeno polijat se benzinom i ić zapalit cigaretu. Možda se zapališ, a možda i ne.

Ako si svojedobno gorjela za tim likom, on je zasigurno na tebi ostavio neki trag. Možda ti ne titra srce kad ga vidiš na cesti u prolazu, ali da se počnete pržiti nekakvim neobaveznim kavama, izlascima, mailovima, porukama...

Nitko nije imun, pogotovo na nekog tko ti je nešto značio u životu.
Pa makar i nakon tolko godina.
__________________
...da ne znam više sebe sama,
ni dima bola u maglama.
Sviba is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2013., 12:49   #20
Quote:
crno-prase kaže: Pogledaj post
sjeban brak, je sjeban brak sa prevarom ili bez

druga je stvar ljudska taština

osim toga ljudi nisu monogamna bića. potpuno je iluzorno očekivati da će muž i žena biti stalno u nekoj harmoniji, da će se stalno voljet i sl.

to je funkcioniralo nekad kada su žene financijski ovisile o muškarcu -ali danas kada su se izjednačile po primanjima i kada mogu živjet ibez muškarca danas to onda dolazi do izražaja

nekad do prije 50-60 godina žena je bila de facto muškarčeva sluškinja i morala je biti kuš -jer u protivnom nije imala egzistenciju. ali to su neke druge teme
Pod sjeban brak sam mislila na brak u krizi.
Krize se mogu prevazići i pobijediti.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:51.