Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2016., 21:11   #81
br.135,"Moć tame"

Crtao;Villa

-3 nastavak serijala o zlom čarobnjaku Mefistu koji se povratio iz mrtvih samo poradi osvete g.Willeru i njegovoj družini.
I slijedi četvrti koji je najavaljen pod naslovom Jazibina zla u kojem sljeduje oslobađanje zarobljene trojke Willerovih zamjenika-suradnika.
Ne znam iz kojeg je razloga Mefisto toliko zaposjeo g.Villau da je odlučio nacrtati čak četiri nastavka.

Što reći o njegovom crtanju?

Villa svakako ima zanimljiv opus.Njegovo crtanje je točno i precizno.Kada se odluči može nacrtati sve detalje,i odlično prikazuje mjesto,događaj i likove.
To bi trebao češće raditi jer bi tako upotpunio čitavu epizodu odličnim crtežima.
Negdje previše manjka u previše bijelom ili previše tamnoj pozadini.Nedostaju upravo ti detalji koji odlučuju i to naravno nedostaje da Villa bude proglašen najboljim crtačem.

Trebao bi pripazati tamo gdje nitko ne gleda.E,upravo tamo završi pogled čitatelja.Gdje misle da nitko ne gleda....
__________________
Credo quia absurdum est - Vjerujem jer je nemoguće
Q.S.F.T.(Quintus Septimius Florens Tertullianus), Kartaga, oko 160 – Kartaga, oko 240
Ezra Boone is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2016., 21:22   #82
maxi Tex,Zima 2016.,"Sramotna predstraža"

Crtao;Diso

-odlična epizoda.Ima zanimljivu priču o odmetnutoj jedinici kap.Spencera koji otima vojničke plaće i potom se sa svojom ljudima uputi u stjenovite zaklone gdje se sklanja u napuštenu utvrdu.Tamo postavlja svoju bazu i priprema svoje ljude za evakuaciju prema Kanadi gdje će podijeliti plijen i raziđi se svojim putem.

Diso crta i Mister Noa..
Tu nastaje ta podudarnost u stripu,dva lika iz nepodudarnog razdoblja.

Ne mogu previše kirtizirati taj način crtanja jer mi se svakako sviđa i cijenim te jasne poteze linija koje u zadebljanju mogu postaviti više nego stotine manjih crtica.
Crtanje je dobro i teško mi se postaviti u poziciju kritike,no da pokušam biti objektivan možda bi Diso trebao malo uporabiti finese detalja..Diso može biti samo bolji..
__________________
Credo quia absurdum est - Vjerujem jer je nemoguće
Q.S.F.T.(Quintus Septimius Florens Tertullianus), Kartaga, oko 160 – Kartaga, oko 240
Ezra Boone is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2016., 14:51   #83
Meni su Villine naslovnice odlicne Vec dugo nisam uzeo njegov cijeli strip. Barem se ne sjecam.

Kaj se tice epizode "zima 2016" kaj je to vec vani? Poprilicno sam u zaostatku. Vec vidim da cu se preko ljeta istrositi.

Je li netko citao one kratke price u boji dok je Tex bio mladji, a Carson crnih brkova i brade?

Poslano sa mog HUAWEI P6-U06 koristeći Tapatalk
__________________
Guard your honor. Let your reputation fall where it will. And outlive the bastards.

The will to be stupid is a very powerful force, but there are always alternatives.
RiderInTheSky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 11:21   #84
Quote:
RiderInTheSky kaže: Pogledaj post
Meni su Villine naslovnice odlicne Vec dugo nisam uzeo njegov cijeli strip. Barem se ne sjecam.
Villa je znalac,pravi majstor..Dokazano.
Quote:
RiderInTheSky kaže: Pogledaj post
Kaj se tice epizode "zima 2016" kaj je to vec vani? Poprilicno sam u zaostatku. Vec vidim da cu se preko ljeta istrositi.
Da.Epizoda je ok.Malo je drugačija priča od kojih smo navikli,ali vrlo dobro odrađena..
Quote:
RiderInTheSky kaže: Pogledaj post
Je li netko citao one kratke price u boji dok je Tex bio mladji, a Carson crnih brkova i brade?
Ono za što žalim jest što nisam imao dovoljno love da kupim na Interliberu Tex Willera u tvrdim koricama i u boji..Bio je baš jedan pravi ukoričeni strip,koji je baš davao pravi dojam svega što nemamo prilike vidjeti kada je sve u boji...
Utvrda,Arizona,monumenti stijena,klanci..sve je bilo tu...Nadam se da ću ove godine uspjeti..
__________________
Credo quia absurdum est - Vjerujem jer je nemoguće
Q.S.F.T.(Quintus Septimius Florens Tertullianus), Kartaga, oko 160 – Kartaga, oko 240
Ezra Boone is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 11:32   #85
br.136,"Jazbina zla"

Crtao;Villa

-posljednja epizoda trilogije.Epizoda prestaje na 37.str(od ukupno 112),gdje započinje sasvim drugačija epizoda,koju ću opisati u idućem postu.
Ova epizoda sa Mefistom imala je dojam da je Villa ispunio neko svoje želje.
Mefisto koji je ustao preko drugih iz svijeta mrtvih,i ponovo se našao u intrigama protiv Willera i njegove družbe daje jedno fantast-značenje serijalu poznatog rendžera.
Naime,Mefisto je uspio umaći Willerovoj kazni i ponovo se nametnuti kao glavni sporedni igrač u epizodi koju će vjerojatno raditi g.Villa.

Radnja je prilično jasno odrađena..,ali ipak nedorečena..Mefisto je uspio pobjeći iz podruma saloona gdje je držao zarobljene Willerove ljude,nastala je kratka potraga za njim...U tjedan dana uspjeli su ga vidjeti,kada se pojavio sa svojim moćima preobrazbe i tada je zaprijetio čitavoj skupini da će se ponovo vratiti.Nije jasno zašto nije došlo do konačnog obračuna,ali eto..epizoda je došla do konca,ali ne do konačnog kraja u odnosu Mefista i znamenitih rendžera..
Ostaje da vidimo što će se zbiti u narednoj godini...

Što se tiče srtanja,Villa je lijepo odradio posao.Sve je lijepo precizno odrađeno u sjenama i jasnim vizurama likova.Možda ponegdje postoji dodatne tamnosti,ali je predano crtano sa svim detaljima koji je lako uočiti..
Villa je doista majstor svog posla..
__________________
Credo quia absurdum est - Vjerujem jer je nemoguće
Q.S.F.T.(Quintus Septimius Florens Tertullianus), Kartaga, oko 160 – Kartaga, oko 240
Ezra Boone is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 11:47   #86
br.136,"Utvrda Buffalo"

Crtao;Repetto

-odlično..To je riječ koju mogu upotrijebiti kada vidim što je g.Repetto nacrtao.
Odličan prikaz krajolika,dovoljno jasni prikaz likova sa možda ponekim detaljom koji možda nije najbolje izveden,ali je ukupna slika iznimno zadovoljavajuća.

U nekim detaljima,na ukupnoj tabli postoji niz fantastično odrađenih scena.To se ne može ne zamijetiti.
Čak je vrlo dobro naglašena karakterizacija likova i imaju svoju posebnost i ne podudaraju se ostalim likovima,što otkriva izvrsnost u našega autora.

Ono što sam očekivao jest tipičnu utvrdu(drveni trupci na pjeskovitom terenu,na što smo se tako dobro navikli),ali je bio prikaz zapravo vojnih objekata okruženih kućama i naseljem garnizona koji leži u ravnom dijelu područja.Zapravo,realno kako je i postojalo...
Ono što me nadalje iznenadilo je obrat.Neobično ponašanje Willera,kojemu je još više namješteno iz nepoznatih razloga ubojstvo podčasnika.
On se nađe u bijegu,da bi još više bio iznenađen kada je pronašao Carsona kao zarobljenika Mescalerosa...
Čitav splet je izuzetno zanimljiv,i do sada je Willeru naglašena njegova ljudska slabost...

Doista zanimljiva epizoda i sa iščekivanjem očekujem iduću.

No,ipak bih naglasio da se Repetto poigrao sa karakterom Willera na vrlo neobičan način.Mislim da je pogrešno prikazana reakcija Willera na ubojstvo jednog domorodca Navaja od strane stožernog narednika.Nadalje,kako je Willer mogao biti neoprezan da se sukobi sa spomenutim Liddakerom,ne utire put onoga što smo poznavali kod Willera..
Repetto kao da je oslabio Willera ne bi li epizodu učinio neizvjesnijom.
Ne mogu reći da ne podržavam ovaj način.
Malo više nekonvencionalnog pojačava nam interes jer nam nudi novost.Promjenu..

Moji komplimenti g.Repetto na unešenim promjenama...
__________________
Credo quia absurdum est - Vjerujem jer je nemoguće
Q.S.F.T.(Quintus Septimius Florens Tertullianus), Kartaga, oko 160 – Kartaga, oko 240
Ezra Boone is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 16:17   #87
Quote:
Ezra Boone kaže: Pogledaj post
Villa je znalac,pravi majstor..Dokazano.
Da.Epizoda je ok.Malo je druga�ija pri�a od kojih smo navikli,ali vrlo dobro odra�ena..

Ono za �to �alim jest �to nisam imao dovoljno love da kupim na Interliberu Tex Willera u tvrdim koricama i u boji..Bio je ba� jedan pravi ukori�eni strip,koji je ba� davao pravi dojam svega �to nemamo prilike vidjeti kada je sve u boji...
Utvrda,Arizona,monumenti stijena,klanci..sve je bilo tu...Nadam se da �u ove godine uspjeti..
Dobio sam ga za Bozic. Tu novu biblioteku koju sam spomenuo. Malo kasnim, ali se necete ljutiti. Valjda. Tim vise sto ostavljam par slika da se vidi o cemu se radi.

Ja kako sam rekao, kasnim zesce sa kupovanjem i citanjem Totalno me recenzija Utvrde Buffalo zaintrigirala. Pozuriti cu to malo.

Idu slike







Poslano sa mog HUAWEI P6-U06 koristeći Tapatalk
__________________
Guard your honor. Let your reputation fall where it will. And outlive the bastards.

The will to be stupid is a very powerful force, but there are always alternatives.
RiderInTheSky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2016., 11:25   #88
Quote:
RiderInTheSky kaže: Pogledaj post
Svakako je jasno da je užitak čitati ovaj izvrsni strip...Hvala na innputu.
__________________
Credo quia absurdum est - Vjerujem jer je nemoguće
Q.S.F.T.(Quintus Septimius Florens Tertullianus), Kartaga, oko 160 – Kartaga, oko 240
Ezra Boone is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 19:14   #89
br.137,"Rat u pustinji"

Crtao;Repetto

-nastavak epizode prije,koja je u ovom dijelu dovršena.
Što mogu dodati za crtanje g.Repetta?
Vrlo zanimljivo..Doista,vrlo dojmljivo.Točno su prikazani prostori,omjer i geometrija svih scena.Likovi su prikazani velikom točnošću,detalji krajolika na visokoj su razini...Razigranost epizode je primjerena i svakako g.Repetto može sloviti za jednog novog nosioca lika Tex Willera...
Moji komplimenti..
__________________
Credo quia absurdum est - Vjerujem jer je nemoguće
Q.S.F.T.(Quintus Septimius Florens Tertullianus), Kartaga, oko 160 – Kartaga, oko 240
Ezra Boone is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 21:37   #90
maxi Tex,Ljeto 2016,"Texova pravda"

Crtao;Cossu

-jednom riječju g.Cossu u ovoj je epizodi pokazao vrhunsko umijeće.Nema sumnje da je crtanje na rubu savršenog...Točna geometrija likova,precizan omjer u prostoru,matematički posložen odnos likova i prostora,točni i precizni detalji...Jednostavno rečeno majstorski rad Cossua..

Ako se ovome smije dodati sukus subjektivne kritike ona se može odraziti samo na nekoliko stvari;
-bjelina prostora koja se proteže u previše skica
-sitni detalji koji su vrlo tanko i kadkad siromašno posloženi

Upravo u ovome nedostaje pokoji deblji potezi..Čak se ne može reći kao kritika,ali Cossu ima japanski moment gdje su jednostavno svi detalji dovedeni u red savršenog posloženog..Nema ni trunke slobode.
Kao da je sve fotografski nacrtano...

Naprosto se uživa u stilu u kojem crta g.Cossu..Doista,zdušni komplimenti..
Očekujem nastavak rada istog autora..
__________________
Credo quia absurdum est - Vjerujem jer je nemoguće
Q.S.F.T.(Quintus Septimius Florens Tertullianus), Kartaga, oko 160 – Kartaga, oko 240
Ezra Boone is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2016., 22:05   #91
maxi Tex,Ljeto 2016,"Cijena mržnje"

Crtao;Ortiz

-da pojasnim..Ovo je posve drugačija epizoda u jednom stripu za ljeto 2016.
Dakle,naš dobri autor crtanja Ortiz pokazuje sasvim drugačiji stil od gore spomenutog i hvaljenog Cossua.
Ortiz ide puno slobodnije,linije su kreativne i sa puno debljine i tamnine.Sve je uređeno na jedan puno suvremeniji,likovni način gdje ne postoji pretjerana točnost i preciznost tankih i pravilnih linija.

Epizoda je vrlo skladna te dopušta jednostavan tijek.
Ortiz nema sumnje također raspolaže sa jednim talentom kojeg je također uživancija čitati.
Možda da podijelim i jednu minornu kritiku...
Kako je Cossu fenomenalan u odabiru glavnih scena,velikih odskočnih detalja koji prikazuju cjelinu koja podsjeća na doslovno filmske scene velikih redatelja,tako i Ortiz ima pokoji upad.No,ono u čemu možda nešto nedostaje krije se u niz odvojenih skica gdje ta bjelina pozadine utječe na nedorečenost.Kao da to mora biti odvojeno radi nekog glavnog događaja,ali zapravo se ne radi o tome..Jednostavno,fali neki jednostavni pozadinski detalj...

Oboje spomenutih autora mogu pohvaliti na iznimnom trudu i talentu.Ono čemu se nadam da će nastaviti sa nizom dobrih scenarija..
U posljednje vrijeme radnje Texovih zadataka događaju se u Arizoni,Texasu i sličnom pjeskovitom,poluprerijskim području.
Ono što sam zamijetio da bi bilo dobro jest pomicanje radnje malo malo na sjever,na rubove zemlje Siouxa.
Potom imamo naše junake koji dolaze u konflikt sa lokalnom paravojskom koja potiče okolne domorodačke narode na pobunu koja namjerava napasti glavnu utvrdu Fort Aaron.Tamo je prilično ugodan prostor za garnizon kapetana Urlicha.Oni su odjsečeni od ostalog vojnog područja te su pod stalnim napadima domorodaca.
Naši junaci pak uspijevaju se probiti do utvrde u vjetrovitom mjesecu ožujku i tamo pronaći okrijepu.Tamo se unutar zaštićenog od napada,udobno smještaju..Utvrda je opskrbljena namirnicama i potrebnim materijalom da može izdržati puna dva mjeseca do proljeća.
Kako se obruč steže,a kap.Urlich koji je izgubio dva odreda ljudi koji su pokušali uspostaviti komunikaciju sa daleko udaljenom utvrdom,potrebno je smišljati nove načine izbavljenja...
Nastaje ideja da se sagradi toranj unutar utvrde...
__________________
Credo quia absurdum est - Vjerujem jer je nemoguće
Q.S.F.T.(Quintus Septimius Florens Tertullianus), Kartaga, oko 160 – Kartaga, oko 240
Ezra Boone is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2016., 16:13   #92
br.138,"Južno od Rio Grandea"

Crtao;Letteri

-prije nego što napadnem g.Letterija,priznat ću da je epizoda nekako drugačija od ostalih jer su puno više unosi element detektivskog rada.Vrlo se naglašava razgovor,ali skicirano samo na jednom mjestu.Zasićeno je crtati bez više oblika,i koncentirati se samo na jedan prostor sa glavnim junacima koji su statični...Gotovo da je strip ispao pisani roman,a ne inspiracija u bezbroj slikovitih skica.
To je moja glavna kritika...Preslab utjecaj širine.Treba se pomaknuti izvan okvira.Ići preko horizonta..

Stil crtanja mi nije osobito odgovarao...Postoji niz scena koje komplementiram,ali uglavnom nije to dovoljno razrađeno,odmjereno.Likovi nemaju pravilnu geometriju u prostoru.Ono što je dobar znak jest da Letteri može napredovati i vjerujem unaprijediti kvalitetu svog crtanja.
Epizoda ima napona,ima sadržaj,ima uvod u nastavak jer se sluti da nešto nije u redu,ali to je nedovoljno popraćeno pravilnim crtanjem...
Letteri nij dovoljno dobro odradio sve scene.Vidi se podosta pogrešaka.
I nužno je potrebno odrediti preciznije obrise lica i tijela u prostoru..Ovo sada nije dovoljno.
__________________
Credo quia absurdum est - Vjerujem jer je nemoguće
Q.S.F.T.(Quintus Septimius Florens Tertullianus), Kartaga, oko 160 – Kartaga, oko 240
Ezra Boone is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2016., 18:11   #93
Quote:
Ezra Boone kaže: Pogledaj post
maxi Tex,Ljeto 2016,"Texova pravda"

Crtao;Cossu
Htio bih nadodati nekaj subjektivno. Opako lijepa i fenomenalna naslovnica. Od "Zlato juga" mi se nije toliko svidjela naslovnica. Naklon do poda.

Poslano sa mog E5823 koristeći Tapatalk
__________________
Guard your honor. Let your reputation fall where it will. And outlive the bastards.

The will to be stupid is a very powerful force, but there are always alternatives.
RiderInTheSky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 19:36   #94
br.139, "Rendžer je izdajnik"

Crtao;Letteri

-nastavak epizode Južno od Rio Grandea nije me osobito oduševio.
Sama radnja u jednostavnom opisu ok,ali je vrlo zamršeno odrađeno.Previše okolnosti nema kronologiju,nema onih naznaka vremena i mjesta koje se znaju skrivati po donjem desnom kutu scene.

Samo crtanje je vrlo loše izvedeno.Doista vrlo nezgrapno,neprecizno,neprimamljivo.Ne postoji dovoljno scena koja bih opisao kao crtačku kvalitetu..Scena koja se tiče obračuna kod obrta Pepe Martineza je ok,ali je crtački vrlo loše.

Letteri ne bi smio više crtati..Ne mogu pronaći dovoljno riječi kojima bih opisao kako je to djetinje i nezrelo nacrtano.
Loše.
__________________
Credo quia absurdum est - Vjerujem jer je nemoguće
Q.S.F.T.(Quintus Septimius Florens Tertullianus), Kartaga, oko 160 – Kartaga, oko 240
Ezra Boone is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 18:49   #95
br.140,"Francuski trgovac"

Crtao; Fusco

-vjerojatno među najboljim crtačima g.Willera i družine.Fuscov stil je magnetno privlačan,uzbudljivo crta na širokom panelu ,figure su odlično odrađene,sve je primjereno odmjereno..
Čak štoviše,odlučio sam secirati nadalje detalje koje mi se usjeku u meomoriju,kao npr.scena unutrašnjosti utvrde Fort Lewisa(45 str.).
Svi detalji odlično postavljeni,cjelina je jasno prikazana dase doslovce možete smjestiti u bilo koji kutak.Jednako zorno je prikazana baza francuskog(vjerojatno kvebečkog)trgovca(str.91).

Fusco je odradio odličan posao.Pravo osvježenje nakon Letterijeve katastrofe.
Priča je također uzbudljiva i ima svoj smisao..
Fuscu svaka čast!
__________________
Credo quia absurdum est - Vjerujem jer je nemoguće
Q.S.F.T.(Quintus Septimius Florens Tertullianus), Kartaga, oko 160 – Kartaga, oko 240
Ezra Boone is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 14:35   #96
br.141., "Snake Bill"

Crtao; Fusco

-nastavak iz epizode Francuski trgovac.
Fusco suvereno vlada..Ja tu ne mogu ni trunke osporiti.Cijela ova epizoda je odlično osimišljena i odaje dojam nestalog svijeta divljine, naroda/plemena Šošona i Crnih Nogu..Sve je na svom mjestu i čitatelj naprosto ne može odoljeti da ne ode u taj svijet..
Odlično..naprosto odlično.
__________________
Credo quia absurdum est - Vjerujem jer je nemoguće
Q.S.F.T.(Quintus Septimius Florens Tertullianus), Kartaga, oko 160 – Kartaga, oko 240
Ezra Boone is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 14:49   #97
br.65, "Dva revolvera za Jasona"

Crtao; Giolitti-Ticci

-ovaj dvojca je uzeo rad u svoje ruke.
Ticcijev rad mi je puno više dorastao srcu jer postoje te jasne linije koje jedinim potezom daju dojam ukupnog crteža.
Giolitti ima pak deblje crte..
To je utoliko dovoljno kada bih morao podijeliti uloge.
Ali, ipak bih mogao pronaći dijelovi epizode gdje bi se vidjela ta podjela.
Upravo sam prelistao strip i pokušao pronaći dijelove gdje se to jasno vidi..Ma, mogu dati svoj sud u nekim scenama, ali to neće biti dovoljno za objektivnost..

Također, vrlo dobro odrađen posao..Pa, čak se usudim reći da je vrlo, vrlo sličan crtanju Fusca.

Da, kada bolje pogledam...gotovo da nema razlike između crtanja Fusca i Giolitti-Ticcija..Ne mogu vjerovati.Mogao bih povjerovati da je to sve Fusco odradio pod pseudonimom Giolitti-Ticci...Nevjerojatno koliko je isto...
Ipak, Ticci je taj koji ima sličan ukus kao i Fusco..
Giolitti ima više tinte..
__________________
Credo quia absurdum est - Vjerujem jer je nemoguće
Q.S.F.T.(Quintus Septimius Florens Tertullianus), Kartaga, oko 160 – Kartaga, oko 240
Ezra Boone is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2016., 15:11   #98
br.79, "Oružana pratnja"

Crtao; Fusco

-lijepo odigrana epizoda.Postoji triler koji se održava tijekom čitave epizode.
O Fuscovom crtanju, kada već imamo gore navedene kritike ne bih duljio.
Moji komplimenti su neupitni i nedvojbeni.

Ako se možemo pozabaviti ovom epizodom onda bih rekao da je Fusco pratio čitav događaj sa napetošću i dinamikom koji ga rese kao vrhunskog kreatora lika i djela g.T.Willera...
__________________
Credo quia absurdum est - Vjerujem jer je nemoguće
Q.S.F.T.(Quintus Septimius Florens Tertullianus), Kartaga, oko 160 – Kartaga, oko 240
Ezra Boone is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 10:30   #99
Pravda za Navahose

Crtao: Galleppini

-prije svega moram spomenuti da ne postoji broj ovog stripa već samo Copyright 1994.
Ovo je strip koje sam se domogao na javnoj dražbi.
Što se tiče crtanja g.Galleppinija ne bih rekao da je to dovoljno za Texa, ali i nije osobito loš u odnosu na neke druge autore koji su ponudili još lošije table.
Crtanje je to previše nedovršeno, sa puno nepreciznih pokreta., sa nedoličnim podlogama, nedovoljno su odrađeni detalji, netočnost u odmjeru pokreta, naglašena nepravilnost...
Dakle, nije osobito dobro.
Postoji možda par detalja koji vrijede i to je sve.

Naime, ovaj je strip izlazio u kaotičnim godinama RH stoga ćemo progledati kroz prste, jer je sjajno što je uopće izlazio..
__________________
Credo quia absurdum est - Vjerujem jer je nemoguće
Q.S.F.T.(Quintus Septimius Florens Tertullianus), Kartaga, oko 160 – Kartaga, oko 240
Ezra Boone is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 10:45   #100
Izdajnik

Crtao; Fusco

-također napominjem da sam i ovaj strip zaradio na dražbi, ali on je po kvaliteti čista supronost od prethodno gore navedenog ..
Ovo je crtao velemajstor Fusco..
Doista, odlična epizoda..Sve odrađeno na vrhunskom nivou..Naprosto uživanje u čitanju stripa.Svi detalji odmjereni, navedeni..Fusco doista pazi na svaki kamenčić, na svaku sjenku, na proporcionalnost..
Ima osjećaj genija..Dolazak naših glavnih junaka pred odlično smještenu Fort Huachucu..
Ne mogu dodati superlative previše jer bih riskirao inflaciju.
Fusco je vrijedan više nego što možemo zamisliti..

Čitava je epizoda napeta, zanimljivo postavljena, sa pratećim sadržajem, sa scenama koje su gotovo filmske, iz raznih kutova dočarava sve bitne detalje.
Kao da se autor kreće poput drona nad svim događanjima, od zemlje do neba.

I ono što je još vrijednije jest oznaka u određenim sličicama Fernando Fusco.90.(očito se radi o 1990 godini, kada je epizoda nacrtana).


Majstorstvo g.Fuscoa...vrhunski, genijalno, fenomenalno, superiorno.

Moje poštovanje g.Fusco..

P.S.
Naslovnica je vrlo loša.Ne znam tko je crtao korice, ali to je doista jako loše.
__________________
Credo quia absurdum est - Vjerujem jer je nemoguće
Q.S.F.T.(Quintus Septimius Florens Tertullianus), Kartaga, oko 160 – Kartaga, oko 240
Ezra Boone is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:58.