Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti > Strip

Strip Kvadrat na kvadrat.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2016., 14:18   #1
Morgan Lost

Morgan Lost je nova krimi serija stripova koja se u Italiji. Strip je rađen u sivo-crvenoj tehnici, kako bi što vjernije prikazao pogled na svijet iz Morganove perspektive. Glavni lik, Morgan, je lovac na serijske ubojice, daltonist i filmofil. Živi sam u starom gradskom satu kojeg je otkupio nakon prodaje svog vlastitog malog kina u kojem je često provodio vrijeme sa svojom zaručnicom. Radnja se događa u paralelnom svijetu u kojem se 2. svjetski rat nije dogodio, no zamijenile su ga klimatske promjene koje su dovele do toga da su sunčani dani vrlo rijetki. Stanovnici grada vjeruju da je bivši gradonačelnik bacio kletvu na grad time što je grad pretvorio u egipatsku grobnicu.



Moram reći da Morgan dosta podsjeća na Dick Graysona (Red Hooda).
loposomix is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 08:57   #2
Imam svih 6 brojeva koje sam počeo skupljati radi izvrsnih naslovnica. Glavni lik je dovoljno karizmatičan. Dobar uvod u prva dva broja s prikazom glavnog negativca. Scene nasilja standardno, ali odlično nacrtano. Brojne reference u svakoj epizodi i psihološki profili serijskih ubojica. Samo ću na kraju prestati kupovati dalje. Ok je za pročitati jedanput, ali za ponovno čitanje, teško...
__________________
Sudija mora biti strog, ali mora umeti i da pokaže milost.... To je lice pravde.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 14:12   #3
Ovaj strip je pravi novi svijet za mene, takvo osvježenje da je to ludnica. Šteta što ga je kod nas malo teže nabaviti - pritom mislim da ne mogu odlepršati do lokalnog kioska i tražiti Morgana - ali itekako se isplati preći granice. Čak mi ni cijena ne smeta jer je rad zaista originalan, nadam se da će i dalje biti ovako ažurni s njim...
Svartur is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:02.