Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2016., 11:48   #41
Quote:
Notfunny kaže: Pogledaj post
Trebaš se udaljiti od oba roditelja.
Ovo je najtočnije. Nikada nije samo jedan (u ovom slučaju tatek) kriv. Mater mu drži lojtru.
Makni se od oboje.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 13:10   #42
Nemaš ti šta ići ocu pomagati i zaista bez potrebe se nerviraš. Tvoja situacija nema neke teške okolnosti zbog kojih bih ti rekla da ti je izuzetno teško da se iščupaš. Nije.

Imaš školu, svoja primanja, svoje dijete, svog muža. Ukratko: svoj život. Ne ovisiš o njima i stvar je SAMO tvoje čvrste odluke da se makneš od oca i kažeš mu NE. Ti njemu nisi takvom ništa dužna i što prije osvijestiš da ti je svojim ponašanjem ulio strah da se makneš od njega i osjećaj krivice, prije ćeš se maknuti.

Tvoj muž nije zaslužio da se dvoumiš i šalješ ga u takve poduhvate. Tvoje dvojbe graniče sa nepoštivanjem ako se uzme u obzir ko ti je bio otac u životu a ko suprug.

Nadalje, NIPOŠTO se ne udaljavati od majke. Po napisanom, ona nije bila loša prema tebi samo nije imala dovoljno snage, samosvijesti za drugačije. Ona bi bolje ali prosto nije znala i nije mogla. Ni prava ni zadnja. Strašan grijeh i kazna bi bilo da se makneš od nje. To bi bilo kao da joj sudiš i stavljaš je u isti koš sa njim, a ponašanjem PREMA TEBI to nije bilo tako. Sjedi sa njom, popričaj, vrati je na sve one dane koje ste prošli zbog njega, objasni da želiš da zajedno nađete modul da viđaš samo nju, ali ne i njega.

Sretno!
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 13:41   #43
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Nemaš ti šta ići ocu pomagati i zaista bez potrebe se nerviraš. Tvoja situacija nema neke teške okolnosti zbog kojih bih ti rekla da ti je izuzetno teško da se iščupaš. Nije.

Imaš školu, svoja primanja, svoje dijete, svog muža. Ukratko: svoj život. Ne ovisiš o njima i stvar je SAMO tvoje čvrste odluke da se makneš od oca i kažeš mu NE. Ti njemu nisi takvom ništa dužna i što prije osvijestiš da ti je svojim ponašanjem ulio strah da se makneš od njega i osjećaj krivice, prije ćeš se maknuti.

Tvoj muž nije zaslužio da se dvoumiš i šalješ ga u takve poduhvate. Tvoje dvojbe graniče sa nepoštivanjem ako se uzme u obzir ko ti je bio otac u životu a ko suprug.

Nadalje, NIPOŠTO se ne udaljavati od majke. Po napisanom, ona nije bila loša prema tebi samo nije imala dovoljno snage, samosvijesti za drugačije. Ona bi bolje ali prosto nije znala i nije mogla. Ni prava ni zadnja. Strašan grijeh i kazna bi bilo da se makneš od nje. To bi bilo kao da joj sudiš i stavljaš je u isti koš sa njim, a ponašanjem PREMA TEBI to nije bilo tako. Sjedi sa njom, popričaj, vrati je na sve one dane koje ste prošli zbog njega, objasni da želiš da zajedno nađete modul da viđaš samo nju, ali ne i njega.

Sretno!
Nemaš pojma što pišeš (već drugi puta )
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 13:55   #44
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
To bi bilo kao da joj sudiš i stavljaš je u isti koš sa njim, a ponašanjem PREMA TEBI to nije bilo tako.
O itekako je u istom košu s njim.
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 14:04   #45
Po čemu?
Carpe Diem!!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 14:06   #46
i majka i otac imaju kao roditelji odgovornost za dobrobit djece
pa kao treba i jedno protiv drugoga
otac je ujebao stvar djelovanjem, majka nedjelovanjem
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 14:06   #47
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Po čemu?
Zdravoseljački rečeno, isto si kriv, krao ili držao vreću. Majka je modelirala ponašanje djece hodajući na prstima oko oca i ne znajući mu se suprostaviti i to radi i dan danas prenoseći autorici očeve zahtjeve.
__________________
Fairy tales are more than true:
not because they tell us that dragons exist,
but because they tell us that dragons can be tamed.
Querencia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 14:18   #48
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Nemaš ti šta ići ocu pomagati i zaista bez potrebe se nerviraš. Tvoja situacija nema neke teške okolnosti zbog kojih bih ti rekla da ti je izuzetno teško da se iščupaš. Nije.

Imaš školu, svoja primanja, svoje dijete, svog muža. Ukratko: svoj život. Ne ovisiš o njima i stvar je SAMO tvoje čvrste odluke da se makneš od oca i kažeš mu NE. Ti njemu nisi takvom ništa dužna i što prije osvijestiš da ti je svojim ponašanjem ulio strah da se makneš od njega i osjećaj krivice, prije ćeš se maknuti.

Tvoj muž nije zaslužio da se dvoumiš i šalješ ga u takve poduhvate. Tvoje dvojbe graniče sa nepoštivanjem ako se uzme u obzir ko ti je bio otac u životu a ko suprug.

Nadalje, NIPOŠTO se ne udaljavati od majke. Po napisanom, ona nije bila loša prema tebi samo nije imala dovoljno snage, samosvijesti za drugačije. Ona bi bolje ali prosto nije znala i nije mogla. Ni prava ni zadnja. Strašan grijeh i kazna bi bilo da se makneš od nje. To bi bilo kao da joj sudiš i stavljaš je u isti koš sa njim, a ponašanjem PREMA TEBI to nije bilo tako. Sjedi sa njom, popričaj, vrati je na sve one dane koje ste prošli zbog njega, objasni da želiš da zajedno nađete modul da viđaš samo nju, ali ne i njega.

Sretno!
Tako možeš reći i za oca "on bi bolje, ali prosto nije znao". On je aktivni zlostavljač i nasilnik, ali ona je facilitator provođenja tog nasilja. Da u toliko godina nije uspjela zaštititi svoju djecu, čak i sada kad joj je lakše jer ne žive s njima, to ne vjerujem. Da je htjela - našla bi način. Da je baš stopostotno ista kao otac - nije, ali da je svetica mučenica bez ikakve krivnje - to također nije.

U svakom slučaju, slažem se s ovim dijelom da mora smisliti model u kojem će sama viđati unuku, a ako ne pronađe način, udaljiti se dok ne smisli nešto. U svakom slučaju - mene takav otac ne bi više nikad vidio.

Moj otac je bio nešto bolji od autoričinog, no opet ne kako bi trebao i prije godinu i pol dana je nešto zeznuo i nakon toga mi se više uopće nije javio. Za mene je on prekrižen. Ovo je bila samo kulminacija cijelog života isprika, neispunjenih obećanja, laži, muljanja i rađenja žrtve od sebe i stavljanja sebe u ulogu djeteta, a mene, svoje jedino dijete, u ulogu roditelja. Zbog svog mentalnog zdravlja sam povukla crtu i rekla dosta. Moj muž je isto napravio sa svojim ocem koji je bio i ostao alkoholičar i strašno neugodan tip koji ga je cijeli život psihički zlostavljao i pokušao prenijeti taj isti model prenašanja na unuku i na mene - snahu. Tu je muž stvarno pokazao zube i također rekao dosta. I bome nam ništa ne fali. Pomiriš se s time nakon nekog vremena, a eventualna krivnja i pitanja "je li moglo biti drugačije" nestanu.
Carla Marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 14:35   #49
Quote:
Carla Marx kaže: Pogledaj post
Tako možeš reći i za oca "on bi bolje, ali prosto nije znao". On je aktivni zlostavljač i nasilnik, ali ona je facilitator provođenja tog nasilja. Da u toliko godina nije uspjela zaštititi svoju djecu, čak i sada kad joj je lakše jer ne žive s njima, to ne vjerujem. Da je htjela - našla bi način. Da je baš stopostotno ista kao otac - nije, ali da je svetica mučenica bez ikakve krivnje - to također nije.

U svakom slučaju, slažem se s ovim dijelom da mora smisliti model u kojem će sama viđati unuku, a ako ne pronađe način, udaljiti se dok ne smisli nešto. U svakom slučaju - mene takav otac ne bi više nikad vidio.

Moj otac je bio nešto bolji od autoričinog, no opet ne kako bi trebao i prije godinu i pol dana je nešto zeznuo i nakon toga mi se više uopće nije javio. Za mene je on prekrižen. Ovo je bila samo kulminacija cijelog života isprika, neispunjenih obećanja, laži, muljanja i rađenja žrtve od sebe i stavljanja sebe u ulogu djeteta, a mene, svoje jedino dijete, u ulogu roditelja. Zbog svog mentalnog zdravlja sam povukla crtu i rekla dosta. Moj muž je isto napravio sa svojim ocem koji je bio i ostao alkoholičar i strašno neugodan tip koji ga je cijeli život psihički zlostavljao i pokušao prenijeti taj isti model prenašanja na unuku i na mene - snahu. Tu je muž stvarno pokazao zube i također rekao dosta. I bome nam ništa ne fali. Pomiriš se s time nakon nekog vremena, a eventualna krivnja i pitanja "je li moglo biti drugačije" nestanu.
Proces ozdravljenja iz takve disfunkcionalne obitelji u kojoj si bio žrtva završava tako da prihvatiš oca i majku kao osobe koje nisu znale i mogle biti drugačije, nisu za to imali zrelosti i kapaciteta, niti ih ti bez obzira koliko se trudio možeš promjeniti. To je kao da eskimu objašnjavaš kako izgleda drvo banana, on živi u svom svijetu i ponaša se prema vlastitom iskustvu i nahođenju.
Ljudi imaju problema da to skuže, obično roditelje doživljavamo kao autoritete i smatramo ih nekim tko ipak voli svoju djecu i ima odgovornost prema važnim stvarima u životu, ali to je samo iluzija, roditelji su samo ljudi, a loši roditelji su zakinuti ljudi koji nisu naučili voljeti, prihvaćati, poštovati i podržavati vlastitu djecu, oni to jednostavno ne znaju...
I onda prihvatiš roditelje kao osobe sa određenim "defektom" i da si zbog tog defekta ti patio čitav život. Tko uostalom nama garantira da su naše metode odgoja djece apsolutno ispravne i da na dijete neće ostaviti negativne posljedice, da dijete neće patiti ili što već. Danas se smatra da je kazna šibom neprimjerena u odgoju djece, ranije se tvrdilo da je šiba iz raja izašla.. tko je kriv što su roditelji koristili šibu misleći da rade ispravnu stvar, i dok su snjom u slomu živaca mlatili djete mislili da ipak rade ispravnu stvar..?

Ne sudimo roditelje, pokušajmo ih prihvatiti takve kakvi jesu i biti pametniji, zreliji i odgovorniji od njih. Naša najveća snaga i moć je upravo u tome, da shvatimo zašto je bilo nužno da to sve prolazimo i da oprostima i drugima i sebi...naravno uz respektiranje sebe i svojih granica..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 14:39   #50
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Proces ozdravljenja iz takve disfunkcionalne obitelji u kojoj si bio žrtva završava tako da prihvatiš oca i majku kao osobe koje nisu znale i mogle biti drugačije, nisu za to imali zrelosti i kapaciteta, niti ih ti bez obzira koliko se trudio možeš promjeniti. To je kao da eskimu objašnjavaš kako izgleda drvo banana, on živi u svom svijetu i ponaša se prema vlastitom iskustvu i nahođenju.
Ljudi imaju problema da to skuže, obično roditelje doživljavamo kao autoritete i smatramo ih nekim tko ipak voli svoju djecu i ima odgovornost prema važnim stvarima u životu, ali to je samo iluzija, roditelji su samo ljudi, a loši roditelji su zakinuti ljudi koji nisu naučili voljeti, prihvaćati, poštovati i podržavati vlastitu djecu, oni to jednostavno ne znaju...
I onda prihvatiš roditelje kao osobe sa određenim "defektom" i da si zbog tog defekta ti patio čitav život. Tko uostalom nama garantira da su naše metode odgoja djece apsolutno ispravne i da na dijete neće ostaviti negativne posljedice, da dijete neće patiti ili što već. Danas se smatra da je kazna šibom neprimjerena u odgoju djece, ranije se tvrdilo da je šiba iz raja izašla.. tko je kriv što su roditelji koristili šibu misleći da rade ispravnu stvar, i dok su snjom u slomu živaca mlatili djete mislili da ipak rade ispravnu stvar..?

Ne sudimo roditelje, pokušajmo ih prihvatiti takve kakvi jesu i biti pametniji, zreliji i odgovorniji od njih. Naša najveća snaga i moć je upravo u tome, da shvatimo zašto je bilo nužno da to sve prolazimo i da oprostima i drugima i sebi...
Ok, slažem se s time da im treba oprostiti, zbog svog mentalnog zdravlja. Oprostila sam i ja svom ocu i prihvatila da nije znao bolje. Ili da nije želio znati bolje (jer odrasle osobe ipak trebaju imati nekakvu odgovornost za svoj osobni napredak i za svoju djecu). No, oprost ne podrazumijeva nužno i nastavak odnosa. Jer tu onda već ulazim u domenu mazohizma jer se on neće promijeniti. Kao ni autoričin otac.
Carla Marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 14:43   #51
Quote:
Carla Marx kaže: Pogledaj post
Ok, slažem se s time da im treba oprostiti, zbog svog mentalnog zdravlja. Oprostila sam i ja svom ocu i prihvatila da nije znao bolje. Ili da nije želio znati bolje (jer odrasle osobe ipak trebaju imati nekakvu odgovornost za svoj osobni napredak i za svoju djecu). No, oprost ne podrazumijeva nužno i nastavak odnosa. Jer tu onda već ulazim u domenu mazohizma jer se on neće promijeniti. Kao ni autoričin otac.
To je kazna za greške koje je počinio za života prema svojoj obitelji i djeci... nema familiju, ostavljen je, sam u svojoj starosti i nemoći...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 17:11   #52
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Proces ozdravljenja iz takve disfunkcionalne obitelji u kojoj si bio žrtva završava tako da prihvatiš oca i majku kao osobe koje nisu znale i mogle biti drugačije, nisu za to imali zrelosti i kapaciteta, niti ih ti bez obzira koliko se trudio možeš promjeniti. To je kao da eskimu objašnjavaš kako izgleda drvo banana, on živi u svom svijetu i ponaša se prema vlastitom iskustvu i nahođenju.
Ljudi imaju problema da to skuže, obično roditelje doživljavamo kao autoritete i smatramo ih nekim tko ipak voli svoju djecu i ima odgovornost prema važnim stvarima u životu, ali to je samo iluzija, roditelji su samo ljudi, a loši roditelji su zakinuti ljudi koji nisu naučili voljeti, prihvaćati, poštovati i podržavati vlastitu djecu, oni to jednostavno ne znaju...
I onda prihvatiš roditelje kao osobe sa određenim "defektom" i da si zbog tog defekta ti patio čitav život. Tko uostalom nama garantira da su naše metode odgoja djece apsolutno ispravne i da na dijete neće ostaviti negativne posljedice, da dijete neće patiti ili što već. Danas se smatra da je kazna šibom neprimjerena u odgoju djece, ranije se tvrdilo da je šiba iz raja izašla.. tko je kriv što su roditelji koristili šibu misleći da rade ispravnu stvar, i dok su snjom u slomu živaca mlatili djete mislili da ipak rade ispravnu stvar..?

Ne sudimo roditelje, pokušajmo ih prihvatiti takve kakvi jesu i biti pametniji, zreliji i odgovorniji od njih. Naša najveća snaga i moć je upravo u tome, da shvatimo zašto je bilo nužno da to sve prolazimo i da oprostima i drugima i sebi...naravno uz respektiranje sebe i svojih granica..
Neke stvari nije potrebno (a nekima niti moguće) shvatiti.

Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
To je kazna za greške koje je počinio za života prema svojoj obitelji i djeci... nema familiju, ostavljen je, sam u svojoj starosti i nemoći...
Uvijek je moguća promjena.
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 17:18   #53
Quote:
Carpe Diem!!! kaže: Pogledaj post
Nemaš ti šta ići ocu pomagati i zaista bez potrebe se nerviraš. Tvoja situacija nema neke teške okolnosti zbog kojih bih ti rekla da ti je izuzetno teško da se iščupaš. Nije.

Imaš školu, svoja primanja, svoje dijete, svog muža. Ukratko: svoj život. Ne ovisiš o njima i stvar je SAMO tvoje čvrste odluke da se makneš od oca i kažeš mu NE. Ti njemu nisi takvom ništa dužna i što prije osvijestiš da ti je svojim ponašanjem ulio strah da se makneš od njega i osjećaj krivice, prije ćeš se maknuti.

Tvoj muž nije zaslužio da se dvoumiš i šalješ ga u takve poduhvate. Tvoje dvojbe graniče sa nepoštivanjem ako se uzme u obzir ko ti je bio otac u životu a ko suprug.

Nadalje, NIPOŠTO se ne udaljavati od majke. Po napisanom, ona nije bila loša prema tebi samo nije imala dovoljno snage, samosvijesti za drugačije. Ona bi bolje ali prosto nije znala i nije mogla. Ni prava ni zadnja. Strašan grijeh i kazna bi bilo da se makneš od nje. To bi bilo kao da joj sudiš i stavljaš je u isti koš sa njim, a ponašanjem PREMA TEBI to nije bilo tako. Sjedi sa njom, popričaj, vrati je na sve one dane koje ste prošli zbog njega, objasni da želiš da zajedno nađete modul da viđaš samo nju, ali ne i njega.

Sretno!
Totalno si fulala fudbal....mama je u najmanju ruku isto kriva, ako ne i više
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 17:28   #54
Quote:
leeonaa kaže: Pogledaj post
Prije 8 godina smo ga prijavile, odležao je 15 dana u zatvoru- mama je nakon toga tek prolupala a i mi zajedno s njom jer stalno ponavljao kako smo ga mogle strpati u zatvor a on ni kriv ni dužan...malo se pravio fin i onda sve ispočetka..tj još gore, kaže ako on ponovno završi u zatvoru-kad izađe sve će nas poubijati!
Ja predlažem da ti i muž idete kod psihologa da vas nauči vještini kako otkantati oca.
Jer bi mogla postati ovo: http://www.slobodnadalmacija.hr/novo...la-monstrumima

Alen Lambert i njegova majka Anka su se prema nesretnoj Tanji ponašali dominantno, pretvorivši je u roba, a ona im se prepustila zbog vlastite apatije i pasivnosti, tvrde stručnjaci
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 18:02   #55
Autorice, ako želiš sačuvati brak makni se od svog oca. Ti si sada odrasla žena, imaš muža koji ti je dobar.
Što manje kontaktiraj s njim i ako treba sve mu istresi u facu zbog čega si se promijenila.
Majka nije znala drugačije postupati, pa je ostala s njim. Nemoj ju kriviti, sada je gotovo. Ali to je njihov život, a ne tvoj.
My time is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 19:29   #56
Quote:
My time kaže: Pogledaj post
Autorice, ako želiš sačuvati brak makni se od svog oca. Ti si sada odrasla žena, imaš muža koji ti je dobar.
Što manje kontaktiraj s njim i ako treba sve mu istresi u facu zbog čega si se promijenila.
Majka nije znala drugačije postupati, pa je ostala s njim. Nemoj ju kriviti, sada je gotovo. Ali to je njihov život, a ne tvoj.
Ja s njim stvarno skoro pa ni ne komuniciram..ako nedaj bože ostanemo sami u sobi doslovno niti on niti ja ne znamo što bi rekli jedno drugom!

jasno mi je da je mama da je bila hrabrija mogla drugačije ali nije- ja znam da to svom djetetu ne bih nikada priušti ali ne mogu je kriviti...i ne mogu se odmaknuti od nje, mi smo joj sve i ona je jednostavno moja MAMA, kakva je takva je, jedna jedina! milijun puta nas je branila i borila se rukama i nogama ali nažalost ne na način da se odmakne od njega!
leeonaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 20:09   #57
Mama ti "donosi" tatu u kuću, a kada se sukob zaoštri biti će na njegovoj strani.
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 20:33   #58
Gdje partneri dozvoljavaju da im drugi dijele karte, brak je na izgubljenoj poziciji -vlastita
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 20:46   #59
Autorice teme, potraži stručnu pomoć. IMO, ovakav problem se relativno brzo može riješit.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 20:56   #60
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Ja to nažalost nisam mogao tolerirati, stoga sam skupio ženu zbog psihičkog zdravlja svoje obitelji. Ja sam već tada bio (ponovo) psihički dotučen i nisam želio da moja žena sudjeluje u nategnutim odnosima kao i da sluša kako mi se otac i mater svađaju svaki jebeni dan. To je toliko bolesna atmosfera da je najbolji izbor maknuti se zauvijek. Nisam htio ulagati u stan u obiteljskoj kući nego sam skupio svoje novce i zajedno sa ženom krenuo u izgradnju vlastite kuće. Kad razmislim mogao sa sa 20 000 Eura srediti stan od 80kvadrata vrhunski i sad uživati po svijetu i voziti dobra kola mjesto da se bavim građevinskim radovima, žbukanjem i fasadom ali eto to radim za svoj gušt i sretan sa zbog toga, imamo svoju kuću, svoje snove, svoj mir i ljubav i svoje životno ostvarenje...
Bogati, gdje zivis ti, u Zanzibaru?
Kak bi to isfinancirao s kakvih 20 000 eurona?
Moment torzije is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:43.