Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2017., 15:09   #1
Kupnja auta i problem

Evo ovako, problem je recimo banalan. Ona i ja, u vezi cca 5 godina, zaručeni. Uglavnom se vrlo dobro slažemo, povremeno se zakačimo oko gluposti, što vrlo brzo prođe. Sve donedavno dok se nismo ozbiljno zakačili oko jedne stvari.

Ona završi faks prije dvije godine i prošlo ljeto od vlastite ušteđevine kupi auto, štedjela je za to već duže i treba joj jer radi u pripizdini, a ne želimo se preseliti iz grada i dobro joj dođe za put do posla. Auto je u potpunosti platila od štednje, nema kredita ni leasinga.

Problem nastaje unazad mjesec-dva kad meni nakon završetka faksa, pola godine traženja posla i godinu dana "stručnog usavršavanja" konačno biva ponuđeno normalno radno mjesto i koliko-toliko normalna plaća.

Problem je u tome što si želim kupiti auto i to ništa bijesno nego nešto polovno za 6-7 tisuća eura najviše. Da imam auto, da mogu lakše ići negdje, da imam(o) koliku toliku slobodu i ako idemo negdje na izlet, duge staze itd. da ona ne troši na benzin niti da troši svoj auto. I zato jer ne znam ni jednog jebenog muškog koji ima skoro 30 godina, plaću iznad 5000 kn mjesečno pa da nema auto. Nije mi statusni simbol, ali u jednu ruku je simbol odrastanja i mobilnosti, hebiga. Što god drugi mislili o tome.

Ali ne.

Auto se ne može kupiti jer:

-već imam(o) auto (tj. ona ga ima i vozi ga samo po jednim te istim rutama, a i neovisno o tome ja ne mogu koristit auto dok je kod nje, što je većina tjedna)
- jer unatoč tome što bi ti NAJVIŠE GODINU DANA štedio za auto, imaš nešto štednje i kupio bi nešto rabljeno:
-sada ipak djeca moraju biti prioritet (jedna godina je problem!)
-sada ipak troškovi vjenčanja moraju biti prioritet (jedna godina je problem!)
-ipak budući kredit za stan mora biti prioritet (jedna godina je problem!)

Svaki put kad spomenem da ću kupiti auto, odmah završi svađom i argumentima da šta će nam dva auta, što ćeš trošit na to, što će tebi auto.

Kako ovo riješiti i kako da joj objasnim da ne želim biti bez auta i da je to nešto oko čega neće biti kompromisa?
 
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 15:14   #2
Riječima.

Ako ne ide, onda razmisli o tome imaš li pravu osobu uz sebe.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 15:15   #3
sam si sve napisao, samo citaj
ONA je sve isplanirala i na tebi je sad samo da te planove ispunjavas
ne znam gdje si ti sebi zamislio da bi se u svemu tome tebe nesto trebalo pitati?
bokte mazo, ti kao da mislis da buduci brak, djeca i krediti imaju s tobom veze
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 15:23   #4
čije su pare? tvoje? kupi auto.
vitanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 15:26   #5
Quote:
DinDaDon kaže: Pogledaj post
Kako ovo riješiti i kako da joj objasnim da ne želim biti bez auta i da je to nešto oko čega neće biti kompromisa?
Ako ne ide riječima, bojim se nikako.

Ili kako kolegica kaže, samo kupiš auto i čepiće u uši.



Ja sa svojom curom još ne živim, iako je samo pitanje, pa recimo, mjeseca, ali kad sam naumio kupiti motor, rekao sam joj dan prije, iako sam to znao već par mjeseci unaprijed. U biti, znala je ona i da polažem i nije bila nešto za... nakon cca dva mjeseca, stalno se htjela voziti sa mnom.

Realno, ako će ova predbacivati tebi u vezi tog auta, nakon kupnje, mjesec dana, traži drugu.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 15:27   #6
A jesi li ikad razmislio o tome da cura možda ima pravo? Objektivno,treba li vam drugi auto?

Argument za kupnju drugog automobila - da ona ne troši svoj i da ne troši benzin ne drži vodu. Frende,imam skoro 30,zarađujem puno više od 5000 kn mjesečno i,pazi ovo,nemam automobil. Nikada ga nisam kupio. E i muško sam. I nisam jedini. Automobil mi je simbol ničega,osobno. Stvar koja služi za otić od mjesta a do mjesta b.

Doduše,ona isto ne zvuči kao najracionalnija osoba spremna na kompromis. Je li takva i oko drugih stvari? Jer realno,ako si možete to priuštiti i ako ti je toliki gušt imati auto,svaka razumna osoba bi bila ok s time. Očito si je ona listu prioriteta i vrijeme izvršenja istih malo drugačije posložila.

Doduše,ovo što tebi tvoja priča oko auta,a rockeru oko motora,meni je moja pričala oko glisera. Curu više nemam. Gliser sam kupio.
Grimko is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 15:36   #7
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
sam si sve napisao, samo citaj
ONA je sve isplanirala i na tebi je sad samo da te planove ispunjavas
ne znam gdje si ti sebi zamislio da bi se u svemu tome tebe nesto trebalo pitati?
bokte mazo, ti kao da mislis da buduci brak, djeca i krediti imaju s tobom veze
Ovo kaj ti Zg Sash napisao

+ moj dodatak

koji ste to VI. Imamo tebe i nju, ti i ona, nema tu još VI jer ti i ona ništa ne dijelite. Pardon, osim termina da ste, neš ti, zaručeni.

Dajte se vi odručite pa krenite živjeti skupa .....

ili, bolje nemojte; radije da se vratimo na ono kaj je Sash napisao. Gospođa ima kalkulaciju, ti si samo jedna brojka u njoj. Možda već i brojka na koju se navikla, brojka koju poznaje njena rodbina......

Završio si fax, imaš posao...

odi pa malo I živi. Kupi auto, ostavi tu curku pa jovo nanovo.

I ovo velim bez obzira na temu auto i kaktiga razmiricu oko auta. Kaj će ti cura s faxa.......plus, vi ste u nekim ( do ) dvajspetim godinama, kaj ne? Moraš probati još štogod drugog.

S autom ili bez!


Jel gospođa neka učiteljica/profesorica?
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 15:38   #8
My guess, nešto s filozofskog - sociologija, psihologija...
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 15:40   #9
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
Doduše,ovo što tebi tvoja priča oko auta,a rockeru oko motora,meni je moja pričala oko glisera. Curu više nemam. Gliser sam kupio.
ili, kako bi pinokkio rekao: tko treba barbie dok ima smirgla
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 15:40   #10
Misliš.....

ajd, možda more i to pa šljaka u nekoj područnoj školi ko psihologica

....ok, malo se sada bavamo ......
__________________
"pa koju picku materinu hoces nesto cega se bojis? ucini sebi uslugu i ostalima, makni se od pasa" by typhoid_mary
ja u kutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 15:42   #11
Jel pišo dovoljno velik?

Tvoji argumenti za imati auto se svode na: hoću auto jer nisam muško bez njega. Sorry, ali tako je.

Ako tebi zbilja nije neophodan auto za ići na posao, stvarno ne vidim što će ti auto, ako oboje možete voziti postojeći kada je slobodan.

A ako ti ona ne dozvoli da ti nekud ideš postojećim vozilom sam bez nje, onda imate drugih problema, a ne auto.

Još jedna stavka - bolje štedite nego da se ukopate kreditom za stan.
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 15:46   #12
Kupi auto...tko je vidio muško bez auta
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 16:24   #13
Auto je veca potreba od cirkusa zvana svadba cak i ako bi ti auto sluzio samo da se vozikas do ducana.

Glup je razlog da ti treba auto zato jer ga pravi muskarci imaju.
Zna se da pravi muskarci imaju izdrzljive i velike pimpeke, auto s time nema veze.

Njeno ponasanje mi je uzas.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 17:05   #14
Quote:
DinDaDon kaže: Pogledaj post

-već imam(o) auto (tj. ona ga ima i vozi ga samo po jednim te istim rutama, a i neovisno o tome ja ne mogu koristit auto dok je kod nje, što je većina tjedna)
Ako VI imate auto, to znaci da ga i ti mozes jednako koristiti kao i ona.
Uzmi ga i vozi, a kada se ona bude morala snaci na neki drugi nacin, brzo ce ti i sama predlozit da ga kupis
betty boop 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 17:14   #15
Ma oboje ste problem. Ti koji zelis kupiti auto jer se to, ako si musko u 30-ima, mora. Ona jer prica o nekoj djeci za koju treba stedjeti, a jos ni u braku niste.
Treba li tebi auto da bi dosao na posao?
Ako zaista smatras da ti treba, da tvoj/vas budzet ne bi puno i dugo trpio radi toga onda ga kupi.
Sve argumente koje je ona tebi dala protiv kupnje pretvori u one za kupnju auta, ali ne na nacin da kazes bi radije tocio benzin u svoj auto, ne u njen, jer to nije argument za bilo sta.

Ako svejedno nece "popustit" onda ili pregrizi govno ili se odrucite.
__________________
ono sve što znaš o meni
to je stvarno tako malo
*chiara* is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 17:14   #16
Quote:
DinDaDon kaže: Pogledaj post
. da ona ne troši na benzin niti da troši svoj auto.
Šta si točno mislio s ovim?
Zvuči mi kao da bi njen auto onda samo skupljao prašinu, a ti bi joj bio vozač sa svojim autom?

Btw., ne kontam čemu se toliko protivi.
Kao da joj je krivo što ćeš i ti kupiti auto, možda i bolji
Ili već ako nema plaću kao tvoju, da makar ima auto, a tebe ostavi bez auta.
Ne znam kako ćete uz ovakve prepreke kao što je auto, vi uopće funkcionirati u braku.


Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
nemam automobil.

Gliser sam kupio.
Lajkam izbor
__________________
When the power of Love overcomes the love of power, the world will know peace.
skorpionka87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 17:16   #17
nije problem auto vec nekomunikacija/losa komunikacija (to se vidi na svakoj drugoj temi ovog pdf-). kad ljudi znaju komunicirati onda ne dolaze na forum izlagati ovakve probleme. bilo bi daleko lakse da je samo kupnja ili nekupnja auta u pitanju, ali nije. iza svega stoji trula ili nikakva komunikacija.
i sad, lako je igrati s argumentima za i protiv auta, ali gdje je ostatak price koji mozda ostaje zakinut zbog kupnje tog auta? ili, s druge strane, kakva je to racunica ako ti je to auto potrebno da bolje i efikasnije pridonosis? ima tu stvari...koje se pricaju s partnerom, a to te ovdje, bojim se, nitko nece nauciti.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 17:35   #18
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
nije problem auto vec nekomunikacija/losa komunikacija (to se vidi na svakoj drugoj temi ovog pdf-). kad ljudi znaju komunicirati onda ne dolaze na forum izlagati ovakve probleme. bilo bi daleko lakse da je samo kupnja ili nekupnja auta u pitanju, ali nije. iza svega stoji trula ili nikakva komunikacija.
i sad, lako je igrati s argumentima za i protiv auta, ali gdje je ostatak price koji mozda ostaje zakinut zbog kupnje tog auta? ili, s druge strane, kakva je to racunica ako ti je to auto potrebno da bolje i efikasnije pridonosis? ima tu stvari...koje se pricaju s partnerom, a to te ovdje, bojim se, nitko nece nauciti.
Da su ljudi u stanju dobro komunicirati onda ne bi ni doslo do problema s komunikacijom.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 17:45   #19
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Da su ljudi u stanju dobro komunicirati onda ne bi ni doslo do problema s komunikacijom.
sto stvarno?

zeznuta je ta komunikacija, pa jos kad se zacini malo s demonima iz proslosti, egom, frustracijama, ponekad rigidnosti i sl...da, komunikacija je pravo umijece (u izumiranju).
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 20:21   #20
Ja bih iz inata kupila neki nabrijani sportski auto koji nema ni suvozačevo sjedalo

Daj kupi auto
__________________
Uređen potpis
marija.z is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:09.