Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2006., 00:11   #1
voltaren - za i protiv

evo, nakon ove zadnje frke s voltarenom i navodnim nuspojavama (infarkt), ne znam sta da radim. meni kod menstr. bolova pomazu samo voltaren cepici, al ono bas spasavaju me. i sad mi ovi dodju sa spikom o infarktu.
kemik, sta da radim?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 20.09.2006., 00:13   #2
Protiv, tata mi je završio jednom na hitnoj nakon njega...
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Old 20.09.2006., 00:16   #3
bas zbog srca??
pa kolko je uzeo? jel stalno uzimao?
ja ih uzmem 2-3 par dana mjesecno.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 20.09.2006., 00:20   #4
uzimao ih je mislim svaki put kad bi ga užasno boljela glava... ne znam sad koliko točno često...

lice mu je pocrvenilo i ne znam jesu se pojavile fleke ili se lice baš počelo izobličavati, bili su vani negdje i odvezli su ga na hitnu i rekla mu je dr da se to tako može desit bilo kad, nema veze koliko ih je prije pio i da mu nikad ništa nije bilo...

uostalom, kao i sa svim tabletama
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Old 20.09.2006., 02:06   #5
Agencija za lijekove kaze, polako.

Dok je tako, stvar se svodi na pitanje, jesi li srcani bolesnik? Ako jesi, oprez, s obzirom da se po ovome istrazivanju Voltaren kao faktor rizika priblizio cigaretama. Ako nisi, ovo istrazivanje ti nije toliko znacajno.

Trosi lijekove s mjerom i to je to.

BTW, NSAID nisu toliko benigni lijekovi, a zene cesto znaju pretjerati kod menstrualnih tegoba. To moze biti gadan problem s obzirom na ucinak na zeludac, koji je takav da upotreba NSAIDa predstavlja 24% uzroka cira na zelucu, odmah iza H. Pylori koja uzrokuje 65%.

Zato su razvijali novu generaciju lijekova, poput Vioxx-a. Drugim rijecima najveci problem NSAIDa je njihova agresivnost upravo na sluznicu zeluca, dok su nuspojave poput hepatotoskicnosti ili stvaranje ugruska /uzrocnik infarkta/ bili dovoljno sporedno pitanje da se nije uzimalo u fokus kroz preko 20 godina od kada je konkretno Voltaren na trzistu.
illegale is offline  
Old 20.09.2006., 08:25   #6
ja sam koristio Voltaren gel jedino zbog bolova u tetivama i mišićima..
za bolove u kralježnici(diskopatija) nije mi pomagao pa ga nisam ni pio..pio sam dosta Ibuprofena, on je isto štetan za želudac, ali manje, valjda..
Ivan M. is offline  
Old 20.09.2006., 11:42   #7
meni ketonal izaziva 100put gadnije nuspojave od voltarena. mislim da je on zlatna sredina izmedu ibuprofena i ketonala npr. djeluje a ne uzrokuje zelucane probleme...
emergence is offline  
Old 20.09.2006., 11:51   #8
da li i uzimanje cepica izaziva zelucane probleme?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 20.09.2006., 17:23   #9
ako ga progutaš, da!!
zezam se, ne.. ne želučane, zato se i prepisuju, ali može te zezat.. ja sam npr. imao proljev od njih stalno..
Ivan M. is offline  
Old 20.09.2006., 21:12   #10
znaci nije pametno gutat, al u guzu moze?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 20.09.2006., 21:16   #11
Quote:
Natch kaže:
kemik, sta da radim?
ja vjerujem da niti jedan lijek na svijetu, aspirin included, nije bezopasan ako se uzima redovito, kroz duzi period vremena, u velikim kolicinama.

tako je za vioxx pokazano da radi probleme sa srcem ako se pije svakodnevno vise od godinu dana. Ova prica o voltarenu je, po mom misljenju, pisanje u vjetar, tek tolko da se proda nesto sljedece sto nece biti NSAID, ali u svakom slucaju ne bih se cudila da fakat povecava vjerojatnost za infarkt ako se jako dugo pije svaki dan.

Ja, recimo, nikad ne bih pila isti lijek godinama, bilo ili ne bilo dokazano da mi isti moze povecati vjerojatnost za infarkt.

ali, natch, gledaj na to ovako: ako ti voltaren poveca sansu za infarkt, istovremeno ti smanjuje sansu da ces umrijeti od raka
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 21.09.2006., 00:44   #12
Quote:
kemik kaže:
ali, natch, gledaj na to ovako: ako ti voltaren poveca sansu za infarkt, istovremeno ti smanjuje sansu da ces umrijeti od raka
Brijem da ce ovaj drugi dio uskoro dodati u upute
illegale is offline  
Old 20.09.2006., 21:17   #13
ma ne pijem ga ja uopce
uzmem ih 3-4 puta mjesecno max
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 20.09.2006., 22:20   #14
Quote:
Natch kaže:
ma ne pijem ga ja uopce
uzmem ih 3-4 puta mjesecno max
A, onda se ne brini!
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Old 20.09.2006., 22:39   #15
Rijetko me nešto tolko boli da bi uzela ikakvu tabletu. Voltaren sam popila nekoliko puta u životu. Iskreno mislim da je to malo prenapuhano. Ja već dugo pijem Diane i po nekim istraživanjima sam već odavno trebala bit mrtva

Zadnje uređivanje Tinchi : 21.09.2006. at 00:49.
Tinchi is offline  
Old 21.09.2006., 21:50   #16
Ne znam zašto se pravi sad tolika panika oko voltarena, svaki lijek ima i nuspojave, a u nekim slučajevima (kod nekih bolesti ili kombinacije lijekova) mogu izazvati teške posljedice. Znam ženu koja je od andola dobila krvarenje želuca i morala na operaciju.
Ne treba pretjerivati jer niti jedan lijek nije bezopasan i svakako je dobro savjetovati se s liječnikom o uzimanju lijekova.
Martinka is offline  
Old 21.09.2006., 21:53   #17
evo morala sam veceras uzeti voltaren, a nisam stigla nista jesti. sad mi lagano preskace srce
salim se.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 22.09.2006., 11:21   #18
kazu da je naklofen po djelovanju najslicniji voltarenu a manje je stetan
__________________
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti, - mi ćemo ga držati"
Cruela is offline  
Old 22.09.2006., 11:23   #19
Quote:
ezop kaže:
kazu da je naklofen po djelovanju najslicniji voltarenu a manje je stetan
kako se to zove u apotekama?
meni je voltaren stvarno dobar, samo me malo prejako pukne
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 22.09.2006., 14:07   #20
Quote:
Natch kaže:
kako se to zove u apotekama?
meni je voltaren stvarno dobar, samo me malo prejako pukne
zove se naklofen. imam ga doma i ne pomaze...u obliku tableta.
zanimljivo je i da mi nikad niti jedan voltaren u obliku tableta nije pomogao, a voltaren cepici mi pomazu kod jakih napadaja migrene. nije mi sinulo ni jedno logicno objasnjenje, ali dok pomaze uzimat cu kad bol jako stisne, infarkt zvuci kao.......olaksanje

Natch, kad sam procitala u novinama o voltarenu, odmah sam se tebe sjetila.
lolit@ is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:31.