Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2006., 23:08   #261
Quote:
tarantino kaže:
ne čitaš detaljno, a daješ hrabre komentare. pa da ti pomognem, kao što sam već prije napisala-on više NIJE u braku-rastao se kad je upoznao mene.
Quote:
tarantino kaže:
on JE rastavljen!!!
davno sam napisao ovo - dakle - vidio sam tvoj iskaz da je on razveden
Quote:
smallnumer8 kaže:
ja još uvijek ne razumijem da podstanarstvo u ovoj situaciji ne bi riješilo problem
I naravno, razgovor sa sestrom oko prodaje kuće...
pa razgovor sa roditeljima (oni ne znaju da je on razveden?? - jebote takav razvod - šta, bi ga oni tukli??)

I dalje je nejasan slučaj. I tebi samoj nije sve posloženo. Njemu pogotovo.
On odlazi svaku večer spavat u svoju kuću? Sa svojom "bivšom" ženom?
Jer ti ne želiš podstanarstvo?

A da sutra dobiješ na lutriji?
I možeš kupiti stan
On bi rekao da ne može odselit iz svoje kuće jer ne želi da "rospija" uživa u njegovoj kući??
Rekao bi da ne zna kako bi njegovi roditelji to podnijeli?
Ti bi rekla da ni tvoji roditelji ne bi to dozvolili??
I našlo bi se još razloga
Da ne živite zajedno
A pisala si i ovo
Quote:
tarantino kaže:
moj dečko živi sa ženom s kojom ima djecu
Quote:
tarantino kaže:
ona visi po kući njemu jer je to njegova kuća, a nesposoban nije jer on uzdržava nju s obzirom da ona zarađuje 3000 kn mjesečno.
Quote:
tarantino kaže:
problem u podstanarstvu je slijedeći:
ja osobno smatram da je podstanarstvo bacanje novaca i želim kupiti stan ...
...on je cijeli svoj život živio u svojoj kući...
...
ali ne želim prisilno sređivati stvari na način na koji ni ja ni on nećemo biti zadovoljni.
I to sve skupa traje tri godine??
smallnumber8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 15:44   #262
Quote:
Bila boja kaže:
Ali je želio sex.
I to van braka. A budući već ima djecu, zna da djecu ne nose rode, nego da obično budu rezultat sexa.
Naravno da muškarac i žena zajedno donose odluku o tome da li će dijete zadržati ili ne, ali htjeli mi to ili ne ipak je ženina zadnja jer ona nosi plod, zar ne?
Minimum njegove moralne obaveze je da to dijete zakonski prizna. me_and_myself nije sama napravila dijete niti ga je pijanog obljubila ne bi li sa njim zatrudnila.
Ako ona dijete zadrži, onda ga on ima i zakonski priznati.
Dobrovoljno ili DNA analizom - kako mu drago.

slažem se u potpunosti i ne bi marila ni malo za njega ni za njegovu ženu ni njegovu djecu, mislila bi na svoje dijete koje ima pravo znati tko je i šta je, tko mu je otac, a život će mu pokazati tko mu je roditelj!
i na tvome mjetsu me_and_myself ja ne bih pobacila, mada je teško išta savjetovati
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 15:50   #263
Quote:
JustForFun kaže:
slažem se u potpunosti i ne bi marila ni malo za njega ni za njegovu ženu ni njegovu djecu, mislila bi na svoje dijete koje ima pravo znati tko je i šta je, tko mu je otac, a život će mu pokazati tko mu je roditelj!
i na tvome mjetsu me_and_myself ja ne bih pobacila, mada je teško išta savjetovati



prije svega NEMOJ BITI NA NJENOM MJESTU a kao drugo nekome savjetovati da pobaci jednako je strašno ako ne i gore od onog prvog!
impoSIBILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 16:37   #264
Quote:
Bila boja kaže:
impoSIBILA:
implikacije idu u smijeru djece koja trpe zbog takvog oca i tamo neke tete koja je tati postala važnija od njih samih.

Krivo. Ta teta je tati postala važnija od njihove mame, a ne od djece koju ima. Samo što često mame to sebi ne žele priznati pa se poigravaju ovim argumentom. Ljubav prema djeci (i obaveze koje smo time preuzeli) se ne mogu uspoređivati sa ljubavlju prema ženi / muškarcu (kao niti sa ljubavi prema roditeljima ili psu kojeg imaš). Roditelj (muško ili žensko) je roditelj, ali je i muškarac / žena, sin / kćer i mi se te odnose ne možemo trpati u isti koš.
Zašto otac ne bi mogao i dalje biti dobar otac svojoj djeci ako voli ženu koja nije mama toj djeci? Pa ne dokazuje se on kao dobar otac time što spava sa mamom i živi sa mamom (a uz to se recimo svakodnevno svađa sa njom što djeca gledaju), nego kako se ponaša prema svojoj djeci.
A u lošim brakovima se nerijetko uočava da frustiran otec, nezadovoljan svojim brakom i bez ljubav prema ženi sa kojom živi, a koja je uz to i majka zajedničke djece, postane i loš otac. Jednostavno zato jer je permanentno frustiran i živčan.


Svaka je ljubav u svojoj biti ipak i sebična jer traži da bude uzvraćena i realizirana. Inače bi ljudi hodali po svijetu zadovoljni time što vole i pišu ljubavne pjesme svojoj Lauri, a pri tome od same "relane" ljubavi nemaju ništa.
Vjeruj mi, impoSIBILA, nema dobrog i kvalitetnog braka (sa pripadajućim kvalitetnim odnosom) u kojeg može ući stalna ljubavnica. Njen ulazak znači da se između para u braku stvorio veliki zrakoprazni prostor, dovoljno velik da "usisa" jednu osobu sa strane.
A svi ljudi imaju pravo na sreću. Pa ako je muškarac (žena) jednom krivo izabrao, sanjao skladan i dobar brak, a dobio nezadovoljstvo, on (ona) imaju pravo na drugi pokušaj.
A činjenica da su roditelji ne znači da doživotno moraju ostati uskraćeni za sve ono što je vezano uz njih kao spolna bića.
Jer muškarac ne postaje kastriran time što je dobio dijete.
Niti muškarac mora biti loš otac, ako je sretan sa ženom koja nije majka njegove djece.



BILA BOJA dižem ti kapu, na forumu nisam susrela pametniju osobu koja iskrenije i otvorenije rezonira...
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2006., 16:42   #265
Quote:
Bila boja kaže:
Vidiš ti je presudna uloga majke.
Moja se majka razvela jer je otac našao ljubavnicu. Voljela ga je, ali preko toga nije mogla prijeći i nije htjela lažnjak od nastavka braka.
Naravno da je bila i povrijeđena i slomljena (nota bene krenuli su kad je ona imala 15 godina i bio joj je prvi i jedini muškarac u životu).
Ali moja je majka bila i zrela, realna i neosvetoljubiva žena koja je nama djeci uvijek govorila: tata i ja se više ne volimo, ne možemo živjeti zajedno, ali vas tata voli i on će uvijek biti vaš tata i vi njegova voljena djeca.
Mi smo odrastali bez ikakvih trauma vezanih za taj razvod jer se naša mama nije imala potrebu osvećivati ocu preko vlastite djece zato što on nju više ne voli.
A mama koja tako ne postupi neka se pita koga ona voli više: svoju djecu ili svoju vlastitu povrijeđenu taštinu.

a ja imam u blizini primjer gdje se nisu razveli ali djecu su istraumatizirali i sad kad su odrasli ljudi rane još nisu zacjelile, nikad možda i neće...što se odražava na njihove veze (mada nisu u suštini nesretni, srećom) i ostalo...
...oboje su pravili greške i sve ali majka je paćenica, a otac je đavo, a zapravo ne zna se koje je gore, ...a danas su penzineri i skupa su...I GOVORE ISTIM JEZIKOM i vrše i dalje tihu tiraniju nad odraslom djecom...zbog njihovog lošeg izbora ili sebičnosti ili ne znam šta bojim se da će patiti još dvije generacije iza njih kad bolje pomislim...PRETUŽNO....
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2006., 10:09   #266
Quote:
Bila boja kaže:


Svaka je ljubav u svojoj biti ipak i sebična jer traži da bude uzvraćena i realizirana. Inače bi ljudi hodali po svijetu zadovoljni time što vole i pišu ljubavne pjesme svojoj Lauri, a pri tome od same "relane" ljubavi nemaju ništa.
Vjeruj mi, impoSIBILA, nema dobrog i kvalitetnog braka (sa pripadajućim kvalitetnim odnosom) u kojeg može ući stalna ljubavnica. Njen ulazak znači da se između para u braku stvorio veliki zrakoprazni prostor, dovoljno velik da "usisa" jednu osobu sa strane.
A svi ljudi imaju pravo na sreću. Pa ako je muškarac (žena) jednom krivo izabrao, sanjao skladan i dobar brak, a dobio nezadovoljstvo, on (ona) imaju pravo na drugi pokušaj.
A činjenica da su roditelji ne znači da doživotno moraju ostati uskraćeni za sve ono što je vezano uz njih kao spolna bića.
Jer muškarac ne postaje kastriran time što je dobio dijete.
Niti muškarac mora biti loš otac, ako je sretan sa ženom koja nije majka njegove djece.

Ajme kako krasno. Nisam dugo na forumu pročitala jedan ovako normalan, životni, istinski, nepreseravajući post.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2006., 23:40   #267
Quote:
impoSIBILA kaže:
odrasla sam u obitelji roditelja sa čvrstim i stabilnim brakom i dan danas kada ih vidim kako zagrljeni šetaju gradom oko srca mi je toplo.
oni su me naučili da brak ne znači samoljubav zaljubljenost- nego i respekt prijateljstvo..
i ako jedna strana u brak uđe s tim vrijednostima i očekivanjima i duboko vjeruje u ono "dok nas smrt ne rastavi" a druga strana nakon nekoliko godina eto, predomisli se i "shvati" kako je tek sada našao osobu svoga života- zar ona prva strana treba samo slegnuti ramenima?
ah, znaci i tebi se TO dogodilo?
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2006., 23:43   #268
Quote:
frenchkiss kaže:
.
i zašto onda raditi farse od toga braka umjesto da se okrene novi list i na što lakši i bezbolniji način krene dalje?!
život je samo jedan...
zasto? dobro pitanje, zato sta ljudi nemaju hrabrosti prekinuti uljuljanu i koliko toliko sigurnu situaciju doma, iako ih ona nezadovoljava!
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2006., 23:54   #269
Quote:
Bila boja kaže:

Krivo. Ta teta je tati postala važnija od njihove mame, a ne od djece koju ima. Samo što često mame to sebi ne žele priznati pa se poigravaju ovim argumentom. Ljubav prema djeci (i obaveze koje smo time preuzeli) se ne mogu uspoređivati sa ljubavlju prema ženi / muškarcu (kao niti sa ljubavi prema roditeljima ili psu kojeg imaš). Roditelj (muško ili žensko) je roditelj, ali je i muškarac / žena, sin / kćer i mi se te odnose ne možemo trpati u isti koš.
Zašto otac ne bi mogao i dalje biti dobar otac svojoj djeci ako voli ženu koja nije mama toj djeci? Pa ne dokazuje se on kao dobar otac time što spava sa mamom i živi sa mamom (a uz to se recimo svakodnevno svađa sa njom što djeca gledaju), nego kako se ponaša prema svojoj djeci.
A u lošim brakovima se nerijetko uočava da frustiran otec, nezadovoljan svojim brakom i bez ljubav prema ženi sa kojom živi, a koja je uz to i majka zajedničke djece, postane i loš otac. Jednostavno zato jer je permanentno frustiran i živčan.


Svaka je ljubav u svojoj biti ipak i sebična jer traži da bude uzvraćena i realizirana. Inače bi ljudi hodali po svijetu zadovoljni time što vole i pišu ljubavne pjesme svojoj Lauri, a pri tome od same "relane" ljubavi nemaju ništa.
Vjeruj mi, impoSIBILA, nema dobrog i kvalitetnog braka (sa pripadajućim kvalitetnim odnosom) u kojeg može ući stalna ljubavnica. Njen ulazak znači da se između para u braku stvorio veliki zrakoprazni prostor, dovoljno velik da "usisa" jednu osobu sa strane.
A svi ljudi imaju pravo na sreću. Pa ako je muškarac (žena) jednom krivo izabrao, sanjao skladan i dobar brak, a dobio nezadovoljstvo, on (ona) imaju pravo na drugi pokušaj.
A činjenica da su roditelji ne znači da doživotno moraju ostati uskraćeni za sve ono što je vezano uz njih kao spolna bića.
Jer muškarac ne postaje kastriran time što je dobio dijete.
Niti muškarac mora biti loš otac, ako je sretan sa ženom koja nije majka njegove djece.
Bila boja, moram ti se samo zahvaliti na ovom postu i reci da nesto realnije nisam nikad procitala,osobito kad to pise osoba koja je prosla kroz sve ovo! Svaka ti cast na objektivnosti, realnosti i sta je jos bitnije NEOGORCENOSTI koja je osobito vidljiva u osoba koje prolaze kroz iste zivotne probleme!
vjerujem da ti nije bilo lako, ali vidim da si cvrsto na zemlji i da si izuzetno hrabra! Svaka ti cast!
__________________
Bog je uistinu stvorio muskarca prije zene, ali
prije svakoga remek-djela mora se naciniti gruba skica.

me_and_myself is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 10:16   #270
Quote:
me_and_myself kaže:
ah, znaci i tebi se TO dogodilo?



ne, meni se to nije dogodilo i neda mi se više ponavljati.


nego kako si ti? zdravstveno sve ok?
impoSIBILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 10:30   #271
Quote:
Bila boja kaže:
Kao prvo vjerujem da većina parova ulazi u brak sa obostranim uvjerenjem da je to "dok nas smrt ne rastavi" (ako u brak ulaze dobrovoljno i bez vanjskih imperativa tipa ona je trudna, moralno je da ju ženim).
ALi što ako jedan (ili oboje) zbilja shvate da su pogriješili, da je odabir bio pogrešan?
Slažem se, uvijek se može uspostaviti jedan modalitet zajedničkog života gdje će se ljudi uzajamno poštivati, slagati, živjeti neki skladan život i spremno će se odreći nečeg drugog.
Ali što ako uzajamne različitosti i neslaganja dovedu do toga da je takav model života nemoguć, da se ljudi svađaju, iritiraju jedan drugoga, da najiskrenije u sebi više ne trpe onog drugog?
Što da meni dođe partner i kaže: ne volim te više i ne želim više živjeti sa tobom jer sam sa tobom nesretan? Što bi ja trebala? Uvjeravati ga kako on mene ipak voli, kako se njemu samo čini da je on sa mnom nesretan, ucjenjivati ga djecom da me ne ostavi? Što ja time dobivam, impoSIBILA?
Teško je saznanje da te partener više ne voli, ali meni bi bilo miljun puta teže saznanje da živi sa mnom samo zato jer me trpi radi djece.
Pa nisam baš takva krpetina.



kako onda možeš znati da će ti drugi , treći ,osmi izbor biti ispravan, da će se u xy pokušaja napraviti pravi izbor?

iz sebičnih razloga tražiti sebe iz ruševina potrošenog života i dijece koja nisu ništ "birala" .

i opet se vraćam na pitanje- čemu uopće brak? neka se ljubavnica pomiri sa činjenicom da je upravo to i da ne traži već potrošenu ulogu iz sebičnog iluzornog razmišljanja da je ona TA za razliku od neke tamo zakonite žene.


mada sam mišljenja (i ovo govorim pod rizikom da ću opet biti banovana ali napominjem da se obraćam NN-u ) da su takve žene koje sebe smatraju manje vrijednom pa igraju drugu rupu na svirali-jer tehnički to tako jeste-same sebi krive za vlastitu nepromišljenost. a muškarci koji kao odrasli ljudi ne poznaju dovoljno sebe , svoja očekivanja i nisu dovoljno zreli za donošenje konačne odluke su ... nemam riječi



a što se tiče gore spomenutog i dobro sročene teze o stvaranju zrakopraznog prostora... nije li istina da ljudi uglavnom koriste mali postotak svojih potencijala a postavljene granice su vrlo subjektivne što opet ne znači da ćemo spoznavši sve moućnosti vlastitih potencijala početi hodati u nekoj četvrtoj dimenziji...
impoSIBILA is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2006., 20:35   #272
bježiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
dolcezza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2007., 09:16   #273
Quote:
tarantino kaže:
moj dečko živi sa ženom s kojom ima djecu jer se zbog financijskih razloga ne mogu razdvojiti. ta žena zna da ja već 3 godine postojim u njegovom životu (oni i prije mene više nisu bili zajedno) no svejedno svakodnevno radi scene "prevarene supruge". on zbog mira u kući i djece to sve tolerira, a ja imam sve manje živca pa su naše svađe oko toga postale sve učestalije.
kako se postaviti u toj situaciji???

Trazi da se odseli u podstanare. Ovako ti iritiras nju,, a ona tebe. On je mlakonja i papak.
second wife is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2007., 09:08   #274
Quote:
pivka kaže:
ma glupost da nemože ostaviti ženu
nemože zato jer ne želi.
__________________
Sent from my NOKIA 3310
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 11:11   #275
Quote:
impoSIBILA kaže: Pogledaj post
kako onda možeš znati da će ti drugi , treći ,osmi izbor biti ispravan, da će se u xy pokušaja napraviti pravi izbor?

Pa da, bolje onda ostati u trulom braku i glumatati pred drugima sreću nego pokušati nanovo s nekim s kim ćeš biti iskreno sretan.


A što se autorice teme tiče, situacija je jasna. Ona je njemu javna ljubavnica. Ništa više.
kisikana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2007., 15:16   #276
Dragi forumasi, naljubaznije vas molim da pogledate ono sto sam napisala pod EX FILES i da mi date svoje misljenje i savjete za postupanje iz vlastitog iskustva. Hvala puno!!!
second wife is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:12.