Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2013., 18:03   #121
Seroxat Halea

Hvala na odgovoru! Jel možda ima neka razlika po toj jačini- 20 ili 50mg- jel to duplo jači? Nekako bi radije pila slabiji pa ako nebu dobro onda na jače nego odmah jači lijek. Jel ispravno razmišljam?
zvjezdana42 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 19:30   #122
Quote:
zvjezdana42 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru! Jel možda ima neka razlika po toj jačini- 20 ili 50mg- jel to duplo jači? Nekako bi radije pila slabiji pa ako nebu dobro onda na jače nego odmah jači lijek. Jel ispravno razmišljam?
Misliš li na isti lijek ili govoriš još uvijek o dva lijeka ?
Ako misliš na isti onda si u pravu,50 mg je duplo(i još malo)veća doza.
Ako misliš na drugi lijek onda to nije referenca niti mjerilo jer ipak su različitog sastava i drugačije djeluju.
Piješ onako kako ti je prepisano.Ako se osjećaš loše ili imaš nuspojave(piše u uputama točno kakve)ili imaš neke nuspojave koje nisu zabilježene onda se javiš svom doktoru.A on će onda odlučiti da li mijenja terapiju ili je samo mora korigirati.
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 13:05   #123
Može li se skinuti sa seroxata postepenim smanjivanjem jutarnje doze na 10mg i uvođenjem calixte 7,5mg naveče ?
Antonio 999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 13:13   #124
Quote:
Antonio 999 kaže: Pogledaj post
Može li se skinuti sa seroxata postepenim smanjivanjem jutarnje doze na 10mg i uvođenjem calixte 7,5mg naveče ?
Može.
Bluzara stari is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2014., 15:28   #125
nakon nekoliko napadaja panike otišla sam doktorici i prepisala mi je seroxat.
nuspojave sam imala samo prva tri-četri dana. prvi dan mučnina i osjećaj suhih usta (mislala sam da će mi se želudac zaljepiti), drugi dan napadaj panike i sad sam se već malo smirila.
prvi tjedan sam ga pila 10mg, a sada pijem 20mg.... još nije počeo djelovat, dobro sam pa ćemo vidit...nadam se pozitivnom učinku ))
__________________
http://www.stonestory.hol.es
wing is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 04:18   #126
Quote:
vision6 kaže: Pogledaj post
Plizz molim one koji su na ovome lijeku da mi kazu jel normalno da se osjecam kad popim ujutro jednu tabletu od 20 mg kao da sam na nekom losem speedu?
Zjenice su mi cijeli dan rasirene, malo sam hiperaktivna, malo mi je zlo, povracam, ne mogu pusiti jer mi se okrene zeludac (a ne mogu ni bez cigarete), ne mogu jesti jer mi je isto tako..uzas uglavnom
Jel to nestane kroz par dana? Pocela sam jucer s tom novom terapijom (ujutro jedan Seroxat od 20 mg i navecer jedan Xanax s postupnim otpustanjem..btw uopce me ne uspava kak su rekli da bi trebalo jer inace sam pila 20mg Sanvala da mogu zaspati), moram sutra na posao i moram biti normalna, a ne u ovakvom stanju...
Pokuša na pririodan naćin fitoterapiju u biljnu apoteku se informiraj umjesto tih sintetičkih ljekova .
sandgeorge is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 20:30   #127
Pijem seroxat 30 mg vec godinu i pol dana,nisam imao vecih nuspojava ali u zadnje vrijeme mi se pojavljuju cudne misli,kao sucidialne al razmisljam u sebi pa to nikad nebi napravio,sta da radim?
markan1993 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 21:25   #128
Quote:
markan1993 kaže: Pogledaj post
Pijem seroxat 30 mg vec godinu i pol dana,nisam imao vecih nuspojava ali u zadnje vrijeme mi se pojavljuju cudne misli,kao sucidialne al razmisljam u sebi pa to nikad nebi napravio,sta da radim?
odi psihijatru i njemu reci ovo što si ovdje napisao, on će najbolje znati što napraviti. možda ti poveća dozu seroxata, možda ti promjeni seroxat u neki drugi antidepresiv, a možda napravi nešto deseto. u svakom slučaju nek - psihijatru što prije
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2016., 22:03   #129
skidam se sa zolofta i selim na seroxat.Ima li netko pozitivna iskustva,ovo bi me kao trebalo dignit iz kreveta.
Bridgetjones97 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 02:14   #130
Pozdrav.

Na Seroxatu sam bio oko 8 mjeseci. Prva nuspojova koja mi se pojavila jeste bila seksualna disfunkcija i nakon toga osjecaj ravnodušnosti,nezainteresovanosti. Nakon toga sam koristio još dva ili tri antidepresiva koji ( kako tvrde) nemaju takve nuspojave i bio na njima oko 10 mjeseci. Od prekdianja seroxata moj seksualni nagon je ostao los. U prvom planu sam i prestao uzimati antidepresive zbog seksualne disfunkcije.
Doktorica je od početka tvrdila da nuspojave su tu samo dok koristim seroxat ,međutim moje stanje se nije poboljšalo i nako 7 mjeseci od prekidanja terapije. Počeo sam googlati i naišao na stranicu koja se upravo posvetila tom problemu (PSSD-Post-SSRI Sexual Dysfunction). Mnogi tvrde da su im SSRI uništili život i da za to ( za sada) nema lijek.
Moje pitanje da li je itko od vas imao iste ili slične probleme kada ste uzimali seroxat ili bilo koji drugi SSRI i da li ste imali nuspojave nakon prestajanja uzimanja istih.
Već sam u situaciji da vise ne znam sto da radim. Mjenjao sam i doktoricu ali uzalud . Većinom su tvrdili da je to neki oblik blage depresijie ili da su nemoguće trajne posljedice nakon prestanka uzimanja antidepresiva.
Molim vas za pomoć
mozillaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 10:08   #131
Quote:
mozillaa kaže: Pogledaj post
Pozdrav.

Na Seroxatu sam bio oko 8 mjeseci. Prva nuspojova koja mi se pojavila jeste bila seksualna disfunkcija i nakon toga osjecaj ravnodušnosti,nezainteresovanosti. Nakon toga sam koristio još dva ili tri antidepresiva koji ( kako tvrde) nemaju takve nuspojave i bio na njima oko 10 mjeseci. Od prekdianja seroxata moj seksualni nagon je ostao los. U prvom planu sam i prestao uzimati antidepresive zbog seksualne disfunkcije.
Doktorica je od početka tvrdila da nuspojave su tu samo dok koristim seroxat ,međutim moje stanje se nije poboljšalo i nako 7 mjeseci od prekidanja terapije. Počeo sam googlati i naišao na stranicu koja se upravo posvetila tom problemu (PSSD-Post-SSRI Sexual Dysfunction). Mnogi tvrde da su im SSRI uništili život i da za to ( za sada) nema lijek.
Moje pitanje da li je itko od vas imao iste ili slične probleme kada ste uzimali seroxat ili bilo koji drugi SSRI i da li ste imali nuspojave nakon prestajanja uzimanja istih.
Već sam u situaciji da vise ne znam sto da radim. Mjenjao sam i doktoricu ali uzalud . Većinom su tvrdili da je to neki oblik blage depresijie ili da su nemoguće trajne posljedice nakon prestanka uzimanja antidepresiva.
Molim vas za pomoć
Nažalost, seksualna disfunkcija može biti posljedica kako depresije (ili anksioznosti, OKPa i drugih poremećaja za koje se prepisuju antidepresivi) tako i antidepresiva. Drugim riječima, ako sada nisi ni na kakvim antidepresivima, onda ti se možda vratila ili ponovno pojačala depresija.

Ja već dugo uzimam Seroxat, ali u vrlo malim dozama, pa takvih nuspojava srećom više nemam.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2016., 18:49   #132
Nakon 16 godina uzimanja seroxat...jedina nus pojava...smanjen libido....meduzitim...s obzirom da mi je ocd smanjen prilicno...Na tu zrtvu sam spreman...zivot bez sex.a je daleko manja patnja nego ocd....ustvari to je nemjerljivo...
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 12:08   #133
Trenutno se skidam sa Seroxata. Strašno me peru nuspojave. To se neda izdržat. Razdražljivost, depresija, bolovi u prsima, ošamućenost, vrtoglavica, malaksalost. Želim iz vlastite kože iskočiti, sama sam sebi nepodnošljiva
BLANQUETTE is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 12:34   #134
Quote:
BLANQUETTE kaže: Pogledaj post
Trenutno se skidam sa Seroxata. Strašno me peru nuspojave. To se neda izdržat. Razdražljivost, depresija, bolovi u prsima, ošamućenost, vrtoglavica, malaksalost. Želim iz vlastite kože iskočiti, sama sam sebi nepodnošljiva
da skidaš manje doze? pa si daj i više vremena za svaku dozu, tako bi ti tijelo trebalo bolje podnositi skidanje.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 16:49   #135
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
da skidaš manje doze? pa si daj i više vremena za svaku dozu, tako bi ti tijelo trebalo bolje podnositi skidanje.
Sve sam napravila prema uputama psihijatrice. Bila sam 2 tjedna na pola tablete i sve ok, kao da se nista nije promijenilo. Onda sam presla na cetvrtinu i odjednom kolaps, kao da nista ne pijem. To valjda treba cekati da prode i izdrzati. Navodno 2 tjedna traju nuspojave

Poslano sa mog LG-K120 koristeći Tapatalk
BLANQUETTE is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 16:53   #136
ne sumnjam da si radila sve po uputama, no s obzirom na reakciju, jesi li mogla produziti vrijeme skidanja? naravno, u dogovoru s dr.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 18:38   #137
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
ne sumnjam da si radila sve po uputama, no s obzirom na reakciju, jesi li mogla produziti vrijeme skidanja? naravno, u dogovoru s dr.
Valjda sam trebala onda duzi period uzimati pola ? Ne znam koliko sad ima smisla da se ponovo vracam na pola, s obzirom da sam izdrzala ovako zasad 6 dana. Znaci jos 10-tak i bit ce bolje valjda. A sljedeca terapija kod psihijatrice mi je za tjedan dana. A ne volim ju kontaktirati izvan terapija jer se bojim da cu joj smetati.

Poslano sa mog LG-K120 koristeći Tapatalk
BLANQUETTE is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 20:05   #138
Quote:
BLANQUETTE kaže: Pogledaj post
Valjda sam trebala onda duzi period uzimati pola ? Ne znam koliko sad ima smisla da se ponovo vracam na pola, s obzirom da sam izdrzala ovako zasad 6 dana. Znaci jos 10-tak i bit ce bolje valjda. A sljedeca terapija kod psihijatrice mi je za tjedan dana. A ne volim ju kontaktirati izvan terapija jer se bojim da cu joj smetati.
razumijem to za kontaktiranje. u svakom slučaju, neka ti je sa srećom i da dođe do što skorijeg poboljšanja
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 22:09   #139
kaj ti se sere od tog lijeka? ili kaj?
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 08:54   #140
Quote:
Vordas kaže: Pogledaj post
kaj ti se sere od tog lijeka? ili kaj?
Da bar..

Poslano sa mog LG-K120 koristeći Tapatalk
BLANQUETTE is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:36.