Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest

Povijest Politička, društvena, kulturna, univerzalna povijest.
Podforumi: Vojna povijest i tehnologija, Domovinski rat

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2015., 20:29   #6881
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Općenito čim postoje barem dvije države koje imaju takvu vrst oružja, bilo kakva upotreba istog je nezamisliva.
Istina, recimo Indija i Pakistan su se masakrirali ko ludjaci sve dok nisu obje drzave dobile "bombu", nakon toga; muk i tisina
Rocketman is offline  
Old 12.08.2015., 22:48   #6882
Događaji u Kašmiru govore suprotno.
Schlange86 is offline  
Old 12.08.2015., 23:14   #6883
Quote:
Schlange86 kaže: Pogledaj post
Događaji u Kašmiru govore suprotno.
Nasumicni lokalni sukobi izmedju etnickih skupina cije se zrtve jedva broje u stotinama su zanemarivi sa direktnim ratovima izmedju dvije masivne drzave i nuklearne sile.

Da obje danas krenu u rat to bi ukljucilo gotovo petinu cjelokupne ljudske populacije.
Rocketman is offline  
Old 13.08.2015., 15:45   #6884
Quote:
Schlange86 kaže: Pogledaj post
Događaji u Kašmiru govore suprotno.
Zapravo i govore, nema više otvorenih ratova , evo, da i ti jednom pogodiš zrno
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 20.08.2015., 11:37   #6885
Da li je SSSR zatražio tijelo Staljinovog sina?

Jesu li nacisti izdali ikakvo priopćenje o pogibiji istoga?
Nosonja_ is offline  
Old 21.08.2015., 00:23   #6886
Zna li itko gdje se točno trčala ona zagrebačka alka 46.???
Pedes'tri is offline  
Old 21.08.2015., 10:23   #6887
Nisam ni znao da se trčala neka zagrebačka Alka
Rostilj-peka is offline  
Old 21.08.2015., 16:38   #6888
da, alkari su 1946. došli u zagreb trčati ''počasnu alku'' u čast nekog kongresa omladine, uglavnom zanima me baš gdje se točno trčalo...
Pedes'tri is offline  
Old 03.09.2015., 07:36   #6889
Gledam jučer 'Das boot' na htvu pa mi je palo na pamet par pitanja vezanih za podmornice.

Kad je zadnji put podmornica torpedom potopila brod? Je li to danas uopće izvedivo s obzirom na sve radare, sonare i ostala sredstva? Je li poslije 2.sv.rata bilo sukoba u kojem su se podmornice ozbiljnije koristile? Ako bi htjeli pomorski blokirati neko veliko područje, npr. Britaniju, bi li to danas bilo izvedivo/praktično s flotom podmornica?
Gomez is offline  
Old 03.09.2015., 10:21   #6890
Quote:
Gomez kaže: Pogledaj post
Gledam jučer 'Das boot' na htvu pa mi je palo na pamet par pitanja vezanih za podmornice.
Čestitam.Ovaj film je jednostavno genijalan iz hrpe razloga

Quote:
Gomez kaže: Pogledaj post
Kad je zadnji put podmornica torpedom potopila brod?
Sjeverna Koreja je potopila Južnokorejsku korvetu 2010.godine torpedom

Quote:
Gomez kaže: Pogledaj post
Je li to danas uopće izvedivo s obzirom na sve radare, sonare i ostala sredstva?
Normalno da je izvedio.I torpeda se razvijaju paralelno sa svim ostalim(danas npr.imaš f&f torpeda koja su navođena akustično)

Quote:
Gomez kaže: Pogledaj post
Je li poslije 2.sv.rata bilo sukoba u kojem su se podmornice ozbiljnije koristile?
Npr.Hladni rat.Ili ovi sada sukobi po Bliskom Istoku.Ovdje podmornice služe za ispaljivanje krstarečih raketa.


Quote:
Gomez kaže: Pogledaj post
Ako bi htjeli pomorski blokirati neko veliko područje, npr. Britaniju, bi li to danas bilo izvedivo/praktično s flotom podmornica?
Mislim da ne.Ne u onom obujmu u kojem je to bilo moguće 41-42.
Iako,ako pričamo o demokratskoj agresiji onda je moguće ali ja se referiram na 2.svjetski rat i sukob zapadnih sila
__________________
..onaj tko mačeve pretopi u plugove -za drugog će orat!..
p3ro is offline  
Old 03.09.2015., 10:33   #6891
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Da li je SSSR zatražio tijelo Staljinovog sina?
Ne
Quote:
Jesu li nacisti izdali ikakvo priopćenje o pogibiji istoga?
Mislim da čak i jesu nešto napisali ali nisam 100% siguran
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Old 03.09.2015., 11:13   #6892
Quote:
p3ro kaže: Pogledaj post
Npr.Hladni rat.Ili ovi sada sukobi po Bliskom Istoku.Ovdje podmornice služe za ispaljivanje krstarečih raketa.
to mi je jasno, ali misilio sam više u smislu direktne borbe sa brodovima. kak bi to danas izgledalo? jel se treba prišuljat u neposrednu blizinu, okinut i poslije spašavat glavu ili ga vidiš na ekranu udaljenog xx kilometara, samo stisneš gumb i piješ kavicu dok torpedo putuje?
Gomez is offline  
Old 03.09.2015., 12:14   #6893
Quote:
Gomez kaže: Pogledaj post
to mi je jasno, ali misilio sam više u smislu direktne borbe sa brodovima. kak bi to danas izgledalo? jel se treba prišuljat u neposrednu blizinu, okinut i poslije spašavat glavu ili ga vidiš na ekranu udaljenog xx kilometara, samo stisneš gumb i piješ kavicu dok torpedo putuje?
Ako te zanimaju pomorske bitke, najbliže tomu je bilo kada su Britanci krenuli na Falklande. Tu su Britanci, iako poprilično daleko od svog otočja, sa svojom flotom koja je uključivala sva raspoloživa sredstva, dakle i podmornice uspjela blokirati kompletnu Argentinsku mornaricu i avijaciju, koja se nije mogla s kopna ozbiljnije uključiti u rat za Falklande.
mozak_free is offline  
Old 04.09.2015., 01:21   #6894
zašto je Kleopatra odustala od borbe u Akcijama?
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Old 04.09.2015., 15:29   #6895
Quote:
Gomez kaže: Pogledaj post
Kad je zadnji put podmornica torpedom potopila brod? Je li to danas uopće izvedivo s obzirom na sve radare, sonare i ostala sredstva? Je li poslije 2.sv.rata bilo sukoba u kojem su se podmornice ozbiljnije koristile? Ako bi htjeli pomorski blokirati neko veliko područje, npr. Britaniju, bi li to danas bilo izvedivo/praktično s flotom podmornica?
Za ovakva pitanja imamo cijeli podforum: Vojna povijest i tehnologija
__________________
Ignore list: Gugenheim
Ljudi imaju pravo biti u krivu.
rezon@tor is offline  
Old 04.09.2015., 15:48   #6896
Ako povučemo analogiju s prošlošću, kakvo je stajalište povjesničara po pitanju Europe u budućnosti? Kakvu sudbinu može ista očekivati? Slobodno može više povjesničara odgovoriti na ovo pitanje, pošto je poprilično diskutabilno i opširno, subjektivno.
NicolasBourbaki is offline  
Old 06.09.2015., 00:43   #6897
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
zašto je Kleopatra odustala od borbe u Akcijama?
Jer je poraz bio izvjestan.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Old 08.09.2015., 15:02   #6898
Koliko je bilo pregovora izmedju predstavnika NOVJ-e i predstavnika njemačke vojske i države. Znam na primjer da su se u Zagrebu na dan zasjedanja AVNOJ-a sastali partizanski i njemački predstavnici, razgovorali su o ratnim zarobljenicima, barem službeno. Jeli bilo još kakvih pregovora? Posebno me zanima da li je bilo kakvih kontakata u svezi mogućeg iskrcavanja britanskih trupa na Balkanu i postupanja po tome?
Nosonja_ is offline  
Old 08.09.2015., 15:06   #6899
Don Ante Škobalj - Obredne Gomile

Zna li možda netko gdje se može kupiti knjiga Don Ante Škobalj - Obredne Gomile ili možda neki link...
cissa is offline  
Old 08.09.2015., 15:25   #6900
S kolikim snagama i koliko je žrtava imala sovjetska armija u napadu 1956-e na Budimpeštu? Navodno je SSSR imao veće gubitke nego 44/45 u borbama s Njemcima i strelastim križevima
Nosonja_ is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:01.