Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2015., 23:19   #1
Pretjerano kukanje

Imam 25 godina. Od svoje 21 bolujem neizlečive bolesti. Autoimune. Druga je u fazi dijagnostike. Kad sam tek trebao raširiti krila i poleteti u život, ranilo me u njih. U početku sam sebe ubedio u demagogiju "nema veze, šta god da se čoveku desi treba sa osmehom krenuti dalje". Život me je demantovao. Živeti sa mogućnošću da te sledeće jutro baci u relaps, bolnicu ili grob je jezivo. Stalno je ta misao u blizini, pa ne možeš iskreno ni da se nasmeješ. Od života jedva da sam išta osetio. Nisam gnjavež i svestran sam, ali bez obzira na to nemam prijatelje. Imam jednog, ali površnog. Ljudima sam bio samo rame za plakanje. Kad bi me sažvakali svojim problemima, ispljunu me. Nisam ni pomišljao da im se poverim jer ih tuđa muka ne zanima. Devojku nikada nisam imao, niti je mogu imati. Kome treba bolestan?! A porodica? Razbijena od najranijieg detinjstva. U životu nemam ništa. Bukvalno ništa, osim obrazovanja.

Zato me užasava kad vidim vas srećne ("bar" zdrave, ako ništa drugo) kako se nervirate oko gluposti i kako kukate za banalne stvari. Živite život i uživajte što ste mladi, zdravi, što imate prijatelje, veze i roditelje!
eellekkttrroonn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2015., 11:27   #2
Quote:
eellekkttrroonn kaže: Pogledaj post
Imam 25 godina. Od svoje 21 bolujem neizlečive bolesti. Autoimune. Druga je u fazi dijagnostike. Kad sam tek trebao raširiti krila i poleteti u život, ranilo me u njih. U početku sam sebe ubedio u demagogiju "nema veze, šta god da se čoveku desi treba sa osmehom krenuti dalje". Život me je demantovao. Živeti sa mogućnošću da te sledeće jutro baci u relaps, bolnicu ili grob je jezivo. Stalno je ta misao u blizini, pa ne možeš iskreno ni da se nasmeješ. Od života jedva da sam išta osetio. Nisam gnjavež i svestran sam, ali bez obzira na to nemam prijatelje. Imam jednog, ali površnog. Ljudima sam bio samo rame za plakanje. Kad bi me sažvakali svojim problemima, ispljunu me. Nisam ni pomišljao da im se poverim jer ih tuđa muka ne zanima. Devojku nikada nisam imao, niti je mogu imati. Kome treba bolestan?! A porodica? Razbijena od najranijieg detinjstva. U životu nemam ništa. Bukvalno ništa, osim obrazovanja.

Zato me užasava kad vidim vas srećne ("bar" zdrave, ako ništa drugo) kako se nervirate oko gluposti i kako kukate za banalne stvari. Živite život i uživajte što ste mladi, zdravi, što imate prijatelje, veze i roditelje!
:*
IvonaBonbona is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2015., 14:59   #3
Žao mi je što ti je zdravstvena situacija takva kakva jest i nadam se da će biti bolje. Čitajući te sjetio sam se svog prijatelja koji je u sličnoj situaciji kao ti. Ima 25 godina i velikih problema. On bi morao do 30. godine transplatirati i srce i pluća, bio je i u dugoj komi, imao operaciju na mozgu. Svaki dan mu može biti zadnji, ali ne da se. Izlazi vani, radi (ono što može) i bavi se hobijem. Ima mene i još nekoliko ljudi za prijatelje, podrška smo mu i ne damo da mu njegova ograničenja onemogućuju da ostvari nešto što želi. Imao je i par djevojaka unatoč svemu, a i sad ima jednu. Iako je bolestan, iako nakon nekoliko skalina cijeli poplavi, iako ima ogroman ožiljak na glavi od operacije, iako mu svaki trenutak može biti zadnji. Prolazio je i kroz faze depresije jer se nije mogao pomiriti sa svojim stanjem, ali i to je prihvatio. Razumijem da si u teškoj situaciji i da ti nije lako, razumijem kakvi su mnogi ljudi, ali vjeruj mi da ih ima koji čekaju na tebe, samo ih moraš pronaći. Ja ti želim svu sreću i ne daj se!
Explorer_HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2015., 15:03   #4
Bukvalno "meni je gore nego vama šta se imate žalit!"
freecursors is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2015., 18:25   #5
Žao mi je zbog tvoje bolesti. Poznat mi je osjećaj kad se pitaš-zašto meni i koje sranje, da oprostiš, slijedi.
Život....Prilično nepravedna pojava. Ali ima krasnih trenutaka zbog kojih se isplati gurati. Čak i ako imaš "lable" -autoimuna.
No, sad kad otprilike znaš kako stvari stoje, pokušaj "raditi" s tim. Počni sa otkantavanjem ovih kukavaca koji te dodatno umaraju i uzimaju energiju koja ti je vrlo potrebna.
Bolje sam odgledati malo omiljene serije, popiti kavu uz novine na nekom lijepom mjestu, kuckati po forumu, nego slušati nekakvu površnu litaniju od strane osobe koju ne interesira tvoje stanje.
Razgovor, interes...mišljenje, možeš dobiti i u virtuali. Istina da su nepoznati ljudi u pitanju, ali nekad je ugodno pročitati pokoju riječ utjehe, podrške...
Želim ti sreću i da se stanje stabilizira.
__________________
We linger in the shadows of tormented minds.
https://youtu.be/lugnetyBAhc
Darkyn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:01.