Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2006., 22:22   #1
Zatvor u trudnoći - kako potaknuti stolicu?

Evo moram i ja imat neke komplikacije, kaj nekaj ja imam sve kaj nevalja ........ zadnjih 2 tjedna imam gadnih poteskoca sa odlascima na wc, tj. bolje receno sa neodlascima jer to sad obavljam svaka 3 dana i osjecam se kao tempirana bomba (naravno autokatski sam i nervozna jer me sve zivo onda muci). Ovo mala svinjica (kako ga/ju zovem od milja) vec pritisce na sve strane pocevsi od kicme pa sve do mjehura
Sad trenutno pijem neki prah koji je odvratnog okusa, nije da ne pomaze ali nije ni to ono pravo a svaki put kad ga pijem imam osjecaj da cu dusu ispustit od muke
Dal znate neki prirodan recept kako potaknuti peristaltiku crijeva, tj. kako ih odljeniti i vratit nuzdu na ono staro
Da napomenem da sam na kraju prvog trimestra
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 00:33   #2
Opstipacija, da...nisi jedina...Nedavno sam i sama kukala i dali su mi dobre savjete: Donat mg, suhe šljive/marelice, musli (mene ovo spasilo) s jogurtom, sok od kruške...Ako se sjetim što su mi još govorili javim se i sretno sa...
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 00:35   #3
Meni su mnogo pomogli jogurti s bakterijama lacidophilus i bifidobacterium lactis, pretpostavljam da ih ima i kod vas, to su oni probiotski dijetetski jogurti koji su preporučljivi u trudnoći i za one koje nemaju zatvor.
Dragana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 08:37   #4
Ja za doručak pojedem muslije (VIVERA ima super okuse jagoda i jogurt ili moj omiljeni trešnja i čokolada) sa jogurtom (voćni LGG ili onaj probiotik) ili čokolino, a ima i novi čokolino sa žitaricama.....i onda je veselje...

Ako preskočim par dana takav doručak trpim po 2-3 dana i niš neće van....a bome nije ugodno
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 11:07   #5
Cokolinoooooo mljac..... vidis, vidis, njega obozavam

Musli jedem ali sa mljekom jer mi kombinacija sa jogurtom nije mila za jezik . i bas ne pomaze
Cula sam za suhe smokve i sljive pa cak i da se namoce u vrucu vodi i kada voda postane mlaka da se to popije...bljak
Cukre hvala na inf, probat cu i sa cokolinom a tek onda prelazim na ostale solucije
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 11:09   #6
Pomažu još i kruške i sok od kruški, jedi par dana špinat i pire, blitvu na lešo, pa ćeš vidjet kak sve ide van....što laganiju hranu....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 11:31   #7
Hej, chao....
Poslije svakoga obroka popij malo mlaćne vode.
I odmah će ti biti bolje.
Vjeruj mi.... to je savijet jednog doktora.
malosrce is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 11:44   #8
eto cuvarguza sve rekla, samo oprezno kreni s time, ne sve od jednom da ne proizvedes kaos
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 11:52   #9
Quote:
magic blue kaže:
eto cuvarguza sve rekla, samo oprezno kreni s time, ne sve od jednom da ne proizvedes kaos
Hehehehe... ja sam imala strašne opstipacije(nisam vidjela wc i po 14 dana, et pa ti vidi sad) i na njih ti se oma nadovežu fisure i hemići..fuj bajdvej, naaajbolji recept što se mene tiće je bio čaj BEKUNIS imaš ga u svakoj ljekarni u obliku čaja ili zrnaca kao instant čaj..pa eto ako ti ništa od onog navedenog ne pomogne onda put pod noge i Bekunis, ali slijedi upute i stvaarno ga popij prije spavanja, jer djeluje nakon 8 h a ako ga popiješ preko dana...ne'š vidjeti jastuk i krevet garantiram!
Nemoj pretjerati s praškom jer možeš imati gadne grčeve za vrijeme vršenja nužde a sumnjam da ti je to sad potrebno pogotovo jer si tek na kraju prvog trom. , pa et...držim fige za ''pooping''.
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 12:28   #10
ja sam negdje procitala da je kasika maslinovog ulja ujutro dobra zbog zatvora.nemam s tim problema sad zasad.Usput da vas pitam u kojem tromjesecju se javlja zatvor.
Hope_79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 12:32   #11
Quote:
Hope_79 kaže:
ja sam negdje procitala da je kasika maslinovog ulja ujutro dobra zbog zatvora.nemam s tim problema sad zasad.Usput da vas pitam u kojem tromjesecju se javlja zatvor.
Meni se javilo sad na kraju prvog tromjesecja
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 12:30   #12
Quote:
moja volja kaže:
Hehehehe... ja sam imala strašne opstipacije(nisam vidjela wc i po 14 dana, et pa ti vidi sad) i na njih ti se oma nadovežu fisure i hemići..fuj bajdvej, naaajbolji recept što se mene tiće je bio čaj BEKUNIS imaš ga u svakoj ljekarni u obliku čaja ili zrnaca kao instant čaj..pa eto ako ti ništa od onog navedenog ne pomogne onda put pod noge i Bekunis, ali slijedi upute i stvaarno ga popij prije spavanja, jer djeluje nakon 8 h a ako ga popiješ preko dana...ne'š vidjeti jastuk i krevet garantiram!
Nemoj pretjerati s praškom jer možeš imati gadne grčeve za vrijeme vršenja nužde a sumnjam da ti je to sad potrebno pogotovo jer si tek na kraju prvog trom. , pa et...držim fige za ''pooping''.
ALI bekunis se ne smije pit u trudnoci , tj. trudnice ne smije koristit nista sto u sebi ima biljke sene jer ona izazviva grcenje glatke muskulature i moze izazvat prijevremene trudove i abortus i taj caj mi je ginekologica strogo zabranila. Evo malo texta o seni: http://www.vasezdravlje.com/izdanje/clanak/159/

Ja sam inace znala koristiti Ortisan kocke od Encijana ali sad to isto ne smijem koristiti

Malosrce: upravo sam popila dcl mlake vode
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 12:29   #13
meni se javilo u drugom....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 12:59   #14
Ja sam srala k'o grlica (copyright by Koalica ) do proslog tjedna (uz muslije i jusastu prehranu, kao sto Mandy kaze), a onda tri dana nista i bas mi je bilo
Probala sam stisnut, ali stiscem samo bebu, ne i crijeva... Uopce ne znam gdje su mi sad Valjda negdje priljepljena za ledja.
Da ne duljim: pet-sest suhih sljiva u toplu vodu. Ostavit 15 minuta, popit vodu (bljaaaak) i pojest sljive (fino). Radi
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 13:05   #15
Quote:
Zmijica kaže:
Ja sam srala k'o grlica (copyright by Koalica ) do proslog tjedna (uz muslije i jusastu prehranu, kao sto Mandy kaze), a onda tri dana nista i bas mi je bilo
Probala sam stisnut, ali stiscem samo bebu, ne i crijeva... Uopce ne znam gdje su mi sad Valjda negdje priljepljena za ledja.
Da ne duljim: pet-sest suhih sljiva u toplu vodu. Ostavit 15 minuta, popit vodu (bljaaaak) i pojest sljive (fino). Radi
i ja imam osjećaj da stišćem bebu....pa onda čekam da samo krene pa trčim na wc.....počet ću stavljat mrežicu na školjku kao Magic
Ja dok se držim jušaste prehrane, i mislija i čokolina sve 5...al čim to prekinem odma se začepim
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 15:07   #16
ja sljive jedem bez namakanja uz film umjesto kokica
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 19:10   #17
lanene sjemenke
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 20:21   #18
suhe marelice barem mene uvijek protjeraju...
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 09:59   #19
jebate,ja kakim da to nije normalno
Za sada nemam nikakvih problema.

Nije loše popit donat mg ujutro na tašte, (najbolje subotom ili nedjeljom kad ne morate na posao) jebate, pokakale bute se bez problema.
Luu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2007., 12:06   #20
Dizem temu da pomognem ako netko jos pati

Ja vec par mjeseci prakticiram ovakav dorucak i sa stolicom sve stima.
Dakle,
-na taste popijem casu (po mogucnosti mlake) vode
(ponekad: -uzmem zlicicu meda pa jos jednu casu vode)
-pojedem jabuku ili krusku
-popijem jos jednu casu vode
-pojedam mueslije s mlijekom ili jogurtom (prije ih natopim u vodi ili mlijeku da omeksaju 8-10min).

Caka je u vodi, vocu i zitaricama.
Sretno sa stolicama!
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:06.