Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2010., 15:46   #21
vjerujem da bi imao drugačije mišljenje!
branko.sisak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2011., 14:00   #22
[QUOTE=branko.sisak;30810552]
Quote:
deri valdez kaže: Pogledaj post
ja trvdim da je problem u gazdi a ne u peci ili u dimnjaku[/QU Možda imaš nekoga ili sam radiš za PLAMEN ?! Ali kupi je ženi pa se onda javi
pod matrijalnom i krivicnom odgovornoscu tvrdim da ja ni niko od moje rodbine do 17tog koljena(za dalje neznam)a ni kumovi i prijatelji nemaju nikakve veze s plamenom osim sto neki pa ukljucujuci i mene i moju suprugu imaju plamenove peci.spomenutu pec imam u ljetnoj kuhinji amitija u garazi starci imajudve plamenove peci...tehnologija stara stotinama godina i ti tvrdis da ljudi nisu u stanju napravit suplji komad zeljeza di se zapali komad drva.ajde da ne ispadne da ih samo hvalim manja plamenova pec caloreks koja ima pecnicu ispod lozista a ne sastrane je malo osjetljivija.za ovaj model ja tvrdim da je odlicna.zanimale bi me prepravke koje si radio ak moze slika.hoces rec da na peci koju si kupio kad gurnes onu ruckicu na peci s desne strane dim nejde ispod pecnice?????
deri valdez is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 18:03   #23
PEC KAMIN ESTETIK HELIOS 8-K

ZANIMAM ME DALI SE MOŽE NAKNADNO NADOGRADITI ZA CENTRALNO GRIJANJE I AKO JE VEC NEKO IMA KOLIKO MOZE SNJOM GRIJATI
cinco dj is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 19:31   #24
Quote:
kkranjc7 kaže: Pogledaj post
Jutro svima! Ne znam da li je dobar podforum, ali imam jedno pitanje: radi se o kući površine 150 kvadrata (105 kvadrata grijem sada a 45 je dograđeno). Trenutno imamo centralno grijanje na etažni štednjak. Zanima me koju peć na kruta goriva uzmem, koje jačine? Je li bolja peć od gusa ili kotlovnog lima 4mm. Što je po vašem mišljenju najisplativija investicija? Hvala svima na prijedlozima i sugestijama!
Limena, max 20 kW
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2011., 20:45   #25
moj prijedlog definitivno plamen amiti ali obicna ne glas amiti
dakle stari modelkoja ima naprijed dvoja vrata i odozgora kvadratna vrata za lozenje to je model bez stakla ili sa staklena dva prozorcica u obliku nekog cvijeta, nikako novi model s kompletnim staklom na vratima jer je nespretna za lozenje potreban je jak dimnjak da nebi dimila kod lozenja i dobiva zrak odozdola a ne bocno te puno manje zara ostaje, dakle stari model ima ulaz zraka bocno kod mene je grijala 100m2
i oko 23h kad sam ju nalozio punu drva kroz gornja vrata, ujutro oko 7 je bilo uvijek zara za nadometat drva i nastavit lozit a gasila se nije po 5 dana

amiti plamen 5+
mravmoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2011., 22:54   #26
ova grije ko šašava:))

www.econergy-bullerjan.fr

kad uđemo u uniju odmah je kupujem.neko vrijem ju je i Jesenice proizvodilo samo...
Black animal is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2011., 09:25   #27
Quote:
Black animal kaže: Pogledaj post
www.econergy-bullerjan.fr

kad uđemo u uniju odmah je kupujem.neko vrijem ju je i Jesenice proizvodilo samo...
Te peći su se radile u prošlom mileniju! Opisivao ih je časopis SAM SVOJ MAJSTOR
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 17:05   #28
naručite kod dobrog cijevara da Vam je napravi od pocinčanih vodovodnih cijevi od 2 cola.Vrata imate za kupiti.
Definitivno naisplativije
Black animal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 13:52   #29
Color emajl Požega - peći na drva

Prvi put kupujem peć na drva i odjednom čujem puno savjeta a u trgovinama vidim gomilu različitih modela s isto toliko različitih cijena od recimo 900-15000kn. Stan je nekih 80 kvadrata izolacija nikakva, zidovi od bloketa, susjed ispod ne grije..uglavnom grijanje na drva čini se kao jedina mogućnost stvarnog grijanja umjesto smlačivanja prostora uz astronomsku ratu struje.
U raznojikoj ponudi peći raznih proizvođača dojmile su me se one Color emajl koje se proizvode u Požegi. Zanima me ima li tko kakvih iskustava s njima?
Nravno moj dojam se temelji samo na estetskom i cjenovnom jer kao što kažem prvi put kupujem peć na drva. Dimnjak je Schiedel fi140. Ima li tko kakav prijedlog? Nažalost postoji i platno ograničenje jer se dalje od 4000kn ne bi mogli isprsiti pa mi prijedlozi koji su bliži onoj cifri od 15 000kn ne bi bili od koristi
Unaprijed hvala!
fear is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2011., 21:32   #30
Imali li netko iskustva sa peci plamen vesna? Grijali bi 80-90 kvadrata....
__________________
:) sretna :)
rokas is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 09:30   #31
Ima mi tko iskustvo sa ovom peći ili sličnima, unutarnji materijal je šamot...
http://www.metalecbitola.com/product.../pelisterr.php
svidjela mi se samo me strah da li će grijati, a to je stvar koji kupujem sad i tko zna kad drugi put...
cro_white is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2011., 15:13   #32
Tražim neku najjeftiniju varijantu peći na kruta goriva za jednu obitelj koja živi u baraki u jednoj prostoriji od cca.20m2. Što preporučate?
gugolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2011., 21:41   #33
http://www.plamen.hr/Proizvod.aspx?ProdID=41
__________________
Better to remain silent and be thought a fool than to speak out and remove all doubt
2nice is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 10:51   #34
Pozdrav, evo i ovdje da postavim pitanje.Bili smo u Baumaxu gledali peć na drva biTech.cz Komfort 21KXLB, grijani prostor 230m3, ali može se priključiti i na centralno, ima bijele pločice sastrane, samo neznamo nikog da je kupio takvu peć , da nam kaže kakva je...pa ako ima neko tko zna nešto o toj peći ? Cijena je 4000,00kn! Dvoumimo se između nje i Tene , ovu bi uzeli samo zato što se može danas-sutra priključiti na centralno!
elli88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 11:53   #35
Pozdrav! ja također namjeravamkupiti peć na drva,ako ne ove zime onda na proljeće,pa me zanima konkretno,gdje ima najveći izbor peći u Slavoniji? recimo gdje u Osijeku kupiti peć na drva,a da nije staromodna?moja teta ima staklenu,koštala je oko 10.000kn zanima me dali takvih slinih ima negdje u Os? hvala
TheZabica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 16:31   #36
Kolko sam ja primjetio u pevcu je najveći izbor (samo treba paziti da ne kupiš oštećenu), oni imaju najveći izbor proizvođača. većina ostalih nudi samo Nordicu i Plamen
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 16:38   #37
http://www.slavona-kamini.com/wp-con...akatauinox.jpg

evo ja imam ovu (Krakatau Inox
Br. artikla:105813) peć sada drugu sezonu i mogu reći da je odlična.

kupljena je u donjem miholjcu u limexu.
cijena joj je u prodaji u ostalim trgovinama oko 4 000 kn ali mislim da je direkt u tvornici dosta jeftinija. pa eto to je u Slavoniji.


a isti odgovor i za post prije što se tiče peći koja može koristit za centralno. mislim da model krakatau aqua ima tu mogućnost.
http://www.slavona-kamini.com/wp-con...akatauvoda.jpg
__________________
Nemam ja onih osamnaest godina ,ni mač u grudima da bih opet sve iz početka, nemam ja milion sudbina ,pa zar nije dovoljna i ova jedna, tako bijedna.?
Elich San is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 16:44   #38
Pitanje je dali te peći koje mogu gonit i centralno uopće mogu raditi bez centralnog, a da se ne pregriju? prije kupnje to svakako treba provjeriti ako će centralno dooć kasnije.

Rodbina ima ovakav kamin (zapravo polovica štednjaka) koji pogoni centralno, i jako su zadovoljni, a griju oko 120m2 stare kamene kuće.
http://centralno.grijanje-rijeka.inf...oj-cijeni.html
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 20:56   #39
Ja sam vdjela u baumaxu jako ljepe peći.tj.kamin malo je skuplji,8.000kn ali je prekrasan. za pevec neznam kakvu imaju ponudu,mislim da baumax nudi bolje proizvode..
TheZabica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2011., 21:02   #40
"kupljena je u donjem miholjcu u limexu.
cijena joj je u prodaji u ostalim trgovinama oko 4 000 kn ali mislim da je direkt u tvornici dosta jeftinija. pa eto to je u Slavoniji."
ja sam baš iz okolice donjeg miholjca,ali kolko čujem većina ljudi ovdje ima loša iskustva s limexovim pećima neznači da i jesu sve loše..
TheZabica88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:12.