Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2008., 23:22   #81
ja imam malu kvrzicu na celu iznad obrve,nekad je manje izrazena nekad vise ali osjeti se pod prstima,promjera 0.5-1cm nekad je znam osjetit ako je iziritiram pa onako kao da zateze malo.uglanom ako je nediram neko vrjeme jedva se osjeti pod prstom kao da se izdulji i kao da je nema,pa onda opet nakon par dana se pojavi,bil sam kod doktorice i dala mi je neku kremu od koje naravno ne prolazi nis,i tako vec 4god me ta kvrzica ubija u pojam dok se jednom ne napijem pa je sam sa skalpelom izvucem
FKIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 09:15   #82
Unhappy kvržice na glavi kod djece

malo sam uplašena jer sam neki dan kod svog malog(2,5 god.) na zadnjem dijelu glave napipala malu kvržicu koja je na dodir tvrda i pomična a njega navodno boli jer čim to pipnem on počne da plače, dali zbog nelagode ili ga zaista boli (mislim da djeca u toj dobi trebaju već da raspoznaju bol)...bdw još ga nisam vodila doktoru ali kad smo se čuli telefonski rekao je da to može biti od upala ali da pratimo ako bude raslo da ga dovedemo.
Šta vi mislite, dali je netko možda imao sličan problem?
slaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 14:53   #83
moja curka ima na glavi malu kvržicu kao zrno kukuruza(nije okruglo) od svojih godinu dana.
sad je 3 god. i ima je još.njezina je nepomična kao da je uz kost i ne boli na dodir.
pitali smo doktora i rekao je da je to ništa da se tako vjerovatno rodila.
ali ja mislim da joj je to kak je jednom bila zabacila glavu s 8,9 mjeseci u fazi histeriziranja i udarila u tup dio stolice, baš na to mjesto.ja bi na tvom mjestu svakako otišla na pregled jer kako kažeš
boli ju i pomično je a možda i bebe mogu imati one lojne žlijezde,koliko znam to boli.tak odi da se ne brineš.znam kako je to.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 23:11   #84
Ja sam eto prije par tjedana otkrila da moja malena (10 mjeseci)isto ima kvrgicu na glavici.Do tada je nije bilo,jer bih to sigurno bila i prije primjetila.Njena kvrgica je tvrda i neda se micati.Bas smo prosli tjedan bile kod pedijatrice koja si je to pogledala i rekla da je to vjerojatno kost,koja je tako zarasla.Jos mi je rekla da je bitno dal se ta kvrgica da micati ili ne.Posto se nasa nije pomicala ja vise nisam nista ni pitala.Nemoj se molim te preplasiti,jer to sigurno nije nesto opasno, al u svakom slucaju otidi cim prije doktoru da on to pogleda.Mozda je to uistinu samo neka zljezda koju treba odstraniti.I nebrini,bit ce sve OK!
styria is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 01:56   #85
Moj brat je imao dvije takve kvrzice na glavi kao mali. Obje su se pomicale, al nijedna nije bolila na dodir.
Roditelji su ga vodili kod doktora i doktor je rekao da to nije nista i da ako mu bas bude smetalo kad bude stariji da se moze operirat.
Kasnije je to i napravljeno. Maknuli su mu te kvrzice i to je bilo to.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 08:39   #86
Thumbs up

hvala lipa na odgovorima, sad mi je ipak malo lakše, ali ću svakako otići ciki doktoru da malo baci pogled....
slaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 16:17   #87
Kvržica / kvrga / izraslina u predjelu glave

Nadam se da mi netko moze dati savjet: vec mjesecima na potiljku imam "kvrgu" kojoj ne znam uzrok i iako nemam smetnji i bolova, pitam se sta je u pitanju i da li da idem ljekaru???
HVALA
techno mania is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 11.07.2008., 18:30   #88
imam i ja nist neobicno,,,,,imaju je svi ljudi samo je kod nekog izrazenija kod nekog NE
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 18:38   #89
Quote:
Baya_Rober kaže: Pogledaj post
imam i ja nist neobicno,,,,,imaju je svi ljudi samo je kod nekog izrazenija kod nekog NE
a bas ti hvala

komsija mi dvije takve kuglice operiso imao na koljenu
ja se zapito neko da i meni nece rezati tu kvrgicu a eto bas si me obradovo
jer kome god pogledam nema je
techno mania is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 19:39   #90
Quote:
Baya_Rober kaže: Pogledaj post
imam i ja nist neobicno,,,,,imaju je svi ljudi samo je kod nekog izrazenija kod nekog NE
tehno manijace...na tvoju zalost ovo nije tocno...
ako je u pitanju kvrzica velicine kojih pola cm do cm...a mozda i malo veca...vjerojatno je u pitanju aterom...i to se ekscidira u operativnom zahvatu koji traje 15 minuta....potpuno bezbolno....
znam iz vlastitog iskustva...
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 19:45   #91
Quote:
Chain kaže: Pogledaj post
tehno manijace...na tvoju zalost ovo nije tocno...
ako je u pitanju kvrzica velicine kojih pola cm do cm...a mozda i malo veca...vjerojatno je u pitanju aterom...i to se ekscidira u operativnom zahvatu koji traje 15 minuta....potpuno bezbolno....
znam iz vlastitog iskustva...
ahhhhh

a to je kao neka kost kada diram
i neki je pola cm
i neboli me
nesmeta mi
zasto bi je morao skloniti ako je to to
jeli ima neke lose posljedice
techno mania is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 20:02   #92
ma to je okcipitalna kvrga..dio lubanje,bar mislim da to pipas..
tomy23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 20:03   #93
Quote:
tomy23 kaže: Pogledaj post
ma to je okcipitalna kvrga..dio lubanje,bar mislim da to pipas..
zadnji dio nalazi se iznad vrata neki 4 ili 5 cm
tacnije na kraju one dvije vratne zile
techno mania is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 20:13   #94
Quote:
techno_maniac kaže: Pogledaj post
zadnji dio nalazi se iznad vrata neki 4 ili 5 cm
tacnije na kraju one dvije vratne zile
ma da,nemas to par mjeseci nego cijeli zivot
tomy23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2008., 20:26   #95
Quote:
tomy23 kaže: Pogledaj post
ma da,nemas to par mjeseci nego cijeli zivot
heh ali nisam primjetio
sad imam jednu brigu manje
techno mania is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2008., 01:55   #96
ma nije nista,,,,i meni je bilo nedoumica kad sam provalio da imam to
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 23:21   #97
ja imam na glavi-izgleda kao da je ubod komarca, i crveno je i boli me. jel imam neku bolestinu?
__________________
"Jebeš ti što je ona slatka kad je obucena ko drolija, pjesma joj saksa i plesacice su joj obucene ko prostitutke, a plešu ko jeftine striptizete. Ili kao da se seksaju za zrakom." -by:aktovka
Barica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 16:18   #98
Žlijezde na glavi

Postoje li kakve žlijezde na potiljku? Imam dvije ko kvržice na potiljku, simetrično su raspoređene, ali je jedna sigurno 3 puta veća od druge. Izgleda mi kao neka nateknuta žlijezda premda je dosta tvrdo i rekao bi da je kost. Nalaze se na potiljku, recimo tri prsta od mjesta gdje se glava spaja sa vratom da to tako nazovem. Nadam se da me razumijete, ako ne ću pokušati bolje objasniti.
__________________
Majkemi!
zzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 21:45   #99
nisam sigurna jeli postoje ili ne, ali netko meni poznat je dobio ispupčene kvrge po potiljku. radilo se o bakteriji koju prenose mačke.
odi na zaraznu.
cinober is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 21:56   #100
Pozdrav za početak..
Evo sam se tek danas prijavila na forum pa ako šta falijem ne uzmi za zlo..
o tvom problemu teško je nešto pametno reći kad ne navodiš nikakve druge eventualne promjene koje na sebi uočavaš...jesi li nedavno imao infekciju, osjećaš li kakve druge tegobe, znojiš li se noću, a prije svega boli li te to i jeli pomično....a i onda mislim da je najbolje poći liječniku jer to je već nešto što bi on trebao da vidi i da te dalje uputi na dijagnostiku...Puno toga tako različitog je moguće da ti je...
Vjerujem da su ti to povećani limfni čvorovi, vjerovatno od nekakve upale, infekcije u predjelu glave i vrata, mogućnost da je dobroćudni tumor išla bi više uz jednu takvu tvorbu, a na kraju moguće je i nešto opasnije. Ipak najvjerovatnoje je ovo prvo a koje ti može ići i bez vele velikih znakova upale, kao temperatura, bolovi i sl..
puno više od ovo mislim da ti pomoći nemogu. Samo ne paničari i pođi pogledat u svoje dr.
equina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:21.