Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2007., 14:55   #81
Quote:
Blue Racer kaže: Pogledaj post
Integralne pločice

Samo treba dva dana da počnu djelovati...


ja kad se nahrdam tih pločica, kažem da organiziram shiteks party
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 17:26   #82
Ej cure, i ja sam jedna od onih koje nemaju redovitu stolicu, zadnje vrijeme počela sam piti donat mg ali na silu nekako i musli za doručak, zadnje vrijeme imam svaka 2 - 3 dana i to je za mene više neko zadovoljavajuće. Nego da vas pitam, jel pijete dosta tekućine tokom daa jer ja popijem jedva 0,5l
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 17:38   #83
I ja oduvijek imam problema sa stolicom, i mislim da je tekućina sigurno jedan od uzroka jer je ne pijem nedovljno, nešto kao ti charlyse. Mada mi doc rekao još od malena da imam lijena crijeva...
Ali borim se, nadam se da mi u kasnijem stadiju trudnoće neće ispasti oči van
Maret@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 18:02   #84
Quote:
charlyse kaže: Pogledaj post
Nego da vas pitam, jel pijete dosta tekućine tokom daa jer ja popijem jedva 0,5l

Ša ti je bre?
Pa i inače moraš piti znatno više tekuće, a kamoli sad u trudnoći!!!???!!!
Bar 1,5 l vode/soka i 0,5 l mlijeka.
ixi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 20:04   #85
Quote:
charlyse kaže: Pogledaj post
Ej cure, i ja sam jedna od onih koje nemaju redovitu stolicu, zadnje vrijeme počela sam piti donat mg ali na silu nekako i musli za doručak, zadnje vrijeme imam svaka 2 - 3 dana i to je za mene više neko zadovoljavajuće. Nego da vas pitam, jel pijete dosta tekućine tokom daa jer ja popijem jedva 0,5l
ja puno puno više pijem...
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 20:15   #86
Čoviće ja ločem, a ne da pijem! Minimalno dvi litre vodurine i još pola litre mlika ili jogurt! I zato, naravno, idem jedno 100 puta dnevno na wc (piškiti) ali imam (HVALA BOGU) i više manje normalnu stolicu. Mislim da voda, tj. tekućina pomaže da se "podmažu" crijeva, pa hrana lakše klizi... (kako sam ja to slikovito opisala )
abilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 20:28   #87
A najgore mi je što sam žedna (pa se zabrinem da nije dijabetes, ali nije) i moram preko noći piti vode. Zato uvik uz krevet imama bočicu od pola litre koja ode tijekom noći.
abilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 20:34   #88
Quote:
abilan kaže: Pogledaj post
A najgore mi je što sam žedna (pa se zabrinem da nije dijabetes, ali nije) i moram preko noći piti vode. Zato uvik uz krevet imama bočicu od pola litre koja ode tijekom noći.
i ja sam ti neprestano žedna, pijem i preko 5l dnevno.... ne mora biti dijabetes kod mene je navika.....
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 20:35   #89
ja sam se isto inače morara natjeravat da bi popila 1,5 l dnevno, ali sada, što trudnoća dalje ide, to imam veću potrebu za tekućinom, tako da odu oko 2 l. po noći znam isto biti žedna, ali ne pijem da ne bi morala previše na WC, jer me prepone ubijaju i jedva se okrenem u krevetu, a ne da bi se još dizala 5x
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 22:00   #90
Quote:
ixi kaže: Pogledaj post
Ša ti je bre?
Pa i inače moraš piti znatno više tekuće, a kamoli sad u trudnoći!!!???!!!
Bar 1,5 l vode/soka i 0,5 l mlijeka.
A znam, od nikad ne pijem puno tekućine, mlijeko i ne smijem zbog laktoze, muku mučim s tim, i znam da moram piti puno, nekad se namučim pa popijem litru ali mislim da je to maximum...
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 00:50   #91
ja sam u trudnoći imala problema sa stolicom i niš mi nije pomoglo nego neki prh koji mogu koristiti trudnice jer se ne apsorbira u organizam, čudo mi je bio, ali se ne mogu sjetiti kako se zove da me ubiješ neki fix... miješa se 2 žlice praha sa 2 dcl vode u jutro i jedna žlica sa 1 dcl vode navečer. meni nije pomogao ni donat, ni te voćne kocke, ni sirup od šljive ama baš ništa osim tog fixa..
lturkano is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2007., 10:54   #92
meni uvijek pomogne puno tekučine, grickam bademe, šljive i tako to
ali i jogurti su dobri
__________________
što je moje moje je...a što nije bit će...
Leona is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 18:29   #93
Quote:
Blue Racer kaže: Pogledaj post
Integralne pločice

Samo treba dva dana da počnu djelovati...
Debljal to?
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2007., 20:00   #94
Quote:
vesnic kaže: Pogledaj post
Debljal to?
Ne vjerujem... to su ti onak suhi, tanki keksići, podsjećaju me na stiropor

Al zbilja nije loš okus.
Blue Racer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 10:19   #95
evo da se i ja pridruzim... meni ne pomaze ni doat mg (podnosljiv mi je kad ima mjehurice, ali kad to ispari, riga mi se), ne momaze ni jogurt sa lanon, uzela sam neki cotidi erbe junior sirup (za trudnice, dicu i starce) i nista. jedino sta pomaze je fitolax, ne apsorbira se pa ga mogu i trudnice pit, ali kad ga uziman ujtro nataste opet mi se povraca.... pocet cu pit kavu i jest jabuku u isto vrime, a nakon toga poit litru vode, mozda to pomogne!
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 10:55   #96
Quote:
Blue Racer kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem... to su ti onak suhi, tanki keksići, podsjećaju me na stiropor

Al zbilja nije loš okus.
Aha,kupila sam ija te keksice i super su mi!Ja kupila sa sesamom pa ih grickam pa zato i pitam debljal to
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2007., 22:43   #97
evo - i meni se pojavio ovaj isti trudnicki simptom. islo je sve super, sve do petka. onda do danas (ponedeljak) po podne nista i nikako nece van.
jucer i danas ko' luda pila vodu, tekucine, grickala sve sto izgledalo da moglo biti od pomoci.
mislim da na kraju malo pomogla crna cokolada za kuhanje.

jos se pojavilo podrigivanje nakon bilo cega kad pojedem
ChikaPika is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 12:00   #98
Mene crna čokolada za kuhanje totalno zaštopa, tako da ne smijem ni pomisliti da je pojedem ako mislim imati stolicu.
Jedite mandarine, one imaju puno vlakana pa bi trebale pomoći.
abilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2007., 16:10   #99
Quote:
njasa kaže: Pogledaj post
evo da se i ja pridruzim... meni ne pomaze ni doat mg (podnosljiv mi je kad ima mjehurice, ali kad to ispari, riga mi se), ne momaze ni jogurt sa lanon, uzela sam neki cotidi erbe junior sirup (za trudnice, dicu i starce) i nista. jedino sta pomaze je fitolax, ne apsorbira se pa ga mogu i trudnice pit, ali kad ga uziman ujtro nataste opet mi se povraca.... pocet cu pit kavu i jest jabuku u isto vrime, a nakon toga poit litru vode, mozda to pomogne!
na to sam mislila kad sam rekla neki Fix... (Fitolax) a nebi se sjetila imena da me ubiješ, ali mi je bio odličan meni je jedino to pomoglo mada mi nije bio baš nešto po okusu.
__________________
leni
lturkano is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2007., 21:03   #100
Quote:
vesnic kaže: Pogledaj post
Aha,kupila sam ija te keksice i super su mi!Ja kupila sa sesamom pa ih grickam pa zato i pitam debljal to
Čuj, ja sam sad već tolko debela da mi je svejedno... što se mene tiče može debljati kolko hoće, bitno je da funkcionira
Blue Racer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:34.