Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2007., 09:29   #1
Tečaj kuhanja

Da li možda netko zna gdje ima kakav tečaj za luzere u kuhanju???
Tenx!
 
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 12:16   #2
Quote:
havor kaže: Pogledaj post
Da li možda netko zna gdje ima kakav tečaj za luzere u kuhanju???
Tenx!
Nemam pojma, ali ajde, da pokušamo napraviti jedan tečaj preko ovog foruma. Ti pitaj što te interesira, a ostali će pokušati iz svog iskustva, da ti pomognu.
__________________
"Dodje vakat, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati"

(Ivo Andrić)
marijaxxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 13:55   #3
Quote:
havor kaže: Pogledaj post
Da li možda netko zna gdje ima kakav tečaj za luzere u kuhanju???
Tenx!
luzere ili pocetnike?

pitaj sto te zanima pokusat chemo ti pomoc
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 13:59   #4
Postoji tečaj kod Ane Ugarković, u Kaptolu, a pod patronatom Bljutkovića i Bakalovića. Spoj gastro tečaja i somelierstva, ako me sjećanje ne vara.

Sad da li ima tečajeva u npr. Otvorenom učilištu u Vukovarskoj, trebalo bi čekirati na njihovim stranicama ili telefonom. Možda su ih uveli.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2007., 09:44   #5
Helou!
Hvala na odgovorima!
Malo sam pod dojmom onih američkih serija u kojima svi idu na nekakve tečajeve pa tako i na tečaj kuhanja .
Nisam mislila niš loše s " luzer u kuhanju "
Recimo da nisam baš totalni početnik( luzer) u kuhanju ,ali bi voljela nekaj novo naučiti.
Sviđa mi se ideja s ovim na otvorenom učilištu , morat ću se raspitati.
Sve u svemu Vam hvala!
 
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 20:25   #6
Quote:
havor kaže: Pogledaj post
Helou!
Hvala na odgovorima!
Malo sam pod dojmom onih američkih serija u kojima svi idu na nekakve tečajeve pa tako i na tečaj kuhanja .
Nisam mislila niš loše s " luzer u kuhanju "
Recimo da nisam baš totalni početnik( luzer) u kuhanju ,ali bi voljela nekaj novo naučiti.
Sviđa mi se ideja s ovim na otvorenom učilištu , morat ću se raspitati.
Sve u svemu Vam hvala!
Ja sam nedavno trazio istu stvar nakon sto sam zakljucio da se necu moci natjerati samostalno poceti. Ili previse gladan pa nemam zivaca isprobavati, ili krenem raditi nesto drugo pa sam u zurbi i pojedem prvu stvar na koju naletim.

Uglavnom, ovo su opcije na koje sam naisao:

1. Skola Ane Ugarkovic (vec je netko spomenuo) - tecajevi traju dva-tri dana, a kostaju par tisuca kuna, sto mi se cini malcice previse s obzirom na trajanje.

2. Otvoreno sveuciliste - ovdje je u pravilu rijec o tecajevima za doskolovavanje (npr. za SSS i slicno).

3. http://www.vjesnik.hr/html/2003/04/1....asp?r=sss&c=2 - ovo mi se cinilo stvarno zanimljivo, no clanak je star 3 godine i nista vise nisam uspio iskopati.

4. Hrvatski kuharski savez (http://www.kuhar.hr) - par tecajeva, no izgleda da su namijenjeni profesionalnim kuharima, dakle opet nula bodova.
__________________
Statistics is not really a type of math, just a good way to guess.
Devlyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 20:33   #7
ovo pod brojem tri ti mogu ja probati saznati detalje ako te zanima
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 20:37   #8
slazem se da je ovo segment koji kod nas jako nedostaje. klasicni tecaj kuhanja ne postoji gotovo nigdje, osim nekih makrobiotickih ili veganskih tecajeva, koji su malo preiskljucivi. ne kuzim zasto se ne osmisli nesto slicno pri otvorenim ucilistima. a potrebe ima itekako.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 20:51   #9
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
ovo pod brojem tri ti mogu ja probati saznati detalje ako te zanima
Yes, please!

Definitivno bih volio znati cijenu i vrijeme odrzavanja. No i kakav mail, broj telefona ili bilo kakav drugi kontakt ce dobro doci...
__________________
Statistics is not really a type of math, just a good way to guess.
Devlyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 20:57   #10
Quote:
Natch kaže: Pogledaj post
slazem se da je ovo segment koji kod nas jako nedostaje. klasicni tecaj kuhanja ne postoji gotovo nigdje, osim nekih makrobiotickih ili veganskih tecajeva, koji su malo preiskljucivi. ne kuzim zasto se ne osmisli nesto slicno pri otvorenim ucilistima. a potrebe ima itekako.
Zaboravila si spomenuti tecajeve koji ce te u jednome danu nauciti s kojim godistem Dom Perignona je najbolje sljubiti fazanove jezike u umaku od tartufa, kavijara i konjaka. I koji ce te kostati 10.000 kuna.

No, slazem se. Volio bih vidjeti jedan normalan tecaj o kuhanju za obicne smrtnike.
__________________
Statistics is not really a type of math, just a good way to guess.
Devlyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 20:58   #11
Quote:
Devlyn kaže: Pogledaj post
Zaboravila si spomenuti tecajeve koji ce te u jednome danu nauciti s kojim godistem Dom Perignona je najbolje sljubiti fazanove jezike u umaku od tartufa, kavijara i konjaka. I koji ce te kostati 10.000 kuna.

No, slazem se. Volio bih vidjeti jedan normalan tecaj o kuhanju za obicne smrtnike.
i ja.
ono, di ces nauciti sloziti salatu, skuhati juhu, ispeci ribu ili pile, sta jos ima od hrane
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 10:39   #12
Gle, uz malo volje i želje, uzmi neku kuharicu za početnike i kreni ispočetka.. mislim da sve možeš sama naučiti. Nije uopće teško, samo je potrebna praksa..a (ponavljam) samo malo vremena i volje i začas ćeš postati prava kuharica. A nisu naodmet ni savjeti mame, prijateljica i sl.. Kada sam počela kuhati, i kada je zapelo, samo sam zvrcnula mamu i misterija je bila riješena. Nije teško..pokušaj sama, jer sumnjam da će te na tečajevima naučiti nešto što ne bi mogla i iz knjige. Samo obrati pažnju na detalje i u početku radi sve po uputama, a kasnije možeš uživati u eksperimentiranju. I najvažnije je da ne gubiš volju, jer sigurno otprve neće ispasti savršeno
Nicey is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 11:33   #13
Quote:
Devlyn kaže: Pogledaj post
Yes, please!

Definitivno bih volio znati cijenu i vrijeme odrzavanja. No i kakav mail, broj telefona ili bilo kakav drugi kontakt ce dobro doci...

nishta, covjek je promijenio broj moba

sorry

probaj guglat
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2007., 23:02   #14
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
nishta, covjek je promijenio broj moba

sorry

probaj guglat
Vec jesam. Sto mislis kako sam naletio na onaj clanak?

U svakom slucaju, hvala.
__________________
Statistics is not really a type of math, just a good way to guess.
Devlyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 15:56   #15
Samo da nadopunim onaj svoj inicijalni popis:

Tecajeve kuhanja drze i u Makronovi (www.makronova.com), no iskljucivo su usmjereni na vegetarijansku kuhinju.
__________________
Statistics is not really a type of math, just a good way to guess.
Devlyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 21:33   #16
Quote:
Devlyn kaže: Pogledaj post
Zaboravila si spomenuti tecajeve koji ce te u jednome danu nauciti s kojim godistem Dom Perignona je najbolje sljubiti fazanove jezike u umaku od tartufa, kavijara i konjaka. I koji ce te kostati 10.000 kuna.

No, slazem se. Volio bih vidjeti jedan normalan tecaj o kuhanju za obicne smrtnike.
Kupi Kuharicu sestre Vendeline i u njoj će naći sva domaća jela i kolače sa dobrim objašnjenjima. Vrlo jednostavno je napisana.
__________________
"Dodje vakat, kada pametan zašuti, budala progovori, a fukara se obogati"

(Ivo Andrić)
marijaxxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 23:07   #17
Quote:
marijaxxl kaže: Pogledaj post
Kupi Kuharicu sestre Vendeline i u njoj će naći sva domaća jela i kolače sa dobrim objašnjenjima. Vrlo jednostavno je napisana.
Kuharica imam poprilicno. Problem je naci slobodno vrijeme.
__________________
Statistics is not really a type of math, just a good way to guess.
Devlyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2014., 09:00   #18
Zna li netko ima li u Osijeku tečaj kuhanja??
la dona is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 15:07   #19
Postati kuharom..

Čitam po netu te radionice, tečaji, ali sve mi izgleda kao da te nauče ponešto, uzmu paru i poslije si ni na nebu ni na zemlji, tj. ne uvjerljivo.
Ima ipak možda nešto pa makar trajalo i duže par mjeseci, godinu dana ili koliko treba da e sad znam one osnove u kuhanju, s čim ide kaj, koliko treba da se ovo skuha, ono i slično.....pa čak da ti nakon toga postane mogućnost prekvalifikacije u taj fah...
Valodja41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 09:46   #20
Quote:
Valodja41 kaže: Pogledaj post
Čitam po netu te radionice, tečaji, ali sve mi izgleda kao da te nauče ponešto, uzmu paru i poslije si ni na nebu ni na zemlji, tj. ne uvjerljivo.
Ima ipak možda nešto pa makar trajalo i duže par mjeseci, godinu dana ili koliko treba da e sad znam one osnove u kuhanju, s čim ide kaj, koliko treba da se ovo skuha, ono i slično.....pa čak da ti nakon toga postane mogućnost prekvalifikacije u taj fah...
Uz ovakav upit dobro bi došla napomena u kom gradu živiš.
Badava ti pošaljem link Narodnog učilišta u Rijeci ako ti živiš u Osijeku.
Bajdvej, upravo gledam da imenovano učilište ima dvodnevnu radionicu "Čokolada - čokolatine, praline i deserti". U hotelu Adriatic u Opatiji za 350 kunelića. Zanimljivo.

EDIT:
Što se osnova tiče imaju:
- obrazovanje za kuhara - 3 godine
- osposobljavanja za osnovne poslove u kuharstvu - 236/120 školskih sati
a onda ima:
- specijalizirani tečajevi - npr. Tečaj kuharske artistike od voća i povrća...
- kratke kreativne radionice kuharstva - npr. nećete vjerovati, upravo naša tema - „finger food“ – slani i slatki zalogaj...
i tako dalje, i tako dalje...

E pa kad ima u Rijeci ima i u drugim gradovima.
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!

Zadnje uređivanje NitkoPoseban : 06.11.2014. at 09:55.
NitkoPoseban is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:05.