Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.04.2008., 19:40   #1
Okrugljak

Jel netko bio? Dojmovi? Cijene?
sita is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 20:10   #2
Evo, bas sam se vratila iz Okrugljaka. Bilo fino, najeli se dobro, ali skupo. Nas sestero 1400 kuna, a pila se samo jana. Racunaj oko 200 kuna po glavi plus piće. Mi smo pojeli juhu, kilu i pol janjetine s mladim krumpirom, biftek s četiri vrste papra, biftek na rikoli (za mene ), prilozi, salate, pannacotta, palačinke, strudla od sira, dvije kave.

Jako je fino bilo, ubili se. Sad lezim.
ValiGali is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 21:01   #3
Pri povratku sa Sljemena (naravno autom) , uglavnom svratim do Okrugljaka,

Odluka gotovo uvijek padne na štrukle, zapečene i uz vrhnje povrh(nje) ... Ili palačinke
Dobro kuhano vino... etc.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 10:22   #4
Bila, dobro, fino, ali preeeeeeskupo.
A_N_A is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 09:16   #5
odlična klopa. roštilj za 10.

skupi jesu, ali se isplati...
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 14:01   #6
Thanks svima. Otići ću kad skupim lovu.
sita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2012., 23:25   #7
Prije dva tjedna nakon utakmice u Šestinama s 3 sam prijatelja otišao u „Okrugljak“ (oko 21h).
U polupraznom restoranu dočekani smo gostoljubivo, no smješteni smo u jedan skučeni prostor s malim stolom i ne baš udobnim drvenim stolcima.
Naručili smo samo ćevapčiće i ražnjiće + prilog (prženi krumpir, luk i paradajz), a za piće dva ožujska piva s limunom i dva čaja.
Na jelo nismo predugo čekali, nekih 15 -20 minuta, ne preveliki ovalni pladanj s ćevapčićima, ražnjićima i prženim krumpirom nam je stavljen na sredinu stola, a ostali prilog s lukom i paradajzom nam je zbog premalog stola ostavljen sa strane na kolicima do kojih svi nismo imali normalan pristup.
Jelo je bilo dobro pečeno, ali po okusu ni bolje ni lošije od onog kupovnog kojeg bi si i sami doma pripremili.
Nakon što smo jelo pojeli stigao je jedinstveni okrugli račun od 485 KN.
Da budem precizan, za 4 osobe, na pladnju smo dobili:
- 4 ražnjića, 20 ćevapčića, pržene krumpire, malu košaricu s kruhom, malo paradajza, narezani luk,
2 čaja i 2 piva (i to mala od 0,33 L, jer piva od 0,5 L očito ne drže), a sve to je koštalo «samo» 485 KN.

Usporedbe radi, prošli tjedan s istim društvom sam bio u „No.1“ u Zaprešiću. Stol je bio velik, isto drvena sjedala, ali su se zato bar noge mogle normalno pomicati.
Naručili smo 3 velike pizze, 1 ćevape (9 ćevapa u lepinji za 1 osobu), 3 piva (dobili smo pive od 0,5 L, a ne od 0,33 L) i 1 čaj, a cijena za sve to je bila «čak» 165 KN.
Ne moram ni spominjati da je osim cijene i okus bio daleko finiji (ćevapčići s kruhom nisu ni sluga ovim ćevapima s lepinjom).
Dakle, uz više komfora, za skoro 3 puta nižu cijenu smo se bolje i finije najeli, te više popili.

Nakon svega se može zaključiti da je u Okrugljaku bila «okrugla» gastro pljačka.
Okrugljak me je definitivno vidio prvi put i nikad više.
I mogu preporučiti, ako imate novaca na bacanje i želite plačati tzv. «Brand» bez komfora, izvolite ići u Okrugljak.
Darko S is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 08:15   #8
Quote:
Darko S kaže: Pogledaj post
Prije dva tjedna nakon utakmice u Šestinama s 3 sam prijatelja otišao u „Okrugljak“ (oko 21h).
U polupraznom restoranu dočekani smo gostoljubivo, no smješteni smo u jedan skučeni prostor s malim stolom i ne baš udobnim drvenim stolcima.
Naručili smo samo ćevapčiće i ražnjiće + prilog (prženi krumpir, luk i paradajz), a za piće dva ožujska piva s limunom i dva čaja.
Na jelo nismo predugo čekali, nekih 15 -20 minuta, ne preveliki ovalni pladanj s ćevapčićima, ražnjićima i prženim krumpirom nam je stavljen na sredinu stola, a ostali prilog s lukom i paradajzom nam je zbog premalog stola ostavljen sa strane na kolicima do kojih svi nismo imali normalan pristup.
Jelo je bilo dobro pečeno, ali po okusu ni bolje ni lošije od onog kupovnog kojeg bi si i sami doma pripremili.
Nakon što smo jelo pojeli stigao je jedinstveni okrugli račun od 485 KN.
Da budem precizan, za 4 osobe, na pladnju smo dobili:
- 4 ražnjića, 20 ćevapčića, pržene krumpire, malu košaricu s kruhom, malo paradajza, narezani luk,
2 čaja i 2 piva (i to mala od 0,33 L, jer piva od 0,5 L očito ne drže), a sve to je koštalo «samo» 485 KN.

Usporedbe radi, prošli tjedan s istim društvom sam bio u „No.1“ u Zaprešiću. Stol je bio velik, isto drvena sjedala, ali su se zato bar noge mogle normalno pomicati.
Naručili smo 3 velike pizze, 1 ćevape (9 ćevapa u lepinji za 1 osobu), 3 piva (dobili smo pive od 0,5 L, a ne od 0,33 L) i 1 čaj, a cijena za sve to je bila «čak» 165 KN.
Ne moram ni spominjati da je osim cijene i okus bio daleko finiji (ćevapčići s kruhom nisu ni sluga ovim ćevapima s lepinjom).
Dakle, uz više komfora, za skoro 3 puta nižu cijenu smo se bolje i finije najeli, te više popili.

Nakon svega se može zaključiti da je u Okrugljaku bila «okrugla» gastro pljačka.
Okrugljak me je definitivno vidio prvi put i nikad više.
I mogu preporučiti, ako imate novaca na bacanje i želite plačati tzv. «Brand» bez komfora, izvolite ići u Okrugljak.
U Okrugljaku se uvijek drže kao da čekaju Obamu s 40 članova pratnje i britanskom kraljicom,a vi došli i baš im smetate.
Šutnu vas u neki kut,lažno se smješkaju,mršte ako ne naručite janje s ražnja i zalihu arhivskih vina i okreću očima ako pitate s kojim je gljivama pripremljena junetina.
Hrana je korektna,konobari napuhani,cijene besmislene.
Tam idem samo ako je neizbježno.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 08:48   #9
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Tam idem samo ako je neizbježno.
Tj. kad te netko pozove na službeni ručak, s tim da oni plaćaju.

Šalu na stranu, bio dosta puta u takvim situacijama u Okrugljaku. Uvijek su bili ljubazni, hrana korektna do vrlo dobra, itd. ali da bi nekoga vodio tamo o svom trošku, ne bi. Ako mi se jede ta hrana ću radije potegnuti do Zaprešića kod Špičeka..

Jbg. Okrugljak živi od lokacije i tradicije, hrana je korektna, imaju klijentelu (vikendom su krcati) pa mogu tjerati svoju politiku..
German is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 09:40   #10
Quote:
German kaže: Pogledaj post
Tj. kad te netko pozove na službeni ručak, s tim da oni plaćaju.

Šalu na stranu, bio dosta puta u takvim situacijama u Okrugljaku. Uvijek su bili ljubazni, hrana korektna do vrlo dobra, itd. ali da bi nekoga vodio tamo o svom trošku, ne bi. Ako mi se jede ta hrana ću radije potegnuti do Zaprešića kod Špičeka..

Jbg. Okrugljak živi od lokacije i tradicije, hrana je korektna, imaju klijentelu (vikendom su krcati) pa mogu tjerati svoju politiku..
To je ono kaj je tragično.Kod nas ugostitelji tradiciju rijetko shvaćaju kao obvezu i razlog da se trude da održe taj renome nego više kao pokriće za bezobrazluk.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 10:05   #11
ja sam tamo isto par puta bila na poslovnom ručku... hrana korektna, ali ništa vau... a atmosfera mi je koma ... sumorno, tamno, neudobno, skučeno...
Jedino mi je najs na terasi...

Konobari onak stariji, što mi nije problem (Ribice isto imaju starije konobare i to mi baš fora) ali su tako neki snobistički bezveze...
__________________
Be bold. Or italic. Never regular.
maredoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 10:47   #12
Quote:
maredoo kaže: Pogledaj post
ja sam tamo isto par puta bila na poslovnom ručku... hrana korektna, ali ništa vau... a atmosfera mi je koma ... sumorno, tamno, neudobno, skučeno...
Jedino mi je najs na terasi...

Konobari onak stariji, što mi nije problem (Ribice isto imaju starije konobare i to mi baš fora) ali su tako neki snobistički bezveze...
Na terasi je udobnije,ali konobari su jednako napuhani,čak i oni mladi,i gledaju s visoka kao da mi treba pokazat kak se pribor koristi.
Pitam koje vino imaju na čaše,a on onak zagledan u daljinu zamišljeno kaže "pa kaj bi vi pili?"
jebote!!!
Pila bih žuju ,al te pitam za vino!!!
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 13:24   #13
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Pitam koje vino imaju na čaše,a on onak zagledan u daljinu zamišljeno kaže "pa kaj bi vi pili?"

valjda nije navikao da bi neko htio nešto drugo osim vrhunskih butelji
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 14:57   #14
Ma se vi čudite ko Petra dreku. Treba doć u maniri Sir Olivera, kao sretni ste šta sam stupio u ovu vašu krčmu i trebate mi platiti da bi tu pojeo

Smiješno je ali kada sam na poslovni ručak došao u skupocijenom autu i odijelu posluga je bila iznimno ugodna i uslužna a klopa super, samo ne bi išao bez kartice od firme.
__________________
Pravila o oblikovanju potpisa
Frank Zappa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 14:59   #15
Quote:
Frank Zappa kaže: Pogledaj post
Ma se vi čudite ko Petra dreku. Treba doć u maniri Sir Olivera, kao sretni ste šta sam stupio u ovu vašu krčmu i trebate mi platiti da bi tu pojeo

Smiješno je ali kada sam na poslovni ručak došao u skupocijenom autu i odijelu posluga je bila iznimno ugodna i uslužna a klopa super, samo ne bi išao bez kartice od firme.
Ja sam bila i na takvim ručkovima i nisam baš bila nešto oduševljena kvalitetom hrane.
Korektna,ali ništa više od toga.U velikom nesrazmjeru sa cijenama.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 15:24   #16
Meni su se svidile tradicionalne stvari jer ih mi doma ne pripremamo i slabo jedemo.

Ja kuham primorsku, dalmatinsku, ličku kuhinju, uz utjecaje francuske, talijanske...squo je vegetarijanka pa isto nije vična u purici sa mlincima a kako je istrijanka bome ni štruklama. Vjerujem da to može biti i bolje ali bilo je fino.

Vidim da je netko spomenuo Špičeka. To bi volio obići.

Čini mi se da je Stara hiža u Mačkovcu po cijeni a i jelima bolja od Okrugljaka. Ako niste bili probajte, malo je kičasto i na čudnoj lokaciji ali klopa bi svaki put bila dobra i ne preskupa. Npr. večera za četvero; 700kn. Pretepene juhe*4
Kopun s trgancima u umaku od povrća*3, kunić u vinu*1, zlevke*4, 2l domaćeg bijelog i jedno kafe.

Ako me putevi navedu u Varaždin rado svratrim.
__________________
Pravila o oblikovanju potpisa
Frank Zappa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 15:27   #17
Quote:
Frank Zappa kaže: Pogledaj post
Meni su se svidile tradicionalne stvari jer ih mi doma ne pripremamo i slabo jedemo.

Ja kuham primorsku, dalmatinsku, ličku kuhinju, uz utjecaje francuske, talijanske...squo je vegetarijanka pa isto nije vična u purici sa mlincima a kako je istrijanka bome ni štruklama. Vjerujem da to može biti i bolje ali bilo je fino.

Vidim da je netko spomenuo Špičeka. To bi volio obići.

Čini mi se da je Stara hiža u Mačkovcu po cijeni a i jelima bolja od Okrugljaka. Ako niste bili probajte, malo je kičasto i na čudnoj lokaciji ali klopa bi svaki put bila dobra i ne preskupa. Npr. večera za četvero; 700kn. Pretepene juhe*4
Kopun s trgancima u umaku od povrća*3, kunić u vinu*1, zlevke*4, 2l domaćeg bijelog i jedno kafe.

Ako me putevi navedu u Varaždin rado svratrim.
Špiček je bez greške.
Odi i ne bu ti žal.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 15:38   #18
Quote:
Frank Zappa kaže: Pogledaj post
Čini mi se da je Stara hiža u Mačkovcu po cijeni a i jelima bolja od Okrugljaka.
samo da ispravim mala hiža je
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 15:40   #19
Istina, šta ti Spic veliš na Hižu?
__________________
Pravila o oblikovanju potpisa
Frank Zappa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2012., 15:46   #20
čitam o ovom okrugljaku i stvarno se čudim napuhanim cijenama
rijetko idem po restoranima, pošto još nemam svoje prihode i svaka lipa mi je bitna, tak da više ulažem u svoje kuhanje nego u tuđe
ja nisam bio tamo, ali znam jako puno ljudi koji su bili i svi su oduševljeni i hranom i vinom i ok cijenama
spic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:20.