Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2008., 15:12   #21
sve se kvari....a bajadera je izgubila onaj sjaj kao prije,to sigurno
Pali_andjeo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 15:18   #22
Quote:
Ange ou Demon kaže: Pogledaj post
pokvarila se i domaćica
drugačija je čokolada na njoj
ova nova krašova, slatka.....
o, da, to sam već zaboravila da sam shvatila prije koju godinu

glupi kraš
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 15:36   #23
A možda smo se i mi promjenili. Kad sam ja bila klinka bajadera je bila vrhunac luksuza u čokoladnom svijetu. A danas smo okruženi brojnim čokolaterijama s fantastičnim home made proizvodima, zatim proizvodima svih svjetskih marki itd, pa draga bajaderica nije više jedina ”zgodna divojka u sule”
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2008., 17:49   #24
Quote:
Ange ou Demon kaže: Pogledaj post
pokvarila se i domaćica
drugačija je čokolada na njoj
ova nova krašova, slatka.....
bio sam jako tužan kad sam to otkrio, sad imaju okus kao one socijalne generičke inačice iz susjednih zemalja
__________________
Bok!
Limeni Nos is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 06:06   #25
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
Prijateljica čija je majka liječnica pa ih jede cijeli život mi je rekla da je već mislila da nešto s njom nije u redu jer je to isto skužila.
Ja ću se podrapati od smijeha.

Nego, da. Čini mi se okus različitim od onog kada sam ih tamanila kao djevojčica.
Walpurgas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 12:18   #26
Quote:
Walpurgas kaže: Pogledaj post
Ja ću se podrapati od smijeha.
da, jedan frend koji ne kuži naše balkanske običaje darivanja liječnika bombonjerama i kavom me pitao "a otkad su bajadere tako zdrave"
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 15:55   #27
nismo se mi promijenili, nego je kras ocito prolupao idu samo na zaradu, fuj! a od kvalitete vise ni K !
corinne is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 16:15   #28
Sve sam pročitala i meni se svejedno sad jako jedu bajadere :kriza:
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 18:24   #29
Pridružujem se klubu ljubitelja socijalističkih bajadera . Znači nije problem u meni (barem što se bajadera tiče ).
__________________
O kad biste podnijeli nešto malo bezumlja mojega! Da, podnesite me! (2. Korinćanima 11,1)
Opulentus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 12:36   #30
sadasnje bajadere su suhe i masne, i preslatke
bolje su mi one turske cokoladice za dvije kune
MOLOKAI is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 13:34   #31
I ja dajem glas za "stare" bajadere- ove sad se nemogu ni usporediti- pa i nekdašnja Kraš- čokolada s mljevenim lješnjacima
3,5djeteta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 22:05   #32
Kraš je nekada nabavljao sirovine koje su bile s i r o v e i djelatnici su to sami gotovo ručno pržili, miješali i lijevali u kalupe, danas gotovi preprženi kakaovac dolazi bog zna od kuda i to više nije to. doznala od bivše djelatnice!
__________________
"Love all, trust a few, do wrong to none."
William Shakespeare
Charla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 08:30   #33
Meni je to nekako sve slično. Nedavno sam jela bajadere koje sam dobila za rođendan i ne mogu baš reći da su drugačije nego prije. Ja ih volim i zato što su mekane i nema u njima cijelih lješnjaka i takvih stvari koje ne volim.
prilika is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 09:05   #34
A znate kako je onaj Euroblok a la Eurokrem cokolada od Tetova bila super prije dok smo bili klinci? A sada je opet ima za kupiti - nema okusa, samo secer. Mozda mi zbilja prije nismo niti znali za bolje....pa nam je to bilo super.
Fala Bogu u Konzumu ima kupiti domace bajadere doduse 35kn/kutija tamo gdje se prodaju kolaci, a to vec ima okusa.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 09:12   #35
Nedavno sam dobio mini pakiranje i to je bilo toliko suho i nejestivo da se uhvatiš za glavu..
Iako nisu uvijek tako loše, znaju bit normalno ukusne. Al slažem se da su prije bile bolje..
__________________
- "Your secretary bit me!"
- "Were you teasing him?"
- "Well…sure, but…"
Baklja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 02:04   #36
Proizvodi nekad i sad

Cedevita, zvijezda majoneza i bajadere su mi nekad bile puno bolje, danas mi nekak ne znam, imaju drukčiji okus. kakva su vaša iskustva?
agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 10:48   #37
Bajadere danas su nula prema onima od prije 15-20 godina
Za cedevitu nisam primjetila da se okus promijenio, a i ne konzumiram ju često
Ne jedem zvijezda majonezu već hellmann's

Iz osobnog iskustva mogu komentirati za razlike u Nutelli - ona koja se može kod nas kupiti proizvodi se u Poljskoj, a ona koju kupujem u Trstu proizvodi se u Italiji. Razlika u okusu je preogromna.

Svi proizvodi poznatih marki koji se rade za tzv. istočno tržište su sranje naspram onoga što se radi npr. samo za talijansko tržište, tako da odavno ne kupujem neke stvari u Hrvatskoj.

Što se tiče cedevite, zvijezde i sl. vjerojatno ni oni više ne proizvode u Hrvatskoj, nego negdje vani, pa otud i promjena u okusu
ta.ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 10:52   #38
Bajadera ne znam koliko se promijenila, fina mi je.

Ono sto mi je jako ocito je promjena kod Fontana čokolade, prije nekad sam uzivao u njoj.

Uzivao kao klinac u 29 Novembar i Carnex gotovoim jelima, nedavno sma probao, nije isto.

Nekad je postojao meni najdrazi ZLATICA sir, medjutium to se vise od rata pa i prije njega mislim ne proizvodi.

Cedevita definitivno nije vise ista kao i mnogi prtoizvodi koji su kao ostali na trzistu.

I da Nutella je bila Nutella dok je dolazila iz Italije ja mislim. Ovo danas nema veze s onom Nutellom prije. U biti sve sto dolazi iz CEE.

Bijah prije godinu dana u Italiji i jeo Nutellu ista je kao nekad, no sve sto nam dovouze pod licencom CEE je uzas.
__________________
"To eat is a necessity, to eat intelligiently is an art" - La Rochefoucauld
Le Chef is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 12:04   #39
Najgore je što se dogodilo sa mesnim proizvodima, danas je 99% mesnih proizvoda velikih proizvođača nejestivo nažalost (Gavrilović, Podravka, PIK, itd).
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 12:35   #40
ja sam jela neki dan bajadere, i mislim da postoji razlika, ali i dalje su mi fine
a nutella-ne kupujem ovu našu. uzmem u mulleru, i to je totalno drugačiji okus
cedevitu imam osjećaj da je ista , a sviđaju mi se novi okusi

ali su mi sladoledi bili prije finiji
bubicaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:16.