Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2012., 14:09   #81
Quote:
sis kaže: Pogledaj post
Pa sad. Obzirom na cijene povrća na placu nisam baš sigurna da vegetarijanci puno uštede.
A ne znam, kila mesa (za tunu svjezu sam napisala 60+ eura kila , kod mene je i orada skupa al ne toliko kao tuna), recimo mlade teletine a da nije galofak uzgoj je 30 i nesto eura samo vise. Perad je jeftinija. Cijene puno osciliraju zavisi jer narucis direktno od seljaka ili ides u bio mesnice po to (razlika u kili je preko 15 eura).
A kila povrca te cijene, koja bi to bila?
edit: no ruku na srce koliko ta kokos za 18 kuna?!? moze valjati?
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 14:12   #82
Quote:
anci1987 kaže: Pogledaj post
lignje uvijek kupi cimerica zamrnute u lidlu i priprema... ja se tu puno ne petljam i neznam ti detalje sta i kako... no pretpostavimo da su 60kn/kg.. ne treba nama vise od 300g... ili?
apsolutno je nemoguće da se dvije odrasle osobe najedu od 300 g liganja

a i što ti 5rich kaže, čak i ako kupite 300 g liganja po 60 kn/kg, to ispadne više od 20 kn, dakle - cjelokupni vaš dnevni budžet, ako mjesečno trošite 600 kn. bez kruha. bez blitve. bez krumpira. bez kave. bez doručka...


ne znam koliko mjesečno trošimo na hranu, sigurna sam da previše baš bih mogla jedan mjesec pisati, ovaj sam zakasnila, sljedeći smo na moru, možda rujan
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 14:12   #83
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
A ....

edit: no ruku na srce koliko ta kokos za 18 kuna?!? moze valjati?
a čuj, u ovom slučaju mora valjat... kad se nema izbora...
__________________
Be bold. Or italic. Never regular.
maredoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 14:13   #84
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
A ne znam, kila mesa (za tunu svjezu sam napisala 60+ eura kila , kod mene je i orada skupa al ne toliko kao tuna), recimo mlade teletine a da nije galofak uzgoj je 30 i nesto eura samo vise. Perad je jeftinija. Cijene puno osciliraju zavisi jer narucis direktno od seljaka ili ides u bio mesnice po to (razlika u kili je preko 15 eura).
A kila povrca te cijene, koja bi to bila?
edit: no ruku na srce koliko ta kokos za 18 kuna?!? moze valjati?
ja nisam primjetila razliku u kvaliteti od recimo Cekinove koke
Piše da je proizvodi Puris Pazin i meni je sasvim dobra i ukusna.
__________________
Neke pobjede su pobjede duha i duše.
Ponekad, čak i ako gubiš, dobivaš.
E. Wiesel
dalcosters is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 14:13   #85
Quote:
Frank Zappa kaže: Pogledaj post
Moja squo koja neće jesti meso troši više od mene. Ukoliko se želiš zdravo i raznoliko hraniti kao vegetarijanac, to zahtijeva velika ulaganja u razne bademe, orahe, sva moguća voća i povrća a da ne spominjem gljive. U Rijeci je kila vrganja 120kn na placu pa vidi.

Ima jedna bitna stvar. Na hrani se ne štedi. Treba jesti raznoliko, sezonski i umjereno i uštediti će se na bolestima.

Osobno ne kupujem slatko, sokove, grickalice a od suhomsnatog samo pancetu i jako rijetko kulen i pršut. Ulje dobivam iz Poreča, Brača i Punta ali ga svejedno moram ponekad kupiti.

Jedem dosta ribe i povrća ali bar par puta tjedno meso. + pašte, riža, sunc. ulje, maslac, sezonsko voće, povrće... Vino kupim u rinfuzi i ponekad tipa 2xmjesečno botelju ali opet ne pretjeranu (do 100kn). Sve što mogu kupujem na tržnici i bez odlazaka okolo i gableca potrošim oko 1500kn/mj. Radim pa si priuštim poneki gušt. Tipa bijelu ribu ili bolji komad mesa.

Mršav sam i brz na 100m
mogla bih ovo potpisati od riječi do riječi.
Dok su djeca bila mala morali smo malo i prištedjeti,ali više sam voljela malo ali dobro,nego količinski puno,a nekvalitetno.
Nikad mi nije uspjevalo "podvaliti" u lasagne faširano miješano meso iz dućana,već su bile face i komentar- ovo je nakako čudno.
Drugi put je bila čista mljevena junetina,upola manje,ali fino.
naravno da i životna dob igra ulogu.Mi nemamo više studenata,ni đaka - sami se hrane.
kaj zaradimo trošimo na gušte.Mi smo svoje odštedjeli.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 14:16   #86
Quote:
dalcosters kaže: Pogledaj post
srićo moja i ja sam iz istog grada ka i ti. Kokoš u Lidla ti je 18 kuna subotom pa ti vidi. Mljeveno napravim na šug i od pola kila imam dva puta tj. jedno ga jedemo kao paštašutu a sutradan ga napavim ako lazanju sa dosta bešamela. Ukusno i zasitno.Lubenica je bila 5 kn po kili sad je na ispod 4 kn. To kupujem kad padne cijena ili kupim četvrtinu. Fažoleti su po 20 kuna,već jako dugo a meni je po kila fažoleta dosta za dva puta sa recimo carskim mesom. Srdelu si priuštimo jer je jeftina. Meni za salatu recimo tribaju 2 pomidora, pola kukumara i jedna paprika...ne znam jeste li vi izilice ili smo mi slabog apetita


edit sad je mljeveno 35 kn kilo u lidla pa eto...triba samo malo prošnjufat
I sve te količine koje si navela za 4 odraslih ljudi? A da bi došla u Lidl subotom potrošila bi još toliko na prijevoz pa mi onda dođe na isto.
__________________
Ništa mi neće ovi dan pokvarit
Šefica prstena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 14:18   #87
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
mogla bih ovo potpisati od riječi do riječi.
Dok su djeca bila mala morali smo malo i prištedjeti,ali više sam voljela malo ali dobro,nego količinski puno,a nekvalitetno.
Nikad mi nije uspjevalo "podvaliti" u lasagne faširano miješano meso iz dućana,već su bile face i komentar- ovo je nakako čudno.Drugi put je bila čista mljevena junetina,upola manje,ali fino.
naravno da i životna dob igra ulogu.Mi nemamo više studenata,ni đaka - sami se hrane.
kaj zaradimo trošimo na gušte.Mi smo svoje odštedjeli.


to sam ja pokušala sa nutellom...tj. kao, ajmo malo neku zamjenu uvest...pa sam se opet vratila na nju jer nije išlo...računam da mi je bolje nešto platiti i 5 ili 10 kn skuplje, a drugdje uštediti nego kupiti nešto nekvalitetno i bezukusno što će se na kraju bacili ili ću ja to morat na silu pojest (a najčešće podvaliti mužu). Treba samo znati balansirati u svemu tome a to se uči s vremenom.
A što se cijena hrane tiče...kod nas je hrana po mom skromnom mišljenju preskupa.
__________________
Neke pobjede su pobjede duha i duše.
Ponekad, čak i ako gubiš, dobivaš.
E. Wiesel
dalcosters is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 14:20   #88
Quote:
maredoo kaže: Pogledaj post
a čuj, u ovom slučaju mora valjat... kad se nema izbora...
Da u pravu si. Mozda bih u tom slucaju nasla neku zamjensku namirnicu
Jer netko je placen za tu kokos, a koliko onda ak je tak jeftina? Meni zao te kokosi i onog tko ju proizvodi a i onog kod koga zavrsi.
A opet imala sam i ja fazu kad sam rijetko jela meso jer nisam imala za isto.
E da nutella je vrlo nekvalitetna nakupina secera, ono gdje zaista ima ljesnjaka ima drugaciji okus.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 14:22   #89
Quote:
Šefica prstena kaže: Pogledaj post
I sve te količine koje si navela za 4 odraslih ljudi? A da bi došla u Lidl subotom potrošila bi još toliko na prijevoz pa mi onda dođe na isto.
Nisu svi baš odrasli. 2 sina su mi u pubertetu,školarci, muž mi je teška kategorija (sportaš s gomilom mišića), a ja jako malo i jedem i ja sam muha kategorija, a ruku na srce i Lidl mi je u susjedstvu, tako da ...ne znam...ali moram jednostavno iznać način od 1. do 1. spojiti kraj sa krajem dok ne rješim ovaj faken kredit.
__________________
Neke pobjede su pobjede duha i duše.
Ponekad, čak i ako gubiš, dobivaš.
E. Wiesel
dalcosters is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 14:25   #90
Ne znam za lignje, ali ja za sebe i dragog za rucak radim 250g mesa, s nekakvim prilogom i salatom naravno. S time da nam u 9 od 10 slucajeva rucka ostane i za veceru. Ako je prilog krumpir njega mi za nas dvoje treba oko pola kile, mozda kojih 100 grama vise. Tijesto za dva obroka 250 g isto.
Ako mi je dragi mesno raspolozen (mi meso jedemo par puta tjedno, ne svaki dan) onda znam napraviti i pol kile (ili koliko bude paket), ali onda nema priloga/salate, pa samo meso zvace s malo kruha, ali nam i toga ostane za sutradan/veceru.
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 14:39   #91
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
A ne znam, kila mesa (za tunu svjezu sam napisala 60+ eura kila , kod mene je i orada skupa al ne toliko kao tuna), recimo mlade teletine a da nije galofak uzgoj je 30 i nesto eura samo vise. Perad je jeftinija. Cijene puno osciliraju zavisi jer narucis direktno od seljaka ili ides u bio mesnice po to (razlika u kili je preko 15 eura).
A kila povrca te cijene, koja bi to bila?
edit: no ruku na srce koliko ta kokos za 18 kuna?!? moze valjati?
Budući da sam zadnjih par mjeseci bez grižnje savjesti plaćala 25-45 kuna za malo šparoga, 20 kuna za pola kile mladog graška, 30 kuna za bob (kad se očisti bude šaka), 100 kuna za kilu vrganja... A ništa od čega se može najesti.
Cijene mesa i ribe u u Hr ipak niže. Mislim da tunu nikad nisam preko 200 kuna, a teletinu preko 100 kuna platila.
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 14:40   #92
Quote:
fasinain kaže: Pogledaj post
mislim da cu ovaj misec i ja pokusati izracunati koliko smo potrosili na hranu. jel u to ulazi i piće?
Naravno da ulazi. Mjesecno samo na crni caj potrosim 100 kuna

Ne znam koliko trosim na hranu jer na iste racune idu i detergenti, prasci za ves, kozmetika, tu i tamo neko posudje ili tekstil za kuhinju. Pokusat cu pratit samo hranu ovaj mjesec.

EDIT: Gornja cifra je za crni caj kojeg sama pripremam doma (i to je cijena bez vode koja nije skupa, ali Brita filter je 50 kn mjesecno, i bez energije za grijat vodu). Mozda jos 2-3 popijem u kaficima. Znaci 130. I to je samo za crni caj, pijem i druge, samo manje.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 14:50   #93
Grah varivo sa tjesteninom/jecmom/kiselim zeljem + salata i caj
Crveni umak sa mjevenom puretinom i spagette + salata i caj
Krupmir na pole sa sampinjonima zapacen u pecnici sa zacinima + salata i caj
„debela slana palancinka“ (jedna palacinka jedno jaje) sa svjezim sirom i rajcicama + kruh
Svjezi sir zapacen sa tjesteninom i sezamom + salata i caj
Kinesko povrce (kukuruz, grasak, mrkva, rajcica, tikvice, luk..) sa tjestinom
Tortille (1 rajcica, i paprika, malo piletine, 1 limenka kukuruza, 1 tikvica, 1 luk, zacini, malo rastopljenog sira na vrhu) i umak od jogurta – ova kolicina umaka meni bude dovoljna za 8 manjih tortilla a za jedan obrok nitko nije pojeo vise od 2
Juha od kostiju, otkosteno meso pileceg batka sa rizom, kukuruzom i curryem + salata i caj
Grasak na slatko sa rajcicom + heljda i lignje + zelje i caj
Hladna salata od tjestenine, tune i povrca
Pileca prsa pecena u protvanu sa vrhnjem za kuhanje i sirom + domaci njoki
Jecam sa cesnjakom i orada + salata + domace knedle od sljiva
Posirano jaje, blitva, krumpir, kruh, salata
Varivo od lece i salata, sladoled
Gulas od junetine i povrca, tjestenina...
Domaci klipici sa nekim namazom, hrenovkama (ja ih ne jedem) + recimo strudla od jabuka
....to je nesto od onoga sto jedemo i sto mi je sad palo na pamet... ima dana kad jedemo riblje stapice ili mljeveno meso sto meni nije nesto naricoto + kruh ali eto tako balnasiramo taj budzet... cimi ne voli mrkvu, luk i jos ponesto pa neke stvari koje ja volim ne radim.. kupujem svu hranu samo na akcijama i u velikim pakiranjima sto se moze duze imati, ne kupujem nista od preradjene hrane, umaka... i upravo sam pitala cimericu jel se slaze sa mojom cifrom od 600kn na sto je ona rekla da po njoj je i manje( dijelimo na pola troskove ali ona uvijek kupuje jeftinije namirnice pa onda kad je moj red na kupovinu ja to nadoknadim hehe)... jos jednom ponavljam moj budzet je 600kn tako da vise od toga ne mogu potrositi sve i da hocu, ponekad pretjeram sa slatkisima, ponekad imam prijatelje, a ponekad zbilja potrosim samo 300 i onda ovih drugih 300 investiram u nesto drugo.. kao sto su svi rekli to je okvirno... doma nejdem (jednom u par mjeseci), peciva i kupovanje okolo izbjegavam...sta ja znam, meni se cude i oni koji jedu samo menije u menzi jer dodjemo na isto, kako? Nemam pojma...JOS JEDNOM PONAVLJAM DA NE JEDEMO TRI OBROKA, najcesce je ovo gore navedeno glavni obrok u vecim kolicinama koji ja sebi podijelim u dva i pored toga imam vocni obrok ili nesto za grickanje poput banana cipsa... nisam zamjerila ljudima koji puno imaju i puno trose... zamjerila sam eventualno neracionalnu potrosnju... pohvaljujem kvalitetne namirnice i kompletno skuhane obroke ali iako sam gurnam i necu jesti nesto samo da bih napunila zeludac hrana treba biti po meni racioonalna, zato uvijek sve kupujem na akciji (ne mislim kada je blizu isteka roka ili kad kvaliteta hrane nije vise dobra nego zasto kupiti kilu rajcica kada joj je cijena 16kn/kg kad se moze kupiti krastavac za 6kn/kg a sljedeci tjedan u drugom ducanu ce isti taj krastavac kostati 12kn/kg a rajcica 10 pa cu onda kupiti rajcicu, mozda banaliziram ali ocito tako uspijevam imati budzet koji imam)... kada budem imala vece mogucnosti sigurno cu vise trositi od ovoga pogotovo kad se uzme u obzir da je lakse kuhati za dvoje nego za jednu osobu.. mislim da uz steak od tune, losos, tvrde i meke sireve, francuske i belgijske cokolade, janjetinu, maslinovo ulje i sl necu nikada sebi dopustiti da potrosim vise od 1000kn na hranu...thats just me... idem sad sa ove teme jer napravih pomutnju, a budzetiranu temu mozda pokusam jos jednom napraviti
__________________
Ljudi oko vas su vaš najbolji resurs
anci1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 14:54   #94
Nas je četvero,djeca su u pubertetu različitog spola.Ja da mogu smanjiti troškove na hranu na nekih 4000 kuna
bila bi na konju.Pa ja samo na voće trošim koliko ovdje neki pišu da troše na cijelu spenzu.S tim da ja kupujem sezonsko voće što znači onda kad je najpovoljnije.Troškovi su mi 5000 kuna i više.Pa moj sin koji trenira jede min 5 obroka dnevno.Nitko od nas nije debel.Znam da se može s manje,ali ne može me nitko uvjeriti da se može prehraniti s 10 kuna dnevno,a da ne ugrozi svoje zdravlje.
ivkaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 15:12   #95
Quote:
anci1987 kaže: Pogledaj post
Grah varivo sa tjesteninom/jecmom/kiselim zeljem + salata i caj
Crveni umak sa mjevenom puretinom i spagette + salata i caj
Krupmir na pole sa sampinjonima zapacen u pecnici sa zacinima + salata i caj
....
I da me tjedan dana uvjeravaš, jednostavno ne mogu povjerovati da svaki od tih obroka košta 20 kn i manje.
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 15:41   #96
Quote:
luna274 kaže: Pogledaj post
Stvarno se divim ljudima koji uspiju potrošiti samo 1000 kn na namirnice. Kako ??!!!! Šta vam je najčešće na meni-u?.....
Dobro bi mi došao koji savjet s obzirom na sve kredite koje imamo. Naravno, u švicarcima. Zlo mi je kad se sjetim drugih 6 mjeseci porodiljnog i naknade od 2600 kn. Dovoljno za pol rate stambenog kredita, a di je još auto, nenamjenski kredit, pa american kartice...eh da, i režije bi se povremeno trebale platiti....
Mi smo kroz tjedan uglavnom na varivima sa salatom (grah, mahune, grašak paprikaš isl. vrijacije na temu) U svemu naravno mora biti i nesto mesa jer decko (koji ujedno to i kuha jer voli kuhati :-) ne moze zamisliti obrok bez barem malo mesa. Tako da je vikendom uglavnom meso na redu :-)
Od mesa uglavnom jedemo piletinu i svinjetinu. Piletinu uspijemo kupiti sa sela (cijena + - kao i u ZG, ne radi se o nekakvoj ustedi, nego eto imamo priliku jesti domace). Svinjetinu uvijek kupujemo na akciji (ne zelim ovdje pokrenuti temu o kvaliteti i nekvaliteti mesa, to je jednostavno nas izbor :-) - uglavnom, kako i sami znate na akcijama je vratina, but, lopatica 30 kn po kg tako da uzmemo cca tri kile sto imamo veci dio mjeseca, uz piletinu. Bolje komade pecemo, paniramo isl. a oni losiji i koscati uglavnom zavrse u navedenim varivima. Uz to kupimo i kobasice (tu ne lovim akciju, kupujemo u Merc..., imaju dobre dimljene), hrenovke (Vindijine su cesto na akciji do 20 kn/kg). Voce i povrce - sve sezonsko, dakle i cijenom prihvatljivo. Grah, grasak, mahune (sto konzerve sto zamrznuto) kupujemo u Lidlu jer im je to jako povoljno tako da ta jela zbilja radimo po smjesnim iznosima.
Dorucak i vecera - jaja, zitarice, pasteta, vec spomenute hrenovke, tost, maslac, sir., sv. sir, jogurt, naresci, sto se vec nade i sto nam naravno pase...a sve narano zavisi i od datuma u mjesecu :-)
tennessee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 15:42   #97
Quote:
5rich kaže: Pogledaj post
I da me tjedan dana uvjeravaš, jednostavno ne mogu povjerovati da svaki od tih obroka košta 20 kn i manje.
Mene opet stvarno zanima koliko ona jede, kad joj je jedan ovakav obrok dovoljan za cijeli dan

Posirano jaje, blitva, krumpir, kruh, salata

mada, koliko mi se čini, 600 da ona, 600 cimerica... barem sam tako shvatio po onome da ponekad potroši samo 300, a 300 investira

tako da, ako potroše zajedno 1200 kn, to mi je već shvatljivo

ja opet toliko potrošim sam, al ajde
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 16:14   #98
Quote:
l3go kaže: Pogledaj post
Mene opet stvarno zanima koliko ona jede, kad joj je jedan ovakav obrok dovoljan za cijeli dan

Posirano jaje, blitva, krumpir, kruh, salata

mada, koliko mi se čini, 600 da ona, 600 cimerica... barem sam tako shvatio po onome da ponekad potroši samo 300, a 300 investira

tako da, ako potroše zajedno 1200 kn, to mi je već shvatljivo

ja opet toliko potrošim sam, al ajde
Po prvom postu sam shvatila 600 kn za obje Nije ispravljala računicu da je to 10 kn dnevno po osobi

Ajd, ti si muško, normalno da više jedeš i trošiš, ali ja ko prosječna cura kojoj ne treba puno da se zasiti, kažem da mi to ne bi bilo dovoljno za cijeli dan. Niti je za 20 kn dnevno moguće prehraniti dvije osobe s menijima kakve je nabrojala ( osim ako su namijenjeni Palčićima da jedu)
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 16:31   #99
Quote:
5rich kaže: Pogledaj post
I da me tjedan dana uvjeravaš, jednostavno ne mogu povjerovati da svaki od tih obroka košta 20 kn i manje.


kako ne
kg graha cca15kn tebi za jedan obrok treba 100g ne vise, tjesteninu napravim sama od malo brasna vode i soli niti 1kn, povrce za juhu ti je 6kn posudica ali to ti je dovoljno za bar 2x, zelje ti je 5kn pola kile a treba ti niti trecina, jecam ti je 8kn/kg i opet ti ne treba vise od 150g, ako ces dodati crveni umak ili dimljeni trapist za okus onda ti to treba jos 5kn umak potrosis mozda pola, i 100g sira nekih 5 kn isto tako.. kruh ti je 10kn/kg recimo a meni ce biti dosta jedna snita pa sad gledaj.. luk salata od jednog luka to je 80lipa... ajmo sad zbrojiti

grah sa tjesteninom i povrcem+ luk salata+ kruh = 1,5kn grah+ 1kn tjestenina + 3kn povrce+ 1kn luk + 5kn kruh= 11,5 kn
grah sa jecmom i crvenim umakom i sirom= 1,5kn grah+ 1,5kn jecam + 2,5kn umak+ 5kn sir + 5kn kruh + 1kn luk= 16,5 kn
grah sa povrcem i zeljem= 1,5kn grah + 3kn povrce + 2kn zelje + 1kn luk + 5kn kruh = 12,5 kn

idemo dalje
tortilje 7kn, 1 paprika 5 kn, 1 rajcica 1,5kn, 1 tikvica 2kn, i luk 1kn, pola konzerve kukuruza 2,5kn, 150g piliecih prsa 7,5kn, 100g sira 4kn= 30kn za dva dana

sljedece
spagette pola kg 4kn, mljevena puretina 200g 10kn, crveni umak 5kn, zelje na salatu 3kn/kg = 20kn

palacinke= 3 jaja 4kn, 150g svjezeg sira 3kn, dvije rajcice 2,5kn, kruh 5kn = 14,5kn

sir sa tjesteninom= 10kn sir, 5kn tjestenina= 15kn

kinesko povrce mrkva (5kn/kg) 0,5 kn, grasak (12kn/kg smrznuti ali eto to imam od doma) 1,5kn, 1 tikvica 2kn, 1 luk 1kn, pola kukuruza 2,5kn, 1 rajcica 1,5kn, tjestenina 3kn kupusa malo= 12kn za za skoro kg povrca i 800g kuhane tjestenine, mislim da je ovo za dvije osobe i vise nego dovoljno

pileci batci (25kn/kg) 15kn, juha od kostiju, 100g graska 1kn, jedna mrkva 1kn, zacini i domace noklice 1,5kn, sveukupno 4kn + riza (8kn/kg) 1,5kn, kukuruz 2,5kn + 15kn meso = 23kn

grasak 200g 2,5kn, umak od rajcice 2,5kn, heljda (mislim da je 12kn/kg, stvarno neznam jer imam doma dosta) 3kn, lignje 18, kupus salata 30lipa = 26kn

tuna 12kn ( komadi) povrce (kao i kod tortilje) 12kn tjestenina 4kn = 28kn a ovoga isto bude toliko da imamo za dva dana..

pileca prsa (50kn/kg na akciji) 15kn, vrhnje za kuhanje (13kn/ o,5l na akciji) 3kn, sir 100g 4kn, krumpir i jaje za njoke 2kn = 24kn

orada (45kn/kg) 16kn, jecam 2kn, suhe sljive 2kn, krupmir i jaje za knedle 2kn = 22kn

blitva neznam koliko kosta, meni doma u vrtu raste kao korov , krupmir 4kn/kg, 3 jaja 4kn , zelena salata (3kn/ kom) 1,5kn, kruh ako bas mora 3,5kn= 13kn + blitva

lecu vec dugo ne vidim za kupiti u rinfuzi (15kn/kg) 4kn, povrce 3kn , salata 3kn, sladoled quattro (26kn/1600ml) 13kn = 23kn

junetina (45kn/kg) 15kg, povrce 3kn, rajcica umak 2,5kn, tjestenina 4kn= 24,5kn


p.s. ako mi netko kaze da su ovo male kolicine onda samo da preduhitrim, sve u kuhanju nabubri i podupla svoju kilazu od mahunarki i tjestenina, sve su cijene akcijske i stvarne jer ih svaki dan kupujem i znam, svo povrce po 1 komad ako vam se cini malo zbrojite 100 ili 150g po komadu i tako svo povrce koje ide u jedno jelo pa vidite da uopce nije premalo... povrce radim u woku tako da ne gubi na obujmu i okusu... toliko
__________________
Ljudi oko vas su vaš najbolji resurs
anci1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 21:59   #100
Odkud kila povrća (tipa smrznutog kineskog mixa i sličnog) po 5 kn?? Uputi me molim te.
Kila orada sigurno nije 45 kn. Prosjek je 70. I ne, ne mogu se dvije osobe najesti od ovih količina za 4 obroka.(to bi značilo npr manje od 75g ribe po osobi, a to je ništ)

I rest my case.
5rich is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:15.