Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2014., 13:54   #1
47. gastronomski natječaj -Lazanje - komentari

Komentiranje glede lazanje

Zadnje uređivanje duda123 : 23.05.2014. at 14:22.
duda123 is offline  
Old 25.05.2014., 09:28   #2
Nisam nikad radila lazanje , nemam pojma kako nisu dosle na red, pa vjerovatno nisam prava da komentiram temu, al mislim da ne bi bilo lose da pod lazanje uguramo raznovrsne slozence, tipa parmigiane i sl
Tavanka is offline  
Old 25.05.2014., 23:19   #3
Totalno ste me iznenadili sa glasovima, nisam uopće razmišljala o možebitnoj pobjedi a samim time niti o temi za natječaj, pa sam napisala prvo što mi je palo na pamet tj. drugo
Sada bi sigurno nešto drugo predložila ali što je tu je .
Što se mene tiče tema se može proširiti pošto same lazanje i nisu nešto fotogenične,mada kombinacije mogu biti razne,voćne ,povrtne ,slatke i slane .
duda123 is offline  
Old 31.05.2014., 12:32   #4
Supercunt, meni ove tvoje zdravije lazanje super djeluju
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Old 31.05.2014., 13:01   #5
I meni se sviđaju!
Gipsyqueen is offline  
Old 31.05.2014., 14:59   #6
Hvala, inače nisam neki fan, ali sam radila tijesto za juhu pa sam samo malo produžila
__________________
it´s ok
supercunt is offline  
Old 03.06.2014., 02:24   #7
A joj ,pa ja sam skroz fulala temu natječaja
baš mi je žao .
Nadam se da će ipak još netko nešto pripremiti ,eto ja jesam,
samo ne znam smijem li sudjelovati i ja pa ću sliku staviti ovdje .

duda123 is offline  
Old 04.06.2014., 01:02   #8
Naravno da smiješ sudjelovati. Običaj je do sada bio da oni koji postave natječaj ne sudjeluju u natječajnom dijelu, ali su više nego dobrodošli postaviti jelo izvan natječaja.

Tako da, slobodno ga stavi tamo (s receptom, naravno)
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Old 06.06.2014., 15:27   #9
Ajmo ljudi, što se dešava?
Moja omiljena klopica a nema slika za gledanje.
Jedenje ne dolazi u obzir - bačvica poznata kao NitkoPoseban je na dijeti - ali ja bi gledalaaaaaaaaa .
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!
NitkoPoseban is offline  
Old 11.06.2014., 21:25   #10
S kuhanjem lazanja sam na dabl Vi! Iako ih jako volim. Ovo što si stavila duda izgleda prekrasno a mora da je jako ukusno! Tvoja djeca imaju zaista krasnu mamu!
Ali da iskoristim priliku i da pitam koja je razlika između lazanja i pasticchia(pastiča), ovo tvoje mi liči na to a i mi smo u Primorju uvijek govorilli ako je tjesto okruglo ili šuplje s nadjevom to je pasticchio?
Piše na guglu pod tim imenom :grčke lazanje? Jel to to?
Samo molim neka se ne javi ona forumašica koja nas uči kako da guglamoOna očito ne shvaća da je bit komunikacije u ...komunikaciji!
ben2010 is offline  
Old 11.06.2014., 21:28   #11
Ovako meni rekoše u Italiji: pasticcio je naziv jela a lasagne naziv vrste tj oblika tjestenine koje se za to jelo koristi.

Baš mi je krivo da je ovako vruće, pa mi se stvarno ne da paliti pećnicu jer jako volim lazanje
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 12.06.2014., 01:48   #12
Šuplji punjeni su caneloni
__________________
Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am. My attitude depends on who you are.
(Frank Ocean)
MarLov is offline  
Old 12.06.2014., 16:10   #13
Gospođa koja je u penziji i ide redovito u Italiju bedinati stare ljude da bi popunila kućni buđet ( onaj saborsko-predsjedničko-lokalnoniškoristipolitičko te kvazi zaslužnopenzijski a ima toga jaako puno... mi popunjavamo)...oprostite na tu digresiju ali nisam si mogla pomoći
dakle ta gospođa mi je rekla da pod pasticccio ili pasticchio Talijani u Sjevernoj Italiji podrazumijevaju "lazanje" s tikvicama ili balancanama. T.j, red mesa i red tikvica /balancana s bešamelom i sir na vrhu!
Može nam netko to pojasniti?
ben2010 is offline  
Old 12.06.2014., 18:29   #14
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Ovako meni rekoše u Italiji: pasticcio je naziv jela a lasagne naziv vrste tj oblika tjestenine koje se za to jelo koristi.

Baš mi je krivo da je ovako vruće, pa mi se stvarno ne da paliti pećnicu jer jako volim lazanje
Quote:
ben2010 kaže: Pogledaj post
Gospođa koja je u penziji i ide redovito u Italiju bedinati stare ljude da bi popunila kućni buđet ( onaj saborsko-predsjedničko-lokalnoniškoristipolitičko te kvazi zaslužnopenzijski a ima toga jaako puno... mi popunjavamo)...oprostite na tu digresiju ali nisam si mogla pomoći
dakle ta gospođa mi je rekla da pod pasticccio ili pasticchio Talijani u Sjevernoj Italiji podrazumijevaju "lazanje" s tikvicama ili balancanama. T.j, red mesa i red tikvica /balancana s bešamelom i sir na vrhu!
Može nam netko to pojasniti?
al nije bilo kakva zapecena tjestenina pasticcio, a lasagne su naziv za poseban oblik tjestenine, ko penne,...

bar mi se cini da sam tako vidjala
Tavanka is offline  
Old 12.06.2014., 19:26   #15
Sve je već rečeno - lasagne su vrsta pašte, za pasticcio. Mi tako i zovemo, i jedno i drugo. Garfield kaže lasagnas

Mada kolokvijalno lazanjama zovemo i tagliatele


https://www.google.hr/search?q=lasag...w=1280&bih=663


A zapeć se može svaka pašta, sa svim i svačim.
__________________
Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am. My attitude depends on who you are.
(Frank Ocean)
MarLov is offline  
Old 12.06.2014., 19:32   #16
Moja baka je koristila riječ lazanja za nekoga tko se umiljavao s malo pokvarenim motivom a valjak je zvala lazanjul.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 12.06.2014., 19:46   #17
Mi kažemo lazanjur
__________________
Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am. My attitude depends on who you are.
(Frank Ocean)
MarLov is offline  
Old 16.06.2014., 11:29   #18
Zahladilo je.
Ajde kuhat, iš, iš .
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!
NitkoPoseban is offline  
Old 16.06.2014., 17:51   #19
i tak si ja mislim u subotu zakaj sam ono htjela fotkat klopu, zakaj???
sad mi je taj misterij riješen
bile su lazanje s bolonjezom od crvene leće
polly is offline  
Old 17.06.2014., 09:48   #20
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
i tak si ja mislim u subotu zakaj sam ono htjela fotkat klopu, zakaj???
sad mi je taj misterij riješen
bile su lazanje s bolonjezom od crvene leće
Mislim... ono... ... i ja imam toliko godina pa me pamet još služi .

Nadam se da se ukućanima svidjelo pa traže repete unutar rokova natječaja.
__________________
Tko je lud da bude pametan.
Je suis Charlie!

Zadnje uređivanje NitkoPoseban : 17.06.2014. at 09:55.
NitkoPoseban is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:03.