Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2008., 12:37   #201
Ja imam 29 godina i mlijecnu donju peticu, dakle nema korijena pravog zuba, i visine je otprilike ko četvrtina pravog zuba, odnosno potpuno je nefunkcionalna.Već se pomalo i kvari. Pri završetku sam nošenja fiksnog aparata i sad mi je moj ortodont savjetovao da se odlučim želim li je izvaditi i ugraditi implantat, ili ne.
Zanima me konačni rezultat, tj. da li se igdje vidi nekakav metal, ili stvarno izgleda ko pravi zub? I kakav je osjećaj, jel se brzo navikneš?
mayoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2008., 12:56   #202
Quote:
mayoko kaže: Pogledaj post
Zanima me konačni rezultat, tj. da li se igdje vidi nekakav metal, ili stvarno izgleda ko pravi zub? I kakav je osjećaj, jel se brzo navikneš?
nikakav metal se nigdje ne vidi, osim ako znaš gdje mora biti i jako,jako dobro se zagledaš u njega u ogledalu.

navikneš se, pa, odmah okej, par puta se ugrizeš za obraz (bar ja jesam sa mojom šesticom), ali ipak je to strano tijelo u ustima i normalno da treba par dana da počenš grist samo hranu, a ne i sve što se nađe na putu
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2008., 09:50   #203
Koje su cijene implantata? Da li to stoji cijeli život ili se mora mjenjat kao i krunica? Ja sam nedavno izvadila donju 6. To mi je prvi zub koji sam vadila i sad imam osjećaj kao da mi pola zuba fali u ustima!
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 10:23   #204
Exclamation

" Ništa nije vječno; i implantat ima svoj vijek trajanja. Dentalne implantate ćemo proglasiti uspješnim ako 85-90% usađenih implantata preživi 10 godina.
Nije to zbog dizajna, ili materijala iz kojeg je dentalni implantat izrađen, već iz razloga što je usađen u živo koštano tkivo koje se neprestano obnavlja i pregrađuje, ali koje neminovno stari i smanjuje svoj volumen (atrofira).
S druge strane, implantat nema zaštitu kao što je ima prirodni zub. Prirodni zub ima parodontalni ligament (kojim je zub vezan uz kost), a koji predstavlja prepreku prodoru bakterija prema zubnom korijenu. Upravo je brižljiva oralna higijena koju pacijent provodi u stvari zaštita implantata kako se ne bi razvio periimplantitis (upala mekih i tvrdih tkiva oko implantata)."

Eto, to je dio odgovora koliko traje implantat.
Inace sam ga pokupila iz teksta nekog stomatologa, al ne znam kojega- nadame se da se nece ljutiti zbog ispustanja imena...
A lijepo je sve kad ide glatko, ali mene jeza hvata od koplikacija- npr. sta ako se desi infekcija, pa se onda to vadi ...k a k o to izgleda?!?
asa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 18:04   #205
Thumbs up

Quote:
asa kaže: Pogledaj post
" Ništa nije vječno; i implantat ima svoj vijek trajanja. Dentalne implantate ćemo proglasiti uspješnim ako 85-90% usađenih implantata preživi 10 godina.
Nije to zbog dizajna, ili materijala iz kojeg je dentalni implantat izrađen, već iz razloga što je usađen u živo koštano tkivo koje se neprestano obnavlja i pregrađuje, ali koje neminovno stari i smanjuje svoj volumen (atrofira).
S druge strane, implantat nema zaštitu kao što je ima prirodni zub. Prirodni zub ima parodontalni ligament (kojim je zub vezan uz kost), a koji predstavlja prepreku prodoru bakterija prema zubnom korijenu. Upravo je brižljiva oralna higijena koju pacijent provodi u stvari zaštita implantata kako se ne bi razvio periimplantitis (upala mekih i tvrdih tkiva oko implantata)."

Eto, to je dio odgovora koliko traje implantat.
Inace sam ga pokupila iz teksta nekog stomatologa, al ne znam kojega- nadame se da se nece ljutiti zbog ispustanja imena...
A lijepo je sve kad ide glatko, ali mene jeza hvata od koplikacija- npr. sta ako se desi infekcija, pa se onda to vadi ...k a k o to izgleda?!?
Imaš pravo bolje biti na miru. Druga stvar je ako je to jedinica i dvojka pa će čovjek nešto i riskirat!
kiki-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 10:27   #206
Quote:
kiki-ri kaže: Pogledaj post
Koje su cijene implantata? Da li to stoji cijeli život ili se mora mjenjat kao i krunica? Ja sam nedavno izvadila donju 6. To mi je prvi zub koji sam vadila i sad imam osjećaj kao da mi pola zuba fali u ustima!
Pozdrav!

Cijena implatata je cca 1000 eura i izvodi se u 2 faze, znači ne platiš odmah tu cifru. A ako ideš s računom imaš i povrat novca preko porezne prijave, pa te dođe manje od 1000 eura.
Za trajnost implatata, kao i mogućnost ugradnje, treba zadovoljiti uvjete, kao što su općenito stanje zubnog mesa, koštanog grebena i dr. koje kirurg traži.

Uglavnom da bi dobio relevantne informacije na svoja pitanja o trajnosti implatata, kao i dr. pitanja koja te muče, trebaš pitati kirurga koji se time bavi, a ne "rekla-kazala" stručnjake, jer je svaki slučaj sam za sebe osoben.

Što se tiče ekipe koja je dosad ugradila implatate, iskustva su pozitivna.
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 20:02   #207
Quote:
M Renata kaže: Pogledaj post
Uglavnom da bi dobio relevantne informacije na svoja pitanja o trajnosti implatata, kao i dr. pitanja koja te muče, trebaš pitati kirurga koji se time bavi, a ne "rekla-kazala" stručnjake, jer je svaki slučaj sam za sebe osoben.

Što se tiče ekipe koja je dosad ugradila implatate, iskustva su pozitivna.
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 21:32   #208
Podrav! Zna li itko postoji li mogucnost da se implatant ugradi odmah nakon vadjena zuba? Mislim na krunu i sve. Mene muci to sto ne zivim u HR, ali bih dosla uskoro i stavila implatant, ali imat cu samo kojih mjesec dana vremena u Hr, pa nisam sigurna da li bi to bilo dosta za cijeli proces (vjerojatno ne?).
Druga opcija bi bila most, pa me zanima isto pitanje, koliko se prije pravljanja mosta mora izvaditi zub da zacijeli kost? Radi se o 4-ci na gornjoj celjusti, pa bi bilo prilicno vidljivo da mi fali taj zub.
celica maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 10:17   #209
Quote:
celica maja kaže: Pogledaj post
Podrav! Zna li itko postoji li mogucnost da se implatant ugradi odmah nakon vadjena zuba? Mislim na krunu i sve. Mene muci to sto ne zivim u HR, ali bih dosla uskoro i stavila implatant, ali imat cu samo kojih mjesec dana vremena u Hr, pa nisam sigurna da li bi to bilo dosta za cijeli proces (vjerojatno ne?).
Druga opcija bi bila most, pa me zanima isto pitanje, koliko se prije pravljanja mosta mora izvaditi zub da zacijeli kost? Radi se o 4-ci na gornjoj celjusti, pa bi bilo prilicno vidljivo da mi fali taj zub.
A gdje u HR dolaziš? Koji grad?
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 20:27   #210
Quote:
M Renata kaže: Pogledaj post
A gdje u HR dolaziš? Koji grad?
Dolazim u Zagreb.
celica maja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2008., 12:03   #211
Evo malo mojih informacija iz prve ruke: Prije 3 tjedna izvađena mi je mlijecna donja petica, trebalo je malo pricekat da se oporavi zubno meso i prije 4 dana mi je ugrađen šaraf. Sama ugradnja traje malo više od pola sata, očekivala sam nešto strašnije, ali nije ni bolno ni agresivno, barem ne ugradnja. Ali zato-svaka čast kemik, imaš visok prag tolerancije na bol, ja sam već 4 dana na analgeticima, i na klavocinu.
Prva dva dana je bilo dosta natečeno, sad se vec pomalo oporavilo, ali zato me sad konci smetaju do boli..nije da sam pekmez, ali sve skupa je dosta neugodno...evo da se ljudi pripreme i na bol...
inace, stavio je šaraf, malo umjetne kosti i membranu koja stvara zubno meso, ili tak nešto. nakon tjedan dana vade se konci,jedva čekam, membrana ostaje i dalje, a nakon oko tri mjeseca se postupak nastavlja, izradi se zub itd. mene je ovo do sad koštalo 500 eura, a ovo kasnije bi trebalo biti još oko 1500 kn.
mayoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 16:51   #212
Quote:
vedranko kaže: Pogledaj post
dakle u roku 35 minuta (moze cak i 2-3 minute manje)
- sjeo sam na njegovu stolicu
- uzeo mi je postojeci otisak zuba (za privremeni akrilni zub)
- dobio sam 2 inekcije anestetika
- izvadio mi je zub
- zabusio malo kosti za implantat
- zavidao implantat
- zasio ranu
- uradio ciscenje gornjih zubi od kamenca i kiretazu gornjih zubi

to je trajalo kako rekoh 35 minuta

zatim mi je izlio nova dva zuba..jedan ko navlaka na susjednu dvojku a drugi onaj koji mi fali.. njega ta navlaka drzi..
Ako sam dobro shvatila, dobije se privremeni zub? Ne moraš hodati okolo mjesecima bez zuba?
Kleopatra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2008., 17:23   #213
Pitanjce za ljude koji su ugradili šaraf:Jel vam zubno meso iznad bilo potpuno zašiveno ili samo malo sa svake strane?-naime, meni je zašio samo sa strane i sad mi se čini da je s jedne strane popustio šav i da se proširila rupa? Valjda me neće opet zašit umjesto da vadi konce? inače je konačno prestalo boljeti
mayoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 10:22   #214
Quote:
mayoko kaže: Pogledaj post
Pitanjce za ljude koji su ugradili šaraf:Jel vam zubno meso iznad bilo potpuno zašiveno ili samo malo sa svake strane?-naime, meni je zašio samo sa strane i sad mi se čini da je s jedne strane popustio šav i da se proširila rupa? Valjda me neće opet zašit umjesto da vadi konce? inače je konačno prestalo boljeti
Meni je bilo potpuno zašiveno. Inače II faza je otvaranje implatata. Javi se što prije svom doktoru, jer otvorena rupa je ulaz za bakterije i ne smije je biti otvorena naredna 3 mjeseca, kada se zub prima u kost.

Sretno!
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 18:48   #215
meni su obadvije gornje petice mlječne i drže, al mi je sad doktorica rakla da će to još 1-3 godine , jer nemaju dobar korijen. i sad mogu uzet fiksni, al se bojim, ne biiii, a mogu se kasnije mučit s implatantima , i sad ne znam šta ću. kaj da radim?
L.Miki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 19:30   #216
Quote:
L.Miki kaže: Pogledaj post
meni su obadvije gornje petice mlječne i drže, al mi je sad doktorica rakla da će to još 1-3 godine , jer nemaju dobar korijen. i sad mogu uzet fiksni, al se bojim, ne biiii, a mogu se kasnije mučit s implatantima , i sad ne znam šta ću. kaj da radim?
Prvo nemaš brige, jer stanje nije alarmantno.
Drugo što je najbolje imaš vremena 3 godine.
Treće ako i izvadiš petice možeš pomoću fiksnog aparatića zube poravnati.
Četvrto ako paziš na higijenu možda petice duže prežive.
Peto potraži drugo mišljenje.

Sretno
M Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 12:11   #217
kao prvo HVALA svima na savjetima i opisu svojih iskustava..eto ja sam sutra 22.04.2008. u rano doba jutra dogovoren na "šeraf" umjesto očnjaka...eto bio telac pa sada skupo plaćam(novcima,strahom i ponekom boli)sve svoje propuste itd. ALI hvala dragom Bogu da ima opcije za nas "specijalce"...uglavnom...javim sutra ili prekosutra kak je bilo..


p.s. nadam se da nitko tko je bio na stolu NIJE LAGAO!!!! (o boli)
vrabac101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 12:13   #218
Quote:
vrabac101 kaže: Pogledaj post
p.s. nadam se da nitko tko je bio na stolu NIJE LAGAO!!!! (o boli)
kunem se titanskim šarafom da nisam

sve će bit OK, držimo fige
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 12:17   #219
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
kunem se titanskim šarafom da nisam

sve će bit OK, držimo fige
ok znači imam "prvu" kojeg bum potražil later on...

nije da ne vjerujem ženama...nije...lol




šalim se naravno i HVALA na figama!!!
vrabac101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 16:38   #220
ako netko zna dobrog privatnog stomatologa na području grada siska a da radi implantate neka napiše nebi bilo loše i da ima ugovor sa HZZO tako da riješim sve pod istim krovom ....lijepo molim....
tralaban is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:18.