Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2006., 07:17   #61
uh, tek sad sam vidjela da ti nisam odgovorila, sram me bilo...

kolko sam ja skuzila, nemre se "ne primiti", samo je pitanje koliko ce vremena proci do potpune osteointegracije. Meni je bilo proslo preko 6 mjeseci, pa nije bilo nikakve dvojbe je li implantat potpuno fiksiran, ili jos malo "plese". Pretpostavljam da je to nesto sto zubar/kirurg odredjuje na osnovu nekakvog svog iskustva...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2006., 07:57   #62
Quote:
M Renata kaže:
Žabica je protetski nadomjestak umjesto izgubljenog zuba, odnosno parcijalna proteza. Sastoji se od untarnjeg dijela koji dolazi ispod nepca (plastični) i vanjskog koji se sastoji od zuba (umjetnog) koji na sebi ima savijene žičice da bi se mogla žabica učvrstiti na susjedne zube. Da nemam tih žičica, izgledalo bi kao moj prirodni zub, samo bi u tom slučaju morao povećati plastični dio ispod nepca.

To protetsko pomagalo košta 2300 kn. Sva sreća da u familiji imam zubnog protetičara.

Eto, nadam se da je jasno i ostalima koje to zanima, jer kada je mene zanimalo, niti na google nisam uspjela dobiti pravu informaciju.


Ja sam moju žabicu platila 300 kn. Sad ovih dana namjeravam raditi implantat.

Kemik, kod kojeg zubara u zg si ti to radila?
Može na PM.
Hvala!
anya is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2006., 09:08   #63
Quote:
kemik kaže:
uh, tek sad sam vidjela da ti nisam odgovorila, sram me bilo...

kolko sam ja skuzila, nemre se "ne primiti", samo je pitanje koliko ce vremena proci do potpune osteointegracije. Meni je bilo proslo preko 6 mjeseci, pa nije bilo nikakve dvojbe je li implantat potpuno fiksiran, ili jos malo "plese". Pretpostavljam da je to nesto sto zubar/kirurg odredjuje na osnovu nekakvog svog iskustva...
Moj mi je zubar rekao da implant nije 'zauvijek' nego za 'dugo vremena'..malo zbunjujuce...
Jel znas nesto o tome kemik?
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2006., 09:12   #64
ne, ne znam nista o toj razlici izmedju stalnog i za dugo vremena. nisam o tome razmisaljala niti pitala svog zubara.

Pretpostavljam da se radi o tome da krunica ima neki rok trajanja, da se nakon nekog vremena krunica mora mijenjati. Sto se samog sarafa tice, mislim da kad se on jednom stavi da ga ni dragi bog nemre izvaditi van...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2006., 09:31   #65
Quote:
Ona007 kaže:
Moj mi je zubar rekao da implant nije 'zauvijek' nego za 'dugo vremena'..malo zbunjujuce...
Jel znas nesto o tome kemik?
Trajnost implantata je u prosijeku oko 20 godina, što ne znači da ne može trajati kraće ( oralna nehigijena, traume, škripanje zubima....), ili duže
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2006., 09:35   #66
Quote:
Ona007 kaže:
Zanima me da li netko zna kolika je otprilike cijena implanta ( usadjivanje zuba) u Hrvatskoj.
U Madjarskoj je npr cijena oko 5500kn po zubu a ovdje kod mene oko 30 000 kn po zubu..
Oko 1100 eura po implantatu.
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2006., 09:40   #67
Quote:
Dora K kaže:
Trajnost implantata je u prosijeku oko 20 godina, što ne znači da ne može trajati kraće ( oralna nehigijena, traume, škripanje zubima....), ili duže
Hoces rec da sharaf ispadne.. sto se onda dogodi? ostane ti rupa u zubnoj kosti?
Ili je to samo gornji dio koji ispadne, tj. krunica koju kemik spominje?
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2006., 09:41   #68
Quote:
Ona007 kaže:
Ajme kemik obradovala si me do neba!!
Kako tvoja sestica sada?
nisam skuzila iz tvog topika koliko se zapravo puta i u koliko dugim vremenskim razmacima treba otic zubaru koji ti to radi.. tj zanima me koliko bih puta trebala odletit u Hrvatsku za to cudo napravit..
Implantat se stavlja u lokalnoj anesteziji, nakon toga imaš šav na tom mjestu i moraš pažljivo održavati higijenu, nakon oko tjedan dana vadi ti konce i tada čekaš da se implantat oseointegrira (primi u kost) 3 meseca za gornju vilicu i 6 mjeseci za donju. Trebala bi povremeno napraviti RTG da se vidi da je sve OK, to možeš i u Eng, a poslati zubaru skeniranu sliku na mail.
Kaj se krunice tiče, možeš se dogovoriti sa zubarom da čim prije bude gotova, ionako ju plaćaš iz svog džepa. Mislim da ti treba 2-3 dana za to, prvo ti moraju uzeti otisak, pa napraviti probu, pa tek onda definitivnu krunicu.
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2006., 18:52   #69
Da li postoji alternativa implatantu i mostu ako se radi samo jedan zub, tj. nekakvo lijepljenje, da se ne bruse okolni zubi?
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2006., 18:55   #70
pa poanta implantata je da se ne bruse susjedni zubi

ne kuzim sto si zapravo htio reci
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2006., 12:47   #71
...neznam da li ste negdje spominjali,pa... koliko min.treba proći tjedana,mjeseci poslije vađenja zuba (u mom slučaju gornje šestice), da to zaraste da se može ugraditi implantat
ambrozija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2006., 00:02   #72
Quote:
amrozija kaže:
...neznam da li ste negdje spominjali,pa... koliko min.treba proći tjedana,mjeseci poslije vađenja zuba (u mom slučaju gornje šestice), da to zaraste da se može ugraditi implantat
cula sam da cesto odmah nakon vadjenja zuba, na to mjesto stavljaju implantat... tako kost ne zarasta dvaput, a i ti rijesis dva brrrrr zahvata odjednom...
joop is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2006., 08:31   #73
nema sanse.

da bi se stavio ovakav implantat o kojem ja pricam, dakle ovaj sa titanskim sarafom, kost MORA zarasti, odnosno na kosti ne smije vise bit meksih dijelova, kao oziljaka onoga gdje je nekad bio zub.

meni je izmedju vadjenja i stavljanja sarafa proslo oko 3 godine, sto je previse (jer su se zubi okolo poceli pomicati). Mislim da je optimalno vrijeme 6 mj - godine dana
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2006., 14:29   #74
Unhappy

...znači min.6 mjeseci...ne bih htjela dugo čekati jer mi je poslije jednog izvađenog jednog zuba kost jako brzo "nestajala" , u par mjeseci se spustila baš nisko, a sada poslije 3 godine mislim da tu više i nema mjesta za implantat
btw.nisam baš bezuba ...sa ovim će biti -2 ali nažalost obje šestice
ambrozija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2006., 14:40   #75
ja opet ponavljam pitanje koje stalno ponavaljam, a jos cesce otkad sam postala mod:

zasto vjerujete savjetima ljudi s foruma, a ne odete za detalje pitat lijecnike?

mislim, svi smo mi divni, krasni i pametni, ali daj odi pitat nekog stomatologa jel se moze staviti implantat ili ne? cak i da ja imam 6 doktorata iz stomatologije i kirurgije, kaj bi ti mogla rec bez da sam vdjela tvoje zubeke (ili nedostatak istih )?

Jel stvarno tak tesko otic do strucnjaka i pitat za njegovo misljenje, pa ako ti ni to nije dovoljno, otic kod drugoga po second opinion?
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2006., 14:50   #76
Meni je receno oko 6 mjeseci, koji su taman nekidan poceli tako da se nadam da cu implante poceti negdje oko kolovoza
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2006., 15:22   #77
Quote:
kemik kaže:
ja opet ponavljam pitanje koje stalno ponavaljam, a jos cesce otkad sam postala mod:

zasto vjerujete savjetima ljudi s foruma, a ne odete za detalje pitat lijecnike?

mislim, svi smo mi divni, krasni i pametni, ali daj odi pitat nekog stomatologa jel se moze staviti implantat ili ne? cak i da ja imam 6 doktorata iz stomatologije i kirurgije, kaj bi ti mogla rec bez da sam vdjela tvoje zubeke (ili nedostatak istih )?

Jel stvarno tak tesko otic do strucnjaka i pitat za njegovo misljenje, pa ako ti ni to nije dovoljno, otic kod drugoga po second opinion?
...znači neznaš ...ma znaš-nedavno si to radila
...ja više nikome ne vjerujem-samo forumašima
...spremam se do stručnjaka kako ti veliš, a do tada sam rado tu sa vama pametni moji bezubi
ambrozija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2006., 15:31   #78
Quote:
kemik kaže:
nema sanse.

da bi se stavio ovakav implantat o kojem ja pricam, dakle ovaj sa titanskim sarafom, kost MORA zarasti, odnosno na kosti ne smije vise bit meksih dijelova, kao oziljaka onoga gdje je nekad bio zub.

meni je izmedju vadjenja i stavljanja sarafa proslo oko 3 godine, sto je previse (jer su se zubi okolo poceli pomicati). Mislim da je optimalno vrijeme 6 mj - godine dana
eto mojoj frendici prije pola godine izvadili zub i odmah na isto mjesto stavili implantat... sve proslo ok...
joop is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2006., 15:38   #79
Quote:
joop kaže:
eto mojoj frendici prije pola godine izvadili zub i odmah na isto mjesto stavili implantat... sve proslo ok...
...znam, rek'o mi stručnjak - i to može ... pa kako vam onda čovjek ne bi vjerovao
ambrozija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2006., 19:32   #80
savjetujem ti da odes u gundulicevu na stomatoloski faks, oni ti do dosta povoljno rade a i najbolji su ti u hrvatskoj po tom pitanje. a i ims jeftiniju opciju ako si mlada. poznato je da se zubi pomicu pa ti nakon vremena nestane rupa.kako god bilo sretno
andreja999 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:37.