Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.05.2012., 16:33   #3961
Quote:
coflek kaže: Pogledaj post
Mulice, super si isplela ovu pletenicu
fino izgleda
ae, potrudila sam se
hvala!
Quote:
l3go kaže: Pogledaj post
mule, juhu bih rado probao, a pletenicu bih samo tako slistio

peći ćeš nam to često
a piletinu nećeš,a?
ima da zavoliš tikvice, onda možemo razgovarat!
__________________
Ne zanima me kakav mi novčanik ima dragi - ja nisam površna i vanjština mi nije tako bitna, važno mi je ono unutra. :o :D (© Nica)
Kad narastem, bit ću moderator! :lux:
MalaMulica is offline  
Old 03.05.2012., 16:34   #3962
nego, ajd, kad je tema nešto novo, nešto posebno, nešto 'neviđeno', evo mog doprinosa! potrudila sam se oko slika koliko sam mogla, uzmite u obzir da je pao mrak pa je pod žaruljom slikano, jel









e inače, ovo se zove PIZZOKIE! riječ nastala spojem pizze i cookie-a!
inače, desert koji je, valjda, izmišljen u restoranu BJ's restaurant, a to je u Meriki, jel! enivej, Amerikanci valjda poludili za ovim desertom pa ga sad svi spremaju doma!

inače, ništa revolucionarno, uzmete najdraži recept za cookiese, stavite u vatrostalnu posudicu, za jednu porciju, i pečete na 170C taman dok se krajevi zapeku! unutra bude mekan, vanka bude pečen! preko toga ide kugla sladoleda i onda se njupa! ovo vruće, a sladoled se preko topi

ovaj moj je napravljen po uobičajenom receptu za chocolate chip cookiese, samo sam ja radila sa smeđim maslom (nije ono smeđe, nego se rastopi i onda se još grije dok ne postane smeđe i dobije aromu oraha). i koristila sam bijelu čokoladu koju sam nasjeckala na kockice, uz to i prepečeni sjeckani lješnjak!
na svemu je sladoled od lješnjaka!

preporučam!
__________________
Ne zanima me kakav mi novčanik ima dragi - ja nisam površna i vanjština mi nije tako bitna, važno mi je ono unutra. :o :D (© Nica)
Kad narastem, bit ću moderator! :lux:
MalaMulica is offline  
Old 03.05.2012., 16:43   #3963
super izgleda, ne znam jel sta sam gladna, al sad bi ga, al mogla si bar cistu zlicu stavit
nego, jel to novi kalup
Tavanka is offline  
Old 03.05.2012., 16:45   #3964
Quote:
Tavanka kaže: Pogledaj post
super izgleda, ne znam jel sta sam gladna, al sad bi ga, al mogla si bar cistu zlicu stavit
nego, jel to novi kalup
žlica je čista, al kad sam pojela 3-4 žlice, išla sam poslikat da se vidi kakav je 'kolač' iznutra! nisam tila stavljat novu žlicu, nema logike, hebogati!
nije novi kalup, našla ga na selu u kući, pojma nekak kako je tamo dospio, al je meni dobro došao
__________________
Ne zanima me kakav mi novčanik ima dragi - ja nisam površna i vanjština mi nije tako bitna, važno mi je ono unutra. :o :D (© Nica)
Kad narastem, bit ću moderator! :lux:
MalaMulica is offline  
Old 03.05.2012., 18:00   #3965
Kad smo već kod pizza

Voćna pizza s jagodama, ananasom, mljevenim bademima, limetom....



coflek is offline  
Old 03.05.2012., 20:39   #3966
ostaci mljevene govedine postali meatballs vulgaris

šatro gospon is offline  
Old 03.05.2012., 20:57   #3967
Baš mi je dobra fotka. Meatballs To mi je jedno od najdražih jela iz djetinjstva zbog ovog crtića.

Gipsyqueen is offline  
Old 03.05.2012., 21:24   #3968
Maza i Lunja.
Nisam neki fan meatballsa (više volim vegetarijanske varijante, pogotovo od graha), ali ove Šatrove bi probala.
__________________
'We take this small box and shut the furies up in it, they're furious and can't get out, they say let us out and we'll be kind. We gods can do that sometimes, quieten the furies, we can't do everything, we don't exist, people make us up, they make up the furies and how they bite.'
samotna šetačica is offline  
Old 03.05.2012., 21:26   #3969
kad smo kod meatballsa

gledam mu videe i cudim se vec pola sata. lik je poludel
idač is offline  
Old 03.05.2012., 21:26   #3970
Pravi pravcati pileći paprikaš. Pile od pola kile.

Pred mjesec i nešto dana na sajmu u Višnjanu kupim 4 pilića za 100 kuna. Svako pile od pola kile (žive vage). Nakon mjesec dana su se svaka, uz dobru prehranu, ugojila 40 dag. Znači 10 dag u tjedan dana. Super kažem ja. Kad jedno veče vidim jedan pilić nešto kunja. Sjedi na jednom mjestu i ne miče se. Zovem susjedu, koja uzgaja piliće (ovo je selo). Ona kaže: ovo je jako sumnjivo. Dali ju je nešto ugrizlo, dali je nešto pojela, ili je ptičija gripa - neznam, ali je odmah zakolji. I ja tako učinim. Kad sam to pile šurio ispostavilo se da je brižno pile, skaćući po malom kavezu, uglavilo nogu negdje gdje ne treba i slomilo nogu. Eto ti ga na!

Recept za pravi pileći paprikaš:

Uzmi domaće pile, koje krepane vage nije teže od 750 grama. Ono "kalibrirano" nesmije biti ni u kom slučaju teže od 900 grama. Puuuno kapule siiiitno nasjeckaj i pirjaj, na dosta svinjske (ili kokošije) masti, malo posoljeno, ali ne duže od 4 minute. Zatim na to stavi na lijepe komade razrezano pile. Dinstaj 8 do najviše 10 minuta uz stalno miješanje. Skini sa vatre i pospi sa dvije čajne žljičice mjevene paprike. Stavi ponovo na vatru i odmah zali, najbolje temeljcem, ali može i vodom. Poklopi i dinsatj na laganoj vatri dok meso ne omekša.

I to je to! Rekao bi drug Almo Čatlak!
__________________
Nihil humane mihi alienum est!
Srrrrrdačan pozdrav iz sunčanog Poreča
Barba Branko is offline  
Old 03.05.2012., 22:00   #3971
Quote:
idač kaže: Pogledaj post
kad smo kod meatballsa

gledam mu videe i cudim se vec pola sata. lik je poludel
ja svoju klopu volim
šatro gospon is offline  
Old 04.05.2012., 11:18   #3972


"rizoto" od brokule, zelenog fazola, tikve, kozjeg sira i crne quinoe
Justin Thyme is offline  
Old 04.05.2012., 14:21   #3973
Sorry, Justin, ali meni ovo tvoje izgleda kako da se u tanjur sručila kolonija mrava ili nekih bubaca.
__________________
Nije bitna dužina štapića, nego magija u njemu...
Elöise is offline  
Old 04.05.2012., 14:41   #3974
brzinski složen prigrizak -kozji sir,avokado,srijemuš,matovilac...




Dlapek is offline  
Old 04.05.2012., 15:09   #3975
Quote:
Elöise kaže: Pogledaj post
Sorry, Justin, ali meni ovo tvoje izgleda kako da se u tanjur sručila kolonija mrava ili nekih bubaca.
Ma, sve su to bjelancevine
Justin Thyme is offline  
Old 04.05.2012., 20:31   #3976
Nije ne znam kako posebno, ali trebalo mi je dosta vremena (pimplavo je): domaći tortilja čips od kukuruznog brašna pečen u pećnici, a prije pečenja premazan otopljenim maslacem uz dodatak mljevenog čilija (one jako ljute, minijaturne čili-papričice koje rastu na balkonu tako da je bilo fest ljuto) i domaća zelena salata. Umak za tortilje, koji sam zaboravila slikati, bio je od kiselog vrhnja, skute, jabučnog octa, peršina i bosiljka.
__________________
"The fact that a believer is happier than a sceptic is no more to the point than the fact that a drunken man is happier than a sober one. The happiness of credulity is a cheap and dangerous quality", George Bernard Shaw
ChocoCat is offline  
Old 04.05.2012., 21:05   #3977
Quote:
Justin Thyme kaže: Pogledaj post
http://i.imgur.com/pHNEm.jpg

"rizoto" od brokule, zelenog fazola, tikve, kozjeg sira i crne quinoe
Super bube Justinoviću. Baš mi je taj mravasti štih ful apetitlih.

Meni je fotka prekrasna, naročiti zbog crne quinoe. Kod nas je još nema, kakva je , razlikuje li se puno od uobičajene žute ili crvene ?
Pellaprat is offline  
Old 04.05.2012., 21:09   #3978
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
brzinski složen prigrizak -kozji sir,avokado,srijemuš,matovilac...

http://i45.tinypic.com/2wqrh49.jpg


http://i47.tinypic.com/2dai0ht.jpg
Fina kombinacija, još bolja fotka. Kaj si to popaprila avokado ?
Pellaprat is offline  
Old 04.05.2012., 21:41   #3979
cokoladna pita s przenim ljesnjacima





Zla patka is offline  
Old 04.05.2012., 21:48   #3980
patko ostadoh bez riječi, ke dobro izgleda

recept na suMce ti kalajisano
__________________
U životu uvijek treba imati na raspolaganju jedan topli osmijeh i jedno spremno "odjebi"!
julija_8 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:14.