Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2015., 16:11   #181
Zaštita vanjske jedinice

Ima li tko ideju?
Trebam zaštititi vanjsku jedinicu od hrđe koja bi mogla kapati s jedinice iznad moje. Navlake ne dolaze u obzir jer je jedinica dohvatljiva jedino dizalicom. Znači, treba mi nešto fiksno, za cijelu godinu.
Mislila sam postaviti nekakvu nazovi policu iznad nje, na L nosače, da joj napravim "krov". Možda od PVCa ili nečeg takvog? Čini mi se da PVC klupčice nisu toliko duboke da mi to pokriju. Trebala bi biti dubina od cca pola metra. Ima li nešto sličnog za kupiti negdje? Nema veze za koju je svrhu namijenjeno. Ja bih improvizirala.
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 19:22   #182
Evo samo da javim kako sam rješio svoj problem s Midea klimom. Došlo je do curenja plina, došao majstor, nadopunio i sada sve šljaka

A krivica pada na majstora koji je postavljao klimu, nije dobro stegnio sve cijevi i došlo je do curenja... Inače, klima odlično radi, za par minuta fino rashladi potkrovlje od oko 50 m2 (južna strana) kad je vani bilo oko 35 °C.
Crazy Man is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 19:23   #183
Plexiglass ili lexan. Ima u pevecu i sl..
Jeftino, lako se reže i trebalo bi trajat.
volum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 23:41   #184
Hvala, baš sam i na to naišla večeras na netu. Ima u Pevecu? Oni sigurno ne režu. S čim se to uopće reže? Može s ubodnom pilom?
Imam na umu recimo 10 mm debljine. Izbjegavala bih saćasti lexan da mi se unutra na rubovima ne zavlači prljavština. To bi isto išlo na pvc nosače.
Kad sam kod nosača, rekli su mi u potencijalnom servisu da je nadoplata za pvc nosače 250 kn za klimu od 3,5 kW. Je li to ok? Pocinčani valjda koštaju između 50 i 100, znači da pvc koštaju barem 300? Nije to malo puno? I kakva do podložna letvica ide za pvc nosače, a košta 350 kn? Vidjela u cjeniku.
http://www.frigo-kor.hr/Rainbow/Deta...7/Default.aspx
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 23:57   #185
Ide ubodnom samo uzmi pilu sa sitnijim zubima da ga baš ne izkrza.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 20:07   #186
dižem malo staru temu, ima veze s klimom pa se nadam da mi netko može pomoći..
kako spojiti el motor sa slike koji se nalazi na ventilatoru unutarnje jedinice da radi direktno bez elektronike?

hvala

skoky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 09:11   #187
ja bi ovo pitao na temi o elektromotorima , ne čitaju svi sve teme
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 10:41   #188
SAMSUNG SH12ZA9

Poštovani molio bih za pomoć.Nakon desetak godina ne pretjeranog korištenja i redovnog održavanja ne mogu klimu upaliti daljinskim upravljačem(daljinski je u redu,provjereno).Unutarnja jedinica ne prima nikakve "signale",ručno se upali i normalno radi,hladi no nemam pojma na koliko je stupnjeva podešena.Kao da nema veze između daljinskog i unutarnje jedinice.Ako može preporuka nekog servisera na području Krapinsko-zagorske županije,hvala.
ranac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 14:07   #189
Molila bih preporuku za servisera koji bi mi temeljito i pazljivo ocistio unutarnju jedinicu. Filtre i one metalne grilje sam uvijek cistila i dezinficirala sama, redovito. Medjutim, nikad nisam ocistila onu turbinu na kojoj bude naslaga prasine. Klima (samsungica) je stara oko tri godine. Nakon prve godine sam zvala servisere koji su mi je postavili jer se osjetio neugodan miris kad se klima upali ili ako je samo na obicnom puhanju, i nisu rijesili problem, a radili su, da oprostite, prek' klinca. Trebam nekoga da mi ocisti valjak i ostale zakucaste dijelove, nisam maloumna pa da mi ciste samo filtre.
Prosle godine uopce nisam palila klimu jer nam nije bilo vruce, nego sam samo ljetos radi reda prebrisala masku i ocistila filtre. I nekidan otvorim ona krilca kroz koja izlazi zrak, kad ono hrpa crnih tockica se nakotila po plastici ispod jos uvijek prasnjave turbine. I sad ja cistim tu plastiku s nekim vragom za plijesan od dr beckmanna, ali nemrem sama rastavljat', skinula sam samo krilca, jedva, i naspricala turbinu koliko sam mogla.

Osim preporuke, molila bih i ako netko zna koliko bi okvirno kostalo ciscenje. Mislim da ni ove godine necu paliti klimu, ali bed mi je sad kad znam da imam unutra cijelu dinastiju vrazje plijesni i pitajboga cega jos.

Unaprijed hvala!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil

Zadnje uređivanje *jezebel* : 05.08.2015. at 14:36.
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 14:25   #190
A za koje mjesto? Ja znam za Petrinju.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 14:55   #191
Pardon. Zagreb.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2015., 15:12   #192
Pa bar ih u Zagrebu ima more.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2015., 20:12   #193
Počeli su mi neki problemi sa klimom.Lijeva strana slabije puše nego desna, puše pet sec pa prestaje na jednu i opet puše na pet i tako stalno.Da li mogu ja šta napravili ili da zovem majstora
boky29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 09:08   #194
Zamjena klima uređaja

Sada imam neku kinesku klimu što samo hladi. Ukoliko bi ju mijenjao za bolju sa inverterom, da li treba mijenjati i instalacije ili se samo uređaji promijene i nanovo napuni plin?
Shadowcaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2015., 13:26   #195
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
Molila bih preporuku za servisera koji bi mi temeljito i pazljivo ocistio unutarnju jedinicu. ...
mogu ti preporučiti ovu ekipu http://degenia-velebitica.com.hr/ od svih koji su mi ikad bili ovi su bili najbolji, najtemeljitiji. ne koriste samo sprej i malo muljanja krpicom plus parfeme da prekriju neugodni miris, nego ga stvarno pošteno očiste.

do Zg dolaze redovno, neće te koštati više.

Zadnje uređivanje Majstor : 15.08.2015. at 18:53.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 07:45   #196
Imam pitanje. Imam ispred klime uređaja neka dva malecka filtra u raznim bojama. Za kaj služe ti mali filtrići.
Ne oni veliki filtri preko hladnjaka nego su to mali veličine 4x10 cm.
demosten is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2015., 08:34   #197
Elektrostatski filteri. S tim da su oni za jednokratnu tj ne peru se jer poslije nemaju učinak nego ih mjenjaš.
__________________
Volim sve komade koje vole mladi.
Kupujem minsko polje radi ugodne šetnje s punicom.
link
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 14:35   #198
Ja bih hitno trebala servisirati klima uređaj Nedozvoljeno reklamiranje pa bih lijepo molila ako netko možda ima neku dobru preporuku u Osijeku ili okolici? Hvala puno.

Zadnje uređivanje Majstor : 27.08.2015. at 23:03. Reason: Brisanje reklama sa linkom.
evaeva1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 20:51   #199
Zanimljvo! Trebaš servisirati klima uređaj u Osijeku, a u post staviš reklamu za klima servis u Zagrebu?!
Idući puta nema više opomene
.
__________________
"Otišel, otišel sem z mala vu svet na kraju se vrnul pun briga i let'. Skrivećki, skrivećki sem došel nazaj
vu selo mi drago, vu hrvatski kraj." (Vice Vukov)
Majstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 15:34   #200
Na klimi mi je neispravan kondenzator motora.
Bio je vrijednosti 45mF.
Što se desi ako stavim od 35mF (klima sa njim radi), ili ako stavim od 50mF?
__________________
Život je prekratak da bi se išlo unazad...
Zecc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:01.