Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2016., 00:59   #21
Quote:
pukylly kaže: Pogledaj post
ako si želiš popravit dojam, onda pogledaj tim redoslijedom al kao i svaki serijal, uvijek je bolje početi s jedinicom jer je tamo ipak uvod u cijelu priču. makar si ne možeš previše spojlati ako kreneš s ovim filmom...
Hvala na odgovoru. Pogledala sam film i zadovoljna sam iako nisam gledala prethodno navedene filmove, nisam osjećala taj nedostatak. Sve u svemu, ok film sa jako lijepim prikazima Firence. Nažalost predvidiv.
__________________
You never know what people have to go home to. Always be kind.
Dreamie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 11:13   #22
Quote:
Dreamie kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru. Pogledala sam film i zadovoljna sam iako nisam gledala prethodno navedene filmove, nisam osjećala taj nedostatak. Sve u svemu, ok film sa jako lijepim prikazima Firence. Nažalost predvidiv.
slobodno pročitaj i knjige. bolje su u svakom slučaju a filmovi ko filmovi, teško ih je kvalitetno ekranizirat...
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 11:46   #23
Najbolji dio knjige, a to je napokon nepredvidljiv kraj, oni izmijene u glupavi holivud hepi end
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 13:05   #24
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
meni je velika obmana čak i najbolja knjiga i kao takva možda čak i najbolji predložak za film
I po meni je, također, svaka knjiga, pa i najbolja u ovom serijalu - velika obmana.

Šuplje knjige, šuplji filmovi.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 13:23   #25
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
Najbolji dio knjige, a to je napokon nepredvidljiv kraj, oni izmijene u glupavi holivud hepi end
Kako završava knjiga?
Anita2507 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 13:38   #26
Quote:
Anita2507 kaže: Pogledaj post
Kako završava knjiga?
Virus se raspršio...
Kal-El is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 15:39   #27
Inferno slijedi recepturu prethodne dvije ekranizacije dana Browna: malo tragova, pa malo potjere, pa malo novih tragova, pa opet malo potjere….
Čak mi je i pomalo lošiji od prve dvije ekranizacije, ima nešto više banalnijih dijaloga, a i ponešto praznog hoda (pri kraju), ali opet, očekivao sam i veću katastrofu.

Iako su Dan Brownovi predlošci daleko od nekakvih literarnih masterpisova, uvijek imam dojam da Ron Howard iz njih može izvući više. Pa solidan je on redatelj.

Ako ne ništa, lijepo je bilo gledati te eksterijere/interijere.
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2016., 18:49   #28
Film je ok, neloš. Ja sam valjda jedina osoba kojoj Tom Hanks ne sjeda kao Langdon, šta ja znam, dok sam čitala sam ga valjda skroz drugačije zamišljala. Jednom mom profesoru s faksa bi savršeno legla ta uloga

Ne smeta mi skoro nimalo što su promijenili kraj, al mi ide na živce trošenje minuta koje su se mogle puno pametnije iskoristit na kakti romansu između Langdona i "tete" iz WHO-a. Niđe veze

Firenza, Venecija, Istanbul
__________________
No pasaran!
pomidora is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 17:09   #29
Dosadan, prazan, glup film koji naprosto ne dozvoljava da se radnja razvije. Smeće negledljivo.
trifrtaljac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 11:13   #30
ne znam ni sam kako sam uspio ovo odgledat do kraja

čitao sam sve knjige od browna osim ove, i pretpostavljam da je i ova zabavna kao i ostale. koliko je ron howard žarko želio prenijeti vic iz knjiga na ekran, tu brownovu nadarenost da prenese osjećaj avanture i akcije u knjizi, utoliko je sve sjebao do balčaka. negdje je jednostavno manje više, po meni je ovdje trebalo puno više obratiti pažnju na upečatljivost likova tj. karaktera i na dijaloge, a ne sve adute polagati na vizualije i šokantne prizore priviđenja prepune jarkih boja i sl. pizdarije. snimio je kičasti akcioni film maltene u stilu borna i nemoguće misije, i to je toliko promašen pristup da to jednostavno štipa za oči.
ma sve ekranizacije dana browna su čisti promašaj, čak smatram da je trebalo snimiti neku vrstu animiranog filma a ne forsirati ovo.

casting promašen totalno. živi očaj na čelu s tom hanksom.

Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 12:43   #31
Taj film je high-concept u real-time adventure-mystery-history-action paketu
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 08:59   #32
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Taj film je high-concept u real-time adventure-mystery-history-action paketu
prije shit-concept jer se stalno vraća u prošlost i prepričava radnju
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 09:12   #33
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
prije shit-concept jer se stalno vraća u prošlost i prepričava radnju
High-Concept u real-time okvirima ne dopušta detaljnije stvari. To tako mora biti jer proširuje vizure povijesti izmješane s atraktivnom današnjicom i skrivenim tragovima u umjetnosti. Film je ground-breaking po svojem pristupu, likovi i sve ostalo je tako s namjerom da se gledatelju ne odvlači pažnja
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 09:26   #34
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
High-Concept u real-time okvirima ne dopušta detaljnije stvari. To tako mora biti jer proširuje vizure povijesti izmješane s atraktivnom današnjicom i skrivenim tragovima u umjetnosti. Film je ground-breaking po svojem pristupu, likovi i sve ostalo je tako s namjerom da se gledatelju ne odvlači pažnja
ne dopušta detaljnije stvari?

niti ne treba kad je radnja toliko predvidljiva da se vidi s LV 223
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 10:07   #35
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
ne dopušta detaljnije stvari?

niti ne treba kad je radnja toliko predvidljiva da se vidi s LV 223
To je takav high-concept da bi gledatelj mogao lakše pratiti radnju
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 10:26   #36
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
To je takav high-concept da bi gledatelj mogao lakše pratiti radnju
to je umjetnost, ono što bi trebalo biti kompleksno prikazati tako šturo i jeftino

netko je howarda trebao upozoriti da nije svaka knjiga bestseller garancija za dobru ekranizaciju. ili je ako odaberš pravi pristup.

nakon ove turbo flopčine je valjda to shvatio
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 12:07   #37
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
to je umjetnost, ono što bi trebalo biti kompleksno prikazati tako šturo i jeftino

I was just messing with you, man

Meni je film bio okejiš, ni vamo, ni tamo. Bolje da je ekranizirao treću knjigu da malo promjeni okružje, ovako baca na prva dva, skoro iste lokacije.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 13:05   #38
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
I was just messing with you, man
skužio sam, to je više za one koji ne kuže

Quote:
Meni je film bio okejiš, ni vamo, ni tamo. Bolje da je ekranizirao treću knjigu da malo promjeni okružje, ovako baca na prva dva, skoro iste lokacije
slažem se, trebao je napravit odmak, velika obmana je meni možda i najbolja knjiga, poslije da vinčijevog koda. meteorit, artik, baze, upečatljivi antagonist i slične fore...

ovaj film je dosta čudan, nisam baš očekivao toliku jurnjavu, nemirnu kameru, glupe i neuvjerljive dijaloge, debilne obrate, ma smeče na kubik.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 22:55   #39
Dan Brown zna umješno zamijesit misteriju s napeticama, katkad bolje, katkad lošije. Davinčijev kod je primjer dobre ekranizacije, Anđeli i demoni je bio tako dobar da se ne sjećam, a Inferno je tiha jeza od scenarija, režije i montaže. Ron Howard zna napravit dobar film, ovdje je debelo podbacio.

Quote:
a49 kaže: Pogledaj post
Neshvatljivo loš film u odnosu na knjigu. I nevjerojatno mi je da Tom Hanks kaže da sa Lost Symbol nisu našli ništa da naprave dobar film, a s ovim su našli odmah. Upravo s onim bi imali dobru radnju za film, a ovo je totalno bezveze.
Film o masonima? Škakljiva tema.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:13.