Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2016., 17:46   #481
Smile Jačanje imuniteta - preporuka

Pozdrav svima,

kakve suplemente ste koristili za jačanje imuniteta?
Možete li izdvojiti nešto i preporučiti?

Ne moraju nužno biti tablete, dapače možda neki sirup / sok / granule. Konkretno me zanima podizanje imuniteta kod osoba koje su pretrpjele neka stanja gdje im je znatno narušeno zdravlje organizma.

Kakva su vaša iskustva? Od kakvih ste preparata osjetno osjetili napredak?
Interesiraju me vaša mišljenja jel će mi u ljekarni preporučiti svaku glupost od 400, 500 kn koje ima lijepo pakiranje.
__________________
Nađi si tri hobija. Jedan s kojim ćeš zarađivati, jedan s kojim ćeš ostati u formi i jedan s kojim ćeš biti kreativan.
coke125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 22:39   #482
Quote:
coke125 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

kakve suplemente ste koristili za jačanje imuniteta?
Možete li izdvojiti nešto i preporučiti?

Ne moraju nužno biti tablete, dapače možda neki sirup / sok / granule. Konkretno me zanima podizanje imuniteta kod osoba koje su pretrpjele neka stanja gdje im je znatno narušeno zdravlje organizma.

Kakva su vaša iskustva? Od kakvih ste preparata osjetno osjetili napredak?
Interesiraju me vaša mišljenja jel će mi u ljekarni preporučiti svaku glupost od 400, 500 kn koje ima lijepo pakiranje.
Od suplemenata i hrane: cink, vitamin C, vitamin D, češnjak, đumbir, borovnica, cikla.
Također, tuširanje hladnom vodom poboljšava imunitet bolje od bilo kakvog suplementa. Tuširajte se jednom dnevno 5-10 min hladnom vodom tako što će te početi s lijevom nogom, pa preći na desnu nogu, pa lijevu ruku pa preći na desnu ruku, na kraju trup i onda cijelo tijelo kad se malo prilagodite na hladnu vodu. Ponekad tijelo treba izbaciti iz "comfort zone". Šokirajući tijelo hladnim tušem postižete tvz. pozitivni stres na tijelo. Cirkulacija vam postaje bolja te lučenje bijelih krvnih (leukocita) zrnaca se pojačava. Više bijelih krvnih zrnaca u krvi=jači imunitet.
Lithiumion is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 08:35   #483
U kurcu sam. Stalno imam upale sinusa i alergija me rastura, stalno mi je nešto :/ Kupio sam si 'matičnu mliječ', nju stavljam ispod jezika svako jutro, i pijem neke kapsule s beta-D-glukanom i vitaminom c, kljukam se i magnezijem (odvratno), i sinupret tablete koristim za sinuse... ali - ništa se ne događa, ne osjetim nikakvu promjenu. Ima tko kakav savjet? Inače za alergiju pijem 'dasselta' tablete. Pokušavam se zdravo hranit i nekad pijem sok od cikle, ali samo nekad jer je odvratan.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 12:37   #484
upalu sinusa moras rijesit antibiotikom ako je rijec o bakterijskoj upali. odi obavit pretragu, nemoj se mucit kojekakvim domacim i sl. preparatima jer ti nece pomoci

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 12:50   #485
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
upalu sinusa moras rijesit antibiotikom ako je rijec o bakterijskoj upali. odi obavit pretragu, nemoj se mucit kojekakvim domacim i sl. preparatima jer ti nece pomoci

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Ma stalno pijem antibiotike, ne stalno, već kad mi je kritično, odnosno neizdržljivo. Imam kroničnu upalu.
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 13:09   #486
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
Ma stalno pijem antibiotike, ne stalno, već kad mi je kritično, odnosno neizdržljivo. Imam kroničnu upalu.
E to je koma.
Ja sam mjesec dana pila antibiotik zbog sinusa,pa sam zeznula želudac.
Imam kroničnu upalu maxilarnih sinusa i najgore je zimi dok imam osječaj da mi neko drobi lice.
Koristim flixonaze on mi je okej,a za imunitet Ca C 1000 od sandoza.
Jasno da je svaka zima obavezno na Sumamedu jer od toliko isprobanih antibiotika jedimo njega mogu još podnesti.
Rekao mi ORL da bi trebala na operaciju (štemanje sinusa i onda direktno ide lijek na njih) No NE HVALA!!!
Wilma1604 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 15:02   #487
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
Ma stalno pijem antibiotike, ne stalno, već kad mi je kritično, odnosno neizdržljivo. Imam kroničnu upalu.
tako je i meni bilo dok nije "pogodjen" antibiotik.
uz njega, uzimao sam i neke tablete (homeopatski pripravak).. budem pogledao koji kad dodjem doma pa cu tu napisati..

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 21:02   #488
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
U kurcu sam. Stalno imam upale sinusa i alergija me rastura, stalno mi je nešto :/ Kupio sam si 'matičnu mliječ', nju stavljam ispod jezika svako jutro, i pijem neke kapsule s beta-D-glukanom i vitaminom c, kljukam se i magnezijem (odvratno), i sinupret tablete koristim za sinuse... ali - ništa se ne događa, ne osjetim nikakvu promjenu. Ima tko kakav savjet? Inače za alergiju pijem 'dasselta' tablete. Pokušavam se zdravo hranit i nekad pijem sok od cikle, ali samo nekad jer je odvratan.
Beta glukan ovisi koji je.
Ja sam pocetkom godine imala 4 viroze, najdoslovnije jednu za drugom sto mi se NIKAD nije dogodilo. Domet je bio 1 godisnjem. Pa sam otkrila sranje s cerviksom i saznala za beta glukan. Pocela sam piti weiderov (najbolji je transfer pointov, ovaj kao odmah poslije) i vise nisam ni smrkava bila. Prijedjem s njega na solgarov u 5om mjesecu-razbolim se. Hocu reci, nije svaki dobar. Ovaj uzimam 2 do 3 tablete dnevno i evo, od imuniteta u podrumu, Bogu hvala ni da smrcnem. Imam neke druge probleme ali s ovim ne.
Beta glukan ako ces neki kvalitetni uzimati, ne moras jos 100 stvari dodatno. Ja uzimam propolis djecji 1 dnevno i svake prijestupne tabletu vitamina

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 21:29   #489
Quote:
Aeon+ kaže: Pogledaj post
Beta glukan ovisi koji je.
Ja sam pocetkom godine imala 4 viroze, najdoslovnije jednu za drugom sto mi se NIKAD nije dogodilo. Domet je bio 1 godisnjem. Pa sam otkrila sranje s cerviksom i saznala za beta glukan. Pocela sam piti weiderov (najbolji je transfer pointov, ovaj kao odmah poslije) i vise nisam ni smrkava bila. Prijedjem s njega na solgarov u 5om mjesecu-razbolim se. Hocu reci, nije svaki dobar. Ovaj uzimam 2 do 3 tablete dnevno i evo, od imuniteta u podrumu, Bogu hvala ni da smrcnem. Imam neke druge probleme ali s ovim ne.
Beta glukan ako ces neki kvalitetni uzimati, ne moras jos 100 stvari dodatno. Ja uzimam propolis djecji 1 dnevno i svake prijestupne tabletu vitamina

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Prošlu zimu koristio sam 4 mjeseca imunoglukan od Medis-a. Hvala bogu, prošao sam je bez prehlade ili gripe, a inače sam sklon tome.

Sada sam opet počeo s pijenjem za ovu zimu, pa ako nekom pomogne moje iskustvo može i sam probati.
iprodano is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 09:24   #490
Quote:
Aeon+ kaže: Pogledaj post
Beta glukan ovisi koji je.
Ja sam pocetkom godine imala 4 viroze, najdoslovnije jednu za drugom sto mi se NIKAD nije dogodilo. Domet je bio 1 godisnjem. Pa sam otkrila sranje s cerviksom i saznala za beta glukan. Pocela sam piti weiderov (najbolji je transfer pointov, ovaj kao odmah poslije) i vise nisam ni smrkava bila. Prijedjem s njega na solgarov u 5om mjesecu-razbolim se. Hocu reci, nije svaki dobar. Ovaj uzimam 2 do 3 tablete dnevno i evo, od imuniteta u podrumu, Bogu hvala ni da smrcnem. Imam neke druge probleme ali s ovim ne.
Beta glukan ako ces neki kvalitetni uzimati, ne moras jos 100 stvari dodatno. Ja uzimam propolis djecji 1 dnevno i svake prijestupne tabletu vitamina

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Quote:
iprodano kaže: Pogledaj post
Prošlu zimu koristio sam 4 mjeseca imunoglukan od Medis-a. Hvala bogu, prošao sam je bez prehlade ili gripe, a inače sam sklon tome.

Sada sam opet počeo s pijenjem za ovu zimu, pa ako nekom pomogne moje iskustvo može i sam probati.
Pijem ovaj naš; http://yasenka.hr/proizvodi/imuno-bc-500/

Ovo stavljam ispod jezika; https://www.pcelarstvo-radosevic.hr/maticna-mlijec i nekako sve mi se više čini da je bačen novac, ili možda jednostavno treba proći dulji period da bi organizam prihvatio promjenu

A kak da znam koji mi beta-glukan valja? Da ih redom kupujem i isprobavam?

Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
tako je i meni bilo dok nije "pogodjen" antibiotik.
uz njega, uzimao sam i neke tablete (homeopatski pripravak).. budem pogledao koji kad dodjem doma pa cu tu napisati..

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Aj mi molim te reci o kojem se antibiotiku radi
astor pec is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 10:40   #491
Cuj, za transferov sam skoro od svih vidjela samo preporuke. Za weider takodjer. Naravno da smo svi razliciti, ali jbga, dok ne probas, neces znati

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 11:57   #492
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
Pijem ovaj naš; http://yasenka.hr/proizvodi/imuno-bc-500/

Ovo stavljam ispod jezika; https://www.pcelarstvo-radosevic.hr/maticna-mlijec i nekako sve mi se više čini da je bačen novac, ili možda jednostavno treba proći dulji period da bi organizam prihvatio promjenu

A kak da znam koji mi beta-glukan valja? Da ih redom kupujem i isprobavam?


Aj mi molim te reci o kojem se antibiotiku radi
ne moze se to napamet reci/napisati. moraju ti uzeti bris pa vidjet jel uopce rijec o bakterijskoj infekciji pa ako je, koja bakterija i koji antibiotik djeluje na nju

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 23:30   #493
Moderatorsko upozorenje

Poštovane forumašice i forumaši,

podsjećam na pravilo pdf-a Zdravlje:
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Poštovane forumašice i forumaši,

nadopunjujemo i pojašnjavamo pravilo vezano uz pisanje o alternativnim načinima liječenja (sve ono što ne spada u službenu medicinu):

Pravilo se mijenja i upotpunjuje te vas molimo da ga pozorno pročitate jer će kršenje istog rezultirati sankcijama.

Na pdf-ovima Zdravlje i Dječje zdravlje strogo je zabranjeno izravno i neizravno svjedočiti u pozitivnom svjetlu (podijeliti osobna iskustva, "Pa samo pišem o onome što je meni pomoglo, to ne znači da to namećem i drugima") i/ili tražiti pozitivna iskustva ("Samo se želim raspitati je li to ikad ikom pomoglo") i/ili nametati i/ili pozitivno i afirmativno pisati:

a) o svim oblicima "liječenja" koji ne spadaju u medicinu, a ista ih smatra opasnim po život i zdravlje ljudi (između ostalih, nije dopušteno pisati o MMS-kapima, koloidnom srebru/srebrnoj vodi, "vitaminu B17" i drugim otrovima) neovisno o tome što netko smatra da su mu ti oblici "liječenja" pomogli;

b) o svim oblicima "liječenja" koji ne spadaju u medicinu, izuzevši iz toga samo biljne pripravke, vitamine, minerale i dodatke prehrani (između ostalih, nije dopušteno pisati o homeopatiji, bioenergiji, biorezonanciji i sl.) neovisno o tome što netko smatra da su mu ti oblici "liječenja" pomogli;

c) nije dozvoljeno izravno ili neizravno odgovarati ostale da odustanu od terapije koju prema svim pravilima struke propisuju liječnici.

O biljnim preparatima, vitaminima, mineralima i dodacima prehrani je dozvoljeno raspravljati pod uvjetom da se ne radi o otrovima koji su opasni po život i zdravlje i da se u postovima izravno ili neizravno ne sugerira da se postupi suprotno odredbama liječnika koji je postupio prema pravilima struke.
Iz navedenog razloga postovi koji krše ovo pravila su uklonjeni s ove teme i prigodno sankcionirani.

Zahvaljujem na razumijevanju.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 10:50   #494
Pozdrav mislim da mi je imunitet malo narušen...svako malo me uhvati neka prehlada (doduse ne bas jaka i ne traje dugo ali opet) ponekad glava boli od sinusa..pojavile su mi se i neke gljivice koje rijesavam
Mislim da je to nekako povezano sa imunitetom mada uglavnom zdravo živim
vježbam kad stignem,fizicki sam dosta u pokretu na poslu,kuci,hrana je vise manje zdrava,cigare 0,alkohol ponekad ako se ne racuna jutarnja rakija
da li ima neki preparat koji se moze naruciti/kupiti svaki savjet dobro dosao...
leli35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 14:06   #495
Planiram nešto uzeti za svoj slab imunitet... Kakva su iskustva s imunosal tabletama ili sa čistim beta glukan tabletama od weidera? Planiram samo jedno od tog dvoje uzet jer mi je zbog užurbanog/stresnog studentskog načina života jedino paše uzet tablete.. a opet nisu prejeftini tako da bi volio čut iskustva i preporuke prije kupnje. hvala
crazyelephant is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 12:42   #496
Ja dokle god sam na weiderovom beta glukanu nemam viroza ni prehlada. Cim stanem s njim, evo ih.
Btw nisam citala toliko detaljno o njemu pa nisam znala da treba i pauza tokom uzimanja, ne znam jel to ima veze s prehladama. Enivej, za dizanje imuniteta meni nema boljeg

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 19:31   #497
Koliko dnevno se uzima beta glukana od weidera? Vidim nešto 3 kapsule dnevno al kao za ljude koji imaju rak itd.. Na koji način vi uzimate? I jel postoji negdje za kupit jeftinije od 300 kn ? Hvala
crazyelephant is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 17:20   #498
Pozdrav svima,
Vec dulje vrijeme imam problem s opadanjem kose i bila sam na dosla analiza, ne bi li se nasao uzrok. Nedavno sam radila i imunološki test, antijela protiv tkivne transgluteminaze (IgG, IgA) i gliadina (IgG, IgA)..i skoro sve vrijednosti su bile jako niske, oko 0, najviše do 1 (0-7 je negativno). Vadila sam to privatno na preporuku kolege, no kako su ispali jako nisko, nisam komentirala s liječnicom, no sada vidim po internetu da nije idealno ako su svi niski (ne znam kako, ali ja sam to bila pretpostavila da je bolje sto su vrijednosti niže , očito jer me malo štitnjača zeza i svakim put kada vadim AntiTg i Tpo, treba biti što niže).
Molim vas ako tko ima kakav savjet na sto bi to moglo upucivati i sto dalje da radim/koristim, bila bih beskrajno zahvalna. Liječnici ne znaju što mi ne štima, no neki od njih sumnjaju na jetru/želudac.
Lilivili is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 22:41   #499
Quote:
astor pec kaže: Pogledaj post
U kurcu sam. Stalno imam upale sinusa i alergija me rastura, stalno mi je nešto :/ Kupio sam si 'matičnu mliječ', nju stavljam ispod jezika svako jutro, i pijem neke kapsule s beta-D-glukanom i vitaminom c, kljukam se i magnezijem (odvratno), i sinupret tablete koristim za sinuse... ali - ništa se ne događa, ne osjetim nikakvu promjenu. Ima tko kakav savjet? Inače za alergiju pijem 'dasselta' tablete. Pokušavam se zdravo hranit i nekad pijem sok od cikle, ali samo nekad jer je odvratan.
izbaci slatko i mlječno, smanji uh, počni sa domačim kefirom, i svaki dan ispiranje sinusa fiziološkom otopinom, nakon ispiranja špricni kortikosteroid sprey neki, i sigurno će se smiriti.
probaj.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 22:42   #500
Quote:
crazyelephant kaže: Pogledaj post
Koliko dnevno se uzima beta glukana od weidera? Vidim nešto 3 kapsule dnevno al kao za ljude koji imaju rak itd.. Na koji način vi uzimate? I jel postoji negdje za kupit jeftinije od 300 kn ? Hvala
amazon.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:25.