Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2017., 15:55   #2341
Ima i relativno normalnih poslova sa preko 80k godisnje bez nemackog u internacionalnim firmama.

Npr. kod mene je pozeljan, ali ne i obavezan, jer je sluzbeni jezik engleski.

Firma mi placa kurs jezika, pa se nadam da cu uskoro moci komunicirati tu i tamo.

Sent from my SM-T113 using Tapatalk
ikac2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 12:45   #2342
molila bih da mi netko tko zna napiše u koju poreznu klasu spada samohrani roditelj??' po onome što sam pročitala to bi bila porezna klasa 2. ili?
vodainebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 15:00   #2343
MrsGahan je to napisala nekoliko stranica prije pa potrazi.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 15:27   #2344
Quote:
Sandyford kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

vec nekliko dana citam ove straanice od pocetka , i naisla sam na hrpu korisnihh informacija , medutim i dalje ne vidim rjesenje za svoju situaciju . Zato molim ako mi netko moze dati neki savjet. Naime ja suprug i troje djece smo trenutno u Irskoj. Tu nam je ok , međutim ne vidimo se tu dugorocno i planiramo i razmisljamo o Njemackoj. Muz ne pria njemacki uopce ( na zalost), ja sam na nekoj A2 razini s time da intenzivno ucim . Gledam po netu i googlam poslove za engleski jezik. Ponuda nije velika medutim poslova ima , i tek sam se pocela javljat , u nadi da ce nesto upalit. Najvise me muci kako uopce doci u Njemacku. Ovo sa najmom stana mi se cini gotovo nemoguce , s obzirom da nemamo platne liste niti posao. Razmisljamo o vecim gradovima jel su vece sanse za naci posao gdje se govori engleski . U sto problema sam , i sve skupa mi se cini nemoguce iako uvijek i za sve ima nacina. Jel moze neki savjet sto i kako? Muz je po struci inzinjer prometa , al nema koristi od toga kad jezi ne zna. Ja sam zavrsila ekonomiju i ovdje u Irskoj radim u salesu i customer servicu. Hvala vam svima za svaki savjet. LP

mi smo isto dosli iz irske u DE i to sa bebom od 10mj i u stan koji je imao samo radijatore..bez namjestaja, bez kuh. elemenata..ma nista osim golih zidova.. i bez posla naravno..

jedina prednost je bila ta sto sam ja znala njemacki i struka mi je takva da posao nadjem odmah.. (healthcare assistant ili kako njemci kazu altenpfleger)..

stan sam nasla na immobilienscout.. a muz isto iako inzinjer preh. tehnologije nije znao beknuti njemacki.. isao je ovdje 5mj na tecaj i polozio B1 kao i test integracije tj ucio je zakone,politika i sl. i tocno rijesio 33 od 33 pitanja nije mogao polagati samo jezik vec je morao i ovo uz..

ima institucija koja pomaze ljudima sto traze posao da napisu profi CV i to je takodje uradio medjutim ja sam to jos malo po svome jer mogu provesti sate i sate citajuci primjere drugih..i evo sad smo u potrazi za njegovom strukom.. zivimo kod frankfurta ali bas za njegovu struku skoroo sve firme su u bayern tako da naravno da cemo se seliti..

u irskoj smo oboje imali posao i super stan ali upravo zbog djece i boljih mogucnosti smo dosli ovamo i koliko god nam je bilo tesko i jos uvijek se borimo nikad bolja odluka sto se tice naseg dolaska u DE
mare-82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 16:15   #2345
Postoji li neki sajt ili aplikacija koja prikazuje prospekte sa snizenjima na jednom mestu?

Hvala...
ikac2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 18:40   #2346
Quote:
ikac2000 kaže: Pogledaj post
Postoji li neki sajt ili aplikacija koja prikazuje prospekte sa snizenjima na jednom mestu?

Hvala...
+1
i mene ovo zanima, a pošto ima kod nas u Hrvatskoj valjda ima i u Njemačkoj
CroDe is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 18:56   #2347
Quote:
CroDe kaže: Pogledaj post
+1
i mene ovo zanima, a pošto ima kod nas u Hrvatskoj valjda ima i u Njemačkoj
Marktguru, kaufDa i mein Prospekt.

Inace odlična za druge stvari osim hrane i sitnica idealo.de
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 08:22   #2348
Zahvaljujem.
ikac2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 22:08   #2349
buraz mi je preko hrvatskog posrednika preko Zeitarbeit firme dobio posao kao dostavljač za čini mi se DHL u Njemačkoj. Međutim u HR firmi kažu da ugovor oni nemaju te da ce ga moci pročitati u Njemačkoj. Jeli to normalno?
I kakav je generalno posao dostavljača koji preko Zeitarbeita radi da za DHL ili neku sličnu firmu?
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 03:25   #2350
zeit firme su moderno govno njemacke drzave i njena sramota. pocelo sa schroederom cini mi se merkelica blagoslovila taj oblik modernog robovlasnistva.

bjezi od zeita kud te noge nose... evo ja nakon godine i pol skoro fala bogu odlazim iz jedne zeit firme. i jebat cu im mater nacisticku u facu zadnjeg dana ugovora. jer toliko ponizenja nisam dozivio ni u hrvatskoj...toliko je divna ta pravna uredjena njemacka... mrtvo slovo na papiru.
silvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 12:40   #2351
Zašto? Jel može više detalja? Napisao si da odlaziš nakon godine i pol, nisi mogao prije?
brzi gonzales is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 12:55   #2352
Jugovic je mislio raditi kao u Garesnici ili Koprivnici, ceskati jajca, zvati sefa sindikata za svaki krivi pogled predradnika - a sam se ne zna potpisati, lijena je smrdljiva mrcina, ima srednju potkivacku - i htio je buniti kolege protiv svojih gospodara - kao banditi Bobetko i Tudjman u mladjim danima. Pa su mu Nijemci dali nogom u dupe, kako su i trebali. Tko je marljiv i posten - taj se Njemacke ne treba bojati. S doktoratom ili nepismen. Ima mjesta za sve. Hrvati su dobrodosli u Njemackoj, ako zele uciti jezik i marljivo raditi! Ali ne trebamo antifasiste, lijencine, partizane, ZAVNOH - ovce...
pesdewschegg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 20:36   #2353
Pozdrav,

ima li netko da mi objasni na kojem principu funkcioniraju recruitment agencije u njemackoj.
Trenutno se nalazim u engleskoj i ovdje ti vecina firmi uopce nece pogledati CV ukoliko si ga sam poslao, vecina ide oreko agencija koje se naplacuju od firme i od kandidata. Ali princip je ukoliko ti se pronalazi posao na bazi ugovora (tj. ako si placen prema satnici) onda ti recimo agencija dogovori recimo 30 GBP po satu, a tebi isplacuje 25GBP i tih 5 funti je njihova zarada. Ili ukoliko se ide na permanent poziciju onda firma placa neki iznos za kandidata ako ga zaposli, mislim da se radi o 5000 gbp, ali nisam sigurna. I to je to.

Da li agencije rade i na tom principu u njemackoj? da li je uobicajeno da sve ide preko agencija? Ili rade na principu da od tebe traze 200, 300 eura da te uopce pogledaju?
Nanala is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 20:51   #2354
Ja znam nekoga tko radi u headhunter agenciji, oni love kadrove cije place se krecu preko 100.000€, plus kojekakve drugo povlastice.

Velike firme cesto imaju nekog zaposlenika koji se brine o tome tako da trebas trazit oglase u svojoj struci, mozda naletis direktno na firmu a mozda i na agenciju, tebi to u principu nije bitno, bitno ti je dobiti posao.

A sto se tice engleskih agencija, to je najgori sljam koji nije u stanju napisati pisljivi mail iako je u telefonskom razgovoru obecao brada i doline.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 03:02   #2355
E Bok.

Vec duze vrijeme samo citan i upijan za odlazak u njemacku itd.
Neznan njemacki, nisan neku skolu zavrsia, ali iman znanja pogotovo za IT.
Ja san zavrsio za prodavaca ali to nikad nisan radia i nilad me nije zanimalo. Bavia san se svime i svacim. Konobarenje, gradevina, alu pvc bravarija, postavljanje knaufa, pjeskarenje velikih spremnika 80k m3 u Janafu, onda za jednu firmu elektroinstalacije u Janafu, vukli kabele. I par mjeseci u vezi klima uređaja pumpa plina, rastavljanje i sl. Sad san trenutno na crypto valutama (bitcoin itd.) i moderator na Xiaomi sluzbenom forumu sa 5 i pol milijuna clanova.
U svabiji ima puno nasih varalica. Prijatelji isli pa ih nije placalo sranje teško, a preko agencije ako ides oni ti nadu smjestaj i posao i agencija te placa.
Ali.... Ako kojim slucajem ti si dobar radnik i firma te zeli direktno bez posrednika (agencije) onda agencija trazi naknanadu za penale par tisuca eura. -.-

Sto bi htio radit? Sto god se nudi, samo da ima smještaj itd.
Sto vise citan sve san zbunjeniji, pa san zato odlucia poslat poruku.

Few my words.

Pozdrav.
lelinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 10:18   #2356
Das otkaz u agenciji i odes u tu firmu.. Ili neku drugu koja prima bez agencije.

Tko se primi posla preko njih, sam si je kriv.
__________________
Radim da tebi bude bolje..
Sprudelmeister is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 10:18   #2357
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
Ja znam nekoga tko radi u headhunter agenciji, oni love kadrove cije place se krecu preko 100.000€, plus kojekakve drugo povlastice.

Velike firme cesto imaju nekog zaposlenika koji se brine o tome tako da trebas trazit oglase u svojoj struci, mozda naletis direktno na firmu a mozda i na agenciju, tebi to u principu nije bitno, bitno ti je dobiti posao.

A sto se tice engleskih agencija, to je najgori sljam koji nije u stanju napisati pisljivi mail iako je u telefonskom razgovoru obecao brada i doline.
aha, znaci ukoliko ciljam na posao cca 40000€ godisnje onda je vrlo vjerojatno da takav posao mogu dobiti bez agencije?

engleske agencije su parazitske tvorevine koje su toliko gadljive da ti se uopce ne da trositi rijeci na njih
Nanala is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 10:19   #2358
Quote:
Sprudelmeister kaže: Pogledaj post
Das otkaz u agenciji i odes u tu firmu.. Ili neku drugu koja prima bez agencije.

Tko se primi posla preko njih, sam si je kriv.
da li je ovo bilo meni namjenjeno ili?
Nanala is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 10:35   #2359
Quote:
lelinho kaže: Pogledaj post
E Bok.

Vec duze vrijeme samo citan i upijan za odlazak u njemacku itd.
Neznan njemacki, nisan neku skolu zavrsia, ali iman znanja pogotovo za IT.
Ja san zavrsio za prodavaca ali to nikad nisan radia i nilad me nije zanimalo. Bavia san se svime i svacim. Konobarenje, gradevina, alu pvc bravarija, postavljanje knaufa, pjeskarenje velikih spremnika 80k m3 u Janafu, onda za jednu firmu elektroinstalacije u Janafu, vukli kabele. I par mjeseci u vezi klima uređaja pumpa plina, rastavljanje i sl. Sad san trenutno na crypto valutama (bitcoin itd.) i moderator na Xiaomi sluzbenom forumu sa 5 i pol milijuna clanova.
U svabiji ima puno nasih varalica. Prijatelji isli pa ih nije placalo sranje teško, a preko agencije ako ides oni ti nadu smjestaj i posao i agencija te placa.
Ali.... Ako kojim slucajem ti si dobar radnik i firma te zeli direktno bez posrednika (agencije) onda agencija trazi naknanadu za penale par tisuca eura. -.-

Sto bi htio radit? Sto god se nudi, samo da ima smještaj itd.
Sto vise citan sve san zbunjeniji, pa san zato odlucia poslat poruku.

Few my words.

Pozdrav.
Znači znaš svasta, ali nista od toga bas posebno dobro, ne mislim te uvrediti, nego tako bi ti se čitao CV, što nekoga zanima tvoj mod posao ako te traži za Knauf i obratno. A nemaš iskustvo od par godina u svakom od tih poslova.
Je Job hopping je normalno danas, ali više u sličnim poslovima.
Quote:
Sprudelmeister kaže: Pogledaj post
Das otkaz u agenciji i odes u tu firmu.. Ili neku drugu koja prima bez agencije.

Tko se primi posla preko njih, sam si je kriv.
Nije to sa dati otkaz i otići u istu firmu tako lako. U ugovoru između firme i agencije ti pišu klauzule kao:
- za preuzimanje radnika na stalno se plaća 3 plaće agenciji
- preuzimanje se računa i ako radnik bi roku od 6 mjeseci nakon prekida ugovora sa agencijom bude zapošlen od firme.

Itd.

Znači uobičajeno ideš negdje drugo i nakon par mjeseci se javiš opet tamo. Ako te baš žele ali ne žele dati 3-6 plaći (uobičajno) će ti to reći ili će te zaposliti proforma kao nešto drugo ako se s time može izigrati ugovor (ovisno o ugovoru)
Quote:
Nanala kaže: Pogledaj post
aha, znaci ukoliko ciljam na posao cca 40000€ godisnje onda je vrlo vjerojatno da takav posao mogu dobiti bez agencije?

engleske agencije su parazitske tvorevine koje su toliko gadljive da ti se uopce ne da trositi rijeci na njih
Headhunteri nisu te vrste agencija. Headhunteri traže baš osobe koje su rijetke na tržištu. U smislu "da ima toliko kvalifikacija i sposobnosti koje mi tražimo ne bi bez posla" dok ovo što ti opisujes su više kao makleri kojima das stan da ti nađu kupca ili stanara. Oni gube vrijeme i predstavu ti samo 3-10 najbolji kanidata i s time tebi uštede vremena a i novaca.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 10:54   #2360
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Headhunteri nisu te vrste agencija. Headhunteri traže baš osobe koje su rijetke na tržištu. U smislu "da ima toliko kvalifikacija i sposobnosti koje mi tražimo ne bi bez posla" dok ovo što ti opisujes su više kao makleri kojima das stan da ti nađu kupca ili stanara. Oni gube vrijeme i predstavu ti samo 3-10 najbolji kanidata i s time tebi uštede vremena a i novaca.
aha, kuzim. Nisam znala da tako stvari stoje u Njemackoj jer je u Engleskoj di sam sada trenutno totalno druga stvar. Headhunteri te stalno gnjave na mobitel, zivkaju, salju mailove i u principu vjerojatno da dobijes posao bez agencije je mozda 5% jer vecina firmi nece niti procitati tvoj CV ako nije predstavljen od agencije. Isto kao i sto je vjerojatnost da nadjes stan bez agencije manja od 5%.

Kuzim, znaci da se klonim agencija jer moze i bez njih, doduse, jos je i pozeljnije.
Nanala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:15.