Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Internet > Internet biznis

Internet biznis Zarada i poslovanje na Internetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2017., 09:46   #1121
Imam nekoliko pitanja... Znači, planiram prodati jednu stvar na Ebay vezanu za magnetofone i audio tehniku koja je vrlo rijetka. Uglavnom, cijene na E-bay se kreću za dotičnu stvar od minimalno 1000$ na više. Tako nekako i ja planiram formirati početnu cijenu. Dobio sam već neke upite za to iz USA i gledao sam koliko bi koštala poštarina, stvar je teška 0.52 kg. Zbunjuje me što na stranicama Hrvatske Pošte piše da za navedeni paket treba upisati označenu vrijednost. Što ja zapravo tu trebam upisati, pošto ta stvar više nije u proizvodnji? Ako upišem veći iznos, poštarina je veća. Mogu li npr. upisati 50-100 kn? Je li ima neki način da oni to provjere preko kupca i E-baya? Trebam li ubacivati isprintani račun sa E-bay u paket? Mogu li označiti pošiljku kao "poklon"?

Hvala svima unaprijed za pomoć.
ivan_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 09:50   #1122
Naznačena vrijednost je ustvari vrijednost na koju je paket osiguran. Možeš generalno upisati što želiš. Ako upišeš malu vrijednost bit će ti manja poštarina, ali time riskiraš da u slučaju gubitka paketa ne dobiheš punu vrijednost.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 10:18   #1123
Hvala na odgovoru, ali što je sa import duties? Plaća li se to za USA i gleda li se onda ta vrijednost ako se plaća?
ivan_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 10:32   #1124
Ne znam kako radi američka carina. Ali to nije tvoj problem, to je odgovornost uvoznika.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 12:58   #1125
Ja sve saljem preporuceno kao gift i jos mi nitko nije rekao da je platio carinu a poslala sam sigurno preko 200 itema u usa 😀
Jedino ne znam za dhl kako ide kad sam slala malo skuplje stvari obavezno saljem na puni iznos.
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 15:49   #1126
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
Ja sve saljem preporuceno kao gift i jos mi nitko nije rekao da je platio carinu a poslala sam sigurno preko 200 itema u usa 😀
Jedino ne znam za dhl kako ide kad sam slala malo skuplje stvari obavezno saljem na puni iznos.
Znaći skuplje si slala isključivo preko DHL? Ako recimo želim poslati običnom poštom preporučeno sa tracking number nešto što vrijedi npr. 1000$ što je najpametnije da napravim?
ivan_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 11:28   #1127
Quote:
ivan_zg kaže: Pogledaj post
Znaći skuplje si slala isključivo preko DHL? Ako recimo želim poslati običnom poštom preporučeno sa tracking number nešto što vrijedi npr. 1000$ što je najpametnije da napravim?
Ni pod razno stvar od 1000$ preporuceno postom. Samo dhl. Slala sam jedino stvari do nekih 500$ max koliko bi mogla pregrmit ako se sta desi a sve skuplje od toga obavezno dhl na puni iznos.
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 18:36   #1128
Quote:
Lake kaže: Pogledaj post
Ni pod razno stvar od 1000$ preporuceno postom. Samo dhl. Slala sam jedino stvari do nekih 500$ max koliko bi mogla pregrmit ako se sta desi a sve skuplje od toga obavezno dhl na puni iznos.
Hvala puno. Tako ću i napraviti.
ivan_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 11:17   #1129
Pozdrav!

Pokušavam prodati nešto na eBayu i normalno da sam zapeo na dijelu sa naštimavanjem U.S. shippinga. Prije 2 dana sam uspio to podesiti, ali sam želio da mi piše da šaljem worldwide, ali da me ljudi kontaktiraju za shipping. Pokušao sam i sa free shippingom, ali ne pušta me sada nikako. Ovo je situacija koju imam.

http://i68.tinypic.com/2yy8dqp.png

Može li mi netko pomoći kako da naštimam postavke?

Hvala!
Chorak is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 13:10   #1130
Quote:
Chorak kaže: Pogledaj post
Pozdrav!


http://i68.tinypic.com/2yy8dqp.png

Može li mi netko pomoći kako da naštimam postavke?

Hvala!
Vise manje svi u RH smo imali isti problem, mislim da sam to rijesio tako da ides na "offer aditional services" i onda stvoris FREE SHIPPING (ručno jer opcija za izvan US ne postoji po defaultu), pa naredni put kad listas odaberes tu opciju.

ta situacija se javlja jer je ebay.com po defaulta namijenjem US korisnicima.
frende is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 13:16   #1131
Usput, zna li netko nekog da prodaje na Hreljiću ili po sajmovima? ili otkupljuje?

Imam hrpu stvari doma, koja se ne isplati prodavat na netu, a opet nisu za bacit (sve sitnice od 50-100kn, nozici, baterije, dijelovi za bicikl i sl.). Ako je netko za dogovor, neka se javi na PP, provizija se podrazumijeva.

hvala
frende is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 07:02   #1132
prodao sam item koji nikad nije stigao i ebay je refundao kupca

sad oni mene terete samo za svoje fees no ne i za cijeli iznos koji su refundali!!kako to?
murof7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 15:35   #1133
Quote:
murof7 kaže: Pogledaj post
prodao sam item koji nikad nije stigao i ebay je refundao kupca

sad oni mene terete samo za svoje fees no ne i za cijeli iznos koji su refundali!!kako to?
Pa ti si ga poslao jel da? Imas dokaz o slanju? Dakle nije tvoja krivica...nebi ni fees po meni trebali naplatit ali ok...kako si slao? Mozes li od poste trazit da istraze i da te obestete?
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 19:19   #1134
Poslao da...imam dokaz a potraznica u posti pokrenuta pa jos cekam odgovor...dok nedode odgovor necu platiti fees....hvala na odg
murof7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 12:24   #1135
sad sam od ebay dobio ovo na mail(imao sam slučaj gdje kupcu roba nije stigla pa mu ebay vratio pare)

Your PayPal account was debited GBP *** for case #123456789

što ima to znači?sad mi je ebay balnce 0 dolara a na pay pal nemam ništa negativno i da moram platiti

sa kartice nemogu ništa skiniti jer ništa nema
murof7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 12:31   #1136
Pa ebay mu je vratio novce s tvog paypal racuna

Sent from my SM-A520F using Tapatalk
Madison Avenue is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2017., 12:42   #1137
ali balance je bio 0 ....pisalo je cijelo vrijeme na ebay da imam kao dug *** dolara i sad odkad je taj mail dosao, balance i na ebay mi je 0....a na pay pal se ništa nije promjenilo idalje stoji 0 a po nekoj logici trebao bi biti u minusu za taj iznos na paypalu da oni onda potražuju taj novac od mene!
murof7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 10:33   #1138
Pozdrav Iman u planu prodati neke PS4 igrice priko Ebaya. Kako do sada nisan nista prodava ali sam kupio 30+itema neznam kako to funkcionira. Prva stvar koja me zanima priko koje ebay domene triban stavi? .com/uk/de? Vecinom sada kupujem priko .uk radi jeftinijeg shippinga.
I jos jedna stvar koja mi je bitna za pocetak je di mogu vidit koliko dođe postarina za pojedinu drzavu, a mislim da bi slao posiljke priko DHL-a.
Hvala
AleksandarBig is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 20:54   #1139
Šaljem stakleni item cca 300g, s pakiranjem do 1kg, ali vjerovatno manje.
Zanima me koliki je otprilike shipping za Grčku? Išao sam preko Hrvatske pošte geledat cijenu, ali mi preskupo ispada...
Ispada mi >100kn?
Lake, kako ti naplaćuješ shipping, ako su takve cijene kao šta sam gledao na stranici od HP, onda bi trebao stavljat za shipping 15-20$, što je po meni previše....
__________________
Barcelona i 7 patuljaka... :)
Figo_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 16:41   #1140
Želio bih se baviti prodajom na ebay.Pa me zanima da li otvoriti personal account ili business account na paypal,koja je razlika? Ako se registriram na ebay.com da li moram i na ebay.uk se opet registrirati ili automatski me prepoznaje.Što se tiče poštarine kolika je otprilike za slanje paketa do 1 kh u SAD za razliku od Engleske? Hvala
neutron is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:41.