Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2007., 14:15   #41
pa da, vi hoćete da muslimani samo šute a da vi vodite lijepo brigu o svemu. Vi hoćete da donosite demokratiju u naše islamske zemlje iako vas niko ništa nije pitao ni tražio nešto od vas. Vama trebaju muslimani koji su podležni svakoj vašoj kritici i koji će ostaviti svoje svetinje da bi bilo kao vi.. Vama treba "musliman" koji ne praktikuje ni 1% svoje vjere, vama treba musliman koji ne mrzi nevjerstvo.
Vi hoćete muslimana koji mora da vas voli i nesmije ružno pogledati iako ismijavate najsvetije njegove stvari.
Vama treba musliman koji se neće boriti za svoju otetu zemlju. Vi hoćete muslimane beskičmenjake koji nemaju svojih stavova, kojim po Iraku možete rušiti džamije i još uvjek da ne budu "teroristi". Kojim možete pokrasti zemlju pod izgovorom borbe protiv terorizma i islamizma. A onaj ko vam se suprostavi lajete svijetu da je islamist. E molim ja Boga da što prije muslimani se probude pa da svi budu onakvi kakve ti zoveš "islamistima"
__________________
Etdhikru qadmayta d'min 'alma d'ana na ALLAHA, wa layt toob ilah, wa layt akwatee
Ibn_Tejmije is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 15:00   #42
Quote:
Ibn_Tejmije kaže: Pogledaj post
pa da, vi hoćete da muslimani samo šute a da vi vodite lijepo brigu o svemu. Vi hoćete da donosite demokratiju u naše islamske zemlje iako vas niko ništa nije pitao ni tražio nešto od vas. Vama trebaju muslimani koji su podležni svakoj vašoj kritici i koji će ostaviti svoje svetinje da bi bilo kao vi.. Vama treba "musliman" koji ne praktikuje ni 1% svoje vjere, vama treba musliman koji ne mrzi nevjerstvo.
Vi hoćete muslimana koji mora da vas voli i nesmije ružno pogledati iako ismijavate najsvetije njegove stvari.
Vama treba musliman koji se neće boriti za svoju otetu zemlju. Vi hoćete muslimane beskičmenjake koji nemaju svojih stavova, kojim po Iraku možete rušiti džamije i još uvjek da ne budu "teroristi". Kojim možete pokrasti zemlju pod izgovorom borbe protiv terorizma i islamizma. A onaj ko vam se suprostavi lajete svijetu da je islamist. E molim ja Boga da što prije muslimani se probude pa da svi budu onakvi kakve ti zoveš "islamistima"
Mislim da bi nam sasvim dosta bil muslimani koji bi za promjenu na pružene demokratske slobode uzvratili s malo poštovanja tuđih sloboda i pokušali se uklopiti u naš način života umjesto da se drže blesavih snova o nametanju svoje vjere i svojih šerijatskih pravila tamo gdje nisu ni najmanje poželjni...

I oprosti, ali rušenje aviona punog nevinih ljudi u zgradu punu još nevinih ljudi nije borba nego zločin. Nema tu opravdanja pa da su vam sravnili zemlju nuklearnim arsenalom.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 15:05   #43
Quote:
Ego; kaže:
Mislim da bi nam sasvim dosta bil muslimani koji bi za promjenu na pružene demokratske slobode uzvratili s malo poštovanja tuđih sloboda i pokušali se uklopiti u naš način života umjesto da se drže blesavih snova o nametanju svoje vjere i svojih šerijatskih pravila tamo gdje nisu ni najmanje poželjni...

I oprosti, ali rušenje aviona punog nevinih ljudi u zgradu punu još nevinih ljudi nije borba nego zločin. Nema tu opravdanja pa da su vam sravnili zemlju nuklearnim arsenalom.
Svak pametan danas zna da je 9/11 najgnjusnija podvala i prevara od kad je svijeta i vijeka. Otkriveno je da u avionima uopće nije bilo Arapa.

http://www.wakeupfromyourslumber.com/node/2106

http://otvoreniforum.com/showthread.php?t=331
 
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 15:26   #44
Quote:
Molim kaže: Pogledaj post
Svak pametan danas zna da je 9/11 najgnjusnija podvala i prevara od kad je svijeta i vijeka. Otkriveno je da u avionima uopće nije bilo Arapa.

http://www.wakeupfromyourslumber.com/node/2106

http://otvoreniforum.com/showthread.php?t=331
Sorry, ali to su ti sve teorije zavjere koje baš ne uzimam previše ozbiljno...

U ostalom, previše je zločinačkih terorističkih akata za koje su muslimanske militantne skupine preuzele odgovornost da bi sve bile inscenirane...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 15:32   #45
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Mislim da bi nam sasvim dosta bil muslimani koji bi za promjenu na pružene demokratske slobode uzvratili s malo poštovanja tuđih sloboda i pokušali se uklopiti u naš način života umjesto da se drže blesavih snova o nametanju svoje vjere i svojih šerijatskih pravila tamo gdje nisu ni najmanje poželjni...

I oprosti, ali rušenje aviona punog nevinih ljudi u zgradu punu još nevinih ljudi nije borba nego zločin. Nema tu opravdanja pa da su vam sravnili zemlju nuklearnim arsenalom.
Kakv ja imam veze s tim sto su neki tam srušili avion?

Ili bilo koji musliman koji nije učestvovao u tome?

Zašto se traži od muslimana da se ponašaju kao grupacija, a od svih drugih kao gradjani pojedinci?

Nisu li žute trake slijedeće?

Zar GB ne može procesiurati one koji rade protiv zakona?

Zašto sam u poziciji da moram dokazivati da ja nisam loš zbog nekih drugih a da nisam ništa uradio? Jel treba sada Ego da je uzvikujem "Ne ja nisam
za šerijat u Engleskoj" da bih imao gostoprimstvo?

Ili zašto se jednostavno svi ne istjeru van? Što priječi englesku u tome?

Ili je cilj da se ne istjeraju nego "kultiviraju"?
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 15:36   #46
Quote:
crtica kaže: Pogledaj post
Ti svoje mišljenje temeljiš na smiješnim i površnim teorijama urote.
Oduševio si se mojim linkom na Melanie Philips, što govori da pojma nemaš o materiji jer ona je svakom tko poželi malo istražiti kaj se zbiva na polju muslimanske integracije u UK, jedna od prvih osoba. No, ti ZNAŠ da su US i UK iza toga. Izvlačiš Tariqa kao nekog osobito novog i posebnog lika...

Da li uopće znaš kaj je islamizam? Kada je i gdje nastao? Okani se pitanje komu je potreban i kreni u sam početak, srž problema.

Nemreš bulivit, nije u SAD, a ni pod njihovih patronatom.

Sorry, no ti radiš sve naopako - postaviš tezu, bez pravih činjenica, a onda ideš tražiti sve ono kaj ti tu tezu podupire.

Ne nema veze s vjerskim pravima, my ass

Iz tvojih se upisa i linkova nikako ne može shvatiti što je to islamizam.

Ali se može divno na tvom primjeru uvidjeti što je antiislamska propaganda.

Koliko samo snage, vremana i svega ostaog trošiš na to, ili te plaćaju ili si pukla do kraja.

A prije ovo drugo.
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 16:09   #47
Quote:
forget-me-not kaže: Pogledaj post
Kakv ja imam veze s tim sto su neki tam srušili avion?

Ili bilo koji musliman koji nije učestvovao u tome?

Zašto se traži od muslimana da se ponašaju kao grupacija, a od svih drugih kao gradjani pojedinci?

Nisu li žute trake slijedeće?

Zar GB ne može procesiurati one koji rade protiv zakona?

Zašto sam u poziciji da moram dokazivati da ja nisam loš zbog nekih drugih a da nisam ništa uradio? Jel treba sada Ego da je uzvikujem "Ne ja nisam
za šerijat u Engleskoj" da bih imao gostoprimstvo?

Ili zašto se jednostavno svi ne istjeru van? Što priječi englesku u tome?

Ili je cilj da se ne istjeraju nego "kultiviraju"?
Gle... stvar je u tome da se muslimani vrlo često samoinicijativno izoliraju i drže u zatvorenim grupama, pa ih se zato tako i gleda.

Gle, imam susjede iz Bosne, napravili smo si međusobno do sad dosta usluga kad je zatrebalo, pili smo kavu bezbroj puta, nikad mi nebi palo napamet ljude gledati drugačije od ostalih. Međutim ima mnogo muslimana koji furaju upravo stav "oni su okupirali našu domovinu, oni su nemoralni, oni su nevjernici, oni su dekadentni, oni ne poštuju nas, mi se moramo boriti protiv njih" i time sami sebe izdvajaju u skupinu problematičnih slučajeva.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 16:27   #48
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Gle... stvar je u tome da se muslimani vrlo često samoinicijativno izoliraju i drže u zatvorenim grupama, pa ih se zato tako i gleda.

Gle, imam susjede iz Bosne, napravili smo si međusobno do sad dosta usluga kad je zatrebalo, pili smo kavu bezbroj puta, nikad mi nebi palo napamet ljude gledati drugačije od ostalih. Međutim ima mnogo muslimana koji furaju upravo stav "oni su okupirali našu domovinu, oni su nemoralni, oni su nevjernici, oni su dekadentni, oni ne poštuju nas, mi se moramo boriti protiv njih" i time sami sebe izdvajaju u skupinu problematičnih slučajeva.
Hipotetski se može pojaviti bilo što, mislim skupina sa ovim ili onim željama ii planovima.

Vehbosi npr. preferiraju život u komunama.

Ali temeljna ideja civilnog društva je tretirati ljude kao pojedince. Neovisne od toga što uradila neka druga skupina koja s njima dijeli etno ili vjerske ili političke ili bilo koje druge sličnosti.

Nisu li muslimani danas jedina skupina u GB prema kojoj se ponaša contra ovog pravila?

Iako se ZNA da većina muslimanske populacije GB ne dijeli talibanska shvatanja Islama.

Main point je da vlada GB niš ne poduzima da se riješi (i sebe i druge muslimane GB) talbančiča, ali zato itekako kinji ostale koji s tim nemaju baš nikakve veze. Što ih jednostavno ne procesuiraju?

Ako ne mogu po važećim zakonima neka promjene zakone. Nisu im muslimani krivi za zakone. Niti su ih donosili niti su ih mogli sami izglasati.

Ali vlada to neće. Ona želi da (poput crtice npr.) stvori neprijateljsko ozračje protiv Islama uopće...

Volio bih da me netko razuvjeri da nije tako.
forget-me-not is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 16:28   #49
Quote:
Ego; kaže:
Gle... stvar je u tome da se muslimani vrlo često samoinicijativno izoliraju i drže u zatvorenim grupama, pa ih se zato tako i gleda.

Gle, imam susjede iz Bosne, napravili smo si međusobno do sad dosta usluga kad je zatrebalo, pili smo kavu bezbroj puta, nikad mi nebi palo napamet ljude gledati drugačije od ostalih. Međutim ima mnogo muslimana koji furaju upravo stav "oni su okupirali našu domovinu, oni su nemoralni, oni su nevjernici, oni su dekadentni, oni ne poštuju nas, mi se moramo boriti protiv njih" i time sami sebe izdvajaju u skupinu problematičnih slučajeva.
Iz života.

Ja ne pijem, ne psujem, ne posjećujem diskoteke, ne volim mjesta gdje miriše na blud itd.... Ako ima neko da se može sa mnom ovakvim družiti, drage volje.
 
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 10:54   #50
Evo malo friških vijesti:

This weekend's plotters intended to kill partygoers at popular nightclubs in London's West End and school children departing Glasgow for summer holiday. These cities are thriving, cosmopolitan, tolerant and open*--which is a main reason the Islamists want to bomb them.

On Thursday, his first full day in office, the Prime Minister sought to distance himself from just-retired Tony Blair's unpopular commitment to the "global war on terror" by unveiling a cabinet with prominent Blair critics. But Mr. Brown appears to be a quick study. Yesterday, in an interview with the BBC, he was nothing if not resolute: "We will not yield, we will not be intimidated, and we will not allow anyone to undermine our British way of life." Welcome to the fight.
http://www.opinionjournal.com/editor...l?id=110010285
- - - - - - - - - -
* Bold je moj.
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 11:03   #51
Quote:
Molim kaže: Pogledaj post
Iz života.

Ja ne pijem, ne psujem, ne posjećujem diskoteke, ne volim mjesta gdje miriše na blud itd.... Ako ima neko da se može sa mnom ovakvim družiti, drage volje.
Znaci, ne ides u red light district u meki...
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:42.