Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2017., 17:33   #21
Putovanje je samo za one s viskom vremena i novaca, koji tko zna kako su stekli te novce
KILLERDOG is offline  
Old 23.09.2017., 17:38   #22
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
Putovanje je samo za one s viskom vremena i novaca, koji tko zna kako su stekli te novce
Tako je!
Pravi Hrvat služi svom gazdi za minimalac i šuti da ne izgubi ni te 2800, pa frustraciju liječi cigarama i onim pivom od 2 litre po 10 kn iz Kauflanda.
Osim ako je uhljebljen, onda je prikačen na državnu sisu, pa gomila resurse u
cigli i betonu.

Jer šta se gdje ima za vidjeti, ionako je Hrvatska najljepša zemlja na svijetu!
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Old 23.09.2017., 18:06   #23
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Imaš pravo.
Prosječan Hrvat popuši 1200 kn, u birtiji popije 1000 kn i potroši na odjeću i obuću 1000 kn.
Stvarno nisam prosječan Hrvat.

Ako kao neprosječan Hrvat putuješ i samousavršavaš se u struci, to ti prosječan Hrvat nikad oprostiti neće.

Uložiti u educiranje u struci ili otići vidjeti svijet? To je nečuveno! Onda ti svi vele - otkud ti pare? Pa ne pušim, ne idem po birtijama, stavim sa strane svaki mjesec, skupi se.
Priznam jedino da su mi bilježnice slabost, a radi putovanja i samoedukacije sam i motivirana dobro zarađivati da si to mogu priuštiti.
Gdje si našla da te ja osuđujem? Živi kako želiš, boli me kuki, ali onda nemoj bacati pod nos drugima "zlatnu mladež" jer ti nisi ništa drugačija.
__________________
----
Novi233 is offline  
Old 23.09.2017., 18:26   #24
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Gdje si našla da te ja osuđujem? Živi kako želiš, boli me kuki, ali onda nemoj bacati pod nos drugima "zlatnu mladež" jer ti nisi ništa drugačija.
Pa ako dovoljno zarađuje svojim radom, nek živi kako god hoće dok ne krši zakon

S druge strane imam dojam da je otvaračica teme brucošica iz bogate obitelji, tako da je to neusporedivo....
Nosonja_ is offline  
Old 23.09.2017., 19:05   #25
Autorice, da li je auto koji si razbila tvoj ili ne?
Ako je tvoj, je li poklon ili si ga kupila od svoje zarade?

Plaćala si godinu dana redovno privatnog trenera, a otišla si na svega 2 sata u čitavoj godini?

Nema potrebe da se duriš na roditelje jer ti ne žele financirati takve stvari, kao niti putovanje u London.
Moraš shvatiti da je to neozbiljno i neodgovorno ponašanje.

Dokle će ti se događati ovakve stvari? Dok ne počneš cijeniti novac i ne postaneš financijski odgovorna.

Ako si ne možeš priuštiti kasko za auto, zamijeni ga jeftinim.
Ako se ne možeš natjerati da treniraš, otkaži trenera.

Vjerujem da su tvoji roditelji imućni pa su te razmazili u tom smislu, a sada kada si odrasla se ne snalaziš.
Nisi ti za to sama kriva, no poradi svakako na tome, jer na ovaj način ćeš imati uvijek financijskih problema.

Otkaži taj London i počni se ponašati financijski odgovorno, umjesto u privatnog trenera uloži novac u nekog financijskog savjetnika da te nauči kako da raspolažeš s novcem.

Sretno!
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Old 23.09.2017., 20:02   #26
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Pa valjda znaš koliko se možeš rastegnuti. Ne znam čemu si otvorila temu

Ja (ovo opisano) smatram razbacivanjem novca. Na frizuru se ne mora ići svaki dan, ne mora se naručivati gotova hrana svaki dan i tako, ne znam, ok poremeno iz gušta, ali da ti to postane način života,ne, barem kako ja razmišljam, ali ako ti sve to pokrivaš financijski who cares
1. Pa nisam ja otvorila temu...
2. I ne idem na frizuru svaki dan niti naručujem gotovu hranu svaki dan... ali sam dala primjer bacanja novca u vjetar....
3. Isto tako slažem se da je malo bezveze nabijat nekome njegov "lifestyle" na nos, a s druge strane svoj smatrati skroz normalnim....

Iako je vjerojatno svakome žao kad potroši na nešto što zapravo nije planirao/nije mu trebalo/ nastalo je zbog vlastite greške/nepažnje....
Eto i ja sam nedavno ogrebla auto na ogradi, jbg. ode 2000kn bezveze, mogla sam za to ljetovati 3 ili 4 dana duže... ali s druge strane, što mogu... novac dođe i ode, na gluposti, vlastite gušte ili potrebe, ionako je zapravo svejedno....

__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Old 23.09.2017., 20:52   #27
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
1. Pa nisam ja otvorila temu...:rofl:
2. I ne idem na frizuru svaki dan niti naručujem gotovu hranu svaki dan... ali sam dala primjer bacanja novca u vjetar....
3. Isto tako slažem se da je malo bezveze nabijat nekome njegov "lifestyle" na nos, a s druge strane svoj smatrati skroz normalnim....

Iako je vjerojatno svakome žao kad potroši na nešto što zapravo nije planirao/nije mu trebalo/ nastalo je zbog vlastite greške/nepažnje....
Eto i ja sam nedavno ogrebla auto na ogradi, jbg. ode 2000kn bezveze, mogla sam za to ljetovati 3 ili 4 dana duže... ali s druge strane, što mogu... novac dođe i ode, na gluposti, vlastite gušte ili potrebe, ionako je zapravo svejedno....

Sory, krivo sam gledao
__________________
----
Novi233 is offline  
Old 24.09.2017., 06:41   #28
nekako mi vuče da je autorica trol
KILLERDOG is offline  
Old 27.09.2017., 00:37   #29
Quote:
Nosonja_ kaže: Pogledaj post
Što je uzalud bačeni novac?

Mogli bi se reći da je to novac koji smo potrošili iznad vlastitih mogućnosti ili možda je to novac utrošen u nešto što nas uopće ne usrećuje i sl.

Uvod mi je smiješan, otvoračica teme je očigledno vrlo bogata ili dolazi iz bogate obitelji, pa tih 20tkn dodje kao meni 200kn, a nitko valjda neće kukati zbog 200kn Pogotovo mi je smiješno ovo o razbijanju automobila, ako je na popravak automobila, novi iphone i na ratu za trenera potrošila 2o tisuća kuna, ispada da je na popravak skupog automobila potrošila 10tkn, što je u toj klasi cijena orginalnog branika, tako
Ako je morala sama platiti popravak, znači da je vozila pijana.
rocker1987 is offline  
Old 27.09.2017., 15:37   #30
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ako je morala sama platiti popravak, znači da je vozila pijana.
Svašta... pa nemaju svi kasko...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Old 27.09.2017., 16:47   #31
Riskiram pod pretpostavkom da vozi novi auto i da ima kasko.

Skup auto, skup život, kmečanje da roditelji nisu htjeli platiti neku štetu... ma ima kasko, eto, na moju dušu.
rocker1987 is offline  
Old 27.09.2017., 16:52   #32
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Svašta... pa nemaju svi kasko...

Malo mi je ne logicno da skupi auto nema kasko .

Ako je sama kriva (zbog necega )sama ,a nema kasko ( sta mi je jako tesko razumijeti kod skupih auta ) snosi troskove popravka ,s obzirom na sve sta je nabrojila i personal trener ,novi telefon i slupan skupi auto a steta samo 20k ,reci cu dobro je i prosla .

Meni vise bode oci ovaj iPhone razbijen nehotice ,pa mojoj djeci su padali tisucu puta pa nista .
Za razbit ga trebas ga doslovno bacit u zid .

Uglavnom autorice ,malo vise paziti a London nece nigdje ,kad ponovo skupis novac jos ce biti tu .
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Old 27.09.2017., 17:51   #33
Ma ti iphoni su smece, imao jednom i nikad vise
Ne znam kaka tvoji imaju, al moj doslovno svaki put kad je pao (2 puta ) se nesto razbilo
Takavi ih i glas prati
Zato i zbog sustava se vratio na samsung
KILLERDOG is offline  
Old 27.09.2017., 18:11   #34
Quote:
spalatina-nyc kaže: Pogledaj post
Malo mi je ne logicno da skupi auto nema kasko .
Da... to je točno, tek sam poslije vidjela da piše "skupi auto"...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Old 27.09.2017., 20:12   #35
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
Ma ti iphoni su smece, imao jednom i nikad vise
Ne znam kaka tvoji imaju, al moj doslovno svaki put kad je pao (2 puta ) se nesto razbilo
Takavi ih i glas prati
Zato i zbog sustava se vratio na samsung


Ja sam apple freak ,imaju mladi SE a stariji 6s ,stavim im u Apple store odamh zastite na ekrane i neki zastite za telefone i to drzi ,koriste dok im baterija ne otide .obicno 2 -3 godine ,padne miljun puti .A i ja sam poprilicno slampava pa mi ispadne kad izlazim iz auta i sl .
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Old 28.09.2017., 11:41   #36
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Imaš pravo.
Prosječan Hrvat popuši 1200 kn, u birtiji popije 1000 kn i potroši na odjeću i obuću 1000 kn.
Stvarno nisam prosječan Hrvat.

Ako kao neprosječan Hrvat putuješ i samousavršavaš se u struci, to ti prosječan Hrvat nikad oprostiti neće.

Uložiti u educiranje u struci ili otići vidjeti svijet? To je nečuveno! Onda ti svi vele - otkud ti pare? Pa ne pušim, ne idem po birtijama, stavim sa strane svaki mjesec, skupi se.
Priznam jedino da su mi bilježnice slabost, a radi putovanja i samoedukacije sam i motivirana dobro zarađivati da si to mogu priuštiti.
pitali jednog rođaka kolege koje rade posao ko on (inozemstvo, visoka peć, da se natuć love ali i boleština) kako to da ide na havaje, kubu i puerto rico na praznike. pita on njih: "di vi jedete?" kažu oni: "u restoranima." "e ja jedam doma."
nije usporedivo s našim slabim plaćama ali dobar pokazatelj...
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Old 28.09.2017., 18:58   #37
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
nekako mi vuče da je autorica trol
ne mora biti, POLUSVIJETA u HR ima na izvoz...
9009 is offline  
Old 29.09.2017., 03:52   #38
Quote:
organiceko258 kaže: Pogledaj post
pitali jednog rođaka kolege koje rade posao ko on (inozemstvo, visoka peć, da se natuć love ali i boleština) kako to da ide na havaje, kubu i puerto rico na praznike. pita on njih: "di vi jedete?" kažu oni: "u restoranima." "e ja jedam doma."
nije usporedivo s našim slabim plaćama ali dobar pokazatelj...
pa u kanadi ti je jeftinije jesti u restoranu nego doma kuhati
inače, ako je tu na američkom kontinentu ova sva mjesta su ono jeftine destinacije za posjet
sve nabrojano je po 1000$
KILLERDOG is offline  
Old 29.09.2017., 09:56   #39
jel postoji mogucnost da me pokretačica teme usvoji...njeno je da financira...ja cu brinuti o djeci....kuvati...peglati...i ostalo..a njeno su financije
__________________
SLOBODNI LJUDI SLOBODNI SAMO AKO SMIJU IMATI ORUŽJE DA BI ZAŠTITILI SVOJ ŽIVOT,
IMOVINU, SVOJE SUGRAĐANE I OBITELJI OD DRUGIH NASILNIH GRAĐANA
KAO I OD NEPOŠTENE VLASTI I DA SE OBRANE OD TIRANIJE VLADARA.
JAWS is offline  
Old 29.09.2017., 14:58   #40
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
pa u kanadi ti je jeftinije jesti u restoranu nego doma kuhati
inače, ako je tu na američkom kontinentu ova sva mjesta su ono jeftine destinacije za posjet
sve nabrojano je po 1000$
je, kanada je u pitanju. ali 80-tih. valjda su onda i cijene putovanja bile veće. ne vjerujem da je jeftinije jest u restoranu. jedino ako restorani imaju svoje svinjce, uzgajivačnice jastoga, njive odmah iza. i kuhari/pipničari rade za osmijeh. mogu pitat pa javim za koji mjesec. sad ga pitaju susjedi kaj nemate smeća? naime svi bacaju hrpe hrane.
__________________
ignore lista: bat kol, Biljka112, 7nationarmy, Adama, CelMar, mukotrpak, manchild, miki1988, zecopas, antet, Bjesomar_,danijel0
organiceko258 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:44.