Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2007., 13:02   #21
meni je nakon vadjenja 6-ice ostalo 5-6 sitnih komadica kosti pa mi je to cupkala pincetom

a jel' se mora za 8-ice ici na kirurgiju ili to moze tvoj zubar?
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 15:25   #22
Ovisi. Ako je donja osmica, onda to kirurg vadi ili ako ima problema sa nicanjem zuba.
__________________
De lingua stulta, veniunt incomodia multa.
Piggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 18:38   #23
Apiktomija zuba

ljudi jel netko mozda radio resekciju(rezanje vrska korijena)zuba, ja sam narucena na operaciju iako je upalni proces kronican i zub mi je totalno pocrnio i prilicno atrofirao ,pa ne vidim uopce razlog za taj nimalo ugodan zahvat.Ja bih najradije izvadila zub, iako mi je prednji pa smislila neki most ili nesto, jer cista koja je konstantno upaljena moze prouzrocit i probleme s drugim organima, vec imam glavobolje itd..a osim toga zub je lijecen i kad bi se zahvat i napravio, mislim da ne bi bio dovoljno cvrst za neku krunicu..ajd pomagajte..bas sam se usrala ko grlica..sad vidim da sam krivo napisala..APIKOTOMIJA.. a jbg ja sam kemicar a ne stomatolog..sorry
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 10:06   #24
niko nema pojma
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 11:01   #25
To je zahvat gdje se operativnim putem pristupa vrhu korijana koji se odstrani. U vašem slučaju bi to bio zavinuti dio korijena. Prethodno se napravi čišćenje i širenje kanala te njihovo punjenje.

Zahvat seizvodi pod lokalnom anestezijom i u pravilu je bezbolan. Naknadno se može javiti bol različitog inteziteta.

Analgetici nakon apikotomije su poželjni i treba ih uzimati regularno tj. svakih nekoliko sati ovisno o lijeku. (voltaren ili neofen)

Sa šavovima se jede bez problema, jedino prvih nekolika dana treba izbjegavati kruću hranu da se rana ne ozljedi. Šavove treba čistiti najbolje sa štapićima za uši i 3%-tnom otopinom vodikova peroksida.
Michaela is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2007., 11:42   #26
hvala iako sam ja htjela cuti misljenje iz prve ruke, da vidim ima li to smisla uopce u mom slucaju
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 10:33   #27
Ja sutra idem vaditi korijen, jel mi možete reći kako je vama bilo? Koliko inače traje operacija?
la dona is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 18:45   #28
ukoliko netko ide na apikotomiju evo mog iskustva- stvarno se nema čega bojati, kratko traje i gotovo ništa se ne osjeti- a oporavak je individualan
smijeh is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2013., 14:10   #29
molim vas, zna li neko koja je posljedica toga da se taj zaostali dio korijena ne izvadi? ako ostane u mesu i kosti.. radi se o meni dragoj osobi i zanima me moze li biti kakvih problema u buducnosti zbog toga. naime u pitanju je cetvorka, ciji korijen ni oralni hirurg nije mogao izvaditi jer je otisao preblizu sinusima, rana je zasivena, i zarasla. sve to se dogodilo godinama unazad i na srecu, korijen ne pravi nikakve probleme za sada. ali.. zasto se ti korijenovi moraju vaditi uopste? na internetu nisam pronasla odgovor na pitanje. Hvala!
viable is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2013., 16:00   #30
Ako toliko dugo ne radi probleme a "u sinusu" je i ako se kontrolira RTG snimkama, možda bolje ni ne dirati.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 19:16   #31
Pozdrav!

U utorak, 4.2. sam naručena za cistektomiju/apikotomiju donje lijeve petice plus što će mi vaditi i umnjak na toj strani. Kad je bal nek je bal. Lagano me hvata panika jer nemam baš neku toleranciju na bol pa imam dva pitanja u vezi toga svega.

Koliko je ta anestezija jaka? Jel postoji mogućnost da ću osjetiti nešto za vrijeme zahvata? Pitam ovo jer sam nedavno popravljala sedmicu na toj istoj strani i unatoč anesteziji (znam da to nisu iste ali strah je jači), osjetila sam kad me pikala po živcu :/

Druga stvar je to što u petak, znači tri dana nakon zahvata, imam razgovor za posao koji će trajati sat vremena. Hoće li me ti svi šavovi spriječavati u normalnoj komunikaciji? Razmišljam da pokušam odgoditi razgovor, ali ako nije stvarno nužno, ne bih.

Ima li tko kakav savjet, iskustvo?
Katula is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2014., 21:05   #32
Da odgovorim sama sebi

Nije me ništa boljelo. Prvo sam dobila dvije injekcije pa kad mi je počeo petljati oko ciste sam ipak osjetila nešto te mi je dao još jednu. Taj zahvat je trajao jedno pola sata, a vađenje umnjaka par minuta. Malo sam natekla unatoč držanju hladnih obloga kroz cijeli taj prvi dan, ali ništa strašno. I da, ipak sam odgodila taj razgovor za svaki slučaj. Danas vadila šavove, sve super zaraslo.
Katula is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 10:10   #33
stalna upala nakon apikotomije

Lijep pozdrav.
Nova sam na forumu i možda ova tema negdje postoji no imam problem i nadam se da ćete mi pomoći savjetima.
Prije 15 mjeseci sam imala obostrano gore apikotomije,lijeva strana je od onda stalno upaljena,a desna se još uvijek drenira.Antibiotike ne smijem piti zbog kolitisa,pokušala sam sa beta glukanom podići imunitet i smanjiti upalu no rezultata nema.Molim vas neki savjet jer kosti lica mi polako,ali sigurno propadaju.
marinelaosijek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 13:42   #34
Procedura je sljedeća; zubi se prije apikotomije moraju pokušati savršeno izliječiti; koliko je moguće. Onda ide apikotomija. Ako to ne da rezultate, zub ide van.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 17:43   #35
Nemam više zub samo korijen koji se upalio i u dva navrata sam dobila klavocin ali upala još nije prošla. Na slici se vidi da je korijen dosta plitko i nije trebalo biti nikakvih problema ali danas kad sam došla na vađenje ( prvi put u životu sam primila anesteziju) užasno me bolilo jedan korijen je uspješno izvadila ali drugi nije mogla jer nisam mogla izdržat,ne znam kakav osjećaj bi trebao bit od anestezije,osjetila sam trnce ali ne baš jako,sve što mi je radila sam osjećala normalno. Ja sad neznam jel to zato što je taj korijen još uvijek upaljen ili anestezija je bila preslaba. Kaže zubarka da ne mogu više pit antibiotik i za dva tjedna cemo probat opet kaze ona da bi se upala mogla još dodatno smirit pa me neće bolit,iskreno jako se bojim,što vi mislite?
__________________
" ne daj mi da vidim ovo nije svijet za nas... "
Chocollina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 11:05   #36
Apikotomija

Zna li itko koliko kosta apikotomija kada se nema dopunsko osiguranje?
carica000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 22:49   #37
Ma kad sam ja radila bilo mi je isteklo, platila sam nekih 150 kn u novoj bolnici
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 11:01   #38
U kojim slučajevima nije moguće napraviti apikotomiju?

Imam upalu oko jednog korijena koju nije moguće izliječiti na klasičan način jer je zub pod krunom koja ima štift. Raspitivala sam se za apikotomiju, ali mi je rečeno da je nije moguće napraviti zbog načina na koji je zub ispunjen tj. nije ispunjen kako treba. Nakon štifta je praznina, onda je ispuna i kasnije opet praznina. Apikotomija, koliko sam skužila, rješava samo vrh korijena.

Da li da ipak napravim apikotomiju čisto da se otkloni upaljeno tkivo i tako produži vijek trajanja zuba? Izbjegavam ga vaditi jer se radi o prednjem zubu.

Hvala!
Keep-Calm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 16:06   #39
Meni nije rijesila stvar, na kraju mi se upalila kost i morala sam vadit 2 zuba asamo sam se ispatila

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 10:55   #40
Quote:
Keep-Calm kaže: Pogledaj post
U kojim slučajevima nije moguće napraviti apikotomiju?

Imam upalu oko jednog korijena koju nije moguće izliječiti na klasičan način jer je zub pod krunom koja ima štift. Raspitivala sam se za apikotomiju, ali mi je rečeno da je nije moguće napraviti zbog načina na koji je zub ispunjen tj. nije ispunjen kako treba. Nakon štifta je praznina, onda je ispuna i kasnije opet praznina. Apikotomija, koliko sam skužila, rješava samo vrh korijena.

Da li da ipak napravim apikotomiju čisto da se otkloni upaljeno tkivo i tako produži vijek trajanja zuba? Izbjegavam ga vaditi jer se radi o prednjem zubu.

Hvala!
Kao što je yaya rekla, ako nije moguće ponoviti liječenje i ako je problem u većem dijelu korijena, apikotomija neće dati neke dugoročne rezultate ali možeš pokušati kao zadnju opciju prije vađenja zuba.
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:56.