Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2010., 13:37   #1201
Quote:
LeXa_00 kaže: Pogledaj post
Polaroid je naocala napravljena za srednju klasu kupaca, za bas takve ljude kao sto si ti npr., ljude koji nikada ne bi ni dali velike novce za naocale. Sve naocale imaju svoje kupce i nema razloga za pljuvanje
Razlika je u dizajnu i kvaliteti (naravno da ce dizajnerske naocale imati kvalitetniju izradu, prosle su vise kontrola,vise ljudi) I svaki opticar ce ti reci da ono drugo sto netko drugi prodaje ne valja, i pokusati ti prodati bas ono kaj on ima jer je bas to najbolje... Jel ti uspiuo prodati Polaroid? JE ) I to je cilj svega. Ako se i dogodi da kupite kvalitetne skupe naocale i nekaj vam se potrga, to je normalno, jer ta ista naocala je napravljena u milijunima komada (!!!) i mora biti greska na nekima, to je neizbjezno.
Lijepa teorija. Na žalost, potpuno pogrešna.

Bilo je tu tema o cijeni, kvaliteti, brandingu i sl.... a pogotovo o "dizajnerskoj" robi.

Da ne duljim, primjera imaš milijun, gdje se "ime plaća". A kvalitet

Nije problem na net-u naći tekstove o kvaliteti leća, standardima i sl.

A ti u cijeni naočala imaš ohoho varijabli... a pri tome troškovi proizvodnje čine sve manji %, što je marka "bolja".

Ne pljujem nikog, sva'ko ima svoj lifestyle.

Edit: nije polaroid za srednju klasu, Police, Carrera, Ray ban je za srednju klasu...

Polaroid je definiran svrhom zaštite očiju, a ostatak razloga njihove kupovine je manji dio...
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 13:54   #1202
Quote:
HHmischko kaže: Pogledaj post
Lijepa teorija. Na žalost, potpuno pogrešna.

Bilo je tu tema o cijeni, kvaliteti, brandingu i sl.... a pogotovo o "dizajnerskoj" robi.

Da ne duljim, primjera imaš milijun, gdje se "ime plaća". A kvalitet

Nije problem na net-u naći tekstove o kvaliteti leća, standardima i sl.

A ti u cijeni naočala imaš ohoho varijabli... a pri tome troškovi proizvodnje čine sve manji %, što je marka "bolja".

Ne pljujem nikog, sva'ko ima svoj lifestyle.

Edit: nije polaroid za srednju klasu, Police, Carrera, Ray ban je za srednju klasu...

Polaroid je definiran svrhom zaštite očiju, a ostatak razloga njihove kupovine je manji dio...
Ja ti kazem iz prve ruke. Ne vrijedjam nikoga i niti jednu marku
Ima toliko toga kaj bi ja sad tu napisala ali stvarno nemam volje pametovat

Ali samo cu ti jos reci da je Polaroid medju ovima kaj si nabrojao, najgori. I to ti govorim kao netko tko zna sve o naocalama i nema nikakve koristi od toga kaj bus ti kupio slijedece.
U svakoj optici imas izbor, jeftino,srednje, skupo. I zar stvarno mislis da kod skupih placas samo ime?
LeXa_00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 14:08   #1203
Quote:
LeXa_00 kaže: Pogledaj post
Ja ti kazem iz prve ruke. Ne vrijedjam nikoga i niti jednu marku
Ima toliko toga kaj bi ja sad tu napisala ali stvarno nemam volje pametovat

Ali samo cu ti jos reci da je Polaroid medju ovima kaj si nabrojao, najgori. I to ti govorim kao netko tko zna sve o naocalama i nema nikakve koristi od toga kaj bus ti kupio slijedece.
U svakoj optici imas izbor, jeftino,srednje, skupo. I zar stvarno mislis da kod skupih placas samo ime?
S obzirom da imaš vrlo manjkava znanja kako funkcionira neka "robna marka", te koje troškove ima, šta znači politika cijena, komunikacija s tržištem i sad da ne pametujem šta još, isključujem se iz razgovora.

Kao što rekoh, imao sam (i imam) police, Armani, Ray ban iz više generacija, Oakley i sl. u najužoj obitelji. I nije mi puno dati ni par tisuća kn, za kvalitetne naočale. Da ima svrhe....
__________________
"Svoju mater advartajzing!"-AP, alias RA
HHmischko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 21:08   #1204
Tražim neki sličan model ovome. Inače radi se o Oliver Peoples OP523 modelu. Nema ga kod nas za kupiti pa ako tko zna za nešto slično i dostupno kod nas do cirka 2.000kn. Par kn gore dolje dolazi u obzir.

__________________
Majkemi!
zzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 11:38   #1205
Quote:
zzo kaže: Pogledaj post
Tražim neki sličan model ovome. Inače radi se o Oliver Peoples OP523 modelu. Nema ga kod nas za kupiti pa ako tko zna za nešto slično i dostupno kod nas do cirka 2.000kn. Par kn gore dolje dolazi u obzir.
http://www.paperstreetshades.com/faq.html#q3
CEO is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 11:42   #1206
Jel zna netko kakve su po odnosu kvaliteta cijena OXIDO naocale?
dinocroatia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 14:01   #1207
Na stranici od Oliver Peoples-a se prodaju kao nekakav re-release za nekih 350$, ali ne namjeravam kupiti naočale bez da ih probam.

I na eBayu sam našao neke za 70$. Isto neka replika valjda, ali ista stvar, ne mogu kupiti bez da probam kako mi stoje zato i pitam da ima kod nas u RH.

Quote:
dinocroatia kaže: Pogledaj post
Jel zna netko kakve su po odnosu kvaliteta cijena OXIDO naocale?
Ja imam oxido naočale. Oko 1000, 1200kn su koštale, nisam imao nikakvih problema sa njima, sve 5. Stakla su isto dobra.
__________________
Majkemi!
zzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 23:19   #1208
Kupio bih jende Rayban preko neta pa me zanima da li neki model recimo postoji u više velikosti ili ne? Probao sam jedne u optici i jako mi se dopadaju samo bih ja uzel drugu boju...
http://www.ray-ban.com/usa/products/rb3044/l2848
Recimo ove su kao "Aviator Small Metal" dok su
http://www.ray-ban.com/usa/products/rb3025/l0205
kao "LARGE". To izričito znači da je model malo veći or what? Pitam jer sam na jednom sajtu našao da može da se bira i velikost lens-a pa da ne kupim nešto bezveze Kupio bih taj "manji" model jer mi ok stoji.
PS: Preporučite neki provereni sajt za ugodnu kupovinu a da šalju u Sloveniju/Hrvatsku sa nekom "normalnom" poštninom

Hvala.
Swiper is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 11:46   #1209
Imaš veličine S/M/L.

A neki od dućana za koje znam da šalju u RH su:
http://www.london-eyewear.co.uk/Welc...MIJYHKIN,.html
https://www.eyeglasses.com/index.html
http://www.visiondirect.com.au/
http://www.sunglassesuk.com/

Eto.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 12:09   #1210
Ekipica, gdje ima najbolji izbor sunčanih u Zagrebu?

Ray Ban me ne zanima (grozno mi stoje svi modeli-pogotovo oni "policijski") nego nešto bubasto, tipa ovaj Chanel model:

marker is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 13:37   #1211
Quote:
marker kaže: Pogledaj post
Ekipica, gdje ima najbolji izbor sunčanih u Zagrebu?

Ray Ban me ne zanima (grozno mi stoje svi modeli-pogotovo oni "policijski") nego nešto bubasto, tipa ovaj Chanel model:

pogledaj u mangu i zari i top shopu, ja sam u mangu takve neke uzela u mangu samo sto mrvicu na vrhovima imaju ko malo mackast oblik ali jako diskretno(ja bi volila da je cak i jace) a u zari sam probala bas okrugle
miss_siXx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 14:05   #1212
[QUOTE=marker;25473411]Ekipica, gdje ima najbolji izbor sunčanih u Zagrebu?

Ray Ban me ne zanima (grozno mi stoje svi modeli-pogotovo oni "policijski") nego nešto bubasto, tipa ovaj Chanel model:

[/QUOTE
Ovisi koliko si u mogucnosti potrositi: ako mislis bas na optike imas Ghetaldus i Luxoticu(meno osobno najbolja optika u ZG, imas odlican izbor zakvih naocala i dobar dio asortimana ti je na snizenju) u Bogovicevoj. Ako mislis na nesto jeftinije tipa 200 kn onda si pogeldaj kao sto ova cura kaze u Mangu, Zari...
Aksiominka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 15:06   #1213
Hvala curke
Mislim da ću ići na skuplju varijantu, jer imam problema s očima i nakon nekog vremena me glava počne bolit ako su loša stakla
marker is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 17:19   #1214
Da li itko zna cije su ovo naocale?

sortilegioamor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 17:33   #1215
Quote:
sortilegioamor kaže: Pogledaj post
Da li itko zna cije su ovo naocale?

DSquared
artist*angie* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 20:47   #1216
Quote:
artist*angie* kaže: Pogledaj post
DSquared
predivne su

jedva čekam sunčeko da stavim cvike
EllaVanSaar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 23:20   #1217
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Hvala!
Verjetno ću da izabarem od ovih http://www.sunglassesuk.com/ jer mi odgovara Engleska jer ne treba dase plaća carina
Ti si kupovao nešto već preko njih? Sve je korektno?

Što se veličine tiče.. Izgleda da su ovde http://www.sunglassesuk.com/p2/rayba...mall-metal.asp One size tako da ne treba da se sekiram, ne?
Swiper is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 23:52   #1218
Mislim da piše one size zato što oni imaju u ponudi samo tu veličinu, jer za taj model piše Small Metal, i još piše da "odgovara ženama i ljudima s manjom glavom".
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 23:54   #1219
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Mislim da piše one size zato što oni imaju u ponudi samo tu veličinu, jer za taj model piše Small Metal, i još piše da "odgovara ženama i ljudima s manjom glavom".

Ja sam probao baš taj model, RB3044 u jednoj optici i OK mi je... Zbog toga sam pitao oko veličine jer one Large metal imaju drugi code
Swiper is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 23:57   #1220
Pa onda mislim da će ti ove odgovarati.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:07.