Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2009., 21:05   #41
ukratko, radi se o koznoj bolesti, nepoznata uzroka. javlja se iznenada, a prezentira se pojavom mjehurica ispunjenim tekucinom na podrucju dlanova i tabana. ti mjehurici pucaju i iz njih curi bistra tekucina. sve to je dosta neugodno jer jako svrbi. kasnije ta koza otvrdne i cesto puca, pa se stvaraju rane....
lijeci se kortikosteroidima, topikalnim i u tezim slucajevima sistemskim.
medgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 00:18   #42
Meni se to ponekad pojavi oko prstiju na rukama ili na dlanu i ono sto mi super pomaze, i u preventivi i kad se pojavi, je krema od nevena, tocnije ona od Dr. Schellera - Calendula. Sve sanira u par dana. Nevjerojatno, ali djeluje...bar kod mene.
__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 08:53   #43
Ok, hvala puno, dermatolog mi je preporučio eucerin s 5 % ureje, i lotriderm kremu. Bilo mi je skroz prošlo, a evo prije par dana ponovno se pojavilo.
Baš ću pokušat s tom nevenovom kremom, jel se može nabavit u svakoj ljekarni ili?
Pozdrav
LARA0402 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 19:30   #44
Probaj, meni stvarno u sekundi pomogne, a ako mazes svaki dan nece se niti pojaviti (bar je tako kod mene).

Imas je u DM-u.

__________________
Be patient in affliction, joyful in hope, faithful in prayer
infra red is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2010., 14:50   #45
Evo, da podignem temu...

I meni postavljena ova dijagnoza..I kaj dalje?

Moram kupati rukice u nekim uljnim kupkama, koristiti poseban sapun (eucerin), kremice (sve skupo, a novaca se ionako nema) za ruke, obavezno nositi pamučne rukavice i prek njih gumene kaj god bi radila, a da je vezano uz vodu. Kaj, dok bum došla ne neki wc u gradu, moram imati uza se svoj specijalni sapunić??? I tak do kraja života

Dok se tuširam jel smijem koristiti Palmolive ili kaj?????

Ma, imam tolko problema u životu što zdravstvenih (stvarno hrpetinu), što onakvih-ovakvih i sad ovo..I da, ruke me peku i nalikuju nekoj krasnoj pički materini. Ma, dosta mi je svega, čekam da me auto pogazi na zebri, nadam se da što prije..
I sad se ti uči za ispite
__________________
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 09:48   #46
Kako vućem plikiće već deset godina vidim da lijeka nema.Po mome okidač je stres,unutarnji nemir i nelagoda te se plikići pojave.Počelo je s prstenjakom desne ruke pa se proširilo na srednjak pa sad lagano se pojavi i ispod prstiju na dlanu.Prije 2 godine imao sam akutno gdje sam mislio da mi se ruka doslovno raspada kao u filmu Muha.Mogao sam cijediti napuhnute prste kao da su od spužve.Prošlo je nakon par mjeseci ali je vrlo nugodno.Izbjegavaš rukovanje i da ti ljudi vide ruke.Nikada nisam mazao neke kremice osim Canestena (jer sam mislio da imam gljivice),uvijek prođe samo od sebe.Obično jače plikove sam probušim i tada se osuše,požute i kada se koža ispod obnovi jednostavno ih ogulim.Probat ću tu Diprogentu jer frendica veli da joj pomaže.
__________________
Zazivanje segregacije za necijepljenje je govor mržnje.
Necijepljeni i ljudi bez maski nisu zaraženi, to su samo pretpostavke i bojazan novonormalnih mizofoba.
VIVA PIVA is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 13:24   #47
dishidroza

O dishidrozi i kako je uspješno zaliječiti možete pročitati na mojem nedavno pokrenutom blogu http://ekcemologija.blog.hr/
ekcemologija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 17:06   #48
Podižem ovu staru temu jer se možda u ovih par godina otkako je otvorena našao netko kome se povuklo ili je otkrio nešto što mu izuzetno pomaže.
Meni su se prvi vodenkasti mjehurići pojavili negdje početkom svibnja prošle godine. Nije mi djelovalo strašno pa nisam ni otišla kod doktora. Kad se krenulo proširivati sve više, otišla sam prvo k svojoj doktorici opće prakse koja je tvrdila da mi je to od znoja i prepisala mi Belogent od kojeg je samo bilo još gore.
Sljedeći je bio privatni dermatolog koji mi je prepisao tinkturu Castellani, crvenkastu tekućinu od koje je rana vrlo brzo zarasla, međutim nije spriječavalo nastanak novih mjehurića.
Sljedeća dermatologinja je isto tako bila privatnica koja je bila prva koja se sjetila uzeti bris i strugotinu te sam otkrila zlatni stafilokok pa sam liječila njega jer je mislila da je samo to u pitanju s obzirom na to da dotada nitko nije još dijagnosticirao dishidrozu. Zlatni stafilokok sam izliječila ali su se mjehurići i dalje pojavljivali. Kako sam otprilike tada krenula na faks u Zagreb odlučila sam to pokušati riješiti tu.
Na Šalati su mi napokon dijagnosticirali dishidrozu, nisu mi ništa prepisali tako da ju niti ne tretiram ničime. Perem ruke Eucerin sapunom, kosu perem rukavicama, suđe isto. Već sam se nekako navikla. Primjetila sam da mi stres igra jako veliku ulogu, a po prirodi sam živac pa se pokušavam kontrolirati od nervoze i to mi najviše i pomaže.
Možda sam nekom pomogla, bilo bi mi jako drago da tema ne padne ponovno u zaborav jer je zbilja neugodna bolest koja, kako čujem, zahvaća sve više ljudi.
Voljela bih da se javi još netko sa svojim iskustvom.
phazing is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2011., 17:01   #49
Kaka je to poseban sapun koji koristite za ruke Eucerin? To je baš za ou dijagnozu ili? Tnx.
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go

Zadnje uređivanje Hard Candy : 24.02.2011. at 17:13.
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2011., 10:11   #50
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Kaka je to poseban sapun koji koristite za ruke Eucerin? To je baš za ou dijagnozu ili? Tnx.
To je običan neutralan sapun koji možeš kupiti u ljekarninza 30-tak kuna. Nije samo za ovu dijagnozu ali je odličan. Ovi ostali sapuni i šamponi meni stvaraju još više mjehurića i iritiraju mi kožu, ali kako je ovaj neutralan onda mi odgovara.
Jel zna netko kakva je krema Sodermix? Vidim da spominju da se i dishidroza liječi njome ali nisam nigdje vidjela nikakva iskustva, osim da je jako dobra za zacijeljivanje ožiljaka.
phazing is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 20:03   #51
Ovo moje je pocelo lagano, al se pogorsava i svrbiiii, imate li kakav alternativni preparat preporučiti? Da ne mažem kortikosteroide
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 10:10   #52
Nakon puberteta mi je pocela dishidroza. Dijagnosticirana mi je nakon desetak godina. Pomaze mi Lokakorten N, izbjegavanje deterdenta i narocito sampona. A onda sam upoznala jednog pametnog doktora i dobila savjet koji djeluje. On je lijecnik opce medicine. U dubljoj kadici u tekuci sapun kapnuti nekoliko kapi etericnog ulja lavande i nekoliko kapi etericnog ulja cajevca i palmarose i doliti mlake vode.On je rekao samo jabucni ocat no meni je smrdio. Pet minuta tocati dlanove a potom stopala. Prvih par puta koza bridi, a potom postane ugodno. Narocito kad se vidi veliko poboljsanje.Posusene ruke i noge pametno je obilno namazati kremom i otici spavati. Radila sam to vec par godina, prva dva tjedna skoro svaki dan a potom jos recimo dva mjeseca svaki treci ili cetvrti dan. Po mom omiljenom doktoru ovo treba raditi zimi jer vrucina potice dishidrozu. Prve godine je jako pomoglo poslije je bitno smanjilo no moram priznati da nisam bila toliko redovna. U meduvremenu su mi objasnili da i moja alergija na nikal potencira dishidrozu. Probala sam neku kremu kojoj nisam zapamtila ime, počinje sa B i po njoj mi je u par minuta jako buknulo, bolilo i svrbilo pa sa samoinicijativno zalijecila Lokakortenom. Probala sam i kremu Cicalfate od Avene, pomaze osusiti ruke i prestanu se stvarati mjehurici. Sve te kreme koristim do 7 dana godisnje i obicno pomognu.Ocito sam sretnica jer se ne mucim tokom cijele godine, iako sve godine nisu iste, a imam samo 30godisnje iskustvo. Eucerin mi ne odgovara.
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 15:26   #53
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Ovo moje je pocelo lagano, al se pogorsava i svrbiiii, imate li kakav alternativni preparat preporučiti? Da ne mažem kortikosteroide
Za početak pranje veša na ruke i suđa obavezno u rukavicama. I to stavi prvo pamučne i onda na nih one gumene. Kad god si doma, gledaš tv i tako to, jedno 2x dnevno i prije spavanja, u neku zdjelu natoči cca litru mlake vode, stavi žlicu maslinova ulja i namači ruke u tome kojih 15 minuta. Smrde od toga, al nema veze, ne peri ih nego samo lagano obriši u onaj papirnati ručnik. A kroz dan, na poslu makar maži nekom neutralnom kremom, tipa Neutrogena.

Dok je meni bilo dosta peckavo i svrbljivo stanje (i to ljeti na +30) ipak me spasila Bepanthen mast - namaži je u debeloj količini prije spavanja i na ruke navuci one bijele pamučne rukavice. Tak ojdi spat da se sve to fino nasafta : Meni se nakon par tjedana značajno povuklo..I iako mi je bilo zabranjeno kad se tuširam koristiti te Palmolive, Fa, one ove, jbg nemaš se s čm drugim prati, osim eventualno neki prirodnim sapunima na bazi maslinovog tipa od Lusha ili Sapunoteke. Ne pitaj, ja sam se cijela prala sa Nivea intimo (kao pa to je valjda blago ). A ruke sa eucerin sapunom.

Ak ti je dosta jako, možeš tu i tamo mazat kremom Belobaza (naprave ti ju u ljekarni). A ako ništa ne pomogne, na kraći rok ti neće naštetiti kortikosteroidna krema; i ja sam ju koristila, nije bilo nuspojava. Nadam se da sam bar malo pomogla
__________________

Zadnje uređivanje ursula1000 : 09.03.2011. at 15:35.
ursula1000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 23:36   #54
Hvala žene Gdje kupim te pamucne rukavice, ima po Dm-u i Bipi i tome? Glupo pitanje, al do sada mi nisu trebale.. I jos nesto, kako djeluje klor iz bazena, nisam jos uspjela identificirati je l pomaze ili steti pa ako je netko primjetio mozda..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 09:04   #55
Meni klor smeta. Pamucnih rukavica ima u ljekarnama.
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 12:00   #56
Wow, kako se tema odjednom podignula.
Ja se ne tuširam tim Palmolive i Fa gelovima jer mi to pogoršava, nego koristim isto te neutralne sapune, npr. Neutromed. Pamučnih rukavica ima stvarno posvuda, najbolje u ljekarni pitat.
Dakle, Sodermix nitko nije probao? Pitala sam u ljekarni i rekla mi je teta da košta oko 90 kuna, a ne da mi se bacat tu lovu ako znam da nema smisla. Anyone?
phazing is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2011., 22:47   #57
I ja sam imala problema s ovim. Pocelo na vrhu srednjeg prsta i dok se nije prosirilo na dio kaziprsta i prstenjaka, mislila sam da će proći. Valjda mi do tad povremeni svrbež na dijelu prsta nije previše smetao, al tad sam se preplašila da će se proširit na ostatak ruke i konačno otišla doktoru. Prepisano mi je svašta – diprogenta, cenesten, elocom, od čega bi se mjehurići povukli dok nisam prestala mazat. Kad sam prestala, opet ista stvar, svrbi ko ludo.
Onda sam naišla na ovaj topic i probala napravit ovo što je napisala mare2406 (puno ti hvala!!!!) i nakon dva-tri mjeseca skroz se povuklo. Otad je prošlo već godinu dana i više nemam nikakvih problema.
Dakle, svaku večer prije spavanja sam namakala ruku u zdjeli u koju sam u nešto manje od litru mlake vode (više hladna nego topla, toliko da prekriva dlan kad sam ruku stavila u zdjelu) stavila 3 kapi eteričnog ulja čajevca i 3 kapi od lavande (koristila sam primavera ulja), namakala kojih 10-15 minuta i nakon toga osušene ruke namazala kremom od nevena (kupila u aromatici). Tom kremom sam prste namazala i ujutro, ali ujutro bez namakanja.
I preko dana sam čim više izbjegavala prati tu ruku, a kad sam se tuširala, stavila sam preko pamučne rukavice gumenu i onda gore onim debelim selotejpom zaljepila da ne ulazi voda.
Vidjela sam da je ovaj topic ponovno krenuo, pa eto, registrirala sam se da i ja podijelim svoje iskustvo, da vi koje ova dosadna bolest muči dobijete još jedno mišljenje. Nadam se da će nekome pomoći.
achernar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 09:38   #58
Quote:
achernar kaže: Pogledaj post
I ja sam imala problema s ovim. Pocelo na vrhu srednjeg prsta i dok se nije prosirilo na dio kaziprsta i prstenjaka, mislila sam da će proći. Valjda mi do tad povremeni svrbež na dijelu prsta nije previše smetao, al tad sam se preplašila da će se proširit na ostatak ruke i konačno otišla doktoru. Prepisano mi je svašta – diprogenta, cenesten, elocom, od čega bi se mjehurići povukli dok nisam prestala mazat. Kad sam prestala, opet ista stvar, svrbi ko ludo.
Onda sam naišla na ovaj topic i probala napravit ovo što je napisala mare2406 (puno ti hvala!!!!) i nakon dva-tri mjeseca skroz se povuklo. Otad je prošlo već godinu dana i više nemam nikakvih problema.
Dakle, svaku večer prije spavanja sam namakala ruku u zdjeli u koju sam u nešto manje od litru mlake vode (više hladna nego topla, toliko da prekriva dlan kad sam ruku stavila u zdjelu) stavila 3 kapi eteričnog ulja čajevca i 3 kapi od lavande (koristila sam primavera ulja), namakala kojih 10-15 minuta i nakon toga osušene ruke namazala kremom od nevena (kupila u aromatici). Tom kremom sam prste namazala i ujutro, ali ujutro bez namakanja.
I preko dana sam čim više izbjegavala prati tu ruku, a kad sam se tuširala, stavila sam preko pamučne rukavice gumenu i onda gore onim debelim selotejpom zaljepila da ne ulazi voda.
Vidjela sam da je ovaj topic ponovno krenuo, pa eto, registrirala sam se da i ja podijelim svoje iskustvo, da vi koje ova dosadna bolest muči dobijete još jedno mišljenje. Nadam se da će nekome pomoći.
Ispravi me ako griješim, ali čini mi se da je mare2406 napisala da se stavi par kapi tekućeg sapuna. Dakle, to nisi stavljala? Ja se nisam usudila to isprobati upravo zbog tog sapuna jer vidim da mi ti najobičniji deterdženti i sapuni izazivaju pogoršanje. Inače, ja sada mažem Zagrebačkim melemom i recimo da držim to čudo pod kontrolom.
phazing is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 10:20   #59
Napisala sam tekuci sapun. Tako sam i radila i djelovalo je. Potom sam izbacila tekuci sapun i stavila jabucni ocat i takoder je djelovalo. Bolje je jabucni ocat ali meni je smetao miris pa sam i to pregrizla. Ja nemam toliko jako kao sto vi pisete pa mi kad je to cudo mirovalo i sapun manje smetao. Kosu sam inace u akutnim fazama prala sa onim jednokratnim rukavicama i ni bilo bas lako. Posude nisam uopce prala. Dematologica mi je savjetovala sto cesce pranje ruku barem vodom, ne znam zasto. Ovo namakanje treba poceti prije pojave mjehurica i ostalog i po mom doktoru namakati stopala iako je dishidroza na rukama. Ja sam namakala i jedno i drugo, prvo sake pa stopala. Ako se to redovno radi, svaki drugi treci dan zbilja pomaze. Imam alergiju na nikal i to navodno pojacava dishidrozu, meni je zimi puno blaza pa ne znam da li je to tocno.
Maremonti is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 01:06   #60
Quote:
mare2406 kaže: Pogledaj post
Napisala sam tekuci sapun. Tako sam i radila i djelovalo je. Potom sam izbacila tekuci sapun i stavila jabucni ocat i takoder je djelovalo. Bolje je jabucni ocat ali meni je smetao miris pa sam i to pregrizla. Ja nemam toliko jako kao sto vi pisete pa mi kad je to cudo mirovalo i sapun manje smetao. Kosu sam inace u akutnim fazama prala sa onim jednokratnim rukavicama i ni bilo bas lako. Posude nisam uopce prala. Dematologica mi je savjetovala sto cesce pranje ruku barem vodom, ne znam zasto. Ovo namakanje treba poceti prije pojave mjehurica i ostalog i po mom doktoru namakati stopala iako je dishidroza na rukama. Ja sam namakala i jedno i drugo, prvo sake pa stopala. Ako se to redovno radi, svaki drugi treci dan zbilja pomaze. Imam alergiju na nikal i to navodno pojacava dishidrozu, meni je zimi puno blaza pa ne znam da li je to tocno.
Sad razmišljajući vidim da je skoro pa godina dana otkad trpim to čudo.
Ma nije ni kod mene toliko jako, ovisi kako se shvati to "jako". Trenutno imam na desnom kažiprstu od nokta do drugog članka prsta. Jedino nemam na onom dijelu s kojeg vam uzimaju otisak prsta. Zna tu i tamo skoknut koji mjehurić na srednji prst ali uglavnom vrlo rijetko.
Ja sam trenutno zadovoljna u kakvom sam stanju samo sa Zagrebačkim melemom, a ako to bude prestalo funkcionirati probat ću ovo tvoje ali s jabučnim octom.
Još uvijek nitko tko je probao Sodermix?

Kako na vas utječe stres, vrućina, deterdženti?
phazing is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:30.