Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2004., 17:24   #1
Question Privatne škole - prednosti i nedostaci

Cula sam od par ljudi tj. mojih frendova i Zg da su privatne skole zapravo za debile.da tamo idu oni koji su bogati,glupi i umisljeni i oni koji se nemogu upisat u javne skole.da starci placaju za ocjene pa da djeca ne izadu iz tih skola bas pametna i ne sa puno znanja.frendica mi je rekla da je jedna cura isla s njom u razred i pala ga je-9 jedinica i da se prebacila u privatnu i da je sad tamo najbolja ucenica.
posebno me zanima kako je to u ZUG-u-zagrebackoj umjetnickoj gimnaziji.to je isto privatna skola.u gundulicevoj.
inace,znam da su u americi javne skole za debile a privatne slove kao najbolje,a sad sam cula da je kod nas obrnuto....
e,sad...imate vi kakvih iskustva s tim?poznate koga iz privatne ili dali mozda idete tamo?i kako je u toj umjetnickoj gimnaziji u zg?poznate nekog od tamo/i kakvi su dojmovi???
i sta je zapravo istina-dali su privatne skole dobre ili ne???
__________________
f.u.b.a.r.* :amen:
*fucked up beyond all recognition
moj blogic
poison ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2004., 21:28   #2
tamo idu snobovi

Normalno da ćete uvjek pustit kad im plačaš, ako te sruše, roditelji ispisuju djecu i upisuju u drugu privatnu, that's the game
SETRA Samoborček is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2004., 20:58   #3
mi u vž-u imamo čak jednu privatnu gimnu i upoznala sam svakakih ljudi. znam jednu curu koja ne bi mogla ni tekstilnu završit al ima bogate starce pa eto. al opet znam i jednog dečka koji je fakat oke, dovoljno inteligentan i p.s. ne predstavlja se s tim parama niš posebno.

tak da, fifti-fifti po mojem
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2004., 03:58   #4
čula si od frendova? a vjerojatno nitko od njih ne ide u privatnu i zapravo nema pojma kako je tamo, jel tako

bilo kako bilo (kako bi rekao onaj kretenski voditelj veta ) nema smisla generalizirati.. vjerojatno u nekima dobiješ bolje obrazovanje nego u prosječnoj javnoj, a u nekima ne. btw, ne puštaju u svim školama zato što tatica plaća

za umjetničku nemam pojma (to je neka nova?), u svakom slučaju ima privatnih škola koje su već izacile nekoliko generacija maturanata, vjerujem da bi bilo sigurnije raspitati se za njih jer možeš dobiti konkretne informacije o uspješnosti upisa na željeni faks, padanju/davanju godina i sl..
326 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2004., 14:14   #5
bla bla bla, pricas bezveze...

oke sta, nema se para pa se pljuje po privatnima? joj djeco.
ne znam za ostale al evo privatna klasicna (seseljeva) je sasvim dobra skola, stvarno se dosta uci i radi tamo i vjerovalililine moguce je pasti razred i u tom slucaju pise se molba za ponovni upis, a molbu ti mogu i odbit nema veze sto se placa... skola se placa zbog kvalitetnih profesora, boljeg nacina rada, vece povezanosti medju predmetima, putovanja... itd.
ožujska is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2004., 18:04   #6
Re: bla bla bla, pricas bezveze...

Quote:
ožujska kaže:
oke sta, nema se para pa se pljuje po privatnima? joj djeco.
ne znam za ostale al evo privatna klasicna (seseljeva) je sasvim dobra skola, stvarno se dosta uci i radi tamo i vjerovalililine moguce je pasti razred i u tom slucaju pise se molba za ponovni upis, a molbu ti mogu i odbit nema veze sto se placa... skola se placa zbog kvalitetnih profesora, boljeg nacina rada, vece povezanosti medju predmetima, putovanja... itd.
Moram se sloziti, poznam neke profesore i ucenike iz seseljeve privatne i dosta su pametni i simpaticni ljudi. Samo zasto ne daju nekakve stipendije za siromasniju djecu? To bi ih sigurno ucinilo popularnijim izborom
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2004., 15:13   #7
ja znam dvojicu koji idu u privatnu gimnu i oba dva su cisto oke.. pametni, inteligentni.. tak da ja nebrem reci da tam idu debili
ruda mraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2004., 17:18   #8
Re: Re: bla bla bla, pricas bezveze...

Quote:
Sudden Sid kaže:
Moram se sloziti, poznam neke profesore i ucenike iz seseljeve privatne i dosta su pametni i simpaticni ljudi. Samo zasto ne daju nekakve stipendije za siromasniju djecu? To bi ih sigurno ucinilo popularnijim izborom
nemoj me hvatati za riječ, ali prilično sam sigurna da je bilo toga..
326 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2004., 20:48   #9
Quote:
326 kaže:
čula si od frendova? a vjerojatno nitko od njih ne ide u privatnu i zapravo nema pojma kako je tamo, jel tako

bilo kako bilo (kako bi rekao onaj kretenski voditelj veta ) nema smisla generalizirati.. vjerojatno u nekima dobiješ bolje obrazovanje nego u prosječnoj javnoj, a u nekima ne. btw, ne puštaju u svim školama zato što tatica plaća

za umjetničku nemam pojma (to je neka nova?), u svakom slučaju ima privatnih škola koje su već izacile nekoliko generacija maturanata, vjerujem da bi bilo sigurnije raspitati se za njih jer možeš dobiti konkretne informacije o uspješnosti upisa na željeni faks, padanju/davanju godina i sl..
frendica ima par frendica koje su joj pricale da je u privatnoj gim grozno....i da se tesko upisat na fax.eto.
umjetnicka gim postoji vec 10 godina
__________________
f.u.b.a.r.* :amen:
*fucked up beyond all recognition
moj blogic
poison ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2004., 22:10   #10
Quote:
poison ivy kaže:
frendica ima par frendica koje su joj pricale da je u privatnoj gim grozno....i da se tesko upisat na fax.eto.
umjetnicka gim postoji vec 10 godina
istina za umjetničku, tek sam kasnije skužila koja je to škola.. ali kad se osnovala, to nije bila gimnazija, zar ne? uglavnom, kad je bila friška, jedan dečko iz mog razreda koji je prolazio s 2 se upisao tamo jer mu je tatica bio faca koji je znao direktora ali nemojmo imati iluzija da se u državne nitko ne upisuje bez veze..

btw u koju točno školu idu frendice? u tu umjetničku?
326 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2004., 14:31   #11
Quote:
326 kaže:
istina za umjetničku, tek sam kasnije skužila koja je to škola.. ali kad se osnovala, to nije bila gimnazija, zar ne? uglavnom, kad je bila friška, jedan dečko iz mog razreda koji je prolazio s 2 se upisao tamo jer mu je tatica bio faca koji je znao direktora ali nemojmo imati iluzija da se u državne nitko ne upisuje bez veze..

btw u koju točno školu idu frendice? u tu umjetničku?
pardon....ne direktor nego direktorica
nejde ni jedna u umjetnicku nego u ostale privatne u zg
__________________
f.u.b.a.r.* :amen:
*fucked up beyond all recognition
moj blogic
poison ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2004., 10:45   #12
Question privatne gimnzije - molim pomoć

Evo trebaju mi neke informacije za jedan ispit na faxu, pa mi možda možete pomoći.

Da li itko od vas ima iskustva s privatnim gimnazijama u Hrvatskoj ?
Ako da, molim vas da napišete ukratko o njima...
zanima me kakav plan rada imaju, tj. koji su predmeti pored obaveznih, što je još specifično za njih, kakav je način rada...
sve što vam padne napamet

Puno vam hvala

Zadnje uređivanje žirafica : 07.09.2004. at 14:46.
žirafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2004., 17:58   #13
ak te jos zanima ja sam ti isla u privatnu skolu dvije godine.. u zagrebu na gornjem gradu 1. privatna gimnazija.... skola je jebena ljudi su savrseni ali u vecini snobovi al ak ti tak nekaj odgovara...

profesori ti maximalno pomazu i daju ti instrukcije ak ih zamolis. ides na pocetku god na izlet od 7 dana negdje gdje se dogovorite

ne pitaju ti previse a ak neznas onda ti uvijek daju drugu sansu. popravnih nemas jer te natjeraju da to s njima prije za vrijeme i poslje skole ucis dok ne naucis i onda te pitaju...

al malo ti je skola skuzpa oko 32000 kn godisnje..al to ti podrazumijeva i rucak u skoli, odlazak u kazaliste i na izlozbe. mozete ic gledat bilo sta ak nagovorite profu iz hrv koja je savrsena...

vecina profesora ti je stvarno savrsena

skola je full lagana (ja sam ti oba razreda prosla sa 5.0..)

sve naj preporuke za tu skolu samo se nemoj zamjerit profama i sve je savrseno!!! ajd ak se upises u neku parivatnu javi!!!!
__________________
she eyes me like pisces when i am weak. I've been locked inside her heart-shaped box for hole weeks...

NIRVANA rulz and KURT lives 4ever!!!
SPANKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2004., 19:33   #14
Quote:
žirafica kaže:
Evo trebaju mi neke informacije za jedan ispit na faxu, pa mi možda možete pomoći.
Quote:
SPANKY kaže:
ajd ak se upises u neku parivatnu javi!!!!


jel to mozda meni smanjena sposobnost logickog zakljucivanja?
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2004., 21:08   #15
Quote:
Crimson Petal kaže:


jel to mozda meni smanjena sposobnost logickog zakljucivanja?
nego?

eh zirafo, a google?
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2004., 00:47   #16
ili netko treba povecati

a) dnevnu dozu medikamenata
b) dioptriju
c) ?

Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2004., 01:34   #17
da tema je još aktualna...
ne upisujem se već mi treba za ispit...
luđakinjo... proguglala sam već, trebaju mi informacije iz prve ruke
žirafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2004., 14:56   #18
ja ti mogu rec iz prilicno pouzdane druge ruke, hoces?

Varazdinska privatna, moze? profesori mnogo tolerantniji, svima mnogo lakse.. mozda organizacija bas i nije nesto, dobiju raspored svaki dan za sutrasnji, poslije skole imaju rucak pa se onda vracaju na te neke besplatne instrukcije. al ih stalno pustaju s nastave..

moja frendica se ove godine preselila u privatnu i iz dosta predmeta tek rade gradivo koje smo mi radili prosle godine.

izborni su talijanski i informatika, kolko sam shvatila.

jel to to? pitaj ako hoces vise pa ja pitam nju..

eto, bolje ikakva nego nikakva ruka
misery- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2004., 23:44   #19
Quote:
Luđakinja kaže:
ja ti mogu rec iz prilicno pouzdane druge ruke, hoces?

Varazdinska privatna, moze? profesori mnogo tolerantniji, svima mnogo lakse.. mozda organizacija bas i nije nesto, dobiju raspored svaki dan za sutrasnji, poslije skole imaju rucak pa se onda vracaju na te neke besplatne instrukcije. al ih stalno pustaju s nastave..

moja frendica se ove godine preselila u privatnu i iz dosta predmeta tek rade gradivo koje smo mi radili prosle godine.

izborni su talijanski i informatika, kolko sam shvatila.

jel to to? pitaj ako hoces vise pa ja pitam nju..

eto, bolje ikakva nego nikakva ruka
hvala Luđakinjo, to je Varaždin, a meni treba Zagreb, al svejedno hvala, imam sad s čim usporedit
žirafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2005., 22:25   #20
Privatne škole

..išao u bih u neki privatnu gimnaziju ili ekonomsku...recite z i protiv...
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:46.